εφήμερες σχέσεις - Page 50
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 50 of 50 FirstFirst ... 40484950
Results 736 to 739 of 739
  1. #736
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Γουαιτ εγω πιστευω οτι πρεπει να το παρουμε χαλαρα το θεμα και οχι μολις γνωρισουμε καποιον να ειμαιστε στη τσιτα επειδη μπορει καααποτε να μας την κανει.
    Εκει που δεν το περημενεις ερχονται τα καλυτερα.Και ειμαστε νεες .
    Κοριτσια κανετε λαθος για το σεξ.Προσωπικα ενα διαστημα ειχα να κανω σεξ 3 χρονια.Μετα διαπηστωσα οτι ειχα αρχησει να εχω κρισεις πανικου.
    Υπαρχει μια πιθανοτητα ο=η διαταραχη πανικου που ειχα να ειναι απο την ελειψη σεξ.
    Kαι γω πιστεύω ότι όταν η έλλειψη σεξ μπορεί να φέρει διάφορα ψυχικά νοσήματα. Επίσης και παχυσαρκία. Ο μόνος περιορισμός που βάζω είναι ότι πρέπει να βάζουμε προφυλακτικό για τα ΣΜΝ, να σεβόμαστε το σώμα μας αλλά και την ψυχή μας. Επίσης να ξέρουμε να διαχειριστούμε και τις αρνητικές περιπτώσεις.

  2. #737
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Blue έχεις εισερχόμενο μήνυμα στις σημειώσεις πάνω.

  3. #738
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Εγω επειδη εβγαλα καποιους μυκιτες κατα διαστηματα επειδη εχω αλλαξει πολλυς ερωτ συντροφους τωρα εδω και κανενα χρονο παντα προσεχω και χρισημοποιω προφυλακτικα .Το τελευταιο καιρο ομως δεν εχω καθολου ορμες.Μονο οταν δω να γραφει κατο ο κιπ κατι νιωθω χαχαχα.:P

  4. #739
    Αρχικά καταχωρημένο από marina38

    ««««Το θέμα είναι πάντοτε τι κάνουμε στο εδώ και τώρα. Αν ξέρουμε τον εαυτό μας κι αν τολμάμε να πλησιάσουμε αυτό που βρίσκεται δίπλα μας. Όχι αυτό που υπήρξε, αυτό που φαντασιωνόμαστε ότι υπάρχει ή αυτό που φοβόμαστε ότι δεν υπάρχει.

    Κι όσο για το οικονομικό, μα έχω μια απορία: γιατί θα έπρεπε να ΜΗΝ μετράει σαν κριτήριο επιλογής συντρόφου? Μπορεί από μόνο του να μη σημαίνει τίποτα αν κατά τ' άλλα δεν ταιριάζουμε με έναν άνθρωπο, αλλά μπορεί και να αποτελεί σημαντικό εμπόδιο, ακόμα κι αν ταιριάζουμε σε πολλά. Για μένα η ουσία είναι ο καθένας που ενδιαφέρεται για 'σοβαρή σχέση', να είναι πρώτα απ' όλα σε θέση να αυτοσυντηρείται και κατά δεύτερον να μπορεί να υλοποιήσει και μόνος/μόνη όποια όνειρα σχετίζονται με χρήματα, όχι να περιμένει τον 'σύντροφο' για να τσοντάρει.
    »»»»

    Συμφωνώ, η ουσία είναι στο τώρα τι κάνουμε, όχι στις φαντασιώσεις που κάνουμε ή κάναμε, στις ευκαιρίες που χάσαμε ή στις σχέσεις που είχαμε ή αποτύχαμε. Η ουσία βρίσκεται στο να βρούμε σήμερα την τολμη να πλησιάσουμε αυτήν που βρίσκεται δίπλα μας, που νοιώθουμε να μας ελκύει, που κομπλάρουμε να της μιλήσουμε. Και άμα κάποια μας ελκύει, θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό στη σχέση. Κάποια που έχει τετοια σοβαρή πρόταση δύσκολα θα την απορρίψη, θα το σκεφτεί προτού πει όχι. Ευκαιρίες παρουσιάζονται καθημερινά, είναι μόνο να τολμήσεις να κάνεις το βήμα. Και να το κάνεις το βήμα με σκέψη την ευτυχία που θα βιώσεις μέσα στη σχέση και τη μοναξιά και μιζέρια όταν είσαι μόνος.

    Όσον αφορά το οικονομικό ΄κινητρο, πιστεύω πως το σημαντικό, η επιτυχία αν θελετε, είτε άντρας είναι είτε γυναίκα, είναι κανείς να αυτοσυντηρείται, να παλέψει επαγγελματικά να είναι αυτοσυντήρητος, να μην εξαρτάται ούτε από γονείς ούτε από το οικονομικό εκτόπισμα του/της συντρόφου. Ελκύει η ιδέα να βρεθεί ο γκομενος/α με την περιουσία ώστε να περνάμε καλά. Πολλοί όμως είναι αυτοι/ες που βίωσαν στη συνέχεια τη δυστυχία της εξάρτησης από τον άλλο και τον εγκλωβισμό σε μια σχέση που δεν ικανοποιούσε τίποτα άλλο παρά μόνο οικονομικά. Ο καθένας ας παλεύει όσο δυσκολο και να ναι να αποκτήσει οικονομική αυτάρκεια.
    γιάννης

Page 50 of 50 FirstFirst ... 40484950

Similar Threads

  1. σχεσεις
    By hornet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-02-2010, 11:19
  2. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 21:16
  3. Σχέσεις
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 73
    Last Post: 01-10-2009, 17:21
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  5. Σχέσεις...
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 107
    Last Post: 13-05-2008, 20:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •