ΕΠΙΛΟΧΕΙΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    19

    ΕΠΙΛΟΧΕΙΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ

    ΑΧ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΕΠΙΛΟΧΕΙΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ?????????

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    67
    Καταρχασ να σου ζησει το μωρακι σου! Η επιλοχειοσ δε ξερω ποσο κραταει ισωσ και να κραταει οσο ειναι τα λοχεια 40 μερεσ ... Στη θεση σου θα κοιτουσα το μωρακι μου και θα μου περνουσαν ολα. Προσφατα εχασα το δικο μου 7 μηνων και εχω καταθλιψη επειδη δε μπορεσα να το αγκαλιασω. Ισωσ θα σε βοηθησει να σκεφτεσαι ποσο τυχερη εισαι !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Εγω πιστευω οτι εξαρταται απο την περιπτωση...... Δεν διαρκει παντα μονο 40 μερες..... Μηπως να αναφερθεις σε εναν ψυχιατρο για να σε βοηθησει να συνελθεις πιο γρηγορα κ να ασχοληθεις με το μωρακι σου? Να σου ζησει!!!!!!!
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    ΡΑΚΙ γεια σου.

    Η διάρκεια δεν μπορεί να καθοριστεί ακριβώς. Εξαρτάται από την περίπτωση, από το αν υπήρχε στο παρελθόν και κατάθλιψη που δεν συνδέεται με την εγκυμοσύνη, αλλά και από τον τρόπο που θα την αντιμετωπίσει η γυναίκα.

    Ναι, χρειάζεται ψυχοθεραπεία, μία φίλη μου ακολούθησε και φαρμακευτική αγωγή (αλλά αυτό είναι κατι που θα το προτείνει ο ειδικός αν κρίνει ότι είναι αναγκαίο) και υποστήριξη, αγάπη και κατανόηση από τους κοντινούς και αγαπημένους. Ναι, η νέα μανούλα χρειάζεται και φροντίδα και χρόνο για να ξεκουραστεί και να νιώσει καλά

    Να σας ζήσει, να χαίρεστε και να χαίρεσαι το μωράκι σας!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    19
    ΜΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΕΣ .ΚΑΝΩ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΙΨΔ (ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ)ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ.ΑΠΛΑ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ .ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΩ.CANDY KAI CRAZY DIAMOND ΣΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    67
    Σου ευχομαι να ξεπερασεισ καθε σου προβλημα !

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Αυτο ειναι το θεμα ΘΕΜΑΤΑΡΑ για μενα..
    εμενα μου ειχε πει η γιατρος τοτε,οτι κρατησει 6 μηνες..
    δυστυχως δεν εκανα τπτ παρα ενα χρονο μετα!
    υπομονη γλυκεια μου,μην φοβασαι δεν θα κανεις τπτ κακο ..πως εισαι?χαιρεσαι τα παιδακια σου?

    Μαιρη εδω συνηθιζουμε οταν μας κοβεται η λαλλια να δινουμε αγκαλιες..Σου στελνω την πιο μεγαλη μου...
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    67
    Σ ευχαριστω για την αγκαλια την εχω αναγκη ¨

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    ΡΑΚΙ,

    ευχομαι συντομα να νιωσεις ακομα καλυτερα Καλη δυναμη κ συνεχεια στην σημαντικη σου προσπαθεια ευχομαι! Νομιζω μερα με τη μερα θα νιωθεις ολο κ καλυτερα...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Μary.a,

    φανταζομαι πώς αυτο που περνας ειναι πολυ οδυνηρο κ σκληρο. Ευχομαι ολοψυχα, να εχεις ολη τη δυναμη που θα χρειαστεις να μπορεις να ζεις μ αυτη την απωλεια, χωρις να υποφερεις κ η ζωη να σου δειξει παλι το πιο γλυκο κ τρυφερο της προσωπο.

    Μια διαδικτυακη αγκαλια κ απο μενα...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Similar Threads

  1. Replies: 16
    Last Post: 22-12-2009, 23:38
  2. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 03:57
  3. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 14:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •