exw apomakrun8ei apo ton antra mou,,,,
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    5

    Red face exw apomakrun8ei apo ton antra mou,,,,

    kalhspera se olous!
    to spoudaiotero einai oti exoume 2 paidia, upo alles sun8hkes mporei k na to eixa lhksei! einai polus kairos twra pou tsakwnomaste sunexeia diafwnoume akoma k sta pio ashmanta 8emata k genika epikratei mia entash monimh anamesa mas.
    den me kaluptei pleon pou8ena, noiw8w oti ta kanei ola la8os oti den summetexei se shmantika gia thn oikogeneia 8emata kai fysika einai pantelws adiaforos gia emena, tis anagkes mou, thn kourash mou, thn arrwstia mou kai genika otidhpote afora to atomo mou!!!!
    ouf,,,,, ta eipa,,,:D

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    λουιζα
    αν θες γραφε μας ελληνικα για να σε καταλαβαινουμε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    υπομονη..
    Αυτος ξερει οτι νιωθεις ετσι?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    5
    Φωτεινή καλησπέρα, το ξέρει αλλά ποτέ δεν παραδέχεται τίποτα ή τουλάχιστον δεν προσπαθεί να ακούσει τι του λέω, να το επεξεργαστεί έστω κ μόνος του και κάποια στιγμή να βρούμε μια άκρη ακόμα κ αν αυτό σημαίνει να χωρίσουμε. Τόσο καιρό που τρωγόμαστε δεν έχουμε καταλήξει τουλάχιστον κάπου,,,, σε μια κοινή απόφαση,,,, κάτι!!!
    Ειλικρινά μόνο τα παιδιά σκέφτομαι,,,

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Άντρες............

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Λουϊζα εαν ο αντρας σου αλλαζε συμπεριφορα πιστευεις οτι θα μπορουσε η σχεσης σας να γινει οπως παλια;θα μπορουσες να ελθεις κοντα του παλι;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    καταλαβαινω,αλλα αυτος πως αντιδραει που τρωγεστε?δεν τον ενοχλει?
    γιατι λες δεν παραδεχεται τιποτα?Δεν παραδεχεται αυτα που του προσαπτεις η δεν παραδεχεται οτι υπαρχει προβλημα?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    5
    Πιστέυω ως ναι Γιώτα2 γιατί θεωρώ ότι όλη αυτή η ένταση κ η κόντρα έχει σαν συνέπεια αυτή την απομάκρυνση που νοιώθω αλλά γνωρίζοντας τον άντρα μου το μόνο σίγουρο είναι ότι η συμπεριφορά του δεν θα αλλάξει. Ετσι είναι φτιαγμένος και θα παραμείνει όπως κ εγώ άλλωστε απλά ως γένους θηλυκού έχω μεγαλύτερη υπομονή και ανέχομαι περισσότερα σκεπτόμενη ΠΑΝΤΑ την ηρεμία των παιδιώ μου,,,,, μια τρύπα στο νερό!!! Δεν βλέπω φώς,,,,

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Φωτεινη! View Post
    καταλαβαινω,αλλα αυτος πως αντιδραει που τρωγεστε?δεν τον ενοχλει?
    γιατι λες δεν παραδεχεται τιποτα?Δεν παραδεχεται αυτα που του προσαπτεις η δεν παραδεχεται οτι υπαρχει προβλημα?
    φυσικά κ το βλέπει το πρόβλημα και εκείνος δεν είναι σε καλή κατάσταση και επίσης μου λέει ότι κάνει υπομονή για τα παιδιά. όσον αφορά αυτά που του προσάπτω η ατάκα του είναι "εγώ δεν σε ενοχλώ" η παιδικότητα σε όλο της το μεγαλείο!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ποσα χρονια ειστε μαζι ?

    στην αρχη δεν ηταν ετσι? η ηταν και τον παντρευτηκες για δικους σου λογους?

    τι αλλαξε σε εκεινον?

    τι αλλαξε σε εσενα?

    μηπως σας βγαινει και τους δυο μια κουραση?

    συνηθως οταν ειναι και μικρα τα παιδια γινεται πιο απαιτητικη η καθημερινοτητα

    και επομενως δυσκολοτερη η επικοινωνια!!!

    μερικες φορες τετοια προβληματα μπορει να υπαρξουν και να ξεπεραστουν οταν αναγνωριστουν και με μια μικρη προσπαθεια

    ρωτησα πολλα αλλα θα με ενδιεφερε να απαντησεις εαν θελεις

    δεδομενου πως θα ηθελα και εγω να κανω οικογενεια καποια στιγμη... για αυτο ενδιαφερομαι

    ποσο ειναι η φθορα και ποσο ο χαρακτηρας που δεν βλεπουμε στην αρχη?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    αρα ειναι αμοιβαια η απομακρυνση..
    κατα την γνωμη σου γιατι δεν συζηταει αυτα που του "χρεωνεις" και τα χαρακτηριζει παιδικα?
    Αν του πεις " παιδικα η γυναικεια εφηβικα η γεροντικα,αυτα εχω και με ενοχλουν,πρεπει να το συζητησουμε..",πως θα αντιδρασει πιστευεις?
    Απο την αλλη εχεις προκαταβαλλει την συνεχεια .οπως βλεπω στην απαντηση σου στη Γιωτα..μηπως αυτος ειναι ο λογος που δεν επικοινωνειτε πραγματικα?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Αγαπητη φιλη.. πανω κατω περναω παρομοια κατασταση με εσενα..
    εμεισ πηγαμε σε συμβουλο γαμου-σεξολογο γιατι εχουμε και εκει θεμα
    ...αν και μεχρι τωρα λογο χρηματων καναμε μονο μια μονο επισκεψη.. στην ελληψη κατανοησης και ασυμφωνιασ στα παντα.. βοηθησε ακομη και αυτη η μια πρωτη επισκεψη... οποτε μπορουμε θα πηγαινουμε.. και παρ ολο που ημουν σχεδον συφουρη και απολυτη πωσ πρεπει να χωρισουμε γιατι αξιζουμε και οι δυο την ευτυχια... τωρα βλεπω κααααααααααποιο φωτακι στο τουνελ..βεβαια του εχω δηλωσει πωσ θελει πολυ χρονο
    ...
    καντε μια προσπαθεια .. σε καποιον συμβουλο.. τουλαχιστον θα μπορειτε να πειτε πωσ προσπαθησατε τα παντα για να σωσετε τον γαμο σασ... και δεν τον αφησατε απλωσ να ληξει..αν εχετε αγαπη..που εγω νιωθω πωσ ακομη εχετε..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    45
    έχετε συζητήσει τι είναι αυτό που ενοχλεί τον καθέναν?τι τον πειράζει σε σένα?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Εμενα παλι μου αρεσαν πολυ τα χαμογελακια στο πρωτο μηνυμα της Luisa :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γιατί βρίσκετε τα παιδιά σαν δικαιολογία για να παραμένετε σε μία σχέση που φθίνει και σας φθείρει? Για να αντέχετε με κάποια νοητή εφεύρεση αυτοθυσίας? Κάπως αμάρτησα για το παιδί μου δλδ. Και όσο για την ηρεμία των παιδιών, αυτή δε χαλάει παρά όταν οι γονείς δεν είναι ήρεμοι, κι εσείς όσο και να αυτοθυσιάζεστε δεν είστε. Είστε δύο γονείς σε σχέση που έχει θέματα και αν δεν τα λύσετε μεταξύ σας ή με τη βοήθεια κάποιου άλλου (ειδικού ξέρω γω) πάλι σε ένταση θα είστε, αλλά κρατώντας τα προσχήματα και με τα παιδιά να αναλαμβάνουν ένα ρόλο που δεν είναι δικός τους και τον έχετε δώσει εσείς.
    Ποιες είναι οι άλλες συνθήκες στις οποίες θα το είχες λήξει Λουίζα?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •