καλα ξεμπερδέματα :) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 31 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 457
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    αν....έχεις σκεφτει ποτέ πως αν σταματήσεις να είσαι η συναισθηματική του πατερίτσα και εξαφανιστείς, υπάρχει περιπτωση να καταλάβει την αξία σου?
    αυτό είμαι ε?ναι το χω σκεφτεί..αλλά μετα σκέφτομαι ότι θα εκτιμήσει περισσότερο το να είμαι δίπλα του..και τελικά δεν φεύγω. αν και νομίζω μακροπρόθεσμα αν ποτέ ξεμπλέξει θα προτιμούσε να είχα κάνει αυτό που λές.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    Δεν ξέρω τι ακριβώς να γράψω..θα αρχίσω να γράφω ότι μου ρχεται και μπορεί στο τέλος να σβήσω μερικά..Λοιπόν πριν αρκετά χρόνια όταν πήγαινα ακόμα σχολείο άρχισα μια σχέση με κάποιον (πρώτο φιλί, πρώτη σχεση όλα πρώτα τελοσπάντων..). Προερχόμασταν από τελείως διαφορετικές οικογένειες, περιβάλλοντα, συνθήκες.( καπου μεσολάβησε ένας χωρισμός διάρκειας περίπου 1 μήνα για δικούς του λόγους)την περίοδο εκείνη έπινε αρκετες μπύρες(4-5) στην δουλειά πριν σχολάσει αλλά σιγά σιγά όσο ήμασταν μαζί κόπηκε αυτή η συνήθεια,ακόμα αντιδρούσα σε τέτοια.Η εποχή εκείνη ήταν γεμάτη καφέδες,εκδρομές,εκπλήξεις και ευχαριστες αναμνήσεις.Δεθήκαμε πολύ, ήμασταν 2 χρόνια μαζί όταν πέρασα σε κάποια σχολή πολύ μακρυα από την πόλη μας και χωρίς να το πολυσυζητήσουμε/συνειδητοποίησουμε πάνω στον ενθουσιασμό μας αποφασίσαμε να μετακομίσει κι αυτός εκεί. η συγκατοίκηση ήταν αρκετά ωραία σαν εμπειρία αλλά νομίζω ότι τωρα πλέον θα την διαχειριζόμασταν καλύτερα ( και με αυτό εννοώ οτι δεν είχαμε πολύ χώρο ο καθένας για τον εαυτό του-και κυριολεκτικά αφού ηταν 1 δωμάτιο,και μεταφορικά αφού οι παρέες και οι δραστηριότητες ήταν οι περισσότερες κοινές.πάντως η ζωή τότε κυλούσε ανέμελα..τις σκέψεις αυτές τις κάνω τώρα.ήταν σαν να μη ζούσα στην πραγματικότητα -οι συνθήκες και στη δική του ζωή ήταν καλύτερες από ποτέ (δούλευε, είχε κάνει κάποιους φίλους, )σιγά σιγά όμως άρχισε να νιώθει περιεορισμένος νομίζω από τη σχέση μας (όχι τόσο εξαιτίας μου-αλλά λόγω της φύσης της..μέναμε μαζί, ήμασταν μαζί πολύ καιρό).Κατόπιν συμφωνίας άρχισε να μένει και ορισμένα βραδια στο δωματιο που είχε νοικιάσει για τον ίδιο όταν πρωτοήρθε προκειμενου να μην δημιουργηθεί πρόβλημα με σπιτονοικοκύρη μου.Αρχισε να εκφράζει και δυσφορία για την πόλη στην οποία ζούσαμε.Την περίοδο αυτή μετακόμισα σε άλλη πόλη όπου πάντα θέλαμε να μείνουμε (και είχαμε συμφωνήσει μετά απο λίγο καιρό να έρθει να με βρεί-για να μαζέψει πρώτα λίγα λεφτά). Ομως χωρίσαμε -πάλι με δική του πρωτοβουλία. Ενιωθα τελείως χαμένη γιατί καλούμουν ν α προσαρμοστώ σε ένα καινούργιο περιβάλλον, με διαφορετικές συνθήκες ζωής και ταυτόχρονα σε έναν χωρισμό.συνεχίσαμε χωρίς καθόλου επικοινωνία. όταν ήρθε στην πόλη που ήμουν τον φιλοξένησα για οριμένες μέρες και αποφασίσαμε να ξαναείμαστε μαζί.ο επόμενος 1,5 χρόνος ηταν αρκετά καλός αν και περνούσαμε τα περισσότερα βράδια μεσα γιατί δεν έιχε λεφτά, συνέχιζε πίνει πολύ χόρτο (4-5 τσιγάρα την ημέρα).μαλώναμε συχνά για αυτό.
    κάποια μέρα θέλωντας να βάλω αφύπνιση στο δικό του κινητό είδα ένα μηνυμα προς κάποια άλλη- τον ξύπνησα και του είπα ότι δεν αντέχω αλλο έιναι ο μεγαλύτερος μαλάκας που έχω γνωρίσει μου είπε να πάμε να ξαπλώσουμε και να το συζητήσουμε μετα, έφυγα. ξαναβρεθήκαμε και μου είπε να σκεφτώ τι θέλω και να του πώ.μετά από κάποιες μέρες ενώ συναντηθήκαμε και είχα σκοπό να του πώ ότι θα μπορούσα να του ξαναδώσω μια ευκαιρία μου είπε ότι αυτός δεν νιώθει ενταξει με τον ευατό του απέναντι μου ότι είναι ακόμα ερωτευμένος και μα αγαπάει αλλά δεν θα νιώθει καλά με το πως θα τον βλέπω πλεόν (παρ όλο που δεν εγινε τίποτα παραπάνω με την άλλη απο μηνυματα .και εκεί τα χασα τελείως ,περίμενα να με διεκδικήσει, να μην παρετηθεί τόσο εύκολα..ήμουν απίστευτα θυμωμένη..προσπάθησα να δώσω εγώ την δευτερη ευκαιρία στη σχέση μας που δεν έδινε αυτός..όσο σκέφτομαι ότι εκίνη την ημέρα που είδα το μήνυμα με κρατούσε αγκαλιά και μου λεγε ότι ακόμα κια όταν ήμασταν χωριστά και έτυχε να κάνει με άλλες δεν με πρόδωσε ποτέ-και ηταν αληθινά λόγια το ξέρω-τα πίστευε.ήμουν τόο χαρούμενη όταν μου το πε..και μετα μπαπππ.
    τελοσπάντων βρεθήκαμε μετά από αρκετό καιρο ερωτικά δυο φορές.διέκιψα την επικοικωνία για 6 μήνες περίπου και μετα έμαθα ότι έμπλεξε με ηρωίνη.και από εκεί και πέρα ξαναρχισαν οι επαφές (βρεθήκαμε και μια φορα ερωτικά ), οι οποίες με μπέρδευαν πολύ γιατί ήταν πολύ συναισθηματικος .. (φαντάζομαι και λόγω της χρήσης) για να μην παρεξηγηθώ τρυφερός ήταν πάντα -αλλά για παράδειγμα ποτέ δεν αποζητούσε αγκαλιές και χάδια (ενώ τωρα το έκανα-τον τελευταίο καιρό) και εκεί καπου μπερδευτηκα κι εγώ και θεώρησα ότι για να ερθεί σε μένα έχει ανάγκη την σχέση μας ή την επικοινωνία μας και αρχισα να νιώθω πάλι πιο έντονα πράγματα.και εκεί μπλέξαν πολύ τα πράγματα.αυτά προς το παρόν. νομίζω ότι κατα βάθος θέλω να του δώσω την ευκαιρία να επανορθώσει για όσο πόνο μου προκάλεσε και δεν μπροώ να δεχτώ την οριστικότητα γιατί ποτέ μέχρι τώρα δεν ήταν οριστικό .νιώθω πολύ μπερδεμένη δεν ξέρω πως να ξεφύγω τελικά από αυτον τον κύκλο που φαίνεται να επαναλαμβάνεται (carrie και Θεοφανία προσπάθησα πολύ. ελπίζω να τα καταφερα ;) )
    επανελαβα ολο το ποστ σου γιατι φαινοταν κομμενο.
    υποθετω πως μιλας για τον κυριο Φ. που ανεφερες καισ τα προηγουμενα ποστ σου.
    λες παρακατω οτι σκεφτεσαι να του μιλησεις για τα αισθηματα σου και ολα αυτα.
    εχεις την εντυπωση οτι δεν ειναι φανερα και δεν καταλαβαινει οτι θα ηθελες να ξαναεισαστε μαζι?
    τα 2 χρονια χωρισμου δεν σου λενε κατι?
    νομιζεις οτι αν ενας αντρας σε ποθει μπορει επι δυο χρονια να σε βλεπει φιλικα γιατι δεν τολμαει να στο ζητησει (ενω ειχατε τοσα χρονια σχεση πριν?)
    οσο για την απαντηση του οτι ντρεπεται να συνεχισετε την σχεση σας μετα την αποκαλυψη για τα μηνηματα στην αλλη, ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ.
    δεν υπαρχει αντρας που τον συγχωρεις (ενω υποτιθεται οτι δεν ειχε ολοκληρωσει καν) και φευγει απο την σχεση απο ντροπη....
    απλα ηθελε να φυγει κοπελα μου.
    του τελειωσε το ερωτικο...
    Last edited by Remedy; 27-02-2011 at 23:14.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    researcher με το δεύτερο μ επιασες παραπάνω...το έχω ακούσει πολλές φορές αυτό το τραγούδι.
    "Δε θέλω πια να σκέφτομαι τα ίδια και τα ίδια
    Σα να 'ταν όλα ψέμματα στάχτες κι αποκαΐδια..."

    "Δε θέλω πια να μου μιλάς για όσα έχεις ζήσει
    Δε χάθηκε κι ο κόσμος πια το τζάμι αν ραγίσει
    Θέλω να'ρθεις και να με βρεις να κάτσεις να τα πούμε
    Πως νιώθουμε παράφορα
    Πως ζούμε έτσι αδιάφορα

    Δε θέλω να πικραίνεσαι
    τις Κυριακές τα βράδια
    Χωρίς αυτή τη σκοτεινιά
    τα χρόνια μένουν άδεια

    Θέλω να φύγεις να σωθείς να πάψεις να γκρινιάζεις
    Να ξεχαστείς στη διαδρομή ποιος ήσουν και πώς μοιάζεις
    Έτσι θα σ'αγαπώ πολύ και θα σε βλέπω λίγο"

    μου ρχεται να βάλω τα κλάματα..:(

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Remedy ανέφερα άλλους λόγους ως ουσιαστικότερους για τον χωρισμό τους οποίους επικαλέστηκε και ο ίδιος. επέτρεψε μου να γνωρίζω καλύτερα τις συνθήκες του χωρισμού και είμαι σίγουρη-το χουμε συζητήσει και με αυτόν ότι σε κανέναν από μας δεν είχε τελειώσει όταν χωρίσαμε-για τώρα ναι αλλά τότε όχι.δεν με βλέπει ξεκάθαρα φιλικά τα δύο χρόνια κι αυτό το στηρίζω στο ότι η ατμόσφαιρα πολλές φορές έχει υπάρξει ερωτική. αλλά από την άλλη μπορεί απλά να είμαι η συναισθηματική του καβάντζα..:(

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    εντελως καψουριαρικο και κοψοφλεβιαστικο τραγουδι λεμε....

    το εβαλα γιατι σου ταιριαζει

    αλλα και γιατι ασχετο με το αν εκεινος εχει τα χαλια του...


    εσυ εισαι μια ερωτευμενη γυναικα Αννα


    ερωτευμενη χωρις ανταποκριση...


    που ψαχνεις απο τα ψιχουλα που σου δινει να φας να χορτασεις την πεινα σου....


    και εγω θα ηθελα να κλαψω αν βρισκομουν στην θεση σου... πολυ! και για χιλιους δυο λογους!!!

    ο ερωτας ο ατιμος τι πονο μπορει να κρυβει....
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    "Στα σοβαρά μη με παίρνεις ειν' το μυαλό μου θολό
    είναι και ο κόσμος μου αστείος.
    Κι όταν με βαρεθείς τελείως
    ψάξε αλλού να με βρεις όπως με θες.

    Και εγώ που αγάπησα πάλι την ιδέα σου μόνο
    και κάποιο στίχο που σου μοιάζει,
    κοιτάζω έξω και χαράζει...
    έγινε το αύριο πάλι χθες."

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    Remedy ανέφερα άλλους λόγους ως ουσιαστικότερους για τον χωρισμό τους οποίους επικαλέστηκε και ο ίδιος. επέτρεψε μου να γνωρίζω καλύτερα τις συνθήκες του χωρισμού και είμαι σίγουρη-το χουμε συζητήσει και με αυτόν ότι σε κανέναν από μας δεν είχε τελειώσει όταν χωρίσαμε-για τώρα ναι αλλά τότε όχι.δεν με βλέπει ξεκάθαρα φιλικά τα δύο χρόνια κι αυτό το στηρίζω στο ότι η ατμόσφαιρα πολλές φορές έχει υπάρξει ερωτική. αλλά από την άλλη μπορεί απλά να είμαι η συναισθηματική του καβάντζα..:(
    φυσικα μιλαω για τωρα και οχι για δυο χρονια πριν....
    η απαντηση σου ειναι ενδεικτικη του οτι εσυ εχεις μεινει στα 2 χρονια πριν....
    η ζωη προχωραει και ο φ. παρα τα προβληματα του, την ερωτικη σας σχεση την εχει αφησει πισω εδω και πολυ καιρο.
    αν θελεις να γλυτωσεις περισσοτερο χρονο και πονο, κανε κι εσυ το ιδιο...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    αναφέρθηκες στην περίοδο του χωρισμού και έκανα κι εγώ το ίδιο.
    εμένα τότε γιατί δε μ αφήνει πίσω ε?εκεί γίνεται το μεγάλο μπλέξιμο..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    αναφέρθηκες στην περίοδο του χωρισμού και έκανα κι εγώ το ίδιο.
    εμένα τότε γιατί δε μ αφήνει πίσω ε?εκεί γίνεται το μεγάλο μπλέξιμο..
    σου ειπα οτι στην περιοδο του χωρισμου,ηθελε να φυγει.
    δεν υπηρχε περιπτωση να τον συγχωρεις και να φυγει παρα την θεληση του απο ντροπη!!! τι ντροπη?για το σμς?αφου ειπε οτι δεν εγινε τπτ σοβαρο....
    δεν σε αφηνει απο πατεριτσα καλη μου, οχι απο κοπελα του...
    σε εχει για στηριξη οχι για ερωτικη συντροφο. αυτο ειναι που θελεις??? να του κανεις την νοσοκομα και να ελπιζεις να επανελθει το ερωτικο κλιμα?
    δεν προκειται να συμβει εφοσον ειστε ηδη 2 χρονια χωρισμενοι..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σου ειπα οτι στην περιοδο του χωρισμου,ηθελε να φυγει.
    δεν υπηρχε περιπτωση να τον συγχωρεις και να φυγει παρα την θεληση του απο ντροπη!!! τι ντροπη?για το σμς?αφου ειπε οτι δεν εγινε τπτ σοβαρο....
    δεν σε αφηνει απο πατεριτσα καλη μου, οχι απο κοπελα του...
    σε εχει για στηριξη οχι για ερωτικη συντροφο. αυτο ειναι που θελεις??? να του κανεις την νοσοκομα και να ελπιζεις να επανελθει το ερωτικο κλιμα?
    δεν προκειται να συμβει εφοσον ειστε ηδη 2 χρονια χωρισμενοι..
    με συγχωρείς τωρα το είδα λείπει ένα κομμάτι από το μήνυμα όπου αναφέρω τους λόγους του χωρισμού για αυτό επιμένω τόση ώρα..κάπως σβήστηκε. τελοσπάντων αυτό με το μνμ ήταν απλά η αφορμή . οι λόγοι τους οποίους είπε ήταν ότι ήμασταν πολύ καιρό μαζί και η σχέση θα έπρεπε να εξελιχθεί είτε προς την μια κατευθυνση είτε προς την άλλη, ένιωσε ότι ήταν σε μια ηλικία που προείχε να τα βρεί με τον εαυτό του.δεν ήθελε να καταλήξουμε να ξενερώσουμε και να χωρίσουμε ήθελε να παραμείνουμε καλά. τότε θύμωσα
    που δεν άφησε τα πράγματα να εξελιχθούν μονα τους μετα κατάλαβα την επιλογή του αυτή, γιατί και εγώ το φοβόμουν αλλά δεν το παραδεχόμουν ήθελα να παραμείνει αυτή η σχέση μια καλή ανάμνηση.
    στα δύο χρόνια είχαμε όμως ερωτικές επαφές (που επίσης έμπλεξε λίγο τα πράγματα-τουλάχιστον για μένα).

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    researcher δεν τα είχα ξανακούσει. μ αρεσε το κρυψου..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    με συγχωρείς τωρα το είδα λείπει ένα κομμάτι από το μήνυμα όπου αναφέρω τους λόγους του χωρισμού για αυτό επιμένω τόση ώρα..κάπως σβήστηκε. τελοσπάντων αυτό με το μνμ ήταν απλά η αφορμή . οι λόγοι τους οποίους είπε ήταν ότι ήμασταν πολύ καιρό μαζί και η σχέση θα έπρεπε να εξελιχθεί είτε προς την μια κατευθυνση είτε προς την άλλη, ένιωσε ότι ήταν σε μια ηλικία που προείχε να τα βρεί με τον εαυτό του.δεν ήθελε να καταλήξουμε να ξενερώσουμε και να χωρίσουμε ήθελε να παραμείνουμε καλά. τότε θύμωσα
    που δεν άφησε τα πράγματα να εξελιχθούν μονα τους μετα κατάλαβα την επιλογή του αυτή, γιατί και εγώ το φοβόμουν αλλά δεν το παραδεχόμουν ήθελα να παραμείνει αυτή η σχέση μια καλή ανάμνηση.
    στα δύο χρόνια είχαμε όμως ερωτικές επαφές (που επίσης έμπλεξε λίγο τα πράγματα-τουλάχιστον για μένα).
    δεν νομιζεις , οτι δυο χρονια και μαλιστα με εσενα συνεχως διαθεσιμη και συνεχως διπλα του και προφανως εμφανως θετικη για μια συνεχεια, ηταν αρκετα για να αλλαξει γνωμη για τον χωρισμο σας και να σου ζητησει επανασυνδεση?
    στα ποσα χρονια πιστευεις οτι μια αποφαση ειναι οριστικη και ο αλλος δεν ενδιαφερεται ?
    εδω δεν θεωρησε απαραιτητο να σε ενημερωσει οτι βγαινει με αλλην κι εσυ περιμενεις προταση επανασυνδεσης?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν νομιζεις , οτι δυο χρονια και μαλιστα με εσενα συνεχως διαθεσιμη και συνεχως διπλα του και προφανως εμφανως θετικη για μια συνεχεια, ηταν αρκετα για να αλλαξει γνωμη για τον χωρισμο σας και να σου ζητησει επανασυνδεση?
    στα ποσα χρονια πιστευεις οτι μια αποφαση ειναι οριστικη και ο αλλος δεν ενδιαφερεται ?
    εδω δεν θεωρησε απαραιτητο να σε ενημερωσει οτι βγαινει με αλλην κι εσυ περιμενεις προταση επανασυνδεσης?
    είπα ότι θα επιθυμούσα μια επαναύνδεση μάλλον και όχι ότι το θεωρώ κάτι ρεαλιστικό να συμβεί.τα υπόλοιπα τα ανέφερα γιατί νομίζω ότι δεν είναι μόνο δική μου η ευθύνη για τα μπερδέμα και το μπλέξιμο.αυτός έρχεται και ξανάέρχεται σε μένα. παραδέχομαι πάντως ότι το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης είναι δικό μου.

Page 2 of 31 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. δεν ειμαι καλα..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 02-10-2010, 04:40
  2. Ειμαστε καλα?
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 16-01-2009, 18:06
  3. Καλα Χριστουγεννα!!!
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 31-12-2008, 22:54
  4. Καλά παιδιά/καλά κορίτσια
    By Nora in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 15-12-2008, 10:57
  5. ΚΑΛΑ ΝΕΑ
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2007, 21:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •