Ο εαυτος μου....αυτος ο αγνωστος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1

    Ο εαυτος μου....αυτος ο αγνωστος

    καλησπερα σας....αποφασισα και εγω να μοιραστω το προβλημα μου μαζι σας...λοιπον ειμαι 21 ετων,και εχω ανακαλυψει οτι ειμαι τρομερα ανασφαλης,με πολυ χαμηλη αυτοπεποιθηση και πιστευω οτι αυτο ξεκιναει απο την παιδικη μου ηλικια καθως δεν ημουν καλη μαθητρια,ημουν το μικρο παιδι της οικογενειας,και παντα με συγκριναν με αλλα παιδακια για να παραδειγματιζομαι κυριως για τα κιλα μου καθως ημουν απο τα αδυνατα παιδακια....η μανα μου υπερπροστατευτικη....δε ξερω τι φταε...ψαχνω απεγνωσμενα τν ταυτοτητα μου και συνεχως καταληγω να τα βαζω με τον εαυτο μου,να τον μαλωνω...επισης ειαι πολυ ενοχικο ατομο και παρα πολυ οξυθυμο...αυτα...ουφ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Χαλάρωσε ανησυχία..... ʼλλωστε με την ένταση και τις ενοχές έχεις καταλήξει κάπου??? όχι....!
    Ρίξε τους τόνους σου, αυτοσυγκεντρώσου και κάνε αργά αλλά σταθερά βήματα μέχρι να βρεις αυτό που πραγματικά σου ταιριάζει..Και εγώ στα 21 ήμουν έτσι , πέραν τα υπόλοιπα σοβαρά προβλήματα που αντιμετώπιζα.
    Όλα θα βρουν τον δρόμο τους σταδιακά χωρίς να πιέζεις καταστάσεις.Απλώς κάνε μια σοβαρή συζήτηση με τον εαυτό σου για τί σου αρέσει να κάνεις πραγματικά και ακολούθα το!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •