Πιστεύετε ότι οι φίλοι κρίνουν από την εμφάνιση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 115
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512

    Πιστεύετε ότι οι φίλοι κρίνουν από την εμφάνιση;

    Αυτό μου πε ένας "φίλος", κι επειδή έχω κιλά δεν με θεωρεί φίλη του και με κούφανε. Εσείς τι πιστεύετε ότι οι φίλοι κρίνουν από την εμφάνιση; Αν η γενική θεώρηση είναι ναι, ή θα πάω να αυτοκτονήσω, ή θα αρχίσω να βρίζω εδώ, (εκτός και αν φοβάμαι να μην φάω μπαν) για να ξεσπάσω από τα νεύρα μου. :S

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Θέλω να ζήσω...
    Τώρα δηλαδή δεν ζείς?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    πλακα μας κανεις..
    Τι σοι φιδοφιλος ειναι αυτος που δεν σε θεωρει φιλη του επειδη εχεις παραπανω κιλα?
    Αν τα χασεις θα σε ξαναβαλει στη λιστα του με τις μοντελες?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ ίνσεκτ για την ενθάρρυνση. Πραγματικά έχω σοκαριστεί (δεν του αρέσει και το πρόσωπό μου) και καταλαβαίνεις πως αισθάνομαι. Και δεν είναι ότι ψάχνει για γκόμενα, έτσι στα κουτουρού. Και μου λέει και ότι όλοι έτσι είναι και αρχίζει και σκέφτεται το μυαλό μου ποιοί μου φέρθηκαν έτσι.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Τώρα δηλαδή δεν ζείς?
    Ίνσεκτ το χω πει πολλές φορές, υπάρχω αλλά δεν ζω αφού δεν έχω συναισθήματα. Ζωή είναι αυτή; Ούτε όρεξη για σεξ ούτε κίνητρα τίποτα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Ίνσεκτ το χω πει πολλές φορές, υπάρχω αλλά δεν ζω αφού δεν έχω συναισθήματα. Ζωή είναι αυτή; Ούτε όρεξη για σεξ ούτε κίνητρα τίποτα.
    Εγώ το παθαίνω αυτό ανά περιόδους. Άλλες φορές είμαι κάπως έτσι (χωρίς πολύ ζωντάνια και όρεξη) και άλλες φορές ακριβώς το αντίθετο :)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Εγώ το παθαίνω αυτό ανά περιόδους. Άλλες φορές είμαι κάπως έτσι (χωρίς πολύ ζωντάνια και όρεξη) και άλλες φορές ακριβώς το αντίθετο :)
    Ναι αλλά εγώ δεν μιλάω γι'αυτό. Μιλάω ότι δεν μπορώ να νιώσω τίποτα απολύτως για μεγάλο χρονικό διάστημα. Πάνω από 2 χρόνια μπορεί και 3-3,5 δεν ξέρω ακριβώς. Πάντως τώρα που το θυμήθηκα, την άλλη φορά είχα προσπαθήσει να σου στείλω προσωπικό μήνυμα, και δεν μπορούσα γιατί ήταν γεμάτο το δικό σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    127
    Ναι, κρινουν απο την εμφανιση, απο το ποσα λεφτα βγαζεις και απο το τι αμαξι εχεις...
    Σοβαρα τωρα, αντι να αναρωτιεσαι αν οι φιλοι κρινουν απο την εμφανιση, κατσε και σκεψου αν αξιζει να ειναι φιλος σου αυτος που σου ειπε τετοιο πραγμα.
    ...του καθενος η κολαση,
    βρισκεται, παντα, δυο βηματα μακρυτερα
    απ' οπου τολμα να ξεμυτισει...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Απλά ρε συ Fearg, μου είπε ότι οι περισσότεροι έτσι είναι και αυτό με ενδιαφέρει. Εντάξει αυτόν, δεν τον κάνω παρέα και δεν τον θεωρώ φίλο μου, αλλά όμως αν όλοι είναι έτσι τότε τι κάνω; Αυτοκτονώ; Ευτυχώς μέχρι στιγμής σε όσους το είπα είστε όλοι αρνητικοί απέναντί του. Ευχαριστώ το χρειαζόμουνα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    17
    όχι δεν είναι όλοι έτσι!! βέβαια υπάρχουν και πολλές περιπτώσεις σαν αυτόν!! έχω μια γνωστή η οποία κάνει παρέα μόνο με άτομα που θεωρεί ότι έχει ή θα έχει στο μέλλον κάποιο συμφέρον!!! έτσι λειτουργεί και στις ερωτικές της σχέσεις!!

    δεν χρειαζετε να κάνεις παρέα με τέτοια άτομα!!! μακριά και "αγαπημένοι" !!! :-)

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Όχι δεν θέλω να είμαι αγαπημένη με τέτοια άτομα! Μόνο εχθρούς τους θεωρώ! Κρίμα γιατί έχω πει πολλά και εμπιστεύτηκα για άλλη μια φορά λάθος άτομο! Ενώ η ζωή μου χει δείξει ότι δεν πρέπει να εμπιστεύομαι, για άλλη μια φορά δεν έβαλα μυαλό! Πάντως άλλο να έχει συμφέρον και άλλο να σε κρίνει από την εμφάνιση!!! Αυτό είναι ανήκουστο αλλά όντως το κάνουνε πολλοί!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Δεν ξέρω πάντως και οι μισοί να είναι έτσι, είναι πάρα πολλοί! Ακόμα και το 1/4. Αν είναι έτσι, είναι πολύ κενοί όλοι κακοί και αξιολύπητοι. Επίσης δεν έχουν καμμία αξία σαν "άνθρωποι", αφού είναι απάνθρωποι. Τι να πω να κοιτάξουν τα μούτρα τους πρώτα, και αν είναι όμορφοι, σίγουρα δεν τους αξίζει. Κάτι τέτοιες στιγμές είμαι σίγουρη ότι δεν υπάρχει θεός αν και μου έρχονται κάποια σημάδια τελευταία. Μάλλον ιδέα μου θα 'ναι άντε να το χωνέψω και αυτό. Ούτε θεός ούτε άνθρωποι. Σκατά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Η λέξη φιλία έχει τόσο πολύ μεγάλο βάρος που εκατομμύρια τόνοι δεν μπορούν να την ισοσκελίσουν.
    Απλά , αυτός που μετράει την φιλία με τα κιλά, είναι ελλιποβαρής σε δύναμη ψυχής..

    Μην χαραμίζεις όποια φιλία νιώθεις να έχεις να δώσεις, χάριν ενός ηλιθίου, να χαρείς....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    17
    τα "αγαπημένη" ειρωνικά το είπα!!! :-D
    ..ναι έχεις δίκιο είναι άκομα χειρότερο να σε κρίνει κάποιος από την εμφάνιση!!! αλλά δεν είναι όλοι έτσι!! μην ξαναασχοληθείς με αυτό το άτομο!
    όσο αφορά την εμπιστοσύνη, τα άτομα που μπορύμε να εμπιστευτουμε είναι μετρημένα στα δάχτυλα και πάλι ποτέ δεν μπορούμε να ήμαστε σίγουροι ουτε για αυτούς!!! δυστυχώς!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by sabb View Post
    Η λέξη φιλία έχει τόσο πολύ μεγάλο βάρος που εκατομμύρια τόνοι δεν μπορούν να την ισοσκελίσουν.
    Απλά , αυτός που μετράει την φιλία με τα κιλά, είναι ελλιποβαρής σε δύναμη ψυχής..

    Μην χαραμίζεις όποια φιλία νιώθεις να έχεις να δώσεις, χάριν ενός ηλιθίου, να χαρείς....
    Εγώ απλά αναρωτιέμαι αν είναι και οι άλλοι έτσι, κάτι έχω ακούσει αλλά δεν θέλω να είναι αλήθεια και καθόμουν και σκεφτόμουν αυτούς που με πρόδωσαν και δεν ήταν και λίγοι όλοι όσοι ξέρω σχεδόν, μου έχουν μείνει μετρημένοι στα δάχτυλα φίλοι τώρα χωρίς αυτόν ακόμα πιο λίγοι. Αν λοιπόν είναι έτσι και οι άλλοι, εγώ δεν έχω καμμία δουλειά μαζί τους, πρέπει να αρκεστώ σε 2-3 άτομα που κι αυτά μένουν μακρυά.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. εξωτερικη εμφανιση και ψυχολογικα..
    By melene in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 14-01-2010, 17:21
  2. σας λυπει ποτε η παλιοτερη εμφανιση σασ?
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 17-12-2009, 12:05
  3. Φίλοι φίλοι...καρδιοφίλοι...
    By Dexter in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 06-03-2009, 16:38
  4. Φίλοι
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 04-04-2008, 00:20
  5. ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ
    By tolis1976 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 13-02-2007, 15:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •