Τα έχω ξαναπεί αλλά νομίζω ότι γίνονται χειρότερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11

    Τα έχω ξαναπεί αλλά νομίζω ότι γίνονται χειρότερα

    Καταρχήν καλησπέρα σε όλους.
    Θα ξεκινήσω κατευθείαν με αυτά που αντιμετωπίζω.

    Όλα ξεκίνησαν κάπου στον Αύγουστο.
    Στην αρχή είχα κάτι καψίματα σε διάφορα σημεία του σώματος.
    Μετά κάτι μουδιάσματα στα αριστερά άκρα.
    Κάνω μια μαγνητική εγκεφάλου και όλα έδειξαν οκ.

    Κάπου τον Σεπτέμβρη πέρασαν τα καψίματα αλλά μου έμειναν τα μουδιάσματα σε αριστερό χέερι και πόδι. Ειδικά όταν ξαπλώνω το βράδυ.

    Έχω επισκεφτεί 2 νευρολόγους και όλοι λένε ότι είναι από άγχος.

    Τον τελευταίο καιρό κατά διαστήματα παίζει το αριστερό μου μάγουλο κοντά στο αυτί, παίζει ένα νεύρο στο αριστερό μου χέρι με αποτέλεσμα να κουνιέται ο παράμεσος.

    Επίσης μμια φορά τουλάχιστον την εβδομάδα θα έχω πονοκεφαλο! Ο πονοκέφαλος ξεκινάει σιγά σιγά και μέχρι το βράδυ πονάει όλο το πίσω μέρος του κεφαλιού μου σαν να μου μπήγουν μια τεράστια βελόνα από πάνω προς τα κάτω. Τα παυσίπονα δεν με πιάνουν! Το πρωί όμως ξυπνάω χωρίς πονοκέφαλο αλλά με ένα αίσθημα σφυξίματος στο πίσω μέρος.

    Επίσης έχω ζαλάδες αλλά και το πιο περίεργο…. έχω ένα αίσθημα σαν να "χύνεται κάτι στο πίσω μέρος του κεφαλιού μου , σαν να μουδιάζει σαν να με σφύγγει … δεν μπορώ να το εξηγήσω αρκριβώς!!!!

    Τέλος έχω τρέμουλο στα χέρια αλλά και στα πόδια αλλά και ένα εσωτερικό τρέμουλο…..


    Τι στο καλό είναι όλα αυτά; Μπορεί όλα να είναι απλώς από άγχος;;;;

    Φοβάμαι τα έχω παίξει μήπως έχω κάτι πολύ κακό!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Αφού βρε η μαγνητική δεν έδειξε τίποτα...πως ειναι δυνατον να ειναι κατι..και μονο που διαβασα τα συμπτωματα σου αγχωθηκα...οι νευρολογοι σου συστησαν καποια θεραπεια; Ειχα παρομοια συμπτώματα (και μετα παρα πολλα άλλα) αλλα με την καταλληλη θεραπεια ΚΑΙ ψυχοθεραπεια ειμαι καλύτερα. Πονοκεφάλους εχω και εγω τακτικά απο μικρη ηλικια, εχουν να κανουν πολυ με το αγχος. το εσωτερικό τρέμουλο που λες το έχω νιωσει και εγω σε καταστασεις απολυτου πανικου..(εξωτερικά δεν φαινοταν τιποτα), όσο για το "παιξιμο" σε μάτι, μύτη μάγουλο, βουισμα στα αυτια, προσωρινη απωλεια περιφερειακής όρασης (για δευτερολεπτα σαν να εχει "χιονια" η τηλεοραση), το νευρο να χτυπαει σε δαχτυλα ποδιων, χεριων κλπ....σου θυμιζει κατι;;; Το να σου πω ηρεμησε ειναι απλό το να παρεις την αποφαση και να σταματησεις το αγχος ειναι το δύσκολο...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    wherever i feel safe and happy! ;)
    Posts
    147
    αγχος αγχος αγχοοοοοοοοοοοοος...και εγς ειχα παει για αξονικη...φυσικα δεν εδειξε τπτ...αλλα φυσικα οι πονοκεφαλοι ,τα μουδιασματα ,οι ζαλαδεσ ,και ολα οσα ειπεσ μενουν....φοβοι.αγχοι.κρισει ς πανικου.....τα κλασσικα.....απλα να σκεφτεσαι πως στην αξονικη θα φαινοταν και το παραμικρο!!!!!τα παντα θα εδειχνε....προσπαθησε να μαθεις να μετριαζεις το αγχος σου και να εκλογικευεις την κατασταση...δυσκολο αλλα οχι αδυνατο

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    ΘΑ ΣΤΑ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙΣ!ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΙΔΕΕΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ!ΤΑ ΠΑΝΤΑ!ΑΠΟ ΖΑΛΑΔΑ ΜΕΧΡΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ!
    ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΖΗΣΕ!ΑΓΧΩΣΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ!ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ,ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!ΜΗΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Εφόσον τα αποτελέσματα των εξετάσεων ήταν φυσιολογικά και καθαρά, τότε δεν έχεις να φοβηθείς τπτ. Μερικά από τα συμπτώματά σου, τα είχα και γω, ευτυχώς όμως όχι πονοκεφάλους και ζαλάδες.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Στο προηγούμενο είχα ξεχάσει να σας πω ότι πριν 5μηνο με είχε πιάσει και μια κρίση πανικού!

    Μπορεί και χθες αλλά δεν είμαι σίγουρος! Υπάρχει περίπτωση μια κρίση πανικού να επηρεάσει μόνο την μια πλευρά του σώματος; Ρωτάω γιατί χθες ενώ περπατούσα ένιωσα μια δυσφορία στον λαιμό και ένα μουδιασμα να το πω .... μάλλον αναισθησία σε όλη την αριστερή μου μεριά.... αυτό κράτησε κανά 4λεπτο και μετά ήμουν οκ;

  7. #7
    Είναι ΑΓΧΟΣ!!! Και όλα τα συμπτώμα τα που περιγρέφεις τα έχω περάσει όλα....μην ανησυχείς προσπάθησε να χαλαρώσεις και να βρεις πράγματα να απασχολείς το μυαλό σου.

Similar Threads

  1. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 06:26
  2. Γιατί δεν γίνονται διαγνώσεις;
    By whitecandle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 36
    Last Post: 06-01-2011, 22:48
  3. ...τα χειρότερα έρχονται μετά αλλά μ΄αρέσει!!!!
    By eimaiok in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 29-05-2010, 00:44
  4. η καινούρια στο forum αλλά παλιά σε όλα τα άλλα.....
    By vivaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 14:48
  5. Θέλω αλλά δεν μπορώ... νομίζω...
    By Naranja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-2006, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •