2 ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ¨¨¨ΠΙΕΣΗ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 83
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    17

    2 ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ¨¨¨ΠΙΕΣΗ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑ

    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΜΑΙ ΑΓΟΡΙ...
    ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ..
    ΛΟΙΠΟΝ....
    ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΗΡΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 14,9...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΑ ΧΡΗΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΦΑΣΣΑΡΙΕΣ,ΦΩΝΕΣ,ΕΝΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ....ΤΟ ΞΕΡΩ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ,ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΠΕΠΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟΣ,ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΟ...(ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΙ)
    ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ(ΧΡΗΣΤΟΥΓΕΝΝΑ) ΕΚΑΤΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΗΡΕΜΑ(ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ) ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ ΔΕΝ ΒΡΗΣΚΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΠΑΛΥ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΜΕΛΟΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ ΠΟΛΥ...ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...(ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΙΤΙΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ)
    ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ...ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑΚΤΙΚΑ,ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΣΚΗΣΕΙΣ,ΕΡΓΑΣΙΕΣ,ΗΜΟΥΝ ΓΕΝΙΚΑ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟΣ..Η ΖΩΗ ΜΟΥ,Η ΚΑΘΗΜΕΡΗΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑΞΕΙ...ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 10...ΕΚΡΥΨΑ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ(ΜΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ) ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΣΩ,,ΕΙΠΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΞΥΠΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΡΙΖΙΚΑ ΤΗΝ ΡΟΥΤΙΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΤΡΙΜΗΝΟΥ ΓΡΑΦΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΠΗΓΑ ΧΑΛΙΑ(9 ΧΗΜΕΙΑ,10 ΦΥΣΗΚΗ,10 ΑΓΓΛΙΚΑ (ΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΗΣΤΙΡΙΟ),10 ΓΑΛΛΙΚΑ,16 ΚΕΙΜΕΝΑ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ,13 ΑΡΧΑΙΑ,ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ(ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΦΡΟΝΤΗΣΤΙΡΙΟ)...
    ΜΕ ΤΗΝ ΑΦΗΞΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟΟ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΝΟΔΟ ΓΕΝΙΚΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΩΣ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΜΕ ΕΚΤΙΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΜΑΘΗΤΗ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟ....ΣΗΜΕΙΟΣΗ ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ 3 ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΜΑΘΗΜΑΤΑ...ΠΡΟΦΑΝΟΣ ΘΑ ΕΙΠΕ ΑΣ ΤΟΥ ΑΦΗΣΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ(ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ)..ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟΣ....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2 ΤΡΙΜΗΝΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΘΑ ΠΑΡΩ...ΕΑΝ ΠΑΡΩ ΚΑΤΟ ΑΠΟ 14,9 Ή ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΘΟΥΝ(ΘΕΛΟΥΝ 16,5 ΚΑΙ ΠΑΝΟ)ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ....ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΝΑ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΠΗΡΑ..ΕΑΝ ΠΑΡΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΕΣΤΟ 16 ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΤΙΕΑΝ ΟΧΙ
    1) ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΗΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
    2) ΟΛΟΙ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΟΥΝ ΜΕ ΕΜΕΝΑ
    3) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΛΟΥΘΗΣΕΙ
    ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΛΕΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΑΝ ΜΕ ΠΑΤΑΓΕ ΚΑΝΑ ΑΜΑΞΗ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΠΙΑ ΑΠΟ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ...ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΡΙΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.....(ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ) ΑΠΟ ΤΟΤΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.....ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΗ Ι ΠΙΘΑΝΟΤΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.....ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ..
    ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ....ΤΗΣ ΑΡΕΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ...ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ(ΠΟΛΥΥ ΟΜΟΡΦΗ) ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΙΩΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ....ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΣΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑΥΤΟ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕΙ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ.....ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ(ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ) ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΕΝΘΗΜΕΡΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΑΦΤΗ Η ΣΧΕΣΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΤΡΟΓΕ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ...ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΙΩΘΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΦΟΡΤΙΟ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ ΓΕΜΑΤΟ ΜΕ ΒΟΜΒΕΣ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΕΚΡΑΓΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ..ΑΠΛΑ ΑΦΤΗ Η ΣΧΕΣΗ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΦΟΡΤΙΟ ΝΑ ΕΚΡΑΓΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΤΑ ΕΓΤΙΑΧΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΘΑ ΑΦΙΕΡΩΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ(ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ)ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ (ΧΑΧΑΧΧΑ) ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ ΑΚΟΥΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΟ....ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ

  2. #2
    φιλε μου να σε ρωτησω κατι? ορθογραφία κάνετε στο σχολειο σας?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    υπαρχουν και οι δυσκολιες στην μαθηση

    ας μην το ξεχναμε

    δεν μπορουμε να γραφουμε ολοι το ιδιο καλα



    φιλε μου το φορτιο της ζωης μας ειναι αλλοτε ελαφρυτερο κι αλλοτε πιο βαρυ

    σιγα σιγα


    να θυμασαι πως τιποτε δεν ειναι το τελος του κοσμου

    ολα αργα η γρηγορα περνανε!!!! μην φοβασαι! θα πανε ολα καλα :)
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    100
    Όλοι κάπως έτσι αισθανόμασταν στην ηλικία σου. Απο μόνος σου λες οτι αν διαβάσεις θα τα πας καλύτερα. Οπότε ίσως το μόνο που χρειάζεται είναι λίγο καλός προγραμματισμός και λίγο εμπιστοσύνη στον εαύτο σου. Εξάλλου θα καταλάβεις με τον καιρό οτι οι βαθμοί μηδαμινή σημασία έχουνε, είναι απλώς μια εικόνα για τους γονείς. Το θέμα είναι να "στρωθείς" επειδή εσύ το επυθημείς. Οι γονείς αντιλαμβάνονται την προσπάθεια και την βλέπουνε, είτε εσύ το καταλαβένεις, είτε όχι..Δεν υπάρχει λόγος να ανχώνεσαι, αν βάλεις ενα πρόγραμμα την ημέρα και το τηρήσεις σίγουρα όλα θα πάνε καλύτερα. Οι τύψεις του οτι αναβάλουμε κάτι μας κάνουνε πάντα να αισθανόμαστε χειρότερα...Όσο για την κοπέλα, το ενδεχόμενο να γνωριστείς σίγουρα θα αφαιρέσει βόμβες απο την πλάτη σου, εξάλλου μάλλον και εκείνη θα έχει διάβασμα. συνεπώς μάλλον και εκείνη θα έχει ανάγκη για χρόνο και για διάβασμα. Όλα χρειάζονται και όλα μπορούν να χωρέσουν.. Πρέπει απλά να μην σκέφτεσαι τόσα πολλά μαζί. :)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    17
    υπαρχουν και οι δυσκολιες στην μαθηση

    ας μην το ξεχναμε

    δεν μπορουμε να γραφουμε ολοι το ιδιο καλα



    μα δεν εχω δυσκολιες απλα εγραφα γρηγορα

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    17
    τώρα δεν έχω άλλο χρόνο να φτίαξω την κατάσταση στο σχολείο με τα διαγωνίσματα έτσι νομίζω

  7. #7
    Quote Originally Posted by HELP ME View Post
    υπαρχουν και οι δυσκολιες στην μαθηση

    ας μην το ξεχναμε

    δεν μπορουμε να γραφουμε ολοι το ιδιο καλα



    μα δεν εχω δυσκολιες απλα εγραφα γρηγορα
    κοιτα, επειδη ετσι και αλλιως θα το κλειδωσουν το θεμα γιατι εισαι ανηλικος, θα σου δωσω μια συμβουλη: πηγαινε διαβασε και κοιτα να μαθεις ορθογραφια γιατι με τετοια λαθη, (οσο γρηγορα και να εγραφες), ουτε το δημοτικο δεν θα εβγαζες, ποσο μαλλον να δωσεις πανελληνιες.

    υγ. ρις έλεος, αυτο δεν ειναι δυσκολιες στη μάθηση, είναι σα να γραφει αλλοδαπος, όχι παιδι της δευτερας γυμνασιου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by HELP ME View Post
    υπαρχουν και οι δυσκολιες στην μαθηση

    ας μην το ξεχναμε

    δεν μπορουμε να γραφουμε ολοι το ιδιο καλα



    μα δεν εχω δυσκολιες απλα εγραφα γρηγορα
    οκ τοτε ! σορυ :)
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Γεια σου φίλε :)

    Πρώτα απ' όλα να σου πω ότι οι βαθμοί σου δεν είναι τόσο άσχημοι μιας και από ότι βλέπω στα κείμενα και στα αρχαία έχεις προοπτικές για κάτι καλύτερο. Ας επικεντρωθείς σε αυτά που είσαι καλός, ώστε όταν φτάσει η ώρα να επιλέξεις κατεύθυνση να προσανατολιστείς προς τα εκεί.
    Ένας μαθητής με μέσο όρο κοντά στο 15 έχει κάποιες βάσεις και με λίγη προσπάθεια μπορεί να βελτιωθεί σημαντικά.
    Πάντως, από το μήνυμα σου καταλαβαίνω ότι προσπαθείς και αυτό είναι πάρα πάρα πολύ σημαντικό.
    Προσπάθησε να μιλήσεις με το μπαμπά σου ώστε να καταλάβει και αυτός πως νιώθεις. Να καταλάβει ότι δεν αδιαφορείς για τις επιδόσεις σου και ότι έχεις τη διάθεση να προσπαθήσεις για ότι καλύτερο μπορείς.

    Καλή συνέχεια! :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    φιλε μου να σε ρωτησω κατι? ορθογραφία κάνετε στο σχολειο σας?
    θεοφανία.......
    http://www.mazi.org.gr/

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    help me, είναι λογικό ο μπαμπάς σου να θέλει ό,τι καλύτερο για σένα.
    έχεις σχετικά καλούς βαθμούς κ πιστεύω πως το άγχος σου σε εμποδίζει να τα πας ακόμη καλύτερα.
    όπως λέει κ ο γκας παραπάνω, μίλησε με τους γονείς σου κ εξήγησε τους πως νιώθεις.
    από ότι κατάλαβα ξέρουν να ακούν.

    από το να παίζεις με τις ώρες παιχνίδια στο νετ, είναι χίλιες φορές προτιμότερο να κάνεις μια σχέση με την κοπέλα κ να είσαι ευτυχισμένος.
    Last edited by arktos; 28-02-2011 at 02:43.
    http://www.mazi.org.gr/

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    γεια σου και απο μενα helpme...

    καταλαβαινω οτι μαλλον περνας μια δυσκολη φαση, ομως αν και φοβηθηκες και στεναχωρηθηκες με οτι εγινε στο 1ο τριμηνο, δεν πανικοβληθηκες, δεν τα παρατησες αντιθετα μπηκες πιο δυναμικα στο επομενο τριμηνο. Και μονο γι αυτο σου αξιζουν πολλα μπραβο!

    Νομιζω πώς κανεις πολυ καλα και προσπαθεις για το καλυτερο που μπορεις. Οι βαθμοι σου στο επομενο τριμηνο μπορει να δειξουν ποσο πολυ προσπαθησες, μπορει και οχι. Αν δεν ανταμειφθεις τωρα για τον κοπο σου, θα ανταμειφθεις αργοτερα. Και ολη σου η προσπαθεια δεν παει χαμενη, αφου εχεις μαθει σιγα σιγα να προσπαθεις. Ισα ισα που απο δω κ περα θα ξερεις τί επιπλεον χρειαζεται να κανεις για να φτασεις τους στοχους σου. Κ μπορεις να συνεχισεις την προσπαθεια, οπου πετυχε με τον ιδιο τροπο κ σε οποιο μαθημα απετυχες με διαφορετικο τροπο. Να επικεντρωθεις δλδ στο τι κανεις καλα, τι μετρια, τι ασχημα...

    Ειναι καλο που προσπαθεις να νιωσεις καλυτερα με μουσικη...αλλα καλυτερα μπορει να ηταν να βγεις κ με φιλους ή να μιλησεις σε καποιον φιλο σου, να μην τα κρατας ολα μεσα σου. Κ μπουκωνεις.

    Επισης μοιαζει να σαι σε επικοινωνια με τους δικους σου. Ειναι πολυ ωραιο που νιωθεις οτι νοιαζονται για σενα: κ ναι μπορει να στεναχωρηθουν αν δεν τα πας κ τοσο καλα στην βαθμολογια σου, αλλα μπορουν κ να ειναι και πιο ηρεμοι απο την προηγουμενη φορα, εφοσον ξερουν οτι εχεις βελτιωθει κ παρουσιαζεις ανοδο. Ακομα κι αν δεν πιασεις τον στοχο σου, ξερεις οτι εισαι σε καλο δρομο για να τον πετυχεις:) Κ μπορουν να το δουν κ οι αλλοι, οταν το δεις κ εσυ!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    HELP ME , υπαρχουν ατομα που στο γυμνασιο εβγαζαν 15 και στο λυκειο ανεβηκαν στο 18 και αλλα που εκαναν το αντιστροφο.
    Ορθογραφια/Εκφραση/Εκθεση και τα σχετικα, καθως και μαθηματικα ειναι αυτα που αποτελουν τη βαση για τα επομενα χρονια ουσιαστικα.

    Δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι ετσι απο τωρα, εχεις ακομα πολυ χρονο μπροστα σου και αμα σ'αρεσει κιολας το διαβασμα δε θα εχεις προβλημα.
    Οι γονεις συνηθως εχουν μεγαλη αγνοια σε οτι αφορα το σχολειο γενικως και νομιζουν οτι αν παρει κανεις εναν καλο βαθμο ειναι εξασφαλισμενος. Αν δε γραψεις στις πανελληνιες ας εχεις και 20ρια στα τετραμηνα, τζαμπα βαθμοι ειναι.
    Στη φαση που εισαι εχεις χρονο και για διαβασμα και για να εχεις κοπελα κτλ.

    Διαβασε οσο αντεχεις και μην κανεις το λαθος να πιεσεις υπερβολικα τον εαυτο σου να πετυχει εξωπραγματικες προσδοκιες αλλων και το μετανιωνεις μερικα χρονια μετα. Γιατι αν δε ζησεις οπως θα ηθελες, αργοτερα θα αναπολεις.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    17
    Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ(ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ) ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ,ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ...ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΡΙΟ Ή ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΝΑ ΡΩΤΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΠΑΛΥ..ΕΓΩ ΤΟΥ ΚΡΥΒΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ...ΘΑ ΜΕ ΒΡΙΣΕΙ ΑΣΧΗΜΑ!!!!ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΥΠΗΜΕΝΟΣ...ΜΕ ΤΙ ΟΡΕΞΗ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Help me μίλησε στον μπαμπά σου. Μίλησε του απλά. Έτσι όπως τα έγραψες σε εμάς. Πες του τι νιώθεις, ότι πιέζεσαι από τη συμπεριφορά του. Ίσως εσύ να νομίζεις ότι δεν υπολογίζει την προσπάθεια σου. Αν εκφράσεις το τι νιώθεις, αν καταλάβει ότι το παιδί του πιέζεται πραγματικά από όλη αυτή τη συμπεριφορά, θα το σκεφτεί ξανά. Εσύ θα ακολουθήσεις του ρυθμούς που αντέχεις. Όπως πολύ σωστά σου λέει ο/η rock μην πιέσεις τον εαυτό σου για να πετύχεις αυτό που θέλουν οι άλλοι, έστω και αν αυτοί είναι οι γονείς. Είναι σίγουρο ότι θέλουν το καλό σου αλλά είναι πιθανόν να το κάνουν με λάθος τρόπο.

    Μίλησε και στη μαμά σου. Ίσως και μπορέσει να βοηθήσει και αυτή. Πες της τι νιώθεις, ότι αισθάνεσαι λυπημένος με όλα αυτά που συμβαίνουν.

    Όλα θα πάνε καλά help me. Θα το δεις... προσπάθησε να εκφραστείς και όλα θα πάνε καλά... :)

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. AΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ
    By interappted in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 158
    Last Post: 27-12-2017, 02:56
  2. Σχεση πατερα-γιου
    By Lef in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 21-04-2010, 12:53
  3. ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ
    By ERIKA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 10-03-2010, 03:25
  4. ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΠΑΤΕΡΑ
    By mianyxta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 31-05-2007, 16:47
  5. κακες σχεσεις με τον πατερα
    By yourgia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 14-04-2007, 00:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •