αδιεξοδο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    αδιεξοδο

    εχω φερει τη ζωη μου σε φοβερο αδιεξοδο.εγω την εχω φερει σε τετοια ανωμαλια που δεν ξερω τι να κανω.σκεφτομαι πως θα ηταν αν πεθαινα και αν θα νοιαζοταν καποιος για μενα σκεφτομαι επισης πως θα ηταν αν ζουσα,αλλα η ζωη ειναι χαλια ειναι ενα μακρυνο ονειρο.αν πεθανω ολοι θα πουνε οτι η ολγα η αλκοολικια πεθανε,αν ζησω γιατι να ζησω?
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Τι λες βρε Ολγακι;για ποιν να ζησεις; μα για σενα φυσικα εισαι νεα κοπελα εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου.κοιτα Ολγακι εκανες καποιοες λαθος επιλογες και αυτο στην περιπετωση σου μπορει να αλλαξει.νομιζω οτι ξερεις τι φταιει...παρε βοηθεια για την εξαρτηση σου απο το ποτο και φροντισε να εχεις γυρω σου σοβαρα ατομα.

  3. #3
    τα ατομα που εχω γυρω μου ιδιως η σχεση μου ειναι τα μονα ατομα που μου δινουν ζωη.αλλιως θα χα φουνταρει.εγω ρωταω τι να κανω για να αλλαξω σε σχεση με μενα που νιωθω ετσι.επισης ποτο πινω ελεγχομενα.για τα ατομα που εχω γυρω μου θα θελα να αλλαξω ,εγω τους κανω το βιο αβιωτο,οχι αυτα σε μενα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    ελα βρε ολγακι τι εγινε κ σε πηρε τοσο απο κατω? εχω χασει επεισοδια? ελεγχεις οπως λες το ποτο , εχεις και σχεση που οπως λες σε ικανοποιει, οποτε τι να αλλαξεις?χαλαρωσε αν δεν ειναι κ ολα τελεια γυρω μας η μεσα μας δεν τρεχει τιποτα,καλα ειναι κ ετσι, υπηρξαμε κ χειροτερα.πες κ ενα Ε ΚΑΙ? ακομη μη ξεχνας οτι τα παντα ρει!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    ολγα μου γιατι τοσος πεσιμισμος?τι επαιξε?

  6. #6
    αδιεξοδα,η θα πεθανω η θα πω αληθεια.και ειναι μεσα γονεις .η μανα μ εχει πιεση αν ακουσει τι εκανα θα πεθανει.εχω αδιεοδα πορτες κλειστες ,μπερδευομαι στις σκεψεις μου.φαβαμαι να μιλησω ,εχω μλοκαρει
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    olgaki,

    δεν μπορεί να είναι μαύρο-άσπρο.. Ξέρω πώς είναι να μπλοκάρεις, να μπαίνει εκείνο το μεγάλο φίμωτρο και να μη βγαίνει φθόγγος, επειδή κάποιος έχει πίεση, επειδή κάποιος θα πει και θα πει χωρίς να νιώσει ή να σκεφτεί, επειδή καποιος δήθεν δε θα αντέξει.. Μπλέκονται οι φόβοι, κουβάρι μέσα μας, τόσο ανθρώπινο αυτό, και οι σκέψεις, και μεγενθύνονται γίνονται τεράστιοι και μας καταπίνουν, και πόσες οι φορές που οι μισοί από αυτούς δεν είναι παρά πλασματικοί.

    Πάρε ανάσα και σιγά σιγά άρχισε να αρθρώνεις. Την αλήθεια. Κι ας πονέσει κάποιους. Μην την κουβαλάς άλλο μέσα σου, μόνη σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Ολγακι,
    ξεκινα να μιλας..εκει που σε ακουν με την καρδια τους!!
    στην αρχη θα λες αρλουμπες,οι λεξεις θα ειναι ασυνδετες,καμια προταση δεν θα μοιαζει λογικη...
    ομως ακουγοντας σε,ισως να θελεις να διορθωσεις κατι, να ισιωσεις τα νοηματα
    Λεω τι κανω εγω οταν μπλοκαρω,ναι?ισως να σε βοηθησει αν το δοκιμασεις!
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by olgaki82 View Post
    εχω φερει τη ζωη μου σε φοβερο αδιεξοδο.εγω την εχω φερει σε τετοια ανωμαλια που δεν ξερω τι να κανω.σκεφτομαι πως θα ηταν αν πεθαινα και αν θα νοιαζοταν καποιος για μενα σκεφτομαι επισης πως θα ηταν αν ζουσα,αλλα η ζωη ειναι χαλια ειναι ενα μακρυνο ονειρο.αν πεθανω ολοι θα πουνε οτι η ολγα η αλκοολικια πεθανε,αν ζησω γιατι να ζησω?
    Tι ταμπελα ειναι αυτη παλι. Δεν εισαι η Ολγα η αλκοολικια, εισαι η Ολγα. Ησουν πριν 10 χρονια αλκοολικα?? θα εισαι μετα απο 4? Αυτα αλλαζουν, και δεν ειναι ΕΣΥ. Δυστυχως δε μας ερχονται ευκολα στη ζωη, αλλα με λιγη προσπαθεια κι ας εκτεθεις κι ας νιωθεις αμηχανα, θα δεις οτι ηταν πιο ευκολα απο οτι πιστευες!

Similar Threads

  1. Αδιέξοδο...
    By Ariadni87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-2010, 02:26
  2. αδιέξοδο..
    By chris_M in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 11-03-2010, 13:40
  3. Σε αδιέξοδο
    By comfusio in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 20-05-2009, 13:54
  4. ΑΔΙΕΞΟΔΟ
    By ALEXANDRA68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 03-01-2009, 22:15
  5. αδιεξοδο..
    By essence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 14-12-2005, 15:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •