ΥΠΝΗΛΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: ΥΠΝΗΛΙΑ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105

    ΥΠΝΗΛΙΑ

    καλημερα..θα ηθελα πολυ την συμβουλη .περναω μια δυσκολη αι πιεστικη φαση στη ζωη μου και ενω πρεπει να μαι συγκεντρωμενη και μεθοδικη κοιμαμαι παρα πολλες ωρες και δε ξερω πως να το αντιμετωππισω..εχω προβλημα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    129
    καλημερα,σιγουρα η υπνηλια προερχεται απο την ασχημη ψυχολογια σου και ισως ειναι ενα καταφυγειο για εσενα,προβληματα εχουμε ολιο.θα ηθελες να μιλησεις πιο συγκεκριμενα για το τι περνας;;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    ναι εχω πολλα προβληματα με την οικογενεια μου και ειναι σα να ειμαι ξενη στο ιδιο μου το σπιτι,προσπαθω να σωσω μια σχεση και δε μπορω,θελω να επικεντρωθω στη δουλεια μου που ειναι πολυ σημαντικη για μενα και εχει απομεινει 1,5 μηνας..και δε ξερω αν μπορω..δεν τα εχω καλα με τον εαυτο μου και δεν εχω καθολου αυτοπεποιθηση..δε πρεπει να κοιμαμαι ομως γιατι πρεπει να επικεντρωθω στα προβληματα μου..πως να πιστεψω στον εαυτο μου και να τα καταφερω?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    129
    καταρχην ηρεμησε...οταν λες οικογενεια εννοεις τους γονεις η μενεις με τον δεσμο σου;αν θες να μου πεις ποσο χρονων εισαι...αν κοιταξεις το μηνυμα σου θα δεις οτι εχεις βρει τι τα δημιουργει ολα κ αυτη ειναι η αρχη για να καταφερεις να λυσεις ολα οσα σε απασχολουν.γραφεις οτι δεν εχεις καθολου αυτοπεποιθηση τι νομιζεις οτι το δημιουργει αυτο;μηπως εχεισ στησει τον εαυτο σου στα 2 μετρα και τον πυροβολεις;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ενδεχομένως να είναι ένας τρόπος του σώματος σου να αποφεύγει όλα αυτά τα προβλήματα.
    γιατί δεν προσπαθείς να ξυπνάς την ώρα που πρέπει και μετά να πίνεις ένα καφεδάκι ώστε να σε κρατάει? ή να προσπαθείς να μένεις αρκετές ώρες έξω από το σπίτι, να κάνεις της δουλειές σου κι έτσι να είσαι σε σχετική εγρήγορση (πχ. μπορείς να πηγαίνεις να διαβάζεις σε αναγνωστήριο αν σπουδάζεις και όχι σπίτι κτλ κτλ)

    επίσης, πες μας λίγα σχετικά με την έλλειψη αυτοπεποίθησης.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Ο υπνος ειναι μια αναγκη , οπως το νερο ας πουμε , η οπως το οξυγονο. Δεν μπορεις εσυ να πεις -ενω διψας - δεν θα πιω η θα πιω λιγο,,,θα πιεις ωσπου να ξεδιψασεις. μην τα βαζεις με τον υπνο σου, απλα σπαταλας πολυ ενεργεια με τα μπερδεματα σου, και αναλογα θες περισσοτερο υπνο για να αναπληρωσεις την ενεργεια αυτη.

Similar Threads

  1. Φαρμακα και υπνηλία
    By mihalis in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 1
    Last Post: 11-10-2009, 22:13
  2. υπνηλια
    By Noelia in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 1
    Last Post: 28-03-2009, 19:01
  3. Υπνηλία , Κόπωση , Χαμηλοί σφηγμοί ...
    By Roben in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 3
    Last Post: 08-06-2007, 13:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •