γιατι δε με καταλαβαινει?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    67

    γιατι δε με καταλαβαινει?

    Γεια σασ! Παρακολουθω καθημερινα τα post σασ ισωσ το δικο μου προβλημα να μην ειναι τοσο σοβαρο οσο τα δικα σασ προβληματα. Δε ξερω... Πριν 5 μηνεσ ημουν εγκυοσ αλλα δε τα καταφερα να φτασω μεχρι το τελοσ ... εχασα το μωρο μου στον 7 μηνα απο καποια μολυνση απο τοτε ειμαι χαμενη . Παντα ειχα σκαμπανεβασματα στη διαθεση μου με την καταθλιψη και τισ κρισεισ πανικου παλευω χρονια και μεχρι στιγμησ δεν εχω παρει καποιο φαρμακο . Απο τοτε που εχασα το μωρο μου νιωθω χαμενη περισσοτερη απο ποτε το μυαλο μου εχει πηξει απο τισ αρνητικεσ σκεψεισ που κανω καθημερινα .Το μονο που νιωθω ειναι φοβο για ολα . Με τον αντρα μου εχουμε απομακρυνθει εγω δηλαδη. Νιωθω πωσ δε με καταλαβαινει και νιωθω πιεση οταν βρισκομαι κοντα του , ιδιαιτερα στο θεμα το σεξουαλικο εχω ιδιαιτερα προβλημα . Αυτη τη περιοδο δε νιωθω πωσ θελω να κανω ερωτα το αντιθετο μαλιστα και μερικεσ φορεσ αναγκαζομαι να κανω για να με αφησει ησυχη . Ολα αυτα ισωσ καποτε να μπορεσω να αντιμετωπισω οπωσ αντιμετωπισα τοσα χρονια καθε μου φοβια ... πωσ ομωσ παιδια αντιμετωπιζεισ μαζι με αυτα που νιωθεισ και εναν ανθρωπο που δε σε καταλαβαινει????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    μαρακι καλησπερα :)
    Καταρχην να σου πω οτι θαυμαζω το κουραγιο σου!
    Φαινεται πως εχεις διπλο το βαρος..ενα την λυπη για το μωρο σου και αλλο ενα για την ελλειψη κατανοησης..
    Υποτιθεται οτι δεν χρειαζεται να εξηγησεις στον αντρα σου πως νιωθεις,αλλα εχεις κανει καμια προσπαθεια?
    (θα βγω για λιγο θα επιστρεψω ομως)
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    67
    Καλησπερα Φωτεινη . Ειχα κανει καποιεσ προσπαθειεσ να του εξηγησω αλλα δεν καταφερα κατι . Συχνα λεει πωσ αυτο που θελω ειναι να μεινω εγκυοσ και μονο ετσι θα
    νιωσω καλυτερα .Ενασ αντρασ δε νομιζω πωσ μπορει να καταλαβει ποτε μια γυναικα σε οτι εχει να κανει με την μητροτητα αλλα δε περιμενα και ποτε να καταπιεζομαι και να κανω πραγματα που δε θελω . Το βαροσ ειναι οντωσ διπλο .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    129
    κταρχην να σου πω οτι φυσικα και το δικο σου προβλημα ειναι σημαντικο για καθεναν απο εμας οτι περναει ειναι σημαντικο...πρεπει να ηρεμησεις και δωσεις χωρο και χρονο στον εαυτο σου γιατι δεν παυει να περνας μια απωλεια σε αυτην την φαση που μονο εσυ ξερεις ποσο ποναει.μην ξεχνας οτι το σωμα σου παρηγαγε καποιες ορμονες σε πολυ μεγαλο βαθμο πριν λιγο καιρο οι οποιες ευθυνονται σε πολυ μεγαλο βαθμο σε εμας τις γυναικες για την ψυχολογικη μας κατασταση.μιλα στον αντρα σου οι περισσοτερες ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι να περνας οτι περνας και να πρεπει να ικαοποιεις και το τερι σου,εξηγησε του και αν δεν καταλαβαινει σε καμια περιπτωσεη μην κανεις ερωτα με το ζορι πρεπει να σκεφτεις εσενα σε αυτην την φαση.

Similar Threads

  1. Γιατί;
    By elenh in forum Κακοποίηση
    Replies: 94
    Last Post: 24-03-2011, 15:44
  2. γιατι?
    By ferro in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 04-07-2009, 15:27
  3. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  4. Γιατί?
    By deleted-member141015 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2008, 16:36
  5. γιατί εδώ;
    By Δ.Κ. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 26-09-2006, 01:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •