Dumyrox
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Dumyrox

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772

    Dumyrox

    Εχει κανεις υπνηλία με τα συγκεκριμένα φάρμακα? Δεν μπορώ να κάτσω πανω απο 3-4 ώρες ξύπνιος το ρίχνω στον ύπνο, επίσης αν έχετε δει αποτελέσματα για ΙΔΨ με τα συγκεκριμένα. Επαιρνα τα Cypralex ως τώρα και τα άλλαξα με αυτά, ίσως είναι ιδέα μου αλλα στον ένα μηνα περίπου που τα παίρνω νοιώθω χειρότερα απο πρίν.

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    εγω ειχα γενικη υπληλια για 2 χρονια που το επαιρνα αλλα οσο περναγε ο καιροσ συνηθισε ο οργανισμος μου..και ημουν καλητερα
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    10
    egw pou to pairnw sti dosi twn 100 1,5 xrono ypnilia dn mou ferne an kai o giatros mou xe pei oti borei na fernei to vradi ypnilia, to mono axiologo pou paratirisa einai mia sxetiki oxithimia , tora vevaia to xa stamatisei kapious mines kai piga poly xalia opote i tha afxisw ti dosi simfona me to giatro sta 150 i 200 mg eite tha parw cipralex , vlepoume...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Εσυ για ΙΔΨ τα έπαιρνες? Δεν ξέρω αλλα νομίζω οτι με τα Cypralex ένοιωθα καλύτερα, επίσης αν δεν τα πάρω 2-3 μέρες νιώθω χάλια, πώς υποτίθεται οτι τα κόβεις αυτα τα φάρμακα? ( Γνωρίζω οτι θέλει να μειώσεις τη δόση πρώτα κ μετα, όμως ισχύει ή θα τα πέρνουμε μια ζωή )

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Καταρχην καλο ειναι να μην τα κοβεις μονος σου κ κανεις πειραματα γιατι υπαρχει ο κινδυνος της υποτροπης κ δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο..καλυτερα πρωτα να συννενοεισαι με το γιατρο που σε παρακολουθει...τα αντικαταθλιπτικα απ ο,τι ξερω πρεπει γενικα να συμπληρωσεις 6μηνο κ αν εισαι καλα πλεον μετα μειωνεις σταδιακα τη δοση αλλα ενδεχεται να εχεις διαφορα συμπτωματα στη διαρκεια της φασης διακοπης...το αν θα παιρνει καποιος μια ζωη φαρμακα εξαρταται απο πολλους παραγοντες, ακομη κ τν γιατρο σου να ρωτησεις δεν θα ξερει με ακριβεια να σου πει καθως δεν μπορει να ξερει πως θα εναι η κατασταση σου αργοτερα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    10
    Εγώ τα έπαιρνα για αγχώδη διαταραχή αλλά είναι περισσότερο για ΙΔΨ, αλλά ξεκινάω cypralex με άλλο γιατρό απο εβδομάδα, όντως παίζει να ναι καλυτερο είναι και πιο καινούριο φάρμακο,όσο για τα το πώς ,πότε τα κόβεις κτλ ότι είπε η Lacrymosa.

Similar Threads

  1. Εχει παρει κανεις dumyrox 100 ?
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 30-01-2010, 11:33
  2. Dumyrox.To χετε παρει?
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 11-01-2010, 03:18
  3. dumyrox
    By gamder11 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 14-08-2008, 15:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •