εφήμερες σχέσεις - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 50 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 739
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Λοιπόν ΟΚ όσες ανήκουν στη κατηγορία σπερμλόβερς παρακαλώ να μου στείλουν μύνημα αχαχαχαχα
    Σιγά ρε oboro οκ, για σοβαρές σχέσεις μιλάμε όχι για casting σε τσόντα
    Δεν ξερω αν το καταλαβες, αλλα εσυ ειναι σαν να μιλας μονο για το δευτερο σε ολα τα ποστ σου σε αυτο το θρεντ...

    EDIT: αντε, "ειναι σαν".
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Το ότι τα έχεις έτσι κατηγοριοποιημένα στο μυαλό σου Κωνσταντίνε, τελείως λανθασμένα κατ' εμένα, κάνει ολοφάνερο το γιατί βρέθηκες με "ένα άγιο κορίτσι για οικογένεια", που όμως δε σε τραβούσε σεξουαλικά. Για σκέψου το λίγο. Μόνος σου στήνεις παγίδες στον εαυτό σου.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Θέλετε να μου πείτε δλδ πως δεν έχετε χαρακτηρίσει κάποια γυναίκα στο παρελθόν πουτανάκι έτσι?
    Με τη λογική αυτη και οι νυμφομανείς είναι προσωπικότητες απλα με μια συμπάθεια στα σπερμόλουτρα, τους καθιστουν το ίδιο με κάποιους ανθρώπους που ψάχνουν μια σοβαρή σχέση? Όπως και να το πούμε υπάρχουν άνθρωποι που δεν καλλιεργούν μια σχέση αλλα έχουν εμμονή με το σέξ, δεν μιλάω για το αν σου τύχει και δείς εναν άνθρωπο μόνο σεξουαλικά, μιλάω για το όταν μόνιμα τον βλέπεις έτσι, αυτο ήταν και το θέμα της Blue

    "Κορίτσια σας έχει τύχει να αναζητάτε μια ωραία και σοβαρή σχέση και τελικά να ανακαλύπτετε ότι το μόνο που θέλουν από εσάς είναι μια σεξουαλική σχέση; Εγώ πια έχω πάθει με αυτό το θέμα και έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη στο ανδρικό φύλο."
    Last edited by Konstantinoss; 24-02-2011 at 12:22.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Blue1 View Post
    Για να μη μιλήσουμε για το θέμα της ηλικίας. Σε αυτό τον τομέα υπάρχει μεγάλη ανισότητα μεταξύ αντρών και γυναικών. Μια 45-50 χρονών γυναίκα πείτε μου πόσες επιλογές συντρόφου έχει σε σχέση με ένα αντίστοιχης ηλικίας καλοστεκούμενο άντρα; Τραγικά λίγες.
    Μερικές φορές νιώθω πολύ αδικημένη που γεννήθηκα γυναίκα και απ΄ότι βλέπω αν δε σου πάει καλά μέχρι μια ηλικία το πιο πιθανό είναι ή να μέίνεις μόνη σου ή να συμβιβαστείς σε μια σχέση που δε σου ταιριάζει.
    Αν έτσι πιστεύεις και νιώθεις, έτσι θα γίνει. Δεν είναι όμως απαραίτητα έτσι.
    Μια γυναίκα μεγαλύτερη είναι συχνά απλά πιο συνειδητοποιημένη και πιο επιλεκτική από μία μικρότερη. Ένας άντρας πολύ συχνά βολεύεται με λιγότερα.
    Τώρα, για τους καλοστεκούμενους άντρες, κοίτα γύρω σου και πες μου αν εσύ βλέπεις περισσότερους ωραίους άντρες από γυναίκες. Γιατί εγώ βλέπω το αντίθετο, σε όλες τις ηλικίες.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Το ότι τα έχεις έτσι κατηγοριοποιημένα στο μυαλό σου Κωνσταντίνε, τελείως λανθασμένα κατ' εμένα, κάνει ολοφάνερο το γιατί βρέθηκες με "ένα άγιο κορίτσι για οικογένεια", που όμως δε σε τραβούσε σεξουαλικά. Για σκέψου το λίγο. Μόνος σου στήνεις παγίδες στον εαυτό σου.
    Τελείως άκυρο αυτο που λες, μη την ψάχνεις

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Τελείως άκυρο αυτο που λες, μη την ψάχνεις
    Δε νομίζω.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by Blue1 View Post
    σπερμλοβερς!καλό. Αναγκαστικά σε κάποιες περιόδους μπορείς να πέσεις σε αυτή τη κατηγορία. Πώς θα γνωρίσεις τον άλλο και θα προχωρήσει μια σχέση χωρίς καλό κρεβάτι;
    Εδω ειναι το λαθος κατα τη γνωμη μου. Απο τη μια λες οτι ψαχνεις καλη και σοβαρη σχεση και να γνωρισεις τον αλλο και μετα λες το απο πανω.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    maria_m : Αντε οκ θα ψάξω μια σπερμορουφήχτρα να κάνω οικογένεια, απλά έτυχε, τι θες τώρα ανάλυση?
    Last edited by Konstantinoss; 24-02-2011 at 13:14.

  9. #24
    Blue1,

    Μήπως είχες ανεβάσει τον πύχη πολύ ψηλά γι΄ αυτό τώρα είσαι μόνη ή μήπως οι μέχρι τώρα επιλογές σου ήταν επιπόλαιες;
    Ποιό απ τα δυο.
    Στο δεύτερο μήπως εντυπωσιαζόσουν από πχ εξωτερική εμφάνιση και ικανότητα στο σεξ χωρίς να ψάχνεις τον άλλο και σαν χαρακτήρα, και έτσι απέρριπτες και άντρες που δεν είχαν στο ψηλό βαθμό που επιζητούσες τις ικανότητες αυτές αλλά μπορούσαν να σου προσφέρουν πολλά άλλα σα χαρακτήρες;
    Και άρα γι αυτούς τους λόγους έπαψες πλέον να εμπιστεύεσαι το αντρικό φύλο;
    Μήπως τελικά υπήρχαν και κάποιοι άντρες διαφορετικοί απ όσους γνώρισες, τους οποιους όμως δεν μπήκες στον κόπο να τους γνωρίσεις καλήτερα για τους λόγους που γράφω αμέσως πιο πάνω; Και αν έκανες αυτές τις διαφορετικές γνωριμίες ίσως και να σουν σε πολύ διαφορετική θέση σήμερα; Εκτός και αν οι επιλογές σου είναι βρέξει χιονίση συνυφασμένες με ωραία εμφάνιση και τέλειο σεξ.

    Νομίζω αν απαντήσεις τις ερωτήσεις αυτές θα βρεις τους λόγους που ακόμα ψάχνεις και το τι πραγματικά τώρα θα θελες να χεις δίπλα σου.
    γιάννης

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    maria_m : Αντε οκ θα ψάξω μια σπερφορουφήχτρα να κάνω οικογένεια, απλά έτυχε, τι θες τώρα ανάλυση?
    Εγώ δεν κατατάσσω τις γυναίκες σε τέτοιες άκομψες και αυθαίρετες κατηγορίες. Δεν χρειάζεται να αναλύσω κάτι, ούτε μ' ενδιαφέρει. Και μόνο ο τρόπος που εκφράζεσαι μου δείχνει ότι κάποιο θέμα υπάρχει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Και για τους άντρες όμως μερικές φορές αισθανόμαστε σαν αυτό το πουγκί με το κορδονάκι που ψάχνει το πετράδι να μπει μέσα;
    Δηλαδή δεν έχει μεγάλη σημασία το είναι αλλά το περίβλημα. Σταθερή δουλειά, ωραίο παλικάρι είναι, σωστή ηλικία, ναι.
    Αυτά συγνώμη αλλά είναι μαλακίες. Α. Μπορεί και μερικές γυναίκες να αισθάνονται έτσι.
    Από την άλλη κι όλο αυτό το ελεύθερο είναι λιγάκι αηδία, κατ'εμέ. Θα χρειαστεί να υπάρξει μια συνειδητή προσπάθεια για κάτι που θα διαρκέσει.
    Δηλαδή ναι σε γουστάρω, με φιάχνεις, έχεις αξίες που μου μοιάζουν, θα μπορούσα να δω κάτι μακροχρόνιο μαζί σου αλλά θα χρειαστεί αμφότερη προσπάθεια.
    Κι όσο και να το κάνεις, το παρελθόν παίζει ρόλο. Ή μάλλον πως διηγήσε το παρελθόν.

    Για μία σχέση που δεν έχει ημερομηνία λήξης σαν τη κονσέρβα πρέπει να υπάρχει ασφάλεια. Ασφάλεια στην άλλη/ο, στον τρόπο που σκέφτεται, στον τρόπο που αντιδρά.
    Δεν είναι, φτάσαμε σε μια ηλικία, άντε τώρα. Αυτό είναι ξενερωτικό.
    Μάλλον πρέπει να υπάρξει μία συνειδητή και ομολογημένη προσπάθεια η οποία όμως από μόνη της δεν φτάνει αν δεν υπάρχουν και τα άλλα.
    Αλλά χρειάζεται κι αυτή. Και να είναι συνειδητή.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Εγώ δεν κατατάσσω τις γυναίκες σε τέτοιες άκομψες και αυθαίρετες κατηγορίες. Δεν χρειάζεται να αναλύσω κάτι, ούτε μ' ενδιαφέρει. Και μόνο ο τρόπος που εκφράζεσαι μου δείχνει ότι κάποιο θέμα υπάρχει.
    Δεν έχεις χαρακτηρίσει ποτε μια γυναίκα ******* δλδ, έτσι?
    Last edited by Konstantinoss; 24-02-2011 at 13:47.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Βlue εισαι σιγουρη οτι αυτο που θες στη ζωη σου τωρα ειναι μια σοβαρη σχεση με προοπτικη με εναν καταπληκτικο ανδρα, που θα ειστε μαζι καθημερινα και θα του αφιερωνεις πολυ χρονο απο αλλες δραστηριοτητες σου και φιλους? Γιατι αυτο ειναι η σχεση, και συνηθως λεμε οτι θελουμε σχεση αλλα κατι αλο εχουμε στο μυαλο μας! Για παραδειγμα εχω δυο φιλες μονες.
    Η μια ειναι ακριβως σαν εσενα, της τυχαινουν ολο αντρες που θελουν μονο σεξ και οχι σχεση. Αλλα στην πραγματικοτητα ουτε κι αυτη θελει σχεση. Καλοπερναει τρελα μονη της και γνωριζει συνεχεια αντρες, κι ας μην κανουν κατι. Επισης, κοιταει παντα μικροτερους της γυμανσμενους μπρατσαραδες, που δεν εχουν σταλα νιονιο και καμια σχεση με την ιδια, φυσικο ειναι αυτοι να θελουν κανα κουτουπωμα μονο, γιατι ο τυπος ο δικος τους της κοπελας για σχεση ειναι ψηλη ξανθια με σωμα μοντελου και μεγαλα βυζια (η φιλη μου δεν εχει τπτ απο αυτα). Furthermore, με το που της παρουσιαζεται ενας τετοιος που της αρεσει πεφτει κατευθειαν απαναω του, ο αλλος ξενερωνει και φευγει.
    Η αλλη φιλη μου θελει και καλα καποιον, αλλα @@ μεντολες! Περναει μονη της καλα, και σε κρισεις ειλικρινειας λεει πως αν ενιωθε μοναξια, καποιον θα εβρισκε, αλλα τωρα ο ενας της ξινιζει, ο αλλος της βρωμαει. Οπως οταν εισαι φαγωμενος και βλεπεις το φαι ανοστο και χαλια!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Θέλετε να μου πείτε δλδ πως δεν έχετε χαρακτηρίσει κάποια γυναίκα στο παρελθόν πουτανάκι έτσι?
    Με τη λογική αυτη και οι νυμφομανείς είναι προσωπικότητες απλα με μια συμπάθεια στα σπερμόλουτρα, τους καθιστουν το ίδιο με κάποιους ανθρώπους που ψάχνουν μια σοβαρή σχέση? Όπως και να το πούμε υπάρχουν άνθρωποι που δεν καλλιεργούν μια σχέση αλλα έχουν εμμονή με το σέξ, δεν μιλάω για το αν σου τύχει και δείς εναν άνθρωπο μόνο σεξουαλικά, μιλάω για το όταν μόνιμα τον βλέπεις έτσι, αυτο ήταν και το θέμα της Blue

    "Κορίτσια σας έχει τύχει να αναζητάτε μια ωραία και σοβαρή σχέση και τελικά να ανακαλύπτετε ότι το μόνο που θέλουν από εσάς είναι μια σεξουαλική σχέση; Εγώ πια έχω πάθει με αυτό το θέμα και έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη στο ανδρικό φύλο."
    Αγαπητε φιλε Κωνσταντινε απο αυτα που λες, καταλαβαινω οτι εχεις τεραστια θεματα με τη σεξουαλικοτητα σου, προφανως καταπιεσμενη, φανταζομαι μπορει να εχει φτασει σε επιπεδο που για σενα ειναι διαστροφικο, ανηθικο κτλ, και τωρα γιαυτο σου βγαινει τετοιο μενος να σκοτωσεις, κοσμο.
    Επιθετικοτητα=καταπιεσμεν� � σεξουαλικοτητα. Για κοιταξε το.
    Last edited by carrie; 24-02-2011 at 14:07.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Εγώ δεν κατατάσσω τις γυναίκες σε τέτοιες άκομψες και αυθαίρετες κατηγορίες. Δεν χρειάζεται να αναλύσω κάτι, ούτε μ' ενδιαφέρει. Και μόνο ο τρόπος που εκφράζεσαι μου δείχνει ότι κάποιο θέμα υπάρχει.
    Θα συμφωνησω. Υπαρχει και παραυπαρχει.

Page 2 of 50 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. σχεσεις
    By hornet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-02-2010, 12:19
  2. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 22:16
  3. Σχέσεις
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 73
    Last Post: 01-10-2009, 18:21
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58
  5. Σχέσεις...
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 107
    Last Post: 13-05-2008, 21:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •