Ανικανη να κανω σχεση ή απλα να αγαπησω. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 86
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Κενό τώρα τι σχέση έχουν οι γονείς της και αν είναι καλομαθημένη με τους γκόμενους; Και αν είναι επειδή έχει πολλές απαιτήσεις, ναι που 'ν' το κακό σε αυτό; Θέλει απλά να ταιριάζει η κοπέλα, κι εγώ τα είχα με έναν και ακούγαμε διαφορετικό είδος μουσικής, και μου είχε σπάσει τα νεύρα και αποδείχτηκε μαλάκας τελικά! Δεν πρέπει να ταιριάζουμε και λίγο πριν κάνουμε σχέση;
    ολες οι κορουλες νιωθουν καπως για τον πατερα τους, γιατι τις καλομαθαινει επειδη ειναι κοριτσακια και υποτιθεται αδυναμα. αυτος δινει το προτυπο που μετα θα πρεπει να ψαξουν στους γκομενους τους... και τελικα εξαιτιας αυτου εχουμε μια κοινωνια με γυναικες οι οποιες εχουν υψηλα στανταρντς και νομιζουν οτι ειμαστε ολοι το ιδιο! παρομοια φαση με οσους τους φροντιζει η μανα τους, και μετα ψαχνουν γκομενα που να ξερει απαραιτητα να μαγειρευει, να πλενει, να σιδερωνει κλπ. ευτυχως που δεν ειμαστε ολοι ετσι, και κοιταμε πρωτα αλλα πραγματα, οπως τα συναισθηματα και τον χαρακτηρα. υπαρχει μια διαφορα στο "μου ταιριαζει καποιος επειδη ειναι λεφτας κι εχει αυτοκινητο οπως ο μπαμπακας μου", απο το "μου ταιριαζει επειδη ακουμε το ιδιο ειδος μουσικης" πχ.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by cocomero View Post
    KENO γιατι γενικοποιεις? Εγω ειμαι η μονη που ξερω, αντε και μια φιλη μου, που κρινει τοσο αυστηρα. Ολες οι αλλες εχουν ριξει πολυ τα στανταρ τους και δε ξερεις ποσο τις ζηλευω και τις θαυμαζω και με μισω που ειμαι ετσι οπως ειμαι. Μακαρι ομως μονο με το γνωθι σαυτον να μπορουσε κανεις να αλλαξει.
    Επισης οταν λεω πχ οτι θα απορριψω καποιον απο τη μουσικη να σου δωσω ενα παραδειγμα....δε θεωρω εξυπνο ή στο πνευματικο μου επιπεδο και γουστο οταν εχει σαν ειδωλο του τον Ρουβα και εχει μεχρι και την κουκλα ρουβα στο δωματιο μου. Αυτον ναι τον απερριψα με το που το εμαθα παρολο που δειχνει ενδιαφερον για μενα. ή αλλοι που θα πιστευουν οτι το καλυτερο ειδος μουσικης ειναι τα σκυλαδικα οχι για μενα αυτοι ειναι ανθρωποι με παντελη ελλειψη γουστου ποιοτητας κτλ. Ο αλλος δε που φοραει τη μια μαρκα μετα την αλλη...τι να υποθεσω για ενα τετοιο ατομο? Δεν θα σου φανει απευεθειας επιφανειακος??? Με αυτον τον τροπο λεω οτι κρινω....δε με νοιαζουν τα λεφτα...αλλα με νοιαζει να ειναι μορφωμενος ο αλλος να μπορει να κρινει. Ο τυπος δηλαδη που θα μου πει οτι το διαβασμα ειναι για αυτους που δεν εχουν ζωη τρωειι ακυρο απο μενα....με τετοιο τροπο λοιπον κρινω και απορριπτω. Κυριως εχει να κανει με τον τροπο σκεψης που λαμβανω οτι εχει ο αλλος.
    γενικοποιω γιατι δυστυχως δεν εισαι μονο εσυ που σκεφτεσαι ετσι κι εχεις υπερβολικα στανταρντς, εγω το εχω δει αυτο το φαινομενο σε απιστευτα πολλες κοπελες, αν οχι ολες εδω στην Ελλαδα.

    υπαρχουν ατομα που ακουνε Ρουβα ? τι διαολο ρε γαμωτο, μιλαμε για αντρες τωρα ? τεσπα μια απο τα ιδια για τα σκυλαδικα, χαμηλου πνευματικου επιπεδου σιγουρα!

    δε νομιζω ομως οτι κρινεις ΜΟΝΟ με βαση τη μουσικη, οσο το συνολο. δλδ εκτος απο το να ταιριαζετε μουσικα και ας πουμε γενικα πνευματικα, πρεπει να ειναι και ομορφος, και λεφτας, και με αμαξι, και με σπιτι φυσικα για να χετε δικο σας χωρο, ετσι ?

    τεσπα ουτε νομιζω πως εισαι και τοσο μοναχικη και ξερεις τι θα πει πραγματικα μοναξια, ρωτα αλλους καλυτερα που δεν εχουν καν φιλους...

    οταν λοιπον ακους ιστοριες ή βλεπεις ταινιες με ζευγαρια οπως λες, απλα σε πιανει η ζηλια που δεν εχεις καποιον διπλα σου, εκεινη τη στιγμη ΜΟΝΟ. ομως ακομα κι οταν εχεις νιωθεις να σε πνιγει, οποτε πως να εχεις τελικα κι εκεινη τη στιγμη που τον χρειαζεσαι ? το προβλημα δεν ειναι στους αλλους αλλα σε σενα, που δε μπορεις να νιωσεις ελευθερη ενω εισαι παραληλα με καποιον συνεχεια, ακομα κι αν σου ταιριαζει. να μαθεις να μοιραζεσαι οπως ειπα, ακομα κι αν δεν εχεις αναγκη τον αλλον (αλλα μπορει ο αλλος να σε εχει). ενας συντροφος δεν ειναι μονο για τις καβλες μας και τπτ αλλο, σιγουρα ο αλλος καλυπτει αναγκες σου, αλλα δε θα πρεπει να ξεχναμε πως εχει κι εκεινος αναγκες που θα θελει να καλυψει. αυτο φαινεται πιεστικο, ομως αμα σου εχει δωσει, δε θα θελεις κι εσυ να του δωσεις πισω για να τον ευχαριστησεις ?

    δε ξερω πως να το γραψω καλυτερα και τι αλλο να πω για να βοηθησω, γιατι κι εγω ειμαι σε μια φαση που ψαχνω συγκεκριμενα πραγματα σε καποια, κι οταν βλεπω οτι δε τα εχει ή εχει αλλα που δε θελω, της δινω ακυρο. μοιραζω με το παραμικρο ακυρο και σιγουρα φαινομαι σνομπ και ψωναρα σε πολλες, παρολο που δε θελω να ειμαι, και τα στανταρντς μου στην εξωτερικη εμφανιση τουλαχιστον ειναι χαμηλα (δε ψαχνω κουκλαρες σιγουρα).

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ολες οι κορουλες νιωθουν καπως για τον πατερα τους, γιατι τις καλομαθαινει επειδη ειναι κοριτσακια και υποτιθεται αδυναμα. αυτος δινει το προτυπο που μετα θα πρεπει να ψαξουν στους γκομενους τους... και τελικα εξαιτιας αυτου εχουμε μια κοινωνια με γυναικες οι οποιες εχουν υψηλα στανταρντς και νομιζουν οτι ειμαστε ολοι το ιδιο! παρομοια φαση με οσους τους φροντιζει η μανα τους, και μετα ψαχνουν γκομενα που να ξερει απαραιτητα να μαγειρευει, να πλενει, να σιδερωνει κλπ. ευτυχως που δεν ειμαστε ολοι ετσι, και κοιταμε πρωτα αλλα πραγματα, οπως τα συναισθηματα και τον χαρακτηρα. υπαρχει μια διαφορα στο "μου ταιριαζει καποιος επειδη ειναι λεφτας κι εχει αυτοκινητο οπως ο μπαμπακας μου", απο το "μου ταιριαζει επειδη ακουμε το ιδιο ειδος μουσικης" πχ.
    Μα η κοπέλα δεν είδα να λέει κάπου για λεφτά, πουθενά δεν μίλησε γι'αυτό.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μιλησα γενικα για το ισχυει εδω, απ'την εμπειρια μου. και στο ποστ που κανες quote χρησιμοποιω πληθυντικο, δεν μιλαω ΜΟΝΟ γι'αυτη.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Πάντως είσαι πολύ αυστηρός μαζί της, σίγουρα νιώθει άσχημα μερικές φορές που δεν έχει σχέση, εμένα δεν με έπεισε για το ότι τη θέλει πραγματικά, αλλά δεν είναι λόγος αυτός να την κατηγορούμε βέβαια από την άλλη γράφει ότι δεν μπορεί να βρει μία σχέση και μας μπερδεύει. Δεν ξέρω. Πάντως δεν νομίζω ότι περνάει καλά, για να γράφει εδώ μάλλον δεν περνάει.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυστηρος ειμαι γενικοτερα με τους ανθρωπους και τον λογο τον ξερεις, δε τους βλεπω με καλο ματι απλα. η συγκεκριμενη τωρα ομως απ'τη στιγμη που δεν ακουει και Ρουβα, πιστευω ειναι πολυ πιο εξυπνη για να μπορεσει να διακρινει το λαθος στη συμπεριφορα της και να το διορθωσει, αφηνωντας πιο χαλαρο τον εαυτο της.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εμενα μαρεσει ο ρουβας παντως ....................¨(
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Χαχαχ broken doll.
    Κενό τι έχει ο Ρουβάς;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ωραιος γμτ.......εχω κλεισει να παω παρασκευη..........αν με ακουγε ο μεριλυν μανσον η οι prodigy θα τραβαγαν τα βυζια τους
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    105
    carrie απλα μιλησα αναφερομενη σ αυτο το θεμα...αν προσεξες ασχολιομουν με ενα παιδι καθε χρονο. εννοω οτι δεν μου αρεσει καθε μηνα κι αλλος...μακαρι να ηταν ετσι!!! αυτοι ειναι συνολο ολοι οσοι μπορω να αναφερω σε διαστημα 7-8 χρονων!!!
    Πιστεψε με εχω πολυ χρονο να ασχολουμαι με τον εαυτο μου και κανω ενα σωρο πραγματα που μου αρεσουν.Στο γυμνασιο δεν ηταν τραγικα τα πραγματα αλλα οσο περναει ο καιρος και μου μενει το ιδιο παραπονο με πιανω να ασχολουμαι πολυ με αυτο το θεμα. Και εξαλλου εδω ηρθα να γραψω και να μιλησω γι αυτο που με απασχολει κι οχι για τα πραγματα με τα οποια ειναι μια χαρα στη ζωη μου.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αααα broken doll διαφωνούμε. Και δεν νομίζω ότι είναι θέμα πνευματικού επιπέδου αν ακούς Ρουβά!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Ο Ρουβας καποτε , στα 90's ψιλοκαθοριζε την ποπ σκηνη, κατι που αλλαξε αργοτερα, λιγο μετα που εκοψε και τα μαλλια του. Αυτο για οσους εχουν δει μονο x-factor και κρινουν απο κει λολ

    ΚΕΝΟ οριστε η Broken ειναι ενα απο τα παραδειγματα ατομων που ακουν Ρουβα και Marilyn Manson. Μην κρινεις απο αυτες τις λεπτομερειες. Να κρινεις οτι δε θελεις πχ να εισαι με καποια που της αρεσει να διασκεδαζει καπου που εσυ δε θα πηγαινες , μπουζουκια ας πουμε, ενταξει, λογικο να σκεφτεις οτι δε θα ταιριαζατε ισως. Και παλι θεμα γουστων ειναι βεβαια.

    cocomero εγω βλεπω οτι δεν εχεις ερωτευτει ακομα, γι'αυτο και αναρωτιεσαι τι συμβαινει και τι σε σταματαει στις σχεσεις που εκανες ως τωρα. Οταν κατι δεν παει οπως θα θελαμε συνηθως ψαχνουμε να βρουμε εμπρακτως τι φταιει, στην προκειμενη δηλαδη, αυτο προσανατολιζεται σε μουσικη, εμφανιση και παει λεγοντας. Απλα δεν ερωτευτηκες ακομα.

    Αντε και καλη ακροαση
    http://www.youtube.com/watch?v=QQPJYnr48yU

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    105
    Δε θελω να μου χαιδευουν τα αυτια αλλα ουτε και να με κατηγορουν χωρις να με ξερουν. Πως θα μπορουσα αλλωστε να αποτυπωσω τον εαυτο μου σε λιγες γραμμες??? Επομενως αν σας εκνευριζω με αυτα που λεω και σας τη δινει ο τροπος που σκεφτομαι τιποτα δε θα καταφερετε με το να μου απαντατε ειρωνικα κι επιθετικα. Ειναι και πολυ ενοχικη που να με παρει και παλι σε μενα τα φορτωνω ακομη κι οταν ο αλλος εχει νευρα.
    Τεσπα...το θεμα whitecandle ειναι οτι ουτε κι εγω ξερω αν θελω σχεση ή οχι. Προσφατα διαβασα κατι αρθρα για ατομα που εχουν επιλεξει να ζουν μονοι τους χωρις σχεση. Μπορει να ειμαι αυτης της στοφας. Αλλα δε μου αρεσει αυτη η ζωη! Θελω αγαπη θελω οικογενεια να κανω παιδια....βλεπω την ξαδερφη μου 25 χρονων παντρεμενη κι ερωτευμενη ολη μερα μιλανε στο τηλ, κι απεκτησαν την κορη τους πριν 2 βδομαδες. Το θελω αυτο καποια στιγμη! Δε θελω να παραδεχτω οτι ειμαι ανθρωπος που δε μπορει να κανει σχεση..θα μου πεις εισαι 21 μονο χαλαρωσε...κι ομως το βλεπω ανετα να φτανω 30 κι ακομη τα ιδια να κανω και να λεω.

    Τωρα για τον Ρουβα...χαχαχα τι να πω. Δε μπορω να τον βλεπω. Γενικα απ την οικογενεια μου μπορεις να πεις οτι πηρα ενα ειδος κουλτουριαρικο, ψαχνομαι αρκετα, διαβαζω πολλα βιβλια, βλεπω ταινιες κοινωνικου περιεχομενου γιατι μ αρεσουν (μολις τις δουν οι φιλες μου με κοροιδευουν), ακουω μουσικη απο Ιωαννιδη και ετσι. beatles κτλ. Δε θα με χαρακτηριζα "κουλτουρα" γιατι απλα μου αρεσουν καποια πραγματα που μπορεις να τα ποιοτικα. Αλλα ρε παιδι μου σιχαινομαι πραγματα που αρεσουν σε παιδια της ηλικιας μου...τα κλαμπ το ποτο το τσιγαρο τα περιοδικα μοδας τις ηλιθιες εκπομπες στην τηλεοραση τις ταινιες-αμερικανιες.....και γενικα στο μυαλο οταν καποιος εχει προτυπο του τον Ρουβα ή η απολυτη διασκεδαση γι αυτον ειναι να ακουει μπιτακια και αν μεθυσει ακομα καλυτερα ε τοτε δε γινεται εγω ξενερωνω....

    Η αληθεια ειναι οτι δε ξερω τι μου γινεται...φανταζομαι να τα διαβαζετε και να προσπαθειτε να καταλαβετε ποιο ειναι το προβλημα μου επιτελους. Αχ ουτε εγω ξερω...που ειναι ο ψυχολογος που λεγαμε? Παρεπιπτοντως εχετε να μου συστησετε κανενα καλο στη Θεσσαλονικη?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι το χουμε συζητησει με τον ΚΕΝΟ πως δεν ειναι ενας ανθρωπος ο,τι ακουει δεν δεσμευεται με κατι το αυτι εχει δικια τ βουληση. μ χει τυχει να ακουσω κ μερικα τραγουδια χατζιγιαννη κ μ φαινονται ωραια τι να πω....χοχοχο

    επισης πως δεν χρειαζεται να ντυνεσαι και συμφωνα με αυτα που ακους η το αντιθετο
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by cocomero View Post
    Ξερω ειναι ασχημο αυτο που κανω που κρινω τοσο ευκολα τους αλλους αλλα μου βγαινει αυτοματα....οσο για την οικογενεια μου, ειμαστε δεμενοι ναι και εχω τον πατερα μου πολυ ψηλα. Οτι πει, για μενα ειναι σωστο ετσι νιωθω...
    Μα μονη μου ειμαι εδω και χρονια...οσα ανεφερα περι σχεσεων ηταν υποθεσεις λιγων ημερων. Μου εχουν ξαναπει οτι μπορει απλα να μη θελω να ειμαι σε σχεση σ αυτη τη φαση της ζωης μου και να μη προσπαθω να κανω αυτο που επιβαλλει η κοινωνια. Μερικες φορες ναι ετσι ειμαι, ειμαι μοναχικη και δε με πειραζει να μεινω μονη στο σπιτι. Μ αρεσει να μην εχω καποιον πανω απ το κεφαλι μου. Ειναι ομως φορες που βλεπω ζευγαρια, ακουω ιστοριες των φιλων μου, βλεπω μια ταινια και ζηλευω. Νιωθω μια αναγκη να ειμαι με καποιον που θα με θελει γι αυτο που ειμαι και θα ειναι το ατομο που θα θελω να περναω ωρες μαζι του. Νιωθω μονη κι αλλοτε μ αρεσει αλλα αλλες φορες δεν το αντεχω....
    Οσο για το να νιωσω αγαπη για τους αλλους πρωτα....δεν εχω προβλημα...αγαπαω τους γονεις και τουςς αδερφους μου και τρελενομαι στη σκεψη οτι μπορει να τους συμβει κατι. Αγαπαω το κατοικιδιο μου σε βαθμο που ειχα παθει ιδεοψυχαναγκασμο για το αν θα πεθανει και ποτε. Και ο ψυχιατρος ειπε οτι απο καπου ηθελα να πιαστω και βρεθηκε το ζωακι που δεν μιλαει δεν εχει απαιτησεις απο μενα. Απο φιλιες σχεδον παντα ενιωθα εγω μεγαλη αγαπη για φιλους που δε μου το ανταπεδιδαν....συχνα εγω επερνα τη σχεση μας πολυ σοβαρα σ αντιθεση μ αυτες. Ειναι μεγαλο το θεμα φιλια και με πονεσε πολλες φορες....
    από τις ελάχιστες φορές που ακούω ποως ό,τι πει ο πατέρας μου το βρίσκω σωστό...
    http://www.mazi.org.gr/

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. γιατί δεν κάνω σχέση?
    By defrag in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 122
    Last Post: 13-01-2011, 08:27
  2. Εξαναγκασμένη σχέση; Τί να κάνω;
    By anisixos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 130
    Last Post: 13-12-2010, 10:17
  3. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΣΗ
    By katatonia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 13-08-2010, 15:07
  4. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 07-07-2010, 00:09
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΟΒΑΡΗ ΣΧΕΣΗ
    By Χάιντι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 21-05-2010, 16:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •