ΕΙΜΑΙ HAPPY ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΧΑΠΙ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΕΙΜΑΙ HAPPY ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΧΑΠΙ!

    Γεια σας παιδια
    ειμαι πολυ happy επειδη σημερα που πηγα στο γιατρο μου εδωσε το σκουπιδακι που του ειχα ζητησει να μου το κρατησει και να μην το πεταξει και τηρησε την υποσχεση του.Του το ειχα ζητησει 3 φορες και καθε φορα μου ελεγε την αλλη βδομαδα.Καθε φορα που πηγαινα σε αυτον το θυμομουν.Τελικα σημερα μου το εδωσε επειδη μου ειχε πει πως προυποθεση για να μου το δωσει ειναι να βλεπω τα σκουπιδακια αλλα να μην τα μαζευω.Εγω δεχτηκα.Η αληθεια ειναι οτι καποια σκουπιδακια τα κοιτουσα και δεν τα μαζευα αλλα καποια αλλα τα μαζευα.Δεν εχει ομως σημασια.Ξερω οτι ειναι θεμα χρονο να κοψω αυτη την κακη συνηθεια.Χαρηκα ομως πολυ, οσο καμια αλλη φορα που εχω παει εκει περα.Ειναι η πρωτη φορα που φευγω τοσο χαρουμενος και ικανοποιημενος απο εκει περα.Χαρηκα επειδη ειδα οτι με υπολογιζει, οτι νοιαζεται, οτι καταλαβε εστω και λιγο πως ειναι να αγχωνεσαι για κατι τετοιο και σεβαστηκε το αγχος μου, σεβαστηκε την επιθυμια μου να το παρω μαζι μου.Ειναι ειρωνικο, το ξερω.Ειναι ειρωνικο που χαρηκα τοσο πολυ για ενα σκουπιδακι, λες και μου δωσαν καποιο σπουδαιο δωρο.Ενιωσα ομως ευγνωμοσυνη.Ειναι σημαντικο για μενα να κραταει καποιος την υποσχεση του, να σεβεται τις επιθυμιες μου.Χαρηκα πολυ γιατι ξερω οτι θα μπορουσε να το ειχε πεταξει και να μου ελεγε ψεμματα οτι το εχει κρατησει.Θα μπορουσε να μη μου το εδινε.
    Σημερα ευτυχως δεν καναμε ψυχαναγκαστικη βολτα.Δεν ειχα καμια ορεξη, ημουν και κουρασμενος.Χαιρομαι πολυ που το σεβαστηκε.Χαιρομαι πολυ επισης που δεχτηκε να μην παω την επομενη βδομαδα.Δε μου κανουν καλο αυτες οι ψυχαναγκαστικες βολτες.Μπορει μακροπροθεσμα να εχουν αποτελεσμα και να απαλλασεσαι απο το προβλημα, αλλα εγω ειμαι ενα ατομο που σκεφτομαι βραχυπροθεσμα.Δε μου αρεσει να σκεφτομαι μακροπροθεσμα.Δεν το θελω.Ειμαι σε μια φαση που θελω να ασχοληθω περισσοτερο με τη σχολη μου, ειμαι σε μια φαση δημιουργικη, θελω να κανω πολλα πραγματα και αυτες οι εκθεσεις μου το χαλανε.Βεβαια, θα μου πειτε και που βγαινω παλι χαλιεμαι με ψυχαναγκασμους.Δεν ξερω, ισως πρεπει να τις κανω αυτες τις βολτες ή τις οποιες εκθεσεις.Θα δουμε.Προς το παρον, ειμαι καλα, εχω διπλα μου το σκουπιδακι το οποιο ειναι παρα πολυ περιεργο και πραγματικα δεν εχω ιδεα τι ειναι, ειναι το πιο περιεργο σκουπιδακι που εχω δει νομιζω και αν μου πειτε τι ειναι θα σας κανω δωρο! Αρχιζει νεο εξαμηνο στη σχολη, θελω να ειμαι επιμελης, να πηγαινω παντα να κραταω σημειωσεις, να παρω οσα εχει να μου δωσει η σχολη, να τα αφομιωσω.Θελω να πηγαινω πιο συχνα γυμναστηριο.Θελω να ασχοληθω με τα χομπι μου.Θελω να γραψω αυτα που θελω να γραψω.Θελω να διαβασω αυτα που θελω να διαβασω.Θελω να δω τις ταινιες που θελω να δω, τα θεατρα που θελω να δω.Θελω να κανω νεες και καλες γνωριμιες.Θελω να τελειωσουν επιτελους οι ψυχαναγκασμοι.Θελω να σταματησω να παιρνω χαπια και να ειμαι happy χωρις το χαπι! Αυτα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180
    Αφου σε ανεβαζει τοσο πολυ ρε φιλαρακο μου ι ασχολια με σκουπαδακια τοτε πρεπει να εισαι πολυ χαρουμενος πους εχεις κατι το τοσο ευκολοπροσβασιμο που σε φτιαχνει....
    αλοι δεν εχουν καν....
    αλλοι εχουν αλλα ειναι δυσκολα η ακριβα...
    Ειναι μερος του ευτου σου κ αν δεν καταφερεις να το αποβαλεις οφιλης να το σεβαστεις , να το αγαπισεις κ οχι να σε χαλαει....
    τυχερο σε βρισκω.....
    καλα να περνας!
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Φυσικα και δε με κανει χαρουμενο που μαζευω σκουπιδια.Απλα χαρηκα που μου εδωσε αυτο το περιεργο πραγματακι ο γιατρος.
    Με χαλαει να μαζευω σκουπιδια και δε θελω ουτε να το σεβαστω ουτε να το αγαπησω ουτε να το αποδεχτω.Θελω να το σταματησω.Δε γουσταρω να το κανω.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Εκανες ορθογραφικο λαθος.
    Η ασχολια, οχι ι ασχολια.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Ξεχασα να πω πως εκεινη τη μερα που ο γιατρος μου εδωσε το σκουπιδακι, το κρατουσα γερα στα χερια μου και καθως περιμενα να περασω το δρομο, περασε ενα λεωφορειο που ειχε τη διαφημιση ενος site του newsbeast.gr και ελεγε "το τερας των ειδησεων δεν του ξεφευγει τιποτα" δειχνωντας εναν τεραστιο καρχαρια.Φοβηθηκα μηπως δεν ηταν τυχαιο που περασε αυτο το λεωφορειο και θα μου εφευγε το σκουπιδακι απο τα χερια και θα το καταβροχθιζε ο καρχαριας που δεν του ξεφευγει τιποτα.Μηπως τελικα ολες αυτες οι ειδησεις ειναι σκουπιδια; Μηπως ομως μερικες απο αυτες ειναι τοσο πολυτιμες που μπορουν να σε κανουν τοσο χαρουμενο;

  6. #6
    Βήμα βήμα προχωράς. Φτάνει που συνηδητοποίησες ότι πρεπει να το ξεπερασεις και φτανει που εισαι χαρούμενος με την προοδο. Κράτησε τον πηχη ψηλά. Προσπάθησε να δεις τη σχολή σου σοβαρά, προσπάθησε να επικεντρώσεις περισσότερο ενδιαφερον εκεί, εκεί είναι το κινητρο για τη μελλοντική σου σταδιοδρομία, για τις πορτες που μπορει να σ΄ανοιξει στη ζωή. Το να επικεντρωσεις την προσοχή σου εκεί πιστευω θα συμβάλει να απομακρυνθείς με τον καιρό από την κακή συνηθεια.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το τέρας των ειδήσεων. λολ, I can relate to that. Πολλές από τις ειδήσεις που μας σερβίρουνε είναι τέρατα (μυθολογικά θα έλεγα μάλιστα) :P
    Ωραίο λογοπαίγνιο το happy χωρίς το χάπι. Ωστόσο, μπορείς να το σκεφτείς το χάπι σαν βραχυπρόθεσμο μέτρο, εφόσον η προτίμησή σου είναι στα βραχυπρόθεσμα, τι λες κι εσύ? Κάτι που χρειάζεσαι προσωρινά, μέχρι να φτάσει η ώρα που δε θα το έχεις πια ανάγκη.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Μπραβο Στεφανε μασ!!!!!! μπραβο.. σιγα σιγα να κανεισ ετσι προοδο να ησυχασεισ κι εσυ :):):))Πολυ χαιρομαι για εσενα!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    stephane κατα την γνωμη μου παντα χωρις να ξερω, ακομα εισαι ερμαιο της αλλοπροσαλης επιθυμιας σου επειδη χαρικες που πηρες το σκουπιδι (ενα κομματι της αρρωστιας σου πχ) σαν ανταμοιβη.........πως γινεται να σε ανταμοιβουν με αυτο που σε βασανιζει σε μικρη ποσοτητα ωστε να αρνησε την μεγαλη για να την αποκτησεις. δεν ξερω.......

    εγω θα ψιλοαγχωνομουνα αμα που ειχαν υποσχεθει κατι κ το σκεφτομουν ολημερης κ οληνυχτης και μαλιστα κατι το οποιο σε βασανιζει μονιμως τα σκουπιδακια!!!!!! αμα σου ταζε καμια σοκολατα κανα γλυφιτζουρι θα ταν αλλιωτικο γτ δεν εχεις μανια με τις σοκολατες!!!!καταλαβες?

    δεν ξερω κιολας πως το βλεπεις λες οτι εισαι χαρουμενος καλα κανεις βεβαια, αλλα τι χαρουμενος αφου κ παλι για ενα σκουπιδακι εγινε η ολη ιστορια και ρυθμισε την διαθεση σου ακομα για αλλη μια φορα αυτο!!!πριν στην εσπαγε τωρα σε εκανε χαρουμενο! κατα βαθος ηταν η το οτι αυτος σεβαστηκε την επιθυμια σου? δλδ αμα σου λεγανε ''απο δω κ περα εισαι ελευθερος να μαζευεις οτι βρισκεις στον δρομο κ θα σου λεμε μπραβο'' θα σταματουσες?
    I m a Good Person With Bad Attitude

Similar Threads

  1. ΧΩΡΙς ΤΟΝ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ
    By BrokeN_DoLL in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 45
    Last Post: 18-01-2011, 18:23
  2. Μπορω να ειμαι Χριστιανος , χωρις να πιστευω στον θεο?
    By πανος12345 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 01-11-2009, 21:28
  3. Ζητείται χάπι!
    By Dimitris1979 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 22-08-2009, 15:50
  4. Παραμυθι (χωρις happy end)
    By mIme? in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 13
    Last Post: 03-06-2009, 09:35
  5. Ειμαι κατατρομαγμενος, και χωρις υπνο για μερες
    By AVGPE in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-04-2009, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •