θετικη ανατροφοδοτηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 160
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Ρε συ κενο μην κοροιδευεις κοσμο που 9 στις 10 φορες, για να μην πω 10 στις 10, εχει περασει δυσκολιες στη ζωη του, εχει ξεπερασει καποια πραγματα και προσπαθει να βοηθησει και αλλους. Αμα το θεωρεις οτι εδω ειναι κοσμοπολιταν να πας σε κανονικο ψυχολογο τοτε, στα ΚΨΥ που ειναι και δωρεαν. Δε σε αναγκαζει κανεις να μας ανεχεσαι εδω περα. Ολοι ανεχομαστε πραγματα, δεν εισαι ο μονος που κανει υπομονη και μπορει με υφακι να πουλησει ανωτεροτητα και διαφορετικοτητα, απλα καποιους δεν τους γεμιζει αυτο, καποιοι εχουν αλλους τροπους που σου τη σπανε, σε αλλοςυ τη σπας εσυ, τσιλ αουτ πια.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε ξερω αν το χεις παρει χαμπαρι και πως βλεπεις αυτο το φορουμ, για μενα ειναι κατι σαν το cosmopolitan της ψυχολογιας! για τα ψυχολογικα της καθεμιας, που ειτε εχει περιοδο, ειτε κλαιγεται γιατι χωρισε τον γκομενο της και το μετανιωσε, ειτε οτι αλλο, ερχονται εδω. αντρες σπανια θα βρουν μια καλη απαντηση και θα βοηθηθουν. οι μεγαλυτεροι σε ηλικια δε, αποφευγουν να γραψουν τα οποια προβληματα τους για να μην τους κρινουμε αρνητικα. γιατι και καλα θελουν να εχουν προς τα εξω την εικονα του τελειου, οτι ζουν ονειρικη ζωη χωρις προβληματα. και βγαζωντας το αυτο προς τα εξω με τη δηθεν σοβαροφανεια και την καλωσυνη τους, γινονται αγαπητοι δινωντας το σωστο παραδειγμα.
    σου αρεσει βλεπω το κοσμοπολιταν σκασμενο!!
    το διαβαζεις..μα...
    σου φαινονται ολααα τοσοοοο ανοηταααα και λιγααααα γυναικειες μαλακιτσες χα?
    αντε βρε μη φας καμια μπουφλα :Ρ
    το ξερεις οτι γυναικα στην Αμερικη εχει αθωωθει για φονο που εκανε επειδη ειχε περιοδο??
    μη το ανοιγεις αμα δεν μπορεις να μπεις στη θεση του αλλου..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    σαφως ειναι πιο πολλες αλλα βλεπω οτι ειναι και πιο δυναμικες και με μεγαλυτερο παθος απο εμας.οσο για την εικονα μας δεν ξερω εγω αισθανομαι οτι εχω εκτεθει αρκετα παντως.......

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    σαφως ειναι πιο πολλες αλλα βλεπω οτι ειναι και πιο δυναμικες και με μεγαλυτερο παθος απο εμας.οσο για την εικονα μας δεν ξερω εγω αισθανομαι οτι εχω εκτεθει αρκετα παντως.......
    ηγγικεν η ωρα να ανοιξεις το Θεμα..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  5. #20
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε ξερω αν το χεις παρει χαμπαρι και πως βλεπεις αυτο το φορουμ, για μενα ειναι κατι σαν το cosmopolitan της ψυχολογιας! για τα ψυχολογικα της καθεμιας, που ειτε εχει περιοδο, ειτε κλαιγεται γιατι χωρισε τον γκομενο της και το μετανιωσε, ειτε οτι αλλο, ερχονται εδω. αντρες σπανια θα βρουν μια καλη απαντηση και θα βοηθηθουν. οι μεγαλυτεροι σε ηλικια δε, αποφευγουν να γραψουν τα οποια προβληματα τους για να μην τους κρινουμε αρνητικα γιατι και καλα θελουν να εχουν την εικονα του τελειου, οτι ζουν ονειρικη ζωη χωρις προβληματα. και βγαζωντας το αυτο προς τα εξω με τη δηθεν σοβαροφανεια και την καλωσυνη τους, γινονται αγαπητοι δινωντας το σωστο παραδειγμα.
    τοτε δεν καταλαβαίνω γιατί συμμετέχεις....
    εγώ δεν θα έμπαινα ποτέ σε ένα χώρο για τον οποίο θα είχα τέτοια γνώμη....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    λες ρε Φωτεινη?οποτε ανοιγω τετοιο Θεμα μελαγχολω για καμια βδομαδα....παντως ψηνομαι...........

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    λες ρε Φωτεινη?οποτε ανοιγω τετοιο Θεμα μελαγχολω για καμια βδομαδα....παντως ψηνομαι...........
    η μελαγχολια εχει διαρκεια ζωης μια βδομαδουλα
    θα εχεις τροφη ομως και ξαλαφρωμα για πολυ περισσοτερο!!!!
    Οποτε εσυ εισαι ετοιμος,απλα μολις διαβασα αυτο το "δυναμκες γυναικες" μου ηρθε στο μυαλο αυτο που ειχες πει για ευνουχισμο..και ξερεις ειμαι μαμα αγοριου και περισσοτερο δυναμικη απο οτι θα ηθελα...
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    ναι καταλαβαινω τι λες.....μια απο αυτες τις ημερες γιατι το περιτριγυριζω ετσι και αλλιως καλα το ειδες!!

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μια κουβεντα ειπα, αμεσως να με κατασπαραξουν τα σαρκοφαγα θυληκα οπως βλεπουμε για αλλη μια φορα...

    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Ρε συ κενο μην κοροιδευεις κοσμο που 9 στις 10 φορες, για να μην πω 10 στις 10, εχει περασει δυσκολιες στη ζωη του, εχει ξεπερασει καποια πραγματα και προσπαθει να βοηθησει και αλλους. Αμα το θεωρεις οτι εδω ειναι κοσμοπολιταν να πας σε κανονικο ψυχολογο τοτε, στα ΚΨΥ που ειναι και δωρεαν. Δε σε αναγκαζει κανεις να μας ανεχεσαι εδω περα. Ολοι ανεχομαστε πραγματα, δεν εισαι ο μονος που κανει υπομονη και μπορει με υφακι να πουλησει ανωτεροτητα και διαφορετικοτητα, απλα καποιους δεν τους γεμιζει αυτο, καποιοι εχουν αλλους τροπους που σου τη σπανε, σε αλλοςυ τη σπας εσυ, τσιλ αουτ πια.
    τι να μου κανει ο ψυχολογος ? δεν εχω κατι να του πω. πηγα σε ψυχιατρο αναγκαστικα στο στρατο, 2 μαλιστα.

    απλα ειπα πως το φορουμ εχει καταντησει σαν το cosmopolitan, γιατι οι γυναικες φερονται σε ολους συμφωνα με αυτα εχουν μαθει κι απαιτουν. δε μπορουν να καταλαβουν οτι ειναι φορουμ ψυχολογιας και ΔΕΝ ειμαστε ολοι ιδιοι, κι ο καθενας μπορει να εχει αλλο προβλημα και να φερετε διαφορετικα απ'οτι θελουν.

    ορισμενα ατομα που κρινουν, ειδικα εμενα λες και με ξερουν και το τελευταιο θεμα μου το καταστρεψαν κι ολας με τις ανουσιες αναλυσεις τους (γιαυτο δε προκειται να ξανακανω αλλο), δεν ειδα ποτε να ανοιξουν δικο τους θεμα να κουβεντιασουμε το οποιο προβλημα τους. το μονο που ξερουν ειναι να κρινουν τους αλλους. κι αυτο εμενα μου φαινεται καπως σαν να μην αντεχουν να κριθουν και οι ιδιοι.

    τα υπολοιπα που γραψες συγνωμη ειναι ακυρα...

    Quote Originally Posted by Φωτεινη! View Post
    σου αρεσει βλεπω το κοσμοπολιταν σκασμενο!!
    το διαβαζεις..μα...
    σου φαινονται ολααα τοσοοοο ανοηταααα και λιγααααα γυναικειες μαλακιτσες χα?
    αντε βρε μη φας καμια μπουφλα :Ρ
    το ξερεις οτι γυναικα στην Αμερικη εχει αθωωθει για φονο που εκανε επειδη ειχε περιοδο??
    μη το ανοιγεις αμα δεν μπορεις να μπεις στη θεση του αλλου..
    δε μπαινω στο cosmopolitan γιατι δε με ενδιαφερουν τα θεματα. απλα ξερω οτι το φορουμ εκει ειναι σαν το αντρικο bourdela.com και γινεται ο χαμος με τις μαλακιες των γυναικων. δε νομιζω να αντεχε ενας αντρας εκει μεσα απ'την υπεραναλυση κι αρνητικο σχολιασμο που κανουν.
    ναι κι επειδη εχετε περιοδο τι ?

    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    τοτε δεν καταλαβαίνω γιατί συμμετέχεις....
    εγώ δεν θα έμπαινα ποτέ σε ένα χώρο για τον οποίο θα είχα τέτοια γνώμη....
    αν και ειπα δε θα σου ξαναμιλησω, δε συμμετεχω σιγουρα για να διαβαζω εσενα και τη καθεμια κυρατσα που χει φαει τη ζωη με το κουταλι ζωντας μονο ρουτινα, να με κρινει παντα αρνητικα σαν να με ξερει προσωπικα, και να μου καταστρεφει τα θεματα οπως το τελευταιο που με μειωνες χωρις να σου εχω κανει τπτ! και στο παρελθον η ιδια τακτικη απο σενα συγκεκριμενα, κι απορω σε τι εφταιξα που μοιραστηκα εδω μεσα καποια πραγματα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    ξερεις το φοβαμαι κι εγω λιγο αυτο το ψαξιμο..
    Ξερεις κατα ποσο εγω η ιδια κανω λαθη που δεν βλεπω ή απλως και μονο η ματια ενος παιδιου-αγοριου σε σχεση με τη μανα του..
    Αλληλοβοηθεια καλε μου Ανεμε,ασφαλως με τη συμμετοχη βοηθαμε αυτον που θετει ενα θεμα,αλλα οι εμπειριες εμενα με βοηθουν
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    "δε μπορουν να καταλαβουν οτι ειναι φορουμ ψυχολογιας και ΔΕΝ ειμαστε ολοι ιδιοι, κι ο καθενας μπορει να εχει αλλο προβλημα και να φερετε διαφορετικα απ'οτι θελουν."

    ωραια ειναι φορουμ ψυχολογιας και καποιοι μπορει να φερονται διαφορετικα απο οτι ηθελες εσυ κι εχουν αλλα προβληματα απο τα δικα σου, good point

  12. #27
    Quote Originally Posted by KENO View Post

    αν και ειπα δε θα σου ξαναμιλησω, δε συμμετεχω σιγουρα για να διαβαζω εσενα και τη καθεμια κυρατσα που χει φαει τη ζωη με το κουταλι ζωντας μονο ρουτινα, να με κρινει παντα αρνητικα σαν να με ξερει προσωπικα, και να μου καταστρεφει τα θεματα οπως το τελευταιο που με μειωνες χωρις να σου εχω κανει τπτ! και στο παρελθον η ιδια τακτικη απο σενα συγκεκριμενα, κι απορω σε τι εφταιξα που μοιραστηκα εδω μεσα καποια πραγματα.
    καταρχήν με ξέρεις?
    Από που προκύπτει η γνώμη σου? Από το γεγονός πως δεν συμφωνώ με τις π@@ες που γράφεις?
    Αν εννοείς πως σου κατέστρεψα το θέμα που έλεγες ότι η φαντασίωση σου είναι να σκοτώσεις αθώους ανθρώπους γιατί έτσι σου βγαίνει, αλήθεια πολύ το χάρηκα και ξέρεις κάτι? Δεν χρειάζεται να είσαι κυράτσα που έχει φάει τη ζωή με το κουτάλι, απλά ένας φυσιολογικός άνθρωπος που δεν έχει δολοφονικές τάσεις απέναντι σε ανθρώπους που δεν του έφταιξαν τίποτα.
    Μήπως εννοείς το θέμα που έλεγες πως οι σχιζοφρενείς δεν έχουν καμία τύχη στη ζωή τους γιατί είναι στο περιθώριο?
    Αν εννοείς πως σου χάλασα αυτά τα δυο, αλήθεια πολύ το χάρηκα.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Άκυρο.............

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Κενο
    δεν θελει κανεις να σε κατασπαραξει..χαχαχαχ
    απλως απο τη στιγμη που χαρακτηριζεις κατι με τετοιο τροπο πρεπει να περιμενεις και την αναλογη απαντηση..
    Anyway ΔΕΝ σε αφορουν τα γυναικεια θεματα,αφορουν ομως πολλες γυναικες..
    εσενα οτι δεν σε αφορα το υποτιμας ή το προσπερνας?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Αλήθεια ΚΕΝΟ, εγώ δεν έχω καταλάβει πώς μπορούμε αν σε βοηθήσουμε στο πρόβλημά σου.
    Να ξεβρωμίσουμε την πόλη σου?
    Να προσαρμόσουμε τον κόσμο και τις συμπεριφορές μας στα δικά σου δεδομένα?
    Δε νομίζω ότι το πρόβλημα του φόρουμ είναι το χαμηλό επίπεδο των μελών του. Απ' όλα έχει ο μπαξές, διαλέγεις και παίρνεις.
    Μάλλον σε ενοχλούν αυτοί που σε κάνουν να υποψιαστείς την ανεπάρκειά σου.

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. θετικη σκεψη... αλλα πως?
    By nama in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 70
    Last Post: 23-09-2009, 16:24
  2. ΝΑΙ ΣΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ, ΟΧΙ ΣΤΗ ΜΙΖΕΡΙΑ!
    By bee in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 29-02-2008, 02:38
  3. Υπάρχει λανθασμένη θετική σκέψη?
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 22-02-2006, 20:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •