θετικη ανατροφοδοτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 160
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406

    θετικη ανατροφοδοτηση

    τι ειναι αυτο ? εξαρταται απο τον αριθμο των μηνυματων στο φορουμ?

    και τι σημαινει? ο ανεμος εχει πολυ λιγα μηνυματα 200 τοσα κ θετικη ανατροφοδοτηση 70 τοσο



    θα μου πειτε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Οταν αρεσει σε καποιον ενα ποστ τοτε δινει θετικη ανατροφοδοτηση σε αυτον που το εγραψε.
    Αλλος τροπος θετικης ανατροφοδοτησης φανταζομαι ειναι ενας γερος κοινωνικος κυκλος

    Ενταξει πλακα εχει...φυσικα κατα τη γνωμη μου ενα καλυτερο συστημα θα ηταν σε καθε ποστ να εχει αυτο το ποστ αρεσε σε 5 ανθρωπους ή αυτο το ποστ αρεσε σε 10 ανθρωπους κλπ. απο το να εχει την βαθμολογια παρουσιας καποιου στο χωρο.

    Ενα υπερ που βλεπω ειναι οτι οντως (και σιγουρα ισχυει) μπορει αυτος που βαθμολογειται να εχει αξιολογη παρουσια στο χωρο , οποτε ενας νεος χρηστης να δωσει βαρυτητα στα λεγομενα του...λεμε τωρα...στην περιπτωση που πεσει σε τιποτα τρολ και τον παραπληροφορησουν.

    Αλλα εχει το κατα οτι ειναι κατα καποιο τροπο βαθμολογια , γραφης, αποψεων , κολλητων κλπ.

    Καλυτερα το like σε καθε ποστ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    και καλυτερο το επωνυμο like...απο το ανωνυμο παντα
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αλλα τοτε θα ειχαμε αλλα...δινω Like γιατι μου δινεις like κλπ....τεσπα ολα εχουν τα υπερ και τα κατα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    ok! thanks! its clear now!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ενα υπερ που βλεπω ειναι οτι οντως (και σιγουρα ισχυει) μπορει αυτος που βαθμολογειται να εχει αξιολογη παρουσια στο χωρο , οποτε ενας νεος χρηστης να δωσει βαρυτητα στα λεγομενα του...λεμε τωρα...στην περιπτωση που πεσει σε τιποτα τρολ και τον παραπληροφορησουν.

    Αλλα εχει το κατα οτι ειναι κατα καποιο τροπο βαθμολογια , γραφης, αποψεων , κολλητων κλπ.

    Καλυτερα το like σε καθε ποστ.
    δηλαδη εγω που δεν εχω κανει παρεες εδω μεσα και συνηθως οταν γραφω βριζω, κι εχω μολις 6 θετικες απο random ατομα που δε ξερω, μετραω για τρολλ και οτι παραπληροφορω ? ποτε δεν το επαιξα ειδικος anyway...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    δηλαδη εγω που δεν εχω κανει παρεες εδω μεσα και συνηθως οταν γραφω βριζω, κι εχω μολις 6 θετικες απο random ατομα που δε ξερω, μετραω για τρολλ και οτι παραπληροφορω ? ποτε δεν το επαιξα ειδικος anyway...
    Για αυτο εβαλα το ...λεμε τωρα...γιατι εαν εισαι παλιος θα θυμασαι και τον τυπο που προτεινε σε μελος να κανει χαρακιρι!!!!!!!!!!!!!!!!1
    Υπαρχουν και τετοιοι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ή καποιον που να του λεει του αλλου παρε αυτο το φαρμακο και θα γινεις περδικι....τεσπα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Οι πρασινες καρτες κατω απ το όνομα τι σημαίνουν;

    Ας μην παίρνουμε τη θετική ανατροφοδότηση ως αυτοσκοπό, ως σκοπό προβολής μας και έτσι να γράφει ο καθενας ότι πιο ωραίο μπορεί απλά για να αποσπάσει ποντους θετικης ανατροφοδοτησης. Σκοπός εδώ είναι να γραφει κανείς αυτό που νοιώθει, αυτό που τον εκφράζει. Η θετική ανατροφοδότηση εδώ θα μπορούσε να λειτουργησει ως ένδειξη βελτίωσης καποιου, νοουμένου ότι εκφράζεται με αυτά που νοιώθει.
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Περασε το δεικτη του mouse πανω απο αυτες....και αστο λιγο να δεις περιγραφη...πλακα εχουν
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Οταν αρεσει σε καποιον ενα ποστ τοτε δινει θετικη ανατροφοδοτηση σε αυτον που το εγραψε.
    Αλλος τροπος θετικης ανατροφοδοτησης φανταζομαι ειναι ενας γερος κοινωνικος κυκλος

    Ενταξει πλακα εχει...φυσικα κατα τη γνωμη μου ενα καλυτερο συστημα θα ηταν σε καθε ποστ να εχει αυτο το ποστ αρεσε σε 5 ανθρωπους ή αυτο το ποστ αρεσε σε 10 ανθρωπους κλπ. απο το να εχει την βαθμολογια παρουσιας καποιου στο χωρο.

    Ενα υπερ που βλεπω ειναι οτι οντως (και σιγουρα ισχυει) μπορει αυτος που βαθμολογειται να εχει αξιολογη παρουσια στο χωρο , οποτε ενας νεος χρηστης να δωσει βαρυτητα στα λεγομενα του...λεμε τωρα...στην περιπτωση που πεσει σε τιποτα τρολ και τον παραπληροφορησουν.

    Αλλα εχει το κατα οτι ειναι κατα καποιο τροπο βαθμολογια , γραφης, αποψεων , κολλητων κλπ.

    Καλυτερα το like σε καθε ποστ.
    Θα συμφωνησω μαζι σου,δεν ξερω τι εξυπηρετει ακριβως αλλα στο περιπου....τωρα οσο αναφορα εμενα εγω προσωπικα γραφω αυτο που ειναι το δικο μου και τιποτε παραπανω....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Εγώ αναρωτιέμαι πόσο θετική μπορεί να είναι η ανατροφοδότηση όταν τη δίνουμε σε κάποιον
    επειδή την έχει πει σε κάποιον άλλον, ακόμα και σε σχόλια κάπως κακεντρεχή..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Πρεπει να μοιρασετε φημη και αλλου πριν δωσετε στον/στην crazy_diamond ξανα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    εγω παλι θα ελεγα οτι οι γυναικες στο φορουμ μας εχουν παρει το ντου και εχουν κυριαρχησει κατα κρατος......κατι σημαινει αυτο για μενα προσωπικα...............

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    εγω παλι θα ελεγα οτι οι γυναικες στο φορουμ μας εχουν παρει το ντου και εχουν κυριαρχησει κατα κρατος......κατι σημαινει αυτο για μενα προσωπικα...............
    δε ξερω αν το χεις παρει χαμπαρι και πως βλεπεις αυτο το φορουμ, για μενα ειναι κατι σαν το cosmopolitan της ψυχολογιας! για τα ψυχολογικα της καθεμιας, που ειτε εχει περιοδο, ειτε κλαιγεται γιατι χωρισε τον γκομενο της και το μετανιωσε, ειτε οτι αλλο, ερχονται εδω. αντρες σπανια θα βρουν μια καλη απαντηση και θα βοηθηθουν. οι μεγαλυτεροι σε ηλικια δε, αποφευγουν να γραψουν τα οποια προβληματα τους για να μην τους κρινουμε αρνητικα γιατι και καλα θελουν να εχουν την εικονα του τελειου, οτι ζουν ονειρικη ζωη χωρις προβληματα. και βγαζωντας το αυτο προς τα εξω με τη δηθεν σοβαροφανεια και την καλωσυνη τους, γινονται αγαπητοι δινωντας το σωστο παραδειγμα.

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. θετικη σκεψη... αλλα πως?
    By nama in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 70
    Last Post: 23-09-2009, 16:24
  2. ΝΑΙ ΣΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ, ΟΧΙ ΣΤΗ ΜΙΖΕΡΙΑ!
    By bee in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 29-02-2008, 02:38
  3. Υπάρχει λανθασμένη θετική σκέψη?
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 22-02-2006, 20:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •