εφήμερες σχέσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 50 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 739
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351

    εφήμερες σχέσεις

    Στα κορίτσια πιο πολύ αναφέρομαι. Κορίτσια σας έχει τύχει να αναζητάτε μια ωραία και σοβαρή σχέση και τελικά να ανακαλύπτετε ότι το μόνο που θέλουν από εσάς είναι μια σεξουαλική σχέση; Εγώ πια έχω πάθει με αυτό το θέμα και έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη στο ανδρικό φύλο. Εκτός από τους παντρεμένους που την πέφτουν αβέρτα, όπου εκεί ξέρεις ότι μόνο σεξ τρέχει, τους χωρισμένους που δε θέλουν παιδιά και υποχρεώσεις παρά μόνο να περνούν καλά, οι ελεύθεροι (εννοείται που μας αρέσουν πολύ καθότι για να ερωτευτούμε πρέπει λίγο να θαυμάζουμε τον άντρα) που ενδιαφέρονται για σχέση, ίσως και να παντρευτούν έχουν δυο-τρεις για να επιλέξουν την καλύτερη. Αυτό πια είναι ο κανόνας. Αντε με αυτές τις συνθήκες να επενδύσεις συναισθηματικά σε κάποιον.
    Αλλος κανόνας επίσης: αγαπώ, δεν με αγαπούν, δεν αγαπώ με λατρεύουν.
    Εσας που είσαστε στην αναζήτηση συντρόφου σας τυχαίνουν τέτοια περιστατικά ή μόνο σε εμένα συμβαίνουν; Και ποιά η λύση; Να το κλειδώσουμε, να κλειστούμε σε μοναστήρι (πλάκα κάνω), ή να το παλεύουμε με την ελπίδα ότι θα βρούμε κάποια στιγμή το έτερον ήμισυ (έχω αρχίσει να βαριέμαι αυτόν τον αγώνα αλλά αναγκαστικά μπαίνω μή έχοντας άλλη επιλογή)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    στον παολο να τα πεις αυτα που μας εχει πρηξει οτι οι γυναικες βρισκουν αντρα οποτε θελουν,οπως θελουν, ενω οι καημενοι οι αντρες ειναι μονοι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    αν και δεν ειμαι κοριτσι θα ηθελα να προσδιορισεις ,τι σημαινει ωραια και σοβαρη σχεση?Επισης τι ειναι η σεξουαλικη σχεση?Επισης τι σημαινει <<να θαυμαζω τον αντρα>>?Ακομα τι σημαινει επενδυω συναισθηματικα σε ενα αντρα?
    εχω πολλες ερωτησεις αλλα θελω να σου απαντησω αρκει να ξερω τα παραπανω.....

  4. #4
    Υπάρχουν παντού και οι άνδρες που ενδιαφέρονται να κάνουν με μια κοπέλα κάτι σοβαρό που να χει διάρκεια και αμοιβαιότητα και αίσθημα αγάπης. Δεν έχουν χαθεί. Απλά χρειάζεται να ψάξεις να τους βρεις. Και να μην ελκύεσαι από αυτούς που θέλουν να εντυπωσιάζουν, οι άντρες που ψάχνουν για κάτι σοβαρό συνήθως δεν ξέρουν αυτή τη μέθοδο.
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Συμφωνώ με τον απο πάνω, όλα θέμα τύχης είναι, το πότε θα σου κάτσει είναι το θέμα, όταν βρείς αυτη την σχέση θα το καταλάβεις, άλλη χημεία, θα δέσεις κατευθείαν και θα δείς πως δεν υπάρχει άντρας και γυναίκα αλλα άνθρωποι με διαφορετικές προσωπικότητες, πόσο χρονών είσαι αλήθεια?

    Υ.Γ Γιατι εμείς νομίζεις δεν έχουμε βαρεθεί τα που...νάκια?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    H κάθε σχέση έχει τα δικά της ξεχωριστά στοιχεία. Δε μπορεί όλοι οι άνθρωποι να θέλουν τα ίδια πράγματα με τον ίδιο τρόπο και την ίδια στιγμή. Είναι και θέμα το να συμπέσουν οι ανάγκες σου με κάποιου άλλου και να έρθουν να ταιριάξουν. Είναι και θέμα φάσης ζωής, αν δε βρίσκεσαι στην ίδια φάση ζωής, εκεί δεν είναι για να κατηγορείς τον άλλον που δεν είναι, το αποδέχεσαι και συνεχίζεις να ψάχνεις για κάποιον που να είναι. Επίσης κάποιες σχέσεις κάνουν τις δικές τους διαδρομές. Έχει τύχει σχέσεις να ξεκινάνε με αυτό που εσύ περιγράφεις ως "σοβαρό σκοπό" και να μην έχουν διάρκεια, ή άλλες να ξεκινήσουν σε εφήμερα πλαίσια και στην πορεία τους να πάρουν άλλο δρόμο. Ή σχέσεις που να έχουν και τα δύο. Όλα υπάρχουν και μπορεί να τα βρεις στο δρόμο σου.

    Το πουτανάκια του Κωνσταντίνου δε με βρίσκει σύμφωνη, δεν είναι απαραίτητα πουτανάκι όποια δε σου κάτσει αγαπητέ στο να θέλει ό,τι εσύ επακριβώς, ούτε ορίζεται ως ανήθικο το να θέλει κάποιος εφήμερες σχέσεις. Όποιος τις θέλει, καλά κάνει και τις θέλει. Όποιος δε θέλει τις ανάλογες, επιλέγει διαφορετικά. Τέτοιοι χαρακτηρισμοί πάνω στο δικαίωμα του καθενός να διαχειρίζεται τις σχέσεις του σύμφωνα με τις δικές του και όχι τις επιθυμίες του άλλου, δείχνουν ανελαστικότητα. Μου θύμισες τον κόκορα του Αρκά, που όσες δεν του κάθονταν τις φώναζε λεσβίες.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Iσως εκφράστηκα λίγο γρήγορα. Ωραία και σοβαρή σχέση σημαίνει εκτός του ότι έχουμε χημεία μεταξύ μας, περνάμε καλά μαζί, ταιριάζουμε στο κρεβάτι έχουμε και κάποια κοινά θέλω στο πώς βλέπουμε το μέλλον της σχέσης αν αυτή πάει καλά τελικά.
    Σεξουαλική σχέση σημαίνει βγαίνω με τον άλλο μόνο για σεξ και δε με ενδιαφέρει να "δουλέψω" τη σχέση, να ασχοληθώ με τον άλλο, να προσπαθήσω να τον κάνω ευτυχισμένο, γενικά μια τάση να ικανοποιήσω μόνο την πάρτη μου.
    "Να τον θαυμάζω" σημαίνει για μένα μια συμβατή περίπτωση με μένα στο θέμα στης εμφάνισης, και το κοινωνικοοικονομικό. Εγώ π.χ. είμαι δίμετρη(1.80). Δεν μπορώ να πάω με κάποιον που είναι 1.60. Γιατί εσεις οι άντρες, το πρώτο που κοιτάτε, δεν είναι η εμφάνιση και η ηλικία; Κατι ανάλογο συμβαίνει και με τις γυναίκες.
    Για να μη μιλήσουμε για το θέμα της ηλικίας. Σε αυτό τον τομέα υπάρχει μεγάλη ανισότητα μεταξύ αντρών και γυναικών. Μια 45-50 χρονών γυναίκα πείτε μου πόσες επιλογές συντρόφου έχει σε σχέση με ένα αντίστοιχης ηλικίας καλοστεκούμενο άντρα; Τραγικά λίγες.
    Μερικές φορές νιώθω πολύ αδικημένη που γεννήθηκα γυναίκα και απ΄ότι βλέπω αν δε σου πάει καλά μέχρι μια ηλικία το πιο πιθανό είναι ή να μέίνεις μόνη σου ή να συμβιβαστείς σε μια σχέση που δε σου ταιριάζει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Rain, λεσβίες δεν ειναι αλλα έχει σοβαρά κορίτσια που στεριώνουν σε μια σχέση και κότες που ξεκωλιάζονται μεχρι να μη μείνει πούπουλο, αυτές θεωρώ πουτανάκια, τις σπερμλοβερς πώς το λέτε εσεις? :p

    Blue, πόσο χρονών είσαι?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    39. θα τα ακούσω τώρα, του στυλ "τώρα το θυμήθηκες για σχέση;"

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Δεν ειπε κανεις κατι τέτοιο, επιλογές είναι αυτα, αλλα οκ μεχρι τώρα θέλεις να μου πείς πως δεν γνώρισες ενα καλο παιδί για σχέση?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    σπερμλοβερς!καλό. Αναγκαστικά σε κάποιες περιόδους μπορείς να πέσεις σε αυτή τη κατηγορία. Πώς θα γνωρίσεις τον άλλο και θα προχωρήσει μια σχέση χωρίς καλό κρεβάτι;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Στο παρελθόν ναι. Τα τελευταία χρόνια όχι

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Rain, λεσβίες δεν ειναι αλλα έχει σοβαρά κορίτσια που στεριώνουν σε μια σχέση και κότες που ξεκωλιάζονται μεχρι να μη μείνει πούπουλο, αυτές θεωρώ πουτανάκια, τις σπερμλοβερς πώς το λέτε εσεις? :p
    dude wtf...

    Δηλαδη οσες κοπελες ξερουν να περνανε καλα, πρεπει μετα να περασουν κι απο εσενα για την πισσα και τα πουπουλα της μαυροασπρης δαιμονοποιησης σου? Σε ποιον αιωνα ζεις??
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Λοιπόν ΟΚ όσες ανήκουν στη κατηγορία σπερμλόβερς παρακαλώ να μου στείλουν μύνημα αχαχαχαχα
    Σιγά ρε oboro οκ, για σοβαρές σχέσεις μιλάμε όχι για casting σε τσόντα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Σπερμλόβερς;;; Ντοοον! Και καλημέρα! Ευτυχώς που όταν διάβαζα το ποστ ειχα ήδη κατεβασει τη γουλιά μου!
    Κρίμα να γεμίσει η οθονούλα με καφέ..

    Κωνσταντίνε, ενδιαφέρων ο όρος, αλλά αυτή η διάκριση σε ''σοβαρά'' και μη κορίτσια δε με βρίσκει και τόοοσο σύμφωνη, άλλωστε όλες οι ετεροφυλόφιλες γυναίκες έχουν δικαίωμα να έχουν μια αδυναμία στο σεξ και μια μεγάλη αδυναμία στο σπέρμα, ναι;
    Μας επιτρέπεις, ναι;
    Χωρίς να μας μπει η όποια φωτεινή ταμπελίτσα στο κούτελο..

    Συμφωνώ με τη Rain και, ναι, είναι θέμα επιθυμίας, επιλογής, συγκυριών. Μην ξεχνάς πως στη σχέση, εφήμερη ή όχι, είναι δύο τα πρόσωπα..

Page 1 of 50 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. σχεσεις
    By hornet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-02-2010, 11:19
  2. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 21:16
  3. Σχέσεις
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 73
    Last Post: 01-10-2009, 17:21
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  5. Σχέσεις...
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 107
    Last Post: 13-05-2008, 20:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •