θελω την βοηθεια σας παρα πολυ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105

    θελω την βοηθεια σας παρα πολυ

    γεια σας..ηθελα να σας πω πως δεν ειμαι καλα φοβαμαι πως φετος που δινω εξετασεις παθω ξανα καταθλιψη και εχω αρχισει να κλαιω ολη την ωρα ,δεν εχω λεφτα να παω στο ψυχολογο και οι γονεις επειδη δεν ειμαι καλα με εβρισαν σημερα..και νιωθω πολυ μονη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    ΦΙλους/φιλες εχεις? Αδεφια ξαδερφια?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    εχω ελαχιστους φιλους και εναν αδερφο μεγαλυτερο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Μπορεις να μιλησεις στον αδερφο σου?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    οχι δυστυχως κανενα δεν εχω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    d_o, καλησπέρα.:)
    Μήπως συνδέεις την αξία σου σαν άτομο με την επιτυχία ή την αποτυχία σου στις εξετάσεις? ΔΕΝ είσαι οι επιδόσεις σου και τα επιτεύγματά σου ή μη, μήπως το ξεχνάς αυτό κορίτσι μου?
    Μήπως υπάρχουν πιέσεις από το περιβάλλον σου να πετύχεις, και αυτές σε αγχώνουν και σε κάνουν να αισθάνεσαι μεγάλη πίεση να ανταποκριθείς?
    Τι το φοβερό θα συμβεί αν δεν περάσεις δηλαδή? Ακόμη κι αν δεν καταφέρεις αυτό για το ν οποίο προσπαθείς τώρα, θα υπάρξουν πολλές άλλες ευκαιρίες να το κάνεις. Σιγά καλέ μου την καταστροφή δηλαδή, μην το σκέφτεσαι καταστροφολικά το πράγμα, έχεις κάθε δικαίωμα και στην προσπάθεια. Προσπάθεια δε σημαίνει επιτυχία με την πρώτη κάποιες φορές, τόσα άτομα ξαναδίνουν.
    Ποια είναι η κύρια ανησυχία σου αυτό τον καιρό? Η κυρίαρχη σκέψη που σε κάνει να αγωνιάς? Είναι αυτή η ανάγκη να πετύχεις, είναι η σχέση με τους γονείς σου, είναι κάτι άλλο? Έλα να το συζητήσουμε.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by d_o View Post
    γεια σας..ηθελα να σας πω πως δεν ειμαι καλα φοβαμαι πως φετος που δινω εξετασεις παθω ξανα καταθλιψη και εχω αρχισει να κλαιω ολη την ωρα ,δεν εχω λεφτα να παω στο ψυχολογο και οι γονεις επειδη δεν ειμαι καλα με εβρισαν σημερα..και νιωθω πολυ μονη
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Λοιπον δεν υπαρχει λογος να ξαναβουτηξεις στην καταθλιψη, θα δωσεις πανελληνιες και θα περασεις σε μια σχολη η οποια θα σου αρεσει. Πιστεψε με αυτο που νομιζεις οτι σαρεσει τωρα μπορει αν περναγες εκει να μη σου αρεσει, και να περασεις σε μια αλλη σχολη και να ενθουσιαστεις! Αυτο θα σκεφτεσαι! Και θα εισια σε μια ωραια πολη μακρια απο τους γονεις σου, και θα φυλας ενα κομματι απο το χαρτζιλικι σου για να πηγαινεις σε ψυχολογο, και θα παρακολουθεις τη σχολη σου, θα γνωρισεις συμφοιτητες σου και θα περνας ομορφα! Και η κατασταση με τους γονεις σου θα στρωσει αργα αλλα σταθερα. Η εφηβεια και ειδκα το τελος της εφηβεις που διανυεις εσυ και μετα η εισοδος στην ενηλικιωση ειναι οι πιο δυσκολες περιοδοι, ειναι σαν να εισαι σε αεροπλανο με συνεχεις αναταραξεις, αλλα μετα θα σταματησουν αυτα και θα ηρεμησεις, μονο που δεν υπαρχει λογος να παραδοθεις στην καταθλιψη! Παλεψε για τον εαυτο σου, για σενα! Απολαυσε τις πλακες στο σχολειο, δεν θα τις ξαναεχεις και θα τις θυμασαι και θα στεναχωριεσαι μετα που αντι να απολαμβανεις οτι μπορεις ησουν συνεχως αγχωμενη.. Το εχω ακουσει απο τα περισσοτερα παιδια που πηγαιναμε μαζι σχολειο..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    :) γεια σου d_o και απο μενα

    Αν ειχες καποιον διπλα σου αυτες τις ωρες που αισθανεσαι ετσι
    Τι θα του ελεγες??
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    θελω να περασω το θελω πολυ και ο σωστος που εχω βαλει ειναι πολυ υψηλος πανω απο 18 χιλιαδες μορια.. δεν περναω καλα οι γονεις μου μου φερονται ασχημα.ειχα μια σχεση παλια που ηταν τα παντα για μενα αδερφος φιλος συντροφος τωρα δεν ειμαστε μαζι απλα περιμενουμε μεχρι να τελειωσουν οι εξετασεις για να δουμε αν τελικα θα καταληξουμε μαζι..και αυτο το αγορι δε μου φερεται οπως παλια και φοβαμαι μην ξαναφυγει γιατι οταν ειχαμε χωρισει επαθα καταθλιψη..νιωθω πολυ μονη και φοβαμαι θελω να νιωσω ασφαλεια σιγουρια και αγαπη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    το μονο που θελω ειναι να κοιμηθω στην αγκαλια καποιου και να νιωσω ηρεμη..ειμαι τοσο κουρασμενη ψυχικα και δε μ αρεσει η ζωη μου..θελω να ξυπνησω και να μην εχω αυτο το πλακωμα στο στηθος να μην νιωθω οτι ολα τα κανω λαθος..μονο εσας εχω να μιλησω κανενα αλλον

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Εγω ειχα θεμα και δε μου αρεσε να κοιμαμαι μονη μου, πηγα λοιπον και πηρα 4 μαξιλαρια, και τωρα πια κοιμαμαι με 5 μαξιλαρια, κατω απο τα ποδια αναμεσα στο ποδια, στο κεφαλι και δυο στην πλατη, στριμωχνομαι τα βαζω γυρω γυρω και ειναι σαν να με εχει αγκαλια καποιος γυρω γυρω! Οταν ημουν και στο εξωτερικο για σπουδες και αισθανομουν μοναξια, ειχα παρει και ενα αρκουδακι! Κανουνε δουλεια! Επειδη λοιπον αυτο που θες μπορει να αργησει λιγο να ερθει, να κοιμαασαι στηνα γκαλια καποιου, και επειδη βασικα δεν θα ηταν και για σενα καλο τωρα να βρεις καπτι τετοιο γιατι θα εξαρτιοσουν απο πανω του, προσπαθησε να βρεις τροπους να νιωσεις καλα με τονε αυτο σου και με αυτα που εχεις. Να απολαμβανεις μικρα μικρα πραγματα.. Και να ονειρευεσαι!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    θα του ελεγα οτι δε θελω να φυγει και θελω να μεινει εδω και να με παρει μια αγκαλια και μη μου λεει οτι ολα τα κανω λαθος.και να μου υποσχεθει πως οταν ξυπνησω ολα θα ναι ομορφα και ηρεμα και εγω θα χαιρομαι με αυτο που ειμαι και νιωθω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    δεν εννοω ερωτικα μονο απλα μια αγκαλια

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΓΧΩΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 27-10-2010, 10:40
  2. ξεχναω παρα πολυ
    By filipk in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-08-2010, 17:30
  3. ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.......
    By dimitrinaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 06-08-2010, 01:41
  4. ΒΟΗΘΕΙΑ...ΑΓΧΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟ(?)
    By IASWN in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 11-02-2010, 18:42
  5. ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΩ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΛΗΓΩΣΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 16-01-2007, 22:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •