Γάμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Γάμος

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456

    Γάμος

    Μία ατάκα από ένα έργο έλεγε:
    Οι γυναίκες περιμένουν μιά ζωή τον πρίγκηπα και στο τέλος παντρεύονται κάποιον που να έχει μια καλή δουλειά.

    Τι σκέφτεστε πάνω σ' αυτό :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    @@ σκεφτομαι. Οταν τους βαζεις ΟΟΟΛΟΥΣ και ΟΟΟΟΛΕΣ στο ιδιο σακι, οι γυναικες κανουν αυτο, οι αντρες ειναι εκεινο, μαλακια θα πεις ο,τι κι αν πεις :P

    Τι πιστευω εγω για το γαμο?

    Marriage is a great institution, but I'm not ready for an institution yet. :P

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    :D
    Έσκασα στα γέλια μ' αυτό!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Αλεξανδρε εγω σαν παντρεμενη θα πω τα δικα μου :)
    Συμφωνω με την Carrie οτι για τον καθενα λειτουργει διαφορετικα..
    Πχ εγω δεν θα παντρευομουν ποτε εναν αντρα που θεωρει τον γαμο γκραντε γεγονος!
    Ο γαμος ειναι απλως μια ταμπελιτσα..μια κοινωνικη εφαρμογη..
    εμεις παντρευτηκαμε γιατι θελαμε και δυο παιδια,αλλιως ακομα ετσι θα ημαστε.
    Οι γονεις και απο τις δυο μεριες φυσικα πιεζαν,γιατι ο αυτος ο γαμος ηταν ενας τροπος να κανουν το εφε τους σε συγγενεις και φιλους.
    Πολλες κοπελες φυσικα ψαχνουν τον συζυγο για να ειναι αποδεκτες απο την κοινωνια και γιατι πιστευουν στον παραμυθενιο γαμο με τον τελειο ομορφο/πλουσιο συζυγο, τα χαρουμενα παιδακια και τα ψητα κεικ!
    Ομοιως πολλοι αντρες ψαχνουν την πιστη υπακουη μανα των παιδιων τους...
    καλημερουδια!!

    Τα εγραψα λιγο χυμα,σορρυ :)
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    τις αγαπαω ολες, μα δε παντρευομαι. αυτη που θα παντρευτω θα πρεπει να εχει φτυσει αιμα διπλα μου, να εχει αντεξει καμποσα χρονια και να δειχνει οτι με γουσταρει πραγματικα. οποτε τοτε απλα θα ερθει η επισημοποιηση στα κωλοχαρτα, γιατι αυτο ειναι οντως ο γαμος, και τιποτα αλλο!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    τις αγαπαω ολες, μα δε παντρευομαι. αυτη που θα παντρευτω θα πρεπει να εχει φτυσει αιμα διπλα μου, να εχει αντεξει καμποσα χρονια και να δειχνει οτι με γουσταρει πραγματικα. οποτε τοτε απλα θα ερθει η επισημοποιηση στα κωλοχαρτα, γιατι αυτο ειναι οντως ο γαμος, και τιποτα αλλο!
    ..........η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.......
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by alexandros3 View Post
    Μία ατάκα από ένα έργο έλεγε:
    Οι γυναίκες περιμένουν μιά ζωή τον πρίγκηπα και στο τέλος παντρεύονται κάποιον που να έχει μια καλή δουλειά.

    Τι σκέφτεστε πάνω σ' αυτό :)
    ΦΙΛΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ! ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ(lol) ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΤΟΥΣ,ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΦΡΑΓΚΑΤΟ ΓΑΜΠΡΟ ΣΤΟ ΠΛΑ'Ι' ΤΟΥΣ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ...ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΑΥΤΙΣΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ Α'Ι'ΝΣΤΑ'Ι'Ν:"ΓΑΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑ Σ'ΕΝΑ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ"!!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Δεν υιοθετώ την άποψη (σε καμία περίπτωση!) Ίσα ίσα με προίκισε ο θεούλης να έχω δει πάμπολλες περιπτώσεις που αυτό δεν συμβαίνει.
    Φαντάζομαι το ερώτημα μου είναι κενό. Δεν εννοούσα "γάμο", έτσι και σαν σχέση θα έπαιζε.
    Και 'γω συμφωνώ ότι ο γάμος θα έπρεπε να είναι μια τυπική διαδικασία. Όμως για μένα μάλλον διατηρεί έναν ιδιαίτερο συμβολισμό (άσχετα αν έχει ξεσκιστεί από πάμπολλους γνωστούς μου)!

Similar Threads

  1. Αγοραφοβια και γαμος
    By *Hristina* in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 34
    Last Post: 25-07-2010, 23:47
  2. συγγενεια και γαμος
    By ευχη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 27-05-2010, 13:13
  3. Γαμος και μελαγχολια
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 56
    Last Post: 13-05-2009, 23:54
  4. γαμος...θα αντεξω???
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 67
    Last Post: 06-03-2009, 13:27
  5. ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
    By Human in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 07-01-2009, 01:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •