Θα ηθελα να περιγραψει ο καθενας ενα τυπικο 24ωρο του.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Θα ηθελα να περιγραψει ο καθενας ενα τυπικο 24ωρο του.

    Αυτο που λεει ο τιτλος ενα τυπικο 24 ωρο + ποσο ικανοποιημενος ειναι απο τη ζωη του σε γενικες γραμμες:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Για μένα δεν υπάρχει τυπικό 24ωρο. Κι αυτός είναι ένας από τους βασικούς λόγους που είμαι ικανοποιημένη από τη ζωή μου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Για μένα δεν υπάρχει τυπικό 24ωρο. Κι αυτός είναι ένας από τους βασικούς λόγους που είμαι ικανοποιημένη από τη ζωή μου.
    Εχεις μια στανταρ δουλεια , κοιμασαι στανταρ καποιες ωρες κλπ. κλπ. μπορεις να περιγραψεις μια εβδομαδα σου τοτε , σε γενικες γραμμες ειμαστε ανθρωποι της ρουτινας και ειναι ολα κυκλικα σαν μαγγανοπηγαδο...
    χωρις να αποριπτω οτι καποιος μπορει να ξεφευγει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    fakelomaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!


    δεν εχω τυπικο εικοστετραωρο :)

    αλλα ας πουμε :

    σερφαρισμα νευρα με οικογενεια γελια με οικογενεια

    σπιτι με φιλες τηλεφωνα σε φιλους και απο φιλους

    γαμους βαφτισια (πεσανε πολλα τελευταια αλλα μ αρεσανε!!!:)

    φωτογραφιες (βγαζω και αναπλαθω στην ζωγραφικη μου στο κομιουτερ) ! facebook ,βολτιτσες με τη σχεση μου .... παλαι ποτε μπου χου χοουουουου! :(

    τραγουδακια! ψυχοθεραπεια , προσευχη , ακουω πανεπιστημιακες διαλεξεις , (πολυ μου αρεσουν )

    εργασια (λιγη αλλα μ αρεσει πολυ) , διαβασμα για το μεταπτυχιακο , (κατι αλλο που δεν μπορω να το πω )

    ταξιδακι οταν λαχει , γραψιμο μικρου ημερολογιου , καθολου τηλεοραση , προσπαθεια για περπατημα ,

    καμια ξενη γλωσσα (εχω μεγαλη εφεση ) , συμμετεχω εδω :) , καποιες εκπαιδευσεις στο μενου τα τελευταια χρονια,

    διαβασμα ως χομπυ - πατερικα βιβλια και γεροντα Πα'ι'σιο :) πολυ με ξεκουραζει... ,

    συνναντω παιδακια εχουμε πολλα στο σοι ! , πηγαινω στο νησι της μαμας μου οποτε μπορω!!!

    ενδεχομενα: αν μου μεινει χρονος λιγος εθελοντισμος ( στο νοσοκομειο σε τελειως μοναχικους ασθενεις , υπαρχει ομαδα που θελει εδω :)

    λιγος χορος !!!! , γυμναστηριο ! , ζωγραφικη , η να παω σε καμια φιλη που δυο ειναι διορισμενες στο ιδιο νησι και δεν αξιωθηκα ακομη να παω!!! ,

    αυτα τα ολιγα φιλε μου κηπ Βασικα μαλλον κανω κι αλλα αλλα δεν μου ερχεται να τα γραψω :)

    η ουσια ισως ποτε δεν μπορει να γραφτει

    ο καιρος π.χ. που μου αρεσει

    ειναι καθαρος και ηλιολουστος οριζοντας συνδυασμενος με κρυο :) και μονο που το περιγραφω χαιρομαι

    και πολλα αλλα μικροτετοια!!!!!!

    σου αρεσαν ?

    πως και ρωτας?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    πως και ρωτας?
    Ρωταω να δω πως επηρεαζει το lifestyle την ψυχολογια μας ,εξου και η ερωτηση κατα ποσο ειμαστε ικανοποιημενοι... που σιγουρα την επηρεαζει και φυσικα γιατι ειμαι κουτσομπολης λολ
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αααααα! ολα θες να τα μαθαινεις!!! σα δε ντρεπεσαι :)
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Βεβαια θα μπορουσε να πει καποιος οτι και η ψυχολογια επηρεαζει και το lifestyle αντιστροφα...τεσπα
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Πολυ βαρετα κιπ αν δεν εχεις δουλεια ειναι πολυ βαρετα μεσα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Βεβαια θα μπορουσε να πει καποιος οτι και η ψυχολογια επηρεαζει και το lifestyle αντιστροφα...τεσπα
    τι αυγο κανει μια πρωην αλανιαρα κοτα?

    τι κοτα κανει ενα πρωην αλανιαρικο αυγο?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Είμαι ελεύθερη επαγγελματίας και δεν έχω στάνταρ ωράριο. Υπάρχουν διαστήματα που δουλεύω πολύ και άλλα που δουλεύω λιγότερο. Υπάρχουν διαστήματα που περνάω πολλές ώρες μπροστά στο κομπιούτερ -όταν δημιουργώ- και ακολουθούν διαστήματα που υλοποιείται το έργο, οπότε περνάω ώρες στα εργοτάξια, ή σε καταστήματα για επιλογή υλικών. Μπορώ να δουλεύω είτε από το σπίτι είτε από το γραφείο.
    Είμαι γενικά νυχτερινός τύπος, σιχαίνομαι το πρωινό ξύπνημα, οπότε δεν δουλεύω ποτέ πριν τις 10 -11 εκτός αν είναι αναγκαίο - πράγμα σπάνιο. Συνήθως κοιμάμαι αργά το βράδυ, ειδικά αν έχω βγει έξω.
    Βγαίνω συχνά, τρώω πολύ συχνά έξω, μια και σπάνια μαγειρεύω, είτε λόγω δουλειάς, είτε λόγω βαρεμάρας. Ευτυχώς, μαγειρεύει πολύ καλά ο φίλος μου, οπότε έχει αναλάβει αυτός αυτή τη δουλειά.
    Μ' αρέσει πολύ να περνάω χρόνο με φίλους και να γνωρίζω καινούργιους ανθρώπους, οι πιο πολλοί φίλοι μου δεν είναι παντρεμένοι και δεν έχουν παιδιά, οπότε, δεν υπάρχουν ιδιαίτερες δεσμεύσεις. Μ' αρέσει όμως να περνάω και ώρες με τον εαυτό μου, διαβάζοντας, ακούγοντας μουσική, δημιουργώντας.
    Σιχαίνομαι τη ρουτίνα και νομίζω ότι έχω καταφέρει να την αποφύγω.
    Γενικά, έχω αρκετές εναλλαγές στη ζωή μου και σε επαγγελματικό και σε φιλικό και σε ερωτικό επίπεδο, γιατί το επιδιώκω. Βαριέμαι εύκολα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    μαγειρεύει πολύ καλά ο φίλος μου
    Μαθαμε το ουσιωδες...εχεις φιλο :(

    Πλακα κανω:)

    Ενδιαφεροντα οσα περιγραφετε και εσυ και η researcher , μια χαρα.

    Θα περιγραψω και εγω αργοτερα...δεν το χω αυτη την στιγμη το γραψιμο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Μαθαμε το ουσιωδες...εχεις φιλο :(

    Πλακα κανω:)

    Ενδιαφεροντα οσα περιγραφετε και εσυ και η researcher , μια χαρα.

    Θα περιγραψω και εγω αργοτερα...δεν το χω αυτη την στιγμη το γραψιμο.
    Ε τώρα αυτό μην το δένεις κόμπο! Σήμερα έχω αύριο δεν έχω. Δεν είμαι και πολύ των μακροχρόνιων σχέσεων.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ξυπναω το πρωι παντα μετα τις 11 αλλα εξαρταται τι εχει παιχτει το βραδυ, πχ αμα εχω ξενυχτισει μεχρι τις 3-4 ισως ξυπνησω και μετα τις 2... παλιοτερα το είχα φτάσει μεχρι και μετα τις 6 το απογευμα! κατουραω, πλενομαι κλπ, φτιαχνω καφε, ανοιγω το λαπτοπ, τσεκαρω mails, ισως βαλω να κατεβαινει τιποτα για να το δω αργοτερα, ισως μιλησω με κανεναν μαλακα στο msn (ολοι αχρηστοι, ειδικα οι γκομενες), ισως ποσταρω καμια μαλακια στο facebook ή σε κανα φορουμ... και γενικα χαζολογημα μεχρι να περασει η ωρα να τελειωνω τον καφε. αν με χρειαστουν καπου μπορει να βοηθησω, να κουβαλησω κατι κλπ (συνηθιζω να κανω τον χαμαλη λολ), αλλιως σπιτι μεχρι το μεσημεριανο με μουσικουλα χαλαρα. το απογευμα αν εχει καλο καιρο και υπαρχει ορεξη ισως υπαρξει καμια βολτα, αν και πλεον σπανια γιατι δε μπορω να πω οτι εχω κοινωνικη ζωη εδω στην Αθηνα. το ιδιο και το βραδυ (αν και θα γουσταρα να λειπω μεχρι τα ξημερωματα οπως εκανα παλια). αυτα φυσικα αλλαζουν οταν εχω σχεση, οποτε το 24ωρο μου θελω να το περναω μαζι με την αλλη. γενικα θελω να αφοσιωνομαι και να πεφτω με τα μουτρα σε οτι κανω, ειτε αυτο ειναι κωλοβαρεμα, ειτε φροντιδα της κοπελας μου, ειτε οποια δουλεια.

Similar Threads

  1. θα ηθελα την συμβουλη σας
    By d_o in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 30-12-2010, 23:11
  2. θα ηθελα τη γνωμη σας
    By makrei in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 30-11-2010, 19:12
  3. θα ηθελα τη γνωμη σας..
    By Νικολέτα.ΠΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 04-11-2010, 23:58
  4. Τι είναι η αγάπη?Ολοι τον αντιλαμβάνονται το ίδιο?Καθενας αγαπάει διαφορετικα?
    By anemos_thir_13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-07-2010, 22:34
  5. Το 24ωρο μιας -διατροφικά- διαταραγμένης προσωπικότητας...
    By elsa__ in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 13-05-2008, 17:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •