Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53
  1. #1

    Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω

    Καλησπερα σε ολους σας.
    Θα ηθελα να συστηθω καθως εγω σας "ξερω" εφοσον σας διαβαζω εδω κ ενα χρονο περιπου.

    Συζω εδω κ ενα χρονο με τον φιλο μου ο οποιος ειναι ψυχωσικος εδω κ 10 χρονια. Ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος, ο οποιος ηταν ειλικρινης μαζι μου απο τις πρωτες εβδομαδες για την αρρωστια του, αλλα δεν εφυγα.
    Πιστεψα σε αυτον, στην αγαπη μας, κ στο οτι οι καλες στιγμες θα ειναι περισσοτερες απο τις δυσκολες. Κ ετσι ειναι..

    Φυσικα κ αυτος ειναι πολυ υπευθυνος με το θεμα της υγειας του.
    Παει καθε μηνα στο γιατρο του, ειναι απολυτα ειλικρινης μαζι του, κ περνει τα φαρμακα του ευλαβικα.
    Αυτο τον εχει βοηθησρι να ζει μια φυσιολογικη ζωη, να παει πανεπιστιμιο, να εχει σχεσεις, κ να δουλευει.
    Φυσικα με μεγαλυτερη δυσκολια απο αλλους, αλκα προσπαθει παντα για βελτιωση.

    Πιστεψτε με, ξερω πολυ καλα τι περνατε, οχι βεβαια 100% καθως δεν το περναω η ιδια, αλλα εχουμε μια σχεση εμπιστοσυνης με τον φιλο μου κ μου λεει παντα τι νιωθει η πως αισθανετε.
    Τον θαυμαζω, καθως κ ολους εσας, για το κουραγιο κ τη δυναμη του καθως αντιμετωπιζει μια πολυ σοβαρη κατασταση η οποια θελει συνεχομενη κ καθημερινη
    προσπαθεια.

    απο αυτα που εχω ακουσει, ψαξει κ κυριως ζησει, Θελω να σας πω να μην σταματησετε ΠΟΤΕ να προσπαθειτε.
    Η βελτιωση ερχετε σιγα σιγα.

    Ο φιλος μου τα πρωτα χρονια ηταν αρκετα δυσκολα, κ εγινε ακομη πιο χαλια μετα απο μια αποπειρα να κοψει μονος του τα φαρμακα, που τον εστειλε δυστυχως σε μια αλλη πραγματικοτητα για αρκετο καιρο, κ του πηρε πααααραα πολυ καιρο, κ ποκυ δυνατα φαρμακα να συνελθει.
    Απο τοτε δεν τα εχει ξανακοψει ποτε, συνεργαζετε με τον γιατρο του, εχει κοψει το αλκοολ, κ χρονο με το χρονο γινετε καλυτερα.

    Τωρα, μετα απο 7 συνεχομενα χρονια φαρμακων κ αποφυγης μεγαλων υποτροπων, παιρνει πλεον μονο ενα φαρμακο, εχει δικη του δουλεια, κοπελα, κ μια φυσιολογικη κοινωνικη ζωη.

    Φυσικα υπαρχουν δυσκολες μερες, η κ μηνες, που σπαραζει η καρδια μου να τον βλεπω να ειναι μεσα στο αγχος, τις αυπνιες, τα νευρα κτλ. αλλα με την αγαπη της οικογενειας,
    των φιλων κ την δικη μου, καθως κ με τις τακτικες επισκεψεις στον γιατρο του τα ξεπερναει.

    Αν ενα πραγμα εχω μαθει που χρειαζετε για να ειναι οσο το δυνατον καλυτερα ειναι η ειλικρινια με τον γιατρο. Μην φοβαστε να πειτε τι νιωθετε, τι ακουτε, τι βλεπετε, ποιες ειναι οι παρενεργειες των φαρμακων σας.
    Αν πειτε οτι δεν ειστε καλα, η αντιδραση μπορει να ειναι αυξηση η αλλαγη, αλλα η υποτροπη σας θα ειναι μικρης διαρκειας κ γρηγορα θα ξαναπατε σε χαμηλοτερη δοση. Αν δεν το πειτε κ η υποτροπη μεγαλωνει, θα σας παρει πολυ καιρο να συνελθετε κ με μεγαλυτερες δοσεις φαρμακων.

    Να ξερετε οτι η αρρωστια αυτη δεν μενει στασημη. Μπορει να βελτιωθει σημαντικα με καταλληλη αγωγη, υποστηριξη. Κ προσπαθεια απο εσας. Κ οταν λεω προσπαθεια εννοω πιστη στον εαυτο σας οτι θα τα καταφερετε.

    Σας θαυμαζω ολους για το κουραγιο κ τη δυναμη σας, μακαρι να εχω εστω κ την μιση
    οταν αντιμετωπισω στην ζωη μου κατι τοσο δυσκολο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Σε ευχαριστω ειλικρινα για αυτο το ποστ!!!!

    καλωσορισες!!! και να γραφεις συχνα!


    σε ευχαριστω γιατι και μεσα στην δικη μου σκεψη ετσι ειναι τα πραγματα και εσυ το επιβεβαιωνεις ζωντας με εναν ανθρωπο με ψυχωση.......

    που ομως εχει παρει ειδηση πως το να φροντιζει τον εαυτο του

    το να ειναι ειλικρινης

    το να ξερει τι του συμβαινει και να μην εχει κολημα ταμπου και μια αισθηση του καταδικασμενου

    τον βοηθα πραγματικα πολυ!!!! και βοηθα και δινει την ευκαιρια και στους αλλους να γνωρισουν και να ερωτευθουν ενα υπεροχο και δημιουργικο ανθρωπο

    περα απο την αρρωστια περα απο ολα αυτα η και παραλληλα με αυτα καποιες φορες!

    ειλικρινα σε ευχαριστω απο την καρδια μου!

    μη σου πω ευχαριστω και τον φιλο σου

    η αρρωστια καποιες φορες ειναι ενα προβλημα που αν προσεχθουν και φροντισουν δυο τρεις παραμετροι περιοριζεται στο ελαχιστο

    ενω αν ειδωθει μεφοβο ταμπου ανευθυνοτητα και στασιμοτητα γινεται κατι εντελως διαφορετικο και ανοητα αλλα και αφορητα δυσβασταχτο

    σε ευχαριστουμε!!!

    και ελπιζω να τα λεμε :)

    μου εφτιαξες την διαθεση :) ειλικρινα σε ευχαριστω :) οσες φορες κι αν το πω δεν μου φθανει !!! να εισαι καλα!!!!


    http://lordofdesign.com/wp-content/u...es-300x300.jpg
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  3. #3
    Εγω σας ευχαριστω καθως μεσα απο αυτο το φορουμ εμαθα πολλα πραγματα οπως σωστες συμπεριφορες, αναγνωριση συμπτωματων, τροπο διαχωρισμου του ατομου απο την αρρωστια κτλ. Κ αυτα με βοηθησαν να κρατησω την σχεση μου.
    Ξερεις ενας πολυ σημαντικος λογος που παρεμεινα με τον φιλο μου ειναι η ενημερωση. Αν δεν ηξερα τι εχει κ δεν το ειχα ψαξει, παω κ στον γιατρο του, πιθανοτατα να μην ειμασταν μαζι. Ετσι μονο μπορεσα να αναγνωριζω ποια χαρακτηριστικα κ συμπεριφορες ειναι της αρρωστιας κ να μην τον κατηγορω η τον πρηζω οπως θα εκανα σε καποιον αλλο αν μου εκανε το ιδιο πραγμα πχ νευρα χωρις λογο.

    Ειλικρινια ειλικρινια ειλικρινια.
    Με τον γιατρο, τους φιλους ( τους πραγματικους που συνηθως ειναι οι παιδικοι), κ την οικογενεια.
    Μην κρυβεστε, γιατι ετσι αποξενωνεστε. Πχ δεν αισθανομαι καλα, θα κατσω σπιτι γιατι τι να εξηγω τωρα. ΟΧΙ
    Θα βγειτε με αυτους που αγαπατε κ ξερουν οτι για καποιο λογο, αν θα το εχετε πει ειναι στο δικο σας χερι, υπαρχουν φασεις που δεν ειστε καλα.

    Δεν πρεπει να ειναι ταμπου αυτο το θεμα, ουτε να αισθανεστε εκτος συνολου.
    Αντιμετωπιζετε ενα προβλημα υγειας κ θα υπαρξουν ανθρωποι που θα σας αγαπησουν οπως ακριβως ειστε. Γιατι εσεις αγαπατε με ορους; Γιατι να δεχτειτε το αντιθετο;

    Φυσικα, κ συγγνωμη που το τονιζω συνεχεια απλα ειναι το πιο σημαντικο, να μενετε στην αγωγη σας.
    Οσο κ να αγαπαω τον φιλο μου, που ειναι ολη η ζωη μου αυτη τη στγμη, ξερει πολυ καλα οτι αν διακοψει τα φαρμακα η αρχισει να πινει παλι θα φυγω εκεινη τη στιγμη.
    Τον εχω ζησει με αλκοολ κ ειναι ενας τελειως διαφορετικος ανθρωπος.

    Συγγνωμη που μακρυγορω, κ σιγουρα δεν το παιζω ειδικος, απλα ζωντας το καθε μερα απο την αλλη πλευρα, εχω αναγνωρισει τι βοηθαει στο να ειστε καλα κ να εχετε μια φυσιολογικη ζωη, εστω κ με καποιες δυσκολες φασεις, κ θελω ολοι να το πιστεψετε οτι το 90% ειναι στο χερι σας κ αυτο πρεπει να σας δινει δυναμη γιατι τελικα εσεις καθοριζετε την πορεια της αρρωστιας κ οχι αυτη την δικη σας.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    συγχαρητηρια σε σενα για την συμπαρασταση που δινεις στον συντροφο σου..αυτο ειναι μεγαλειο ψυχης εισαι πολυ δυνατος ανθρωπος.

  5. #5
    Σε ευχαριστω Γιωτα για τα καλα σου λογια αλλα ειλικρινα ο πραγματικα δυνατος κ που αξιζει τα συγχαρητηρια ειναι ο φιλος μου κ ολοι οσοι αντιμετωπιζουν καποιο παρομοιο προβλημα.

    Αυτος εχει κανει τον εαυτο του καλα, εγω απλα ειμαι με καποιον που ειναι καλα, κ για καποια διαστηματα περναμε λιγο η αρκετα δυσκολα. Γιατι υπαρχει καμια σχεση στην οποια ολα ειναι ροδινα;

    Ξερεις ποσα πραγματα εχω παρει; Ειμαι ενας τελειως διαφορετικος ανθρωπος απο τοτε που ειμαστε μαχι. Εχω εισπραξει τοση αγαπη, εχω δει τον κοσμο απο ενα τελειως διαφορετικο πρισμα, πιο γλυκο κ πιο ανθρωπινο.

    Μιλουσα για τσαντες κ τωρα μιλαω για συναισθηματα. Υπαρχει συγκριση;;

    Οι ανθρωποι που αντιμετωπιζουν καποια τετοια προβληματα εχουν τοσα πολλα να δωσουν που αν το συνειδητοποιουσαν θα ξερανε οτι ολοι οι υπολοιποι θα ηταν τυχεροι αν τους ειχαν στη ζωη τους.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    μαντλυλοβ σε ευχαριστω για την υποστηριξη που μου δειχνεις!και για τις συμβουλες που μου εδωσες!
    εισαι σπουδαιος ανθρωπος και για τη στηριξη που παρεχεις στο φιλο σου!ειναι πολυ δυσκολη η ασθενεια και υπουλη σου μιλαω εκ πειρας και ειναι πολυ σημαντικο που του συμπαραστεκεσαι και στα ασχημα αλλα και στα καλα!αυτη η ασθενεια χρειαζεται πολυ αγαπη!και γω αν δεν ειχα το φιλο μου θα τα ειχα παρατησει τωρα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    πρεπει να μοιρασετε και αλλου φημη πριν δωσετε στη μαντλυλοβ ξανα!μακαρι να μπορουσα να σου ξαναδωσω!

  8. #8
    Γλυκια μου σηψη ξερεις τι θα με εκανε πραγματικα ευτιχισμενη; Να μου υποσχεθεις οτι θα κανεις αυτα που ειπαμε.. :)
    αυτο θα μου αρκει.
    Για να γινεις καλα, κ να εισαι κ καλα με τον φιλο σου, ελπιζω να του τα λες κ εσυ για να μπορει να σε βοηθησει στις δυσκολες στιγμες.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by Madlylove View Post
    Καλησπερα σε ολους σας.
    Θα ηθελα να συστηθω καθως εγω σας "ξερω" εφοσον σας διαβαζω εδω κ ενα χρονο περιπου.

    Συζω εδω κ ενα χρονο με τον φιλο μου ο οποιος ειναι ψυχωσικος εδω κ 10 χρονια. Ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος, ο οποιος ηταν ειλικρινης μαζι μου απο τις πρωτες εβδομαδες για την αρρωστια του, αλλα δεν εφυγα.
    Πιστεψα σε αυτον, στην αγαπη μας, κ στο οτι οι καλες στιγμες θα ειναι περισσοτερες απο τις δυσκολες. Κ ετσι ειναι..

    Φυσικα κ αυτος ειναι πολυ υπευθυνος με το θεμα της υγειας του.
    Παει καθε μηνα στο γιατρο του, ειναι απολυτα ειλικρινης μαζι του, κ περνει τα φαρμακα του ευλαβικα.
    Αυτο τον εχει βοηθησρι να ζει μια φυσιολογικη ζωη, να παει πανεπιστιμιο, να εχει σχεσεις, κ να δουλευει.
    Φυσικα με μεγαλυτερη δυσκολια απο αλλους, αλκα προσπαθει παντα για βελτιωση.

    Πιστεψτε με, ξερω πολυ καλα τι περνατε, οχι βεβαια 100% καθως δεν το περναω η ιδια, αλλα εχουμε μια σχεση εμπιστοσυνης με τον φιλο μου κ μου λεει παντα τι νιωθει η πως αισθανετε.
    Τον θαυμαζω, καθως κ ολους εσας, για το κουραγιο κ τη δυναμη του καθως αντιμετωπιζει μια πολυ σοβαρη κατασταση η οποια θελει συνεχομενη κ καθημερινη
    προσπαθεια.

    απο αυτα που εχω ακουσει, ψαξει κ κυριως ζησει, Θελω να σας πω να μην σταματησετε ΠΟΤΕ να προσπαθειτε.
    Η βελτιωση ερχετε σιγα σιγα.

    Ο φιλος μου τα πρωτα χρονια ηταν αρκετα δυσκολα, κ εγινε ακομη πιο χαλια μετα απο μια αποπειρα να κοψει μονος του τα φαρμακα, που τον εστειλε δυστυχως σε μια αλλη πραγματικοτητα για αρκετο καιρο, κ του πηρε πααααραα πολυ καιρο, κ ποκυ δυνατα φαρμακα να συνελθει.
    Απο τοτε δεν τα εχει ξανακοψει ποτε, συνεργαζετε με τον γιατρο του, εχει κοψει το αλκοολ, κ χρονο με το χρονο γινετε καλυτερα.

    Τωρα, μετα απο 7 συνεχομενα χρονια φαρμακων κ αποφυγης μεγαλων υποτροπων, παιρνει πλεον μονο ενα φαρμακο, εχει δικη του δουλεια, κοπελα, κ μια φυσιολογικη κοινωνικη ζωη.

    Φυσικα υπαρχουν δυσκολες μερες, η κ μηνες, που σπαραζει η καρδια μου να τον βλεπω να ειναι μεσα στο αγχος, τις αυπνιες, τα νευρα κτλ. αλλα με την αγαπη της οικογενειας,
    των φιλων κ την δικη μου, καθως κ με τις τακτικες επισκεψεις στον γιατρο του τα ξεπερναει.

    Αν ενα πραγμα εχω μαθει που χρειαζετε για να ειναι οσο το δυνατον καλυτερα ειναι η ειλικρινια με τον γιατρο. Μην φοβαστε να πειτε τι νιωθετε, τι ακουτε, τι βλεπετε, ποιες ειναι οι παρενεργειες των φαρμακων σας.
    Αν πειτε οτι δεν ειστε καλα, η αντιδραση μπορει να ειναι αυξηση η αλλαγη, αλλα η υποτροπη σας θα ειναι μικρης διαρκειας κ γρηγορα θα ξαναπατε σε χαμηλοτερη δοση. Αν δεν το πειτε κ η υποτροπη μεγαλωνει, θα σας παρει πολυ καιρο να συνελθετε κ με μεγαλυτερες δοσεις φαρμακων.

    Να ξερετε οτι η αρρωστια αυτη δεν μενει στασημη. Μπορει να βελτιωθει σημαντικα με καταλληλη αγωγη, υποστηριξη. Κ προσπαθεια απο εσας. Κ οταν λεω προσπαθεια εννοω πιστη στον εαυτο σας οτι θα τα καταφερετε.

    Σας θαυμαζω ολους για το κουραγιο κ τη δυναμη σας, μακαρι να εχω εστω κ την μιση
    οταν αντιμετωπισω στην ζωη μου κατι τοσο δυσκολο.
    Βασικα συγκινηθηκα διαβαζοντας ολο αυτο.Μπραβο σου κοπελα μου και παλι μπραβο σου.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    συγχαρητηρια για την δυναμη σου, την αγαπη σου, την ανθρωπια σου, το κουραγιο σου κ το μεγαλειο της ψυχης σου. συγχαρητηρια και στον φιλο σου που παρα τις τοσο σοβαρες δυσκολιες της ζωης βρηκε τον δικο του ομορφο κ ζωντανο δρομο! απο τα πιο ελπιδοφορα κ ζεστα μηνυματα ζωης...μπραβο σου κοπελα μου!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Δεν καταλαβαίνω γιατί δίνετε τα συγχαρητήρια στην Μάντλυλοβ. Τι το σπουδαίο έκανε; Πόσο ρατσιστικά είναι αυτά που λέτε. Είναι απλά με έναν άνθρωπο που έχει ασθένεια και περνάει δύσκολα, τα συγχαρητήρια σε ποιόν ανήκουν; Θα μπορούσες μαντλυλοβ να είσαι στη θέση του; Και οι άλλοι; Εκτός από εσωτερική σήψη ιδού η απορία... Επίσης λες ότι στην παραμικρή δυσκολία θα τον παράταγες, θέλεις και παράσημο; Επίσης το ξέρει ο φίλος ότι δημοσιοποιείς για αυτόν; Ή στα κρυφά;

  12. #12
    White πραγματικα δεν καταλαβαινω την επιθεση σου..
    Δεν εγραψα αυτο το θεμα για να παρω συγχαρητηρια, αλλα για να δωσω κουραγιο κ πιστη σε ολους οσους το διαβασουν πως με τη σωστη αγωγη, υποστηριξη κ προσπαθεια μπορουν να δουν τρομερη αλλαγη.
    Φυσικα κ στο φιλο μου αξιζουν τα συγχαρητηρια, κ το εγραψα κ ποιο πανω.

    Οσο για το οτι θα τον αφησω στα δυσκολα.. Αυτο ειναι μια δικη σου υποθεση..
    Δεν εχω φυγει ποτε μου στα δυσκολα, ημουν κ ειμαι εκει..

    Αλλα αλλο τα δυσκολα, Οι υποτροπες της αρρωστιας, κ αλλο να παρει συνειδητη αποφαση να κοψει τα φαρμακα η να αρχισει το ποτο. Αυτο θα ειναι η καταστροφη του κ δεν θα την επιβραβευσω εγω με το να μεινω. Ο ιδιος ο γιατρος του μου το ειπε εν παρουσια του πως δεν πρεπει ποτε να υπομενωνται τετοιες κινησεις γιατι θα του κανω περισσοτερο κακο.

    Οσο για την τελευταια σου ερωτηση, οχι δεν το ξερει αλλα οχι γιατι λεω κατι που δεν ξερει.. Αλλα γιατι ο γιατρος του τον εχει συμβουλευσει να αποφευγει τα φορουμ, κ ξερω πως αν του το πω θα θελησει να αρχιζει να διαβασει.

    Τελος παντων, εχε οποια αποψη θες για μενα, πραγματικα δεν με ενδιαφερει.
    Εαν το ποστ μου βοηθησε εστω κ εναν να νιωσει λιγη ελπιδα παραπανω για το μελλον κ να συνειδητοποιησει πως στο χερι του ειναι η πορεια της αρρωστιας επιασε τοπο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by Madlylove View Post
    Εαν το ποστ μου βοηθησε εστω κ εναν να νιωσει λιγη ελπιδα παραπανω για το μελλον κ να συνειδητοποιησει πως στο χερι του ειναι η πορεια της αρρωστιας επιασε τοπο.
    :) Madlylove

    και πολυ περισσοτερο τοπο απ οτι μπορεις να φανταστεις

    ευχαριστουμε !!
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Madlylove από τα πιο ωραία μηνύματα που έχω διαβάσει !!!!!

    Είναι τόσο θετικό που μπαίνεις να μοιραστείς την εμπειρία σου!
    Να μεταδώσεις μέσα απ'αυτά που έζησες τη γνώση σου, την ελπίδα, την αισιοδοξία.

    Για μένα εκτός του ελπιδοφόρου μηνύματος που εμπεριέχουν τα ποστς σου φανερώνουν και έναν άνθρωπο με ανθρωπιά, δοτικότητα και με μεγαλείο ψυχής. Και μόνο η κίνηση να γράψεις το 1ο σου μνμ με σκοπό να βοηθήσεις. Ξέρεις σπανίζουν αυτά τα μνμ.
    Μακάρι να μπαίνανε πιο συχνά άνθρωποι με τέτοιες καταθέσεις. Είναι πραγματικά βοηθητικές.

    Να'σαι καλά :)

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Δεν έχω να πω κάτι άλλο ότι ήταν να πω το είπα.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ως ποτε..
    By tsita in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 12-01-2011, 15:11
  2. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 02:03
  3. μη το βαζετε ποτε κατω....!
    By louky in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 03-06-2008, 20:47
  4. Ως πότε...
    By Andrew in forum Κακοποίηση
    Replies: 105
    Last Post: 22-05-2008, 20:36
  5. Mε έχει πάρει από κάτω,δεν έχω φιλήσει ποτέ...
    By Absolut in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 18-12-2006, 02:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •