Πατρικη φιγουρα υπαιτια για σεξουαλικη ανικανοτητα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    119

    Πατρικη φιγουρα υπαιτια για σεξουαλικη ανικανοτητα;

    το θεμα αυτο με εχει απασχολησει εντονα .εχω σκεφθει πως ενα τιμωρητικο εγω ειναι πιθανο να ευθυνεται για τη σεξουαλικη δυσλειτουργια του συντροφου μου.μετα απο πολλες συζητησεις μου εκμυστηρευθηκε πως παντα απο μικρος ο πατερας του τον τιμωρουσε καθε φορα που τον εβλεπε να χαιρεται και να παιζει ανεμελα.ετσι μεγαλωνοντας ακομη και το σεξ ως μια πηγη χαρας του δημιουργουσε αγχος για ενδεχομενη ,οπως τουλαχιστον ισχυριζεται ,"τιμωρια" .αναρωτιεμαι ειναι ικανη μια τετοια πατρικη φιγουρα να τον επηρεασει τοσο πολυ ; πως πιστευεται οτι μπορει να απαλλαγει απο το αγχος της "τιμωριας" και να χαρει απο εδω και περα ακομη και τις μικρες αυτες ανεμελες στιγμες του σεξ ;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Aχχχχχχχ. Ναι εχει σχεση θα ελεγα εγω. Οταν μαθαινεις να μην χαιρεσαι απλα πραγματα, μαθαινεις να καταπιεζεις τον εαυτο σου να μην κυνηγαει, να μη θελει, και αν βρεθει κατι καλο να αδυνατει να το απολαυσει. Δυσκολευεται να ενθουσιαστει με πραγματα? Ειναι εσωστρεφης? Δωσε μας μερικες πληροφοριες ακομα..
    Last edited by carrie; 21-02-2011 at 14:43.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    119
    ναι πολυ εσωστρεφης κααι γενικως αρκετα συγκρατημενος στις αντιδρασεις του.θελω να τον βοηθησω χωρις να τον κανω να αισθανεται ανικανος ομως ειλικρινα δεν ξερω πως να φερθω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Να του προτεινεις να παει σε ψυχολογο...

  5. #5
    συμφωνώ με κάρι...
    ότι και να σκεφτείς/πιθανολογήσεις εσύ ή όλοι εμείς μαζί, θα είναι σκόρπιες εκτιμίσεις από ανθρώπους που απλά θα σου πουν μια άποψη. θυμάμαι το θέμα σου. Ξέρεις, πρέπει να γίνεις λίγο πιο δυναμική με αυτή την ιστορία. Μην τον πιέσεις, θεστο όμως σαν ένα πρόβλημα που πρέπει να λυθεί και όσο και αν αυτός το έχει βάλει στα "ψιλά" δείξτου πως για σένα είναι πραγματικά σοβαρό και αν σε θέλει πραγματικά πρέπει να πάει σε ειδικό. Δεν πρόκειται να λυθεί αλλιώς κάτι τόσο σοβαρό και αυτος ο φαύλος κύκλος δεν θα κλείσει ποτέ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Νομίζω γενικά πρέπει να απαλλαγεί από το άγχος αν και μερικές φορές το άγχος ακόμα και το τεράστιο μεταφράζεται σε τρομερό/δυνατο σεξ. Θυμάμαι μια φορά που τα είχα πάρει με όλα ένοιωθα εντελώς παγιδευμένος και για μένα το να τελειώσω μέσα στη τότε κοπέλα μου ήταν σαν να εκτοξεύεται ένα διαστημόπλοιο για μια καλύτερη ζωή σε ένα άλλο πλανήτη αφήνοντας εντελώς τον πίσω κατεστραμμένο/παγιδευμένο πλανήτη. (καλά μιλάμε για πολύ psychoanalytical sex sory gia to ξεσπασμα καπως ετσι νοιωθω και τωρα)

Similar Threads

  1. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 16:28
  2. σεξουαλική παρενόχληση ?
    By Renia29 in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 17-09-2010, 23:09
  3. Σεξουαλική κακοποίηση
    By Lenaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 12
    Last Post: 02-12-2009, 20:08
  4. σεξουαλικη απελευθερωση
    By umkalzum in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 15-06-2008, 13:19
  5. Σεξουαλική χημεία
    By τι-ποτέ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 24-03-2007, 18:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •