Σήμερα είδα εφιάλτη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456

    Σήμερα είδα εφιάλτη

    Σπάνια βλέπω εφιάλτες, πάρα πολύ σπάνια, ίσως γιατί έχω αρκετούς στην πραγματικότητα; χε.

    Ο ουρανός ήταν τσίγκινος είχε αυτό το σκούρο μεταλλικό χρώμα. Σαν ο ουρανός να ήταν από μέταλο. Οδηγούσα κάτω από αυτόν το σκοτεινό ουρανό. Ακολουθούσα ένα πούλμαν. Ήμουνα παράλληλα στο αυτοκίνητο και στο πούλμαν.
    Πίσω από το αυτοκίνητο μου ήταν ενα VW σκαθάρι και το οδηγούσε ένας χλεμπονιάρης, εντελώς αντιπαθητικός τύπος.

    Κρατούσα απόσταση από το πούλμαν, ως ώφειλα, αλλά ο χλεμπονιάρης είχε κολλήσει τη μούρη του αυτοκινήτου (ήταν άσπρο) πάνω μου. Κάποια στιγμή με ακούμπησε κιόλας!

    Βγαίνω και του λέω, λάθος αυτό που έκανες και οι λογικές συνέπειες θα επακολουθήσουν (αυτό σκέφτηκα, αλλιώς το είπα).

    Μετά ήταν μια εκδρομή, έγινε μ' αυτό το πούλμαν, είχε τελειώσει. Κάτι έγινε στην εκδρομή, δεν θυμάμαι τι, δεν ήταν καλή εκδρομή.

    Μετά γυρίζω σπίτι αλλά δεν ήταν το σπίτι μου. Σαν τα παλιά ισόγεια, τα αθηναϊκά με τους εσωτερικούς κήπους στα πετράλωνα αλλά δεν είχε... κήπο!

    Αυτοί που συμμετείχαν στην εκδρομή ήταν μέσα. Ήταν σκοτεινό ήταν όλοι σκοτωμένοι.

    Ο οδηγός του πούλμαν τους είχε σκοτώσει, αυτό έκανε.

    Μέσα εκεί ήταν κι η μητέρα μου.

    Την βλέπω ξαπλωμένη σ'ένα κρεβάτι, το πρόσωπο της στα σκεπάσματα. Το γυρίζω, κρατώντας την αναπνοή μου και τη ψυχραιμία μου και κατατρομαγμένος/πανικόβλητος. Ανοίγει τα μάτια της, ήταν ζωντανή.

    Βγαίνουμε από το δωμάτιο σκυμμένοι, της λέω να μη φύγει από δίπλα μου. Το σπίτι είναι σκοτεινό, μεταλλικές αποχρώσεις του καφέ και του γκρι, πάμε προς τη πόρτα, κανείς δεν έρχεται, ξυπνάω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    κι εγω εφιαλτη ειδα.. πωσ το σπιτι μασ ηταν ακρη ακρη στην ακτη και πωσ βλεπαμε απο το μπαλκονι (παντα υπαρχει και ''γκομενοσ'' στα ονειρα μου..χεχεχεχεχεχε)
    κατι παραξενα ουρανια τοξα φωσφοριζε να αναβοσβηνουν μεσ την νυχτα.. πισω απο τα βουνα ευθεια ..μεσα στο νερο.. και τον ουρανο.. αρχισε να βρεχει..μπηκαμε μεσα.. και τα ουρανια τοξα σαν αστραπεσ μαζι με την βροχη χειροτερευαν.. ακουγοντουσαν παραξενοι και τρομακτικοι κροτοι...και ξαφνικα ειδαμε μακροστενεσ παρουσιεσ να ξεπροβαλλουν απο το νερο.. μακροστενεσ.. ισα με 3 μετρα..με μακροστενα αυγουλωτα κεφαλια και χερια σαν βεντουζες,,,και τοτε το καταλαβαμε ..ηταν εξωογηνοι...ενστικτοδωσ το ξεραμε πωσ δεν ηρθαν για καλο..αρχισα να κλειδαμπαρωνω το σπιτι..να ψαχνω για μαχαιρια και αιχμηρα αντικειμενα.. με στον πανικο.. να μην χαθει και το παιδακι μου απο το οπτικο μου πεδιο..και ξαφνικα χτυπησε κατι το τζαμι.. τρομοκρατηθηκα και ειδα δυο μικρα τσιγγανακια...ανοιξα το παραθυρο...''που ειναι οι γονεισ σασ ?φωναξα....τι κανετε μεσ το νερο?....'' ηταν σε βαρκες φουσκωτες..εντομεταξυ μουσκεμα ολα και να μασ μπαινει το νερο στα ματια...ξαναφωναξα.. μετα απο λιγο ηρθαν οι γονεισ τουσ και τα μαζεψαν....εξω εκλεισα..και προσπαθουσα να βρω τροπο να φυγουμε....


    αυτααα


    χεχεχχχεε

    Αλεξανδρε μου..ανυσηχεισ πωσ θα παιθανει η μαμα σου?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    "παντα υπαρχει και ''γκομενοσ'' στα ονειρα μου..χεχεχεχεχεχε"

    lol...:D

    Όχι δεν φοβάμαι μήπως πεθάνει (χτύπα ξύλο). Έχουν συσσωρευτεί δυσκολίες αλλά όσο μπορώ βοηθάω. Τίποτα μη διαχειρίσημο. Δύσκολο πολύ κι εξοντωτικό ίσως μερικές φορές αλλά παροδικό. Μήπως ότι την έχω παραμελήσει; Αλλά δεν το νομίζω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Mηπως εισαι η προσφατα περασες καποια μεταβατικη περιοδο στη ζωη σου? Αλλαξες ζωη, εχασες ατομα ή χωρισες?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Και τα τρία.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    3 στα 3 πετυχα η ρουφιανα? :P Φτου να μη με βασκανω. ΑΥτο ηταν το δευτερο μερος του ονειρου σου, και μαλλον απο ολα αυτα που περασες αυτο που εμεινε σταθερο ήταν η οικογενεια σου.

    Αυτο με τον τυπο με το αυτοκινητο θα το σκεφτω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    3 στα 3 πετυχα η ρουφιανα? :P Φτου να μη με βασκανω. ΑΥτο ηταν το δευτερο μερος του ονειρου σου, και μαλλον απο ολα αυτα που περασες αυτο που εμεινε σταθερο ήταν η οικογενεια σου.

    Αυτο με τον τυπο με το αυτοκινητο θα το σκεφτω
    φαντάζομαι να καταλαβαίνεις τί δουλειά σε περιμένει από 'δω κ στο εξής....
    http://www.mazi.org.gr/

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    φαντάζομαι να καταλαβαίνεις τί δουλειά σε περιμένει από 'δω κ στο εξής....
    χαχαχα......καλο.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    χοχοχοχοοχχο :P Mην υπερεκτιματε τις ονειροκριτικες μου δυναμεις, απλα ειχα δει ενα πολυ παρομοιο ονειρο σε μια περιοδο εντονου στρες μετα απο τετοια γεγονοτα που ανεφερα.. :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    χαχαααα
    Carrie, μόλις έγινες η ονειροκρίτρια του φόρουμ. Λοιπόν, που λες, χτες είδα... λολ
    Αλέξανδρε, είναι πολύ σκιαχτικά κάποια "όνειρα". Δικαιολογημένη και η επιρροή τους την επόμενη μέρα. Και η σκέψη πάνω τους. Θα περάσει.
    Πολλά σου έπεσαν μαζεμένα, αυτό φταίει. Κάπου πρέπει να έχει να ξεσπάσει και το δόλιο το υποσυνείδητο. Ωχ, αυτό μπορεί να το διαβάσει ο Πετράνς λες? μουάχααα.
    Εύχομαι σήμερα να νιώθεις καλύτερα.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Έχεις δίκιο ότι κάπου πρέπει να ξεσπάσει αυτό. ΔΕΝ ΘΕΛΩ να ξεσπάσει σε άλλους.
    Αυτή η κατακλυσμιαία αλλαγή στη ζωή μου η εργασιακή με διέλυσε (κι ήταν και επιλογή μου ο μαλάκας!). Μαζί ήρθαν κι οικογενειακά προβλήματα και όλα μαζί και σκατά.
    (Τα έχω με ένα μαλάκα που έφαγε όλα τα λεφτά (όχι τα δικά μου αλλά ανθρώπων που με νοιάζουν). Αυτός είναι στο άσπρο αυτοκίνητο).
    Αντικειμενικά μια χαρά όμως.
    Έλα ντε που εγώ νοιώθω να είμαι σε μια λεπτή ισορροπία και να έχω χάσει την ελευθερία μου;
    Έχω χάσει το killer instinct, μη κινηθώ γιατί θα πέσω.
    Κι εκεί που θα έσπρωχνα πράγματα μέχρι το τέλος τώρα ένα σπρωξιματάκι και πολύ είναι. Μπουμ. Έπεσες; Α δεν έπεσες; οκ.
    ΌΠΩΣ ΠΑΝΤΑ, δεν υπάρχει άλλη λύση παρά η αποδοχή της πραγματικότητας στο σημείο που δεν θα σπάσεις. Είναι δύσκολο να το κάνω αυτό κάτω από ένα σιδερένιο ουρανό αλλά (σε αντιστοιχία με το άντε γειά!) δεν γαμιέται!
    Άλλη μία μάχη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κ εγω ξυπνησα τωρα ταπογευμα απο εναν εφιαλτη . Αλλα ενας αθλος του Μπαγκς-Μπανυ , σε συνδυασμο με τρια xanax , επανεφεραν το νευρικο μου συδημα στο συνηθησμενο του τεμπο .

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω εβλεπα παλια πολους εφιαλτες οτι περιπλανιωμουν σε ενα σκοτεινο ομιχλοδες τοπιο κ δεν ηξερα που να παω σαν αυτο ακριβως το τραγουδι http://www.youtube.com/watch?v=qBphhF3o50g αν κ σημερα ευτυχως το ξεπερασα κ βρηκα το δρομο μου

Similar Threads

  1. ζω έναν εφιάλτη
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 04-10-2022, 22:13
  2. ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΑ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 20-08-2010, 10:56
  3. Ειδα φως και μπήκα...
    By Φωτεινη! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 19-07-2010, 10:46
  4. ΚΑΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΤΑΞΙ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 03-07-2010, 10:47
  5. Σαν σήμερα...
    By anwnimi in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 80
    Last Post: 08-11-2009, 18:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •