θελω να πεθανω!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58

    θελω να πεθανω!!!!

    δεν μπορω αλλο να ποναω ρε παιδια κουραστηκα ειλικρινα..βαρεθηκα καθε μερα να ξυπναω κ να ειμαι παλι χαλια,να ποναω.φοβαμαι να παρω αντικαταθλιπτικα,,εχουν πολλες παρενεργειες απο οτι εχω δει εδω μεσα.τι να κανω για ξανα κερδισω τη ζωη μου?αν ειναι να ζησω ετσι καλυτερα να πεθανω δεν μπορω αλλο να προσποιουμαι οτι ολα ειναι καλα κ να γελαω.θελω να ζησω νορμαλ χωρις πονους,,φοβιες η οτι ειναι αυτο που με εχει φαει την ψυχη,ευχαριστω

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    μαρινα επειδη δεν μπαινω πια συχνα τι προβλημα ακριβως εχεις?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    εχω σ αυτη την κατασταση απο τα μεσα οκτωβριου.πονους στο λαιμο στο κεφαλι στον αυχενα στο στομα στη γλωσσα ματια...παραλογα δλδ.λενε οτι ειναι ειτε ψυχοσωματικα ειτε φοβιες αγχωδες διαταραχες κ τετοια.μερα νυχτα ειμαι ετσι ολοι αυτοι οι πονοι μου προκαλουν φοβο κ με οδηγουν στην τρελα νομιζω..γιατι δεν ξερω τι εχω κ γιατι αποκλειω να ειναι απλα ψυχολογικο ενω τα νιωθω τοσο εντονα.εχω ψαξει στο ιντερνετ τοσο καιρο κ δεν εχω βρει κανεναν αλλον με παρομοια συμπτωματα.εγω τα οφειλω στο χασις που ειχα κανει οταν ημουν 17 γιατι τοτε με ειχαν πιασει ολα αυτα για πρωτη φορα στη ζωη μου,μεχρι τοτε ημουν απολυτα φυσιολογικη.απο τοτε με πιανουν καποια διαστηματα κ κρατανε καποιους μηνες κ μετα παλι χαζοφευγουν απο μονα τους.φοβαμαι μην αυτοκτονησω στο τελος.αληθεια φοβαμαι

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    χμ να φανταστω οτι και εσυ τα ψαχνεις σε γιατρους να δεις τι ειναι η οχι?
    το σκεφτομαι να σου απαντησω γιαυτο για τ χασις γιατι δεν εχω ιδεα αλλα για να μου λες οτι ξεκινησαν απο τοτε κατι θα ξερεις!
    εχεις γενικα πολυ αγχος?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Δεν είσαι η μοναδική με τέτοια προβλήματα και δεν σου κάνει καλό να ψάχνεις στο ιντερνετ και να διαβάζεις τις παρενέργεις των φαρμάκων.
    Έχεις όμως κάνει τη διάγνωση μόνη σου, έχεις αποκλείσει το ψυχολογικό, όπως έχεις αποκλείσει και κάθε βοήθεια που μπορεί να σου προσφερθεί.
    Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο, οι πόνοι που νιώθεις ολημερίς ή οι πιθανές παρενέργειες των φαρμάκων? Αλλά νομίζω ότι κι αυτό το έχεις ήδη αποφασίσει. Φαντάζομαι θα έχεις αποκλείσει και την ψυχοθεραπεία.
    Οπότε, δεν σου μένουν και πολλά. Ή θα μάθεις να ζεις με τους πόνους περιμένοντας μήπως γίνει ένα θαύμα και εξαφανιστούν ή δεν θ' αντέξεις και θα πάρεις πιο δραστικά μέτρα. Την αυτοκτονία την αποκλείω. Δε μου φαίνεσαι για τέτοιος άνθρωπος.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    ακριβως οπως τα λες..δεν τα εχω αποκλεισει ομως γιατι δεν πιστευω οτι αυτα χριεαζομαι,απλα φοβαμαι για τους περαιτερω κινδυνους που λενε για τα χαπια κ εχω φτασει σε αδιεξοδο με λιγα λογια

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    καποιοι ειπανε οτι τα χασις δεν εχει καμια σχεση καποιοι οτι αυτο βοηθησε στο να εμφανιστουν οι αγχωδες κρισεις..δεν ξερω τι να πιστεψω εγω ξερω αν μπορουσα να ξαναγεννηθω δεν υπηρχε περιπτωση να το ξαναδοκιμαζα μηπως κ δεν ειχα γνωρισει ποτε αυτη την κολαση που ζω

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    67
    ειχα δοκιμασει και εγω μια φορα οταν ημουν περιπου 17 χρονων αλλα δεν νομιζω αυτα που νιωθω τωρα οτι ειναι απο το χασισ . εχεισ καποιο δικο σου ανθρωπο να του μιλησεισ γι αυτα
    που νιωθεισ? Τα εχω και εγω αυτα που λεσ επισησ και εγω φοβαμαι τα αντικαταθλιπτικα. Δοκιμασεσ να πασ σε ψυχολογο?

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    πηγα και σε ψυχολογο αλλα αυτοι λενε να βρω τι φταιει απο μεσα μου,,κατι που δεν το βρισκω οποτε παλι στα ιδια ερχομαστε.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    67
    ποσο χρονων εισαι? εισαι μονη σου η εχεισ καποια σχεση? μεσα μασ ξερουμε παντα τι ειναι αυτο που μασ ποναει . ειχεσ ησυχα παιδικα χρονια?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by marinaxx View Post
    πηγα και σε ψυχολογο αλλα αυτοι λενε να βρω τι φταιει απο μεσα μου,,κατι που δεν το βρισκω οποτε παλι στα ιδια ερχομαστε.
    Τι εννοείς δεν το βρίσκεις? Συνεχίζεις την ψυχοθεραπεία και δε βλέπεις αποτέλεσμα? Ή απλά, πήγες μια δυο φορές και σταμάτησες. Δε διορθώνονται όλα από τη μια στιγμή στην άλλη.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    μια φορα πηγα σημερα σε ψυχολογο το θεμα ειναι οτι ολα ειναι καλα δεν εχω προβληματα οικογενειακα και παρομοιες καταστασεις να πω οτι φταιει κατι τετοιο.και σχεση εχω ναι κ ετσι οπως ειμαι πλεον δεν μπορω να αποδοσω κ ολα διαλυονται εν ολιγεις

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Εγω ειμαι απιστη ομως, δεν πιστευω οτι δεν υπαρχουν προβληματα στο background. Δεν καθεσαι να σκεφτεις καλυτερα?

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    δλδ κ ετσι να ναι που δεν ειναι, υπαρχει περιπτωση να ποναω με τοσους πονους ετσι απλα επειδη κατι πχ δεν μου αρεσει στη ζωη μου?δεν ειναι ακραιο?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Καθολου ακραιο! Αλλα να σου πω την αληθεια, τωρα τελευταια εχω ξανακουσει κατι ιστοριες να αλλαζει η ψυχολογια καποιου μετα απο καποιο παρτυ, που κατι ηπιε κατι καπνισε. Και δε μπορω να καταλαβω αν ειναι μυθος ή πραγματικοτητα. Εχεις παει σε γιατρους?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να πεθάνω
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 129
    Last Post: 13-03-2016, 19:24
  2. Tα παιδιά μου ανυσυχούν μήπως πεθάνω
    By newagemama in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 9
    Last Post: 12-04-2011, 11:55
  3. ΜΟΥ ΒΑΖΩ ΔΙΟΡΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΙΣΩΣ ΠΕΘΑΝΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 116
    Last Post: 23-12-2010, 12:24
  4. Θέλω να πεθάνω
    By Swan in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 13-06-2009, 17:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •