Καλησπερα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Καλησπερα..

    "Επίσης κάποιες φορές ενώ δε θέλουμε να μπούμε σε σχέση ανακυκλωνόμαστε με διάφορα άτομα για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς ξεκάθαρα μηνύματα που μονο μπερδεύουν και κουράζουν τους άλλους"

    Αγαπητε Ερωτοκριτε αυτη η προταση που ειπες ακριβως με αυτα τα λογια περιγραφει την κατασταση που περνω..και αυτο που εισπραττω.
    Καταλαβα τι ηθελες να πεις..και ισως η λεξη που παρεξηγηθηκε λιγο εδω ηταν ο εγωισμος που ανεφερες..νομιζω ομως πως το εξηγησες τωρα οποτε δε βρισκω λογο να υπαρχει λογομαχια εδω.
    Εχεις δικιο σε οσα ειπες..αλλα απο πραξεις περα απο το οτι παντα με στηριζει και με εχει στηριξει παρα πολυ αυτο το ατομο στη ζωη μου..δεν εχω δει κατι που να με κανει να πιστευω πως με θελει πραγματικα..
    Μονο τα λογια του και τα υπονοουμενα του με μπερδευουν και αυτα με παιδευουν καιρο τωρα..
    Θα μου πεις..και εγω γιατι δινω σημασια στα λογια του? Οσο μπορω δε δινω σημασια..ομως οταν καποια κοπελα νιωθει κατι για ενα ατομο κρεμεται λιγο απο τα χειλη του και η παραμικρη καλη κουβεντα που ακουει..την προσεχει.
    Πχ πολλες φορες μου παραπονιεται οτι δε του μιλω γλυκα λεει οπως μιλαω σε αλλα φιλικα προσωπα,και οταν ειχαμε παει μπανιο μου ελεγε να παω να καθισω πιο κοντα του..με πειραζει συνεχεια,κοντραριζομαστε συνεχεια γιατι με προκαλει συνηθως,αλλα παντα φιλικα δηλαδη δεν ειναι ουτε καν φιλονικια αυτο.
    Οπου παει θελει να ειμαι συνεχεια μαζι του,οταν γνωριζω ενα νεο προσωπο μου κανει ανακριση πρωτου βαθμου να μαθει οσο πιο πολλα μπορει,και ποτε μα ποτε δε συμπαθησε κανεναν απο τους αντρες που εβγαινα παλια.
    Ποτε δε θα μαθω μαλλον τι θελει απο μενα..
    Και erotokrite δε θα του πω τιποτα πια για τα συναισθηματα μου,οχι απο εγωισμο αλλα γιατι δε θελω να το δει "πιεστικα" το ολο θεμα.
    Butterfly

  2. #2

    Συγνωμη...λαθος τοποθετηση κειμενου

    Χιλια συγνωμη..την απαντηση μου σε αλλο post κατα λαθος την εβαλα εδω..
    Butterfly

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Δε σου αξίζει αυτό το άτομο όσο κι αν παρεξηγηθώ.
    Δε θέλω να πω ότι εσύ είσαι η καλή και αυτός ο κακός, μπορεί το πρόβλημα που δεν έχει γίνει κάτι να το αναπαράγεις εσύ όμως αυτό που μας ενδιαφέρει τη δεδομένη στιγμή είναι εσύ που νοιώθεις έτοιμη να μπείς σε μια σχέση να βρεθείς με ένα άτομο που να σου δίνει χαρά. Με όποιο άτομο νοιώσεις έτσι , αυτός είναι και ο άνθρωπός σου για την ώρα τουλάχιστον...οι υπόλοιποι ας είναι πολύ καλύτεροι για τους άλλους, για σένα όμως όχι.
    Τώρα αν σε θέλει κι αν ενδιαφέρετε το άτομο είναι επίσης ξεκάθαρο αλλά καλύτερα να μη σε μπερδεύω γιατί εκτός των υπολοίπων έχετε και μια σχέση η οποία τη δεδομένη στιγμή δεν έχει τα στοιχεία για να μετεξελιχθεί σε μια όμορφη και ποιοτίκή σχέση.
    Βέβαια για σένα προκύπτει ένα ζήτημα: γιατί να μένεις τόσο καιρό σε μια ψυχοφθόρα σχέση ...αλλά αυτό ας μη το ακουμπήσουμε τώρα γιατί δεν είμαστε και ειδήμονες..

  4. #4
    \"Τώρα αν σε θέλει κι αν ενδιαφέρετε το άτομο είναι επίσης ξεκάθαρο αλλά καλύτερα να μη σε μπερδεύω γιατί εκτός των υπολοίπων έχετε και μια σχέση η οποία τη δεδομένη στιγμή δεν έχει τα στοιχεία για να μετεξελιχθεί σε μια όμορφη και ποιοτίκή σχέση.. \"


    Με ενδιαφερει η γνωμη σου..και θα ηθελα αν μπορουσες να μου εξηγησεις καλυτερα τι εννοεις σε αυτη τη παραγραφο που εγραψες πριν..Τι εννοεις οτι αν θελει η οχι ειναι ξεκαθαρο,εσυ πιστευεις οτι δε θελει ετσι? Οτι απλα περναει την ωρα του..σωστα?
    Αν θες απαντησε μου στο σωστο post,για να μην μπερδευτουμε εδω με απαντησεις και ερωτησεις αλλου..μετα τη γκαφα μου εδω.:)
    Butterfly

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Ιφιγένεια

    Αν θα αρχίσουμε τις αναλύσεις μάλλον ο μεγάλος χαμένος θα είσαι εσύ γιατί απλά θα συνεχίσεις να βρίσκεσαι σε μια αρρωστημένη σχέση που κι αν ακόμα οδηγηθεί κάπου , ξαναλέω , δεν έχει τα συστατικά μια όμορφης, υγειούς και ποιοτικής σχέσης οπότε αρκετά έχεις να κάνεις αυτό το καιρό μην έχεις και μια ψυχοφθόρα και ανταγωνιστική σχέση η οποία θα σου δίνει ελάχιστα πράγματα πληρώνοντάς τα πολύ ακριβά. Πίστεψέ με είναι το τελευταίο που χρειάζεσαι...ίσως είναι καλύτερα να επικεντρωθείς στο γιατί τραβάς τέτοια άτομα και αν κατά βάθος η ψυχή σου χρειάζεται αυτή τη κατάσταση.
    Και οι γονείς μας μας στηρίζουν όπως ξέρουν και όσο μπορούν αλλά δε σημαίνει ότι μας καταλαβαίνουν και τους καταλαβαίνουμε και δε σημαίνει ότι αν δεν ήταν αυτό που είναι θα μπορούσαμε πολλοί από μας να είμαστε όχι φίλοι αλλά ούτε καν γνωστοί...
    Τα άτομα που δεν επιλέγουμε ας τα ανεχόμαστε συμβιβαστικά βρίσκοντας δρόμους με γνώμωνα τα πράγματα που μας ενώνουν και όχι αυτά που μας χωρίζουν...όμως τα άτομα που διαλέγουμε για οτιδήποτε πρέπει να πληρούν κάποιες προδιαγραφές και να μπορούμε να είμαστε χαρούμενοι και ισορροπημένοι μαζί τους...
    Απαραίτητη προυπόθεση βέβαια είναι να γνωρίσουμε τον εαυτό μας και τις ανάγκες του σε όλα τα επίπεδα ώστε να γνωρίζουμε τι χρειάζεται πάλι σε όλα τα επίπεδα για να του το δώσουμε εμείς και τα άτομα που επιλέγουμε να είναι μαζί μας.
    Χωρίς αυτό το δρόμο μόνο από τύχη θα μπορούσε να καταλήξει μια σχέση να είναι όμορφη,ουσιαστική και ποιοτική η οποία καλύπτει ισότιμα και σε βάθος χρόνου και τα δύο άτομα.

  6. #6
    Εν ολιγοις η γνωμη σου ειναι οτι πρεπει να ξεκοψω απο τον τυπο σωστα? Πως γινεται ομως αυτο? Οταν περναμε πολλες ωρες της ημερας μαζι..και οταν αυτη την περιοδο δεν εχω αλλες παρεες..Βασικα γνωστους εχω πολλους αλλα φιλιες πολυ λιγες.Αυτο θα μου ηταν πιο ευκολο αν γινοταν σταδιακα..Αλλα και παλι αν με ρωτησεις γιατι απομακρυνθηκα τι να του πω?:(
    Butterfly

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Ιφιγένεια

    Όταν γράφω κατά καιρούς για τους αυλικούς και για τη βόλεψη ελπίζω να μη με παρεξηγείς αλλά ...δες το λίγο αυτό σε παρακαλώ και δες επίσης ότι δε γίνεται να έχεις και το σκύλο χορτάτο και τη πίτα ολόκληρη.
    Διάλεξε τέλος πάντων αν είσαι διατεθημένη να πληρώσεις με ένα πολύ ελαφρό τίμημα τη μετάβαση σου σε κάτι καλύτερο και πιο αληθινό.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •