θελω την βοηθεια σας παρα πολυ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    d_o είναι δύσκολη η κατάσταση που περνάς. Γενικά, οι εξετάσεις είναι μια δύσκολη κατάσταση. Δεν είναι δυνατόν να "υποχρεώνουν" ένα παιδί, στην εφηβεία του, να κλείνεται, σχεδόν καθημερινά, για ώρες μέσα στο δωμάτιο του για ένα (τουλάχιστον) χρόνο. Δεν είσαι η μόνη που το νιώθει όλο αυτό. Έλα σε επαφή με άλλους συμμαθητές, ανεξάρτητα αν είστε "κοντά" ή όχι, ρώτησε τους πως είναι η καθημερινότητα τους, πως βιώνουν όλο αυτό... Από κάτι τέτοιες συζητήσεις καμιά φορά έρχονται ευκαιρίες για άδειασμα της ψυχής. Δεν θυμάμαι αν στο είχα γράψει ξανά... μίλα και σε κάποιον από τους καθηγητές σου. Μην διστάζεις. Όλο και κάποιος θα είναι πιο προσεγγίσιμος από τους άλλους, θα τον νιώθεις πιο κοντά. Και αυτοί πέρασαν από την ίδια διαδικασία και είναι πολύ πιθανόν κάποιοι από αυτούς να είχαν τα ίδια συναισθήματα με εσένα...

    Όπως πολύ σωστά σου επισημαίνει η RainAndWind πιο πάνω, η επιτυχία στις εξετάσεις δεν είναι η σωτηρία μας. Ξέρεις πόσοι πτυχιούχοι ανώτατων σχολών ψάχνουν το τι θα κάνουν στη ζωή τους ή απασχολούνται σε εργασίες οι οποίες δεν έχουν σχέση με τις σπουδές τους και θα μπορούσαν να τις κάνουν ακόμη και αν δεν είχαν περάσει από κάποιο πανεπιστήμιο.

    Υπάρχει μια γραμμή υποστήριξης για εφήβους. Το νούμερο είναι 801 801 1177. Η ιστοσελίδα είναι http://www.epsype.gr/ και οι ώρες και ημέρες λειτουργίας είναι Δευτέρα-Παρασκευή: 9.30 π.μ. - 8.30 μ.μ. Σάββατο 9.30 π.μ. - 2.00 μ.μ. Απ' ότι
    Απ΄ότι διάβασα το προσωπικό είναι εξειδικευμένο μα ικανοποιητική επιστημονική κατάρτιση.
    Θα είναι μια καλή αρχή :) Ένα τηλέφωνο είναι και αν νιώσεις άνετα και δύο και τρία και όσα έχεις ανάγκη... Δοκίμασε το...
    Εκτός από αυτό απ' ότι έχεις διαπιστώσει τα παιδιά εδώ μέσα είναι πάντα πρόθυμα να σε βοηθήσουν :)

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by d_o View Post
    γεια σας..ηθελα να σας πω πως δεν ειμαι καλα φοβαμαι πως φετος που δινω εξετασεις παθω ξανα καταθλιψη και εχω αρχισει να κλαιω ολη την ωρα ,δεν εχω λεφτα να παω στο ψυχολογο και οι γονεις επειδη δεν ειμαι καλα με εβρισαν σημερα..και νιωθω πολυ μονη
    μιλησε με καποιον συγγενη πρωτου βαθμου, ισως σε καταλαβει καλυτερα, και μιλησει στους γονεις σου και συμμεριστουν το προβλημα σου.. ο ψυχολογος δεν ειναι ο ειδικος... θα σου στειλω προσωπκο μηνυμα :)

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    που εισαι ρε Αρκτος ???

    Για την ατακα τη θεικη παλι !!

    εγω θα πω παλι οτι θελω ενα μπουζουκι ,για να παιξω ενα τραγουδακι χεεχεχεχε!!

    οποτε ας το βαλω καπως ετσι ! :):):) xexexe!!


    http://www.youtube.com/watch?v=Jf_2vKDgC3s

    d_o

    ζητω συγνωμη για το οφ τοπικ !!
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΓΧΩΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 27-10-2010, 10:40
  2. ξεχναω παρα πολυ
    By filipk in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-08-2010, 17:30
  3. ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.......
    By dimitrinaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 06-08-2010, 01:41
  4. ΒΟΗΘΕΙΑ...ΑΓΧΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟ(?)
    By IASWN in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 11-02-2010, 18:42
  5. ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΩ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΛΗΓΩΣΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 16-01-2007, 22:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •