''ΠΡΕΠΕΙ'' ''ΠΡΕΠΕΙ'' ''ΠΡΕΠΕΙ''
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ''ΠΡΕΠΕΙ'' ''ΠΡΕΠΕΙ'' ''ΠΡΕΠΕΙ''

    Καλημερα. ελπιζω να στε καλα γιατι εγω δεν ειμαι. βαρεθηκα γτ σκεφτομαι μονιμως κ επειδη ειναι οι μερες μ παλι οι περιεργες και δεν ξερω που να στραφω. επειδη δν ξερω που να ποσταρω το θεμα το βαζω εδω γτ ταιριαζει και σε αλλα 3 οποτε εκανα αμπεμπαμπλομ.

    3 μερες τωρα εχω περιεργες σκεψεις και τασεις και προσπαθω οπως εχω μαθει να μην το δειχνω παραεξω κ ειδηκα στο σπιτι. οποτε για να μην γινει καποιο κακο απλα δεν μιλαω καθολου. ξαπλωνω στο κρεβατι βλεπω τηλεοραση η διαβαζω βιβλια και οταν μ μιλανε σπιτι απανταω μονολεκτικα η με νευματα,.

    αυτο εξοργιζει τον μπαμπα οπως παντα! χτες λοιπον μ τα μαζευε και εκει που εψηνε μπριζολες αρχισε να με βριζει που καθομαι σαν τουβλο στον καναπε κ ειπε να σηκωθω γτ ειπαμε να φαμε οικογενειακως. τοτε μες στην ελεγχομενη ηρεμια πεταχτικα και του φωναξα πως βαριεμαι να βγω να βαραω παλαμακια που ψηνει στο μπαλκονι κ φυσικα αρπαχτηκαμε! οταν αρπαζεται μαζι μ σειρα εχουν κ οι υπολοιποι μες στο σπιτι, μεχρι κ ο σκυλος. ελεγε στην αδερφη μ πως ειναι αχρηστη επειδη θελει να αλλαξει δουλεια λογω προβληματων υγειας κ πως ολοι οι γιατροι ειναι βλακες κ δν ξερουν το λενε!

    ολες τις 3 μερες αυτες ετρωγα χωρις να θελω να φαω, βραδυ μονο. ολη μερα οντας καλη με σαλατουλες κλπ κ 3 βραδυα πλακωθηκα. με παχαινει αυτο? με εχει αγχωσει. αν μεινουν οι 3 μερες αυτες με παχαινει? 3 σε 1 βδομ παιρνω κιλο? ειχα αισθημα πως ΠΡΕΠΕΙ να φαω επειδη ετσι. καθησα να το συζητησω με τον εαυτο μ πριν το κανω αλλα δεν τα καταφερα και το κανα. εν πασει περιπτωση αρχισα παλι να μετραω μεσα μ νουμερα πραμα που χα χρονια να το κανω και μετραω πριν κανω 1-2 πραγματα μονο παλι καλα, δλδ να χτενισω τα μαλλια μ ειναι το 1 και το αλλο να ξυσω το χερι μου κ να κανω τον σταυρο μ εξω απ την εκκλησσια. ΠΡΕΠΕΙ να μετρησω λεει 8 φορες επι 4. 12345678 - 12345678 - 12345678 - 12345678. αυτο ακριβως. ε και μετα το κανω. με ηρεμει λιγο δεν ειναι κ δυσκολο οποτε το αφηνω αλλα εχω και την σκεψη που καθομαι στο τρολει βλεπω μπροστα μ εναν λαιμο κ φανταζομαι να χωνω ενα ξυραφακι μεσα και σκεφτομαι πως θα τρεχε το αιμα του η αν θα ακουγοταν ηχος και φυσικα ποσο ευκολα κοβεται με ξυραφακι το δερμα στον λαιμο που ειναι μαλακο και ασπρο και πως θα κοβοταν με μαχαιρι με λεπιδα η με το μαχαιρι που αληφουμε βουτυρο. το ξυριαφι θα κοβει χωρις θορυβο λεω οποτε κανω με ξυραφι ξυστρας το δαχτυλο που ειναι μαλακο και δεν κανει μεγαλη χαρακια αλλα τρεχει αιμα ομως οχι πιχτο. στον λαιμο ισως ειναι πιο πιχτο, τεσπα κανω και με το ψαλιδι και ανοιγει διπλη χαρακια οχι οπως με το ξυραφακι αλλα με ψαλιδι χαρτοκοπτικης οχι για την κουζινα το μεγαλο. η λεπιδα του ειναι καπως διπλη κ αφηνει γραμμουλα διπλη 1 χοντρη κ μια λεπτη.

    τεσπα πολυ επεκταθηκα εκει, το αλλο ειναι οτι βλεποντας ατομα (οχι ολους) παλι φανταζομαι μεσα μ σεναρια πως ας πουμε θα κανει θορυβο αυτος π παει να περασει τον δρομο κ αν τον χτυπησει αμαξι πως θα ακουστει η ποσο αιμα θα βγαλει κ αν ειναι πιχτο, η αν μια φιλη μ π εβαζε φακους επαφης μπροστα μ αν ο φακος της σκισει τον αμφλιστροειδη θα πεταχτει αιματακι με βλεννα γτ το ματι δν ειναι σαν τον λαιμο,. το θεμα ειναι πως δεν το βλεπουνε αλλα βλεπουνε πως ειμαι απορροφημενη με κατι εκεινη την ωρα και κοιταω κολιμενη εκει κ με ρωτανε τι επαθες καλε κ θολωσες και λεω τελικα την αληθεια πως σκεφτομαι αμα κ καλα χαλασει ο φακος πχ κ μπει στο ματι θα βγαλει αιμα? και γελανε.
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αποδοχη αποδοχη αποδοχη


    μεσα σε αυτο το σπιτι κανεις δεν αποδεχεται κανεναν


    ουτε καν τον ιδιο του τον εαυτο

    γι αυτο και κανεις δεν αντεχει ουτε τον εαυτο του ουτε τους αλλους

    ειναι σαν αυτο το πρεπει μονο να ισχυει


    πρεπει να στη λεω για ν αρχισουμε καβγα


    για να ...... δεν ξερω γιατι


    τι χαλια! θα νιωθεις πολυ πιεσμενη doll
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    κατι μου λεει δηλαδη πως ο,τι και να εκανες θα σου την ελεγε δεν τιθεται θεμα


    προς τι αραγε αυτη η αναγκη????
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ξερω για ποια αναγκη απ ολες μιλαμε γτ αν εννοεις το φαι δν ξερω αλλα σκεφτομαι πως γινεται ! τελικα παιρνω κιλα ετσι?

    δεν ξερω εχει νευρα μαλλον με την δουλεια αλλα εμενα οταν με βλεπει ετσι λεει πως δεν πρεπει να το δειχνω! εκεινος το δειχνει ομως!

    τεσπα επισης θελω πολυ να βαλω στο δερμα μ καπου ενα ξυραφακι μικρο να το αφησω μερες να δω αν θα κολισει μεσα στο αιμα κ αν θα ενσωματωθει τελικα με το δερμα η αν θα το πεταξει μονος τ ο οργανισμος. ειχα παει στον ταττουατζη κ μ βαλε 2 εμφυτευματα στην κοιλια αλλα το 1 πεταχτηκε το αλλο ειναι οκ και θα παω αυριο εκλεισα ραντεβου να με ξανατρυπησει και να κανω κ αλλα ταττουαζ. αλλα δν μπορω να περιμενω μεχρι αυριο γτ θελω να δω πως ειναι αμα μεινει μεσα το μεταλλο. εν πασει περιπτωσει τελικα παχαινω ετσι? πως παει?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    εννουσα για την αναγκη του καβγα...


    ολα καλα ευχαριστω doll!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    παντα καλα σε ολους αληθεια το ευχομαι! δεν κανω πλακα! ειληκρινα ειμαι καλος ανθρωπος δεν θελω να γδαρω κανεναν παρ ολο που το σκεφτομαι. αλλιως θα εγδερνα τους αλλους οχι εμενα! ετσι πιστευω πως ειναι. να χτυπησω ναι θελω μαρεσει να χτυπησω καποιον κ οχι ''κατι'' γτ το κατι δεν ειναι ζωντανο δεν μπορει να υποστηριξει τον εαυτο του οποτε θα ναι αδικο και ανισο κ θεωρειται δειλια αμα τα βαζεις με κατι που σε παιρνει. οταν μιλαμε για ζωακι πχ γτ αμα ειναι τηλεοραση η τοιχος who cares δεν εχουν αισθηματα!λολ

    εχω να καπνισω χασις για 2 βδομαδες για να μην τρωω, και να τα! ολα σκατα! και χωρις αυτο να τα! παχαινω?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Broken Doll τα λές τόσο ωραία ρε γαμώτο, μου φτιάχνεις τι διάθεση οταν σε διαβάζω, "αν ο φακος της σκισει τον αμφλιστροειδη θα πεταχτει αιματακι με βλεννα", χαχαχαχαχαχαχ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Μπροκεν ντολ, οι ανθρωποι δυστυχως, ΔΕΝ καταλαβαινουν πραγματα χωρις να τους μιλας και να τους τα δειχνεις, ειδικα οι γονεις, που για τους δικους τους λογους βολευονται καιμια φορα στο ναπιστευουν οτι δεν υπαρχουν προβληματα. Αμα εβλεπς κι εσυ εναν στον καναπε ξαπλωμενο και χαμενο μερες μπροστα στην Τιβι, μπορει να του εβαζες τις φωνες κι εσυ! Οι γονεις σου δεν ξερουν πως αισθανεσαι, για να τους προστατεψεις οπως λες εσυ. ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ. Αυτα πληρωνεις και γιαυτο αντιδρουνε ετσι. Πρεπει να εκφραζεσαι για να καταλαβουν τι σου συμβαινει, οτι δεν εισαι απο τουβλο ή χαμενη στην τηλεοραση. Αμα δεν τους το πεις, δεν ειναι υποχρεωτικο να σε καταλαβουν, αυτο το πραγμα οτι οι αλλοι μας καταλαβαινουν πως αισθανομαστε αμα δεν μιλαμε, ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΥΘΟΣ. Κι εγω εκανα μια ζωη τη δυνατη για ναμην προξενω προβληματα, κι ετσι εκανα κακο στονε αυτο μου, γιατι δεν εκφραζομουν και γιατι οι αλλοι με θεωρουσαν ανιασθητο τουβλο. οταν επιτελους εσπασα καταλαβαν οι γυρω μου τι ειμαι μου φερονταν με σεβασμο και εγω νιωθω πολυ καλυτερα, γιατι αμα τα κρατας ολα μεσα σου εννοειται εισαι χαλια, και θα κανεις κανα ΜΠΑΜ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by BrokeN_DoLL View Post
    δεν ξερω εχει νευρα μαλλον με την δουλεια αλλα εμενα οταν με βλεπει ετσι λεει πως δεν πρεπει να το δειχνω! εκεινος το δειχνει ομως!
    Ακου τωρα σεναριο εχω φανταστει να σφαζω τους γονεις μου και να βαφω τους τοιχους του σπιτιου μου με το αιμα τους....ωραιο ε?Δεν ειμαι δολοφονος,ειναι απο την οργη που ειχα και εγω εβλεπα εικονες τετοιες.Νταξει ειναι οκ ξερεις γιατι?Γιατι σπιτι μας δεν επρεπε να θυμωνουμε με τον πατερα μας.....ενω αυτος εκανε οτι ηθελε....αυτος ο θυμος εγινε οργη και η οργη οταν δεν εξωτερικευεται στρεφεται εναντιον μας.......ετσι αντι να κανω <<κακο>> στους αλλους εκανα σε εμενα.....Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι και αν δουλευεις ομως αν θες την γνωμη μου ειναι καλλιτερα να εγκαταλειψεις την πατρογονικη εστια.........
    Σταματα να τιμωρεις τον εαυτο σου και προσπαθησε να τον αγαπησεις αυτο ειναι το ζουμι...................

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μωρε μια φορα με ρωτησε ''τι εχεις'' κ του πα ''ειμαι πεσμενη'' κ μ λεει ''κ τι μ το λες εμενα τωρα π μ το πες νομιζεις θα λυθει?'' κ αλλες φορες με νταντευει! ειναι κ κεινος με τις μερες του πως να μην βγουμε κ εμεις ετσι δλδ αμα βλεπει καποιος το ατομο με το οποιο μεγαλωνει μαζι να τα βαζει μονιμως με ατομα που τον παιρνει κανεις κ εσυ το ιδιο! γινεσαι ο νταης του σχολειου κ σπιτι τις τρως χεσμενος!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Broken Doll τα λές τόσο ωραία ρε γαμώτο, μου φτιάχνεις τι διάθεση οταν σε διαβάζω, "αν ο φακος της σκισει τον αμφλιστροειδη θα πεταχτει αιματακι με βλεννα", χαχαχαχαχαχαχ
    μα πως θα πεταχτει αιμα αλλιως>? το ματι λεγανε πως χυνεται κ αλλοι λενε πως απλα βγαινει! ενα βιντεο π χα δει με μια να παταει ενα γατακι το ματι του βγηκε δεν χυθικε και δεν εβγαλε καν αιμα!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ντολ, 1) με το να φας 3 μέρες δν παίρνεις 1 κιλό.
    εσύ στις φωτό είσαι ένα αδύνατο πλασματάκι κ υποθέτω πως παραμένεις.
    εδώ να σου πω ότι εγώ πήρα 3 κιλά, αλλά ακόμη δν έχω φρικάρει εντελώς.
    κοιτάζομαι όμως συνέχεια κ ζυγίζομαι 5-6 φορές τη μέρα για να το χωνέψω.

    2) αν πάμε για καφέ, θα σου κάνω σωματικό έλεγχο για να δω αν κουβαλάς τίποτα.
    πλάκα κάνω.

    εγώ έχω ένα κόλλημα με το να σκέφτομαι κάθε φορά που είμαι κάπου π.χ στο γραφείο της προϊσταμένης, να κάνω μία κ να πετάξω κάτω ό,τι υπάρχει πάνω στο τραπέζι.
    το ίδιο παθαίνω κ στην ψυχολόγο κ είναι μια χαρά η κοπέλα, γλυκιά.
    με το αίμα τρώω κάτι φλας, σκεφτόμενη πως είναι όταν κόβεις φλέβα στο λαιμό πώς πετάγονται τα αίματα.
    αλλά αυτό γιατί το είδα σε ταινία κ ήταν συνταρακτικό.

    κόψε τις αναζητήσεις στο νετ!

    3) όπως είπαν κ παραπάνω, άνοιξε το στόμα σου στο σπίτι κ μίλα!!!!!

    αυτά!

    ουπς, υπάρχει κ 4) τί τα θες παιδί μου, όλα αυτά τα τατού?
    ναυτικός θα γίνεις?
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Έχω την αίσθηση πως ο πατέρας σου δεν είναι άδικα ενοχικός για τη συμπεριφορά του απέναντί σου πάντως ντόλι μου. Αφού ξεκινάει τέτοιες συγκρούσεις μετά κρίνει ο ίδιος τον εαυτό του και μετανιώνει και περνάει σε προσπάθειες εξευμενισμού σου και δική του ηθική αποποίηση ευθυνών, κάτι τέτοιο πώς το βλέπεις εσύ? Γιατί νομίζω πως ήταν άδικος ο θυμός που σου έβγαλε και αναίτιος. Εντάξει, μπορεί να είχε προσδοκίες από τη μεγάλη τσικνομέρα (ένα σωρό ανθρώπους έχω που μου είπαν πως χτες έριξαν τρικούβερτους καβγάδες). Ξέρεις τι λέω γω? Πως επειδή περνάμε γενικά μεγάλη λούμπα κοινωνικά, εργασιακά, οικονομικά, προσωπικά, μας βγαίνουν κάτι τέτοια ξεσπάσματα από υπερβολικές προσδοκίες να αναπληρώσουμε σε ένα απόγευμα και σε ένα οικογενειακό τραπέζι όλη την έλλειψη επικοινωνίας όοολων των άλλων απογευμάτων μας. Και ίσως να ένιωσε πως δεν κάνατε χαρούλες όλοι όπως το ήθελε και το περίμενε και από τη φούρκα της απογοήτευσης αυτών των προσδοκιών έκανε το σκηνικό. Πάντως σκασμένο, έσκασα στο γέλιο με το "μπλέκονται όλοι, ακόμη κι ο σκύλος" λολ
    Ρε συ, αυτά τα μετρήματα δείχνουν μάλλον πως έχεις υπερβολικό στρες αυτόν τον καιρό, δε βάζεις το θέμα στο ΙΔΨ να πάρεις καμιά άποψη? Γιατί σαν ιδεοψυχαναγκασμοί μου φαίνονται.:0
    Για τις ανησυχίες για το κιλό, και τα ψιλοβουλιμικά που σε έπιασαν αυτές τις μέρες, πάλι άγχος δείχνουν.
    Δεν βρίσκεις τρόπους να διαχειρίζεσαι το άγχος σου με διαφορετικό τρόπο, το έχεις ψάξει αυτό καθόλου?
    Να κάνεις χαλαρά, απλά, στρωτά πραγματάκια για σένα? Να πας και σε έναν ψυχολόγο από καιρό σε καιρό να το μιλάς το ζήτημα?
    Να τα βγάζεις από μέσα σου και να σου μάθει τρόπους να μη συσσωρεύεις ένταση?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τους μισω ολους..........δεν ακουει κανεις τα συναισθηματα μου. απλωνεις το χερι και στο τιναζουν πισω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by BrokeN_DoLL View Post
    παντα καλα σε ολους αληθεια το ευχομαι! δεν κανω πλακα! ειληκρινα ειμαι καλος ανθρωπος δεν θελω να γδαρω κανεναν παρ ολο που το σκεφτομαι. αλλιως θα εγδερνα τους αλλους οχι εμενα! ετσι πιστευω πως ειναι. να χτυπησω ναι θελω μαρεσει να χτυπησω καποιον κ οχι ''κατι'' γτ το κατι δεν ειναι ζωντανο δεν μπορει να υποστηριξει τον εαυτο του οποτε θα ναι αδικο και ανισο κ θεωρειται δειλια αμα τα βαζεις με κατι που σε παιρνει. οταν μιλαμε για ζωακι πχ γτ αμα ειναι τηλεοραση η τοιχος who cares δεν εχουν αισθηματα!λολ

    εχω να καπνισω χασις για 2 βδομαδες για να μην τρωω, και να τα! ολα σκατα! και χωρις αυτο να τα! παχαινω?




    broken doll...όντως τα λες πολύ ωραία...δεν ξέρω αν σε καθυσυχάζει αλλά και εγώ φαντάζομαι διάφορα με όποιον με εκνευρίζει. :P και έκοψα το συνηθειο με τα tattoos γιατί παρατράβηξε.. και εγώ έχω να "πιώ" 1 βδομάδα και πάλι έχω κάνει κάτι γερά ντού στη κουζίνα. Αν όντως πήρες κανα κιλό νομίζω πως θα το ξαναχάσεις δεν τρέχει.. Γενικώς μαλλόν πρέπει να βρείς γιατί πέζει τόση αντίδραση...με σένα..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρέπει να πάω;
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 43
    Last Post: 10-02-2011, 19:55
  2. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ! !
    By seleios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 20-12-2010, 20:23
  3. Πρεπει να πονηρεψω....
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 17-12-2010, 10:25
  4. Τι πρεπει να κανω??
    By prince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2009, 21:21
  5. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΩ ΝΙΚΗΤΗΣ!!!!
    By gerginio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-2006, 21:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •