35 χρονών παρθένος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    4

    35 χρονών παρθένος...

    Άκυρη λέξη το παρθένος αλλά τι να κάνουμε??
    Τες πα.
    Καλώς σας βρήκα, (νέο μέλος)
    Θα μπω κατευθείαν στο ζουμί της υπόθεσης (αν και ο τίτλος τα λέει όλα).
    Σε λίγο καιρό μπαίνω στα 35 και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση στη ζωή μου και φυσικά ότι αυτό συνεπάγεται. Τον καιρό που φίλοι μου έκαναν το πρώτο βήμα (στους γνωστούς οίκους...) εγώ προτιμούσα να το κάνω με μια σχέση, με μια κοπέλα που θα ήθελα, θα ήμουν ερωτευμένος κτλ κτλ... Δυστυχώς ήμουν και είμαι πολύ επιλεκτικός και αυτή η κοπέλα δεν ήρθε ποτέ.
    Περιμένοντας περάσαν τα χρόνια και τώρα είμαι μόνος όσο δεν πάει..
    Μου φαίνεται οτι πνίγομαι στην μικρή πόλη που μένω... οτι δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον κτλ κτλ... Το τραγικό είναι οτι περναω αυτές τις περιόδους τρομερής κατάθλιψης ανα καιρούς που με φρικάρουν...
    Νομίζω οτι είναι καιρός για κάποιο ψυχολόγο/ψυχαναλυτή (δεν έχω ιδέα τι χρειάζεται) και γιαυτό γράφω αυτό το ποστ. Η βοήθεια ευπρόσδεκτη..
    Θενξ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    oριστε εδω σε αυτο το φορουμ εχουμε γραψει συλλογικα εγχειριδιο αυτοβοηθειας και αυτοαναλυσης περι του θεματος της ανδρικης παρθενιας, 161 σελιδων, μενει να εκδοθει! Οριστε το λινκ!

    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...89%CF%83%CE%B7

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    4
    161 σελίδες... απαπα..
    Βασικά περίμενα κάποια απάντηση ή πμ για κάποιον ψυχολόγο ή κάτι τέτοιο.. Τες πα.. ευχηθήτε μου καλό διάβασμα...
    (πω πω... 161 σελίδες....ουφ...)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Kαλο διαβασμα και αναμενουμε με ενδιαφερον να μας πεις αν σε βοηθησε! ΑΛλα ολο και καποιος θα σου απαντησει και εδω!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    4
    Thx Carrie...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Dear samgia, δεν μπορώ να καταλάβω ποιό είναι το πρόβλημά σου. Ήσουν επιλεκτικός, άρα τώρα σταμάτησε να είσαι για να βρεις κοπέλα. Άρχισε κάποιο γυμναστήριο, στην χειρότερη άλλαξε δουλειά, και άμα δεν σου αρέσει η πόλη σου, άλλαξε και πόλη τι το σκέφτεσαι; Ποιό είναι το πρόβλημά σου δεν κατάλαβα. Εντωμεταξύ είσαι παρθένος ή όχι; Γιατί από τη μία το λες και από την άλλη το αναιρείς με το να λες άκυρο το παρθένος. Είσαι ή δεν είσαι τελικά; Και για να μη λες ότι στα λέω έτσι, κι εγώ αν είναι να έβρισκα τον έρωτα της ζωής μου σε άλλη πόλη σίγουρα θα το έκανα γιατί η μοναξιά δεν αντέχεται. :(

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μηπως σε λενε Δημητρη κι ολας ? αντε ο επομενος στα 50! για ολα φταιει η χωρα, κανενος αλλος, ουτε εμεις, ουτε οι γυναικες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλημέρα samgia. Σε τι επικεντρώνεται αυτή σου η επιλεκτικότητα? Ποια χαρακτηριστικά περίμενες να έχει μία γυναίκα για να της δώσεις την "άδεια" να μπει στη ζωή σου? Επίσης, τι μεσολάβησε ώστε να ζητάς τώρα τη σεξουαλική επαφή? Πώς έφτασες δηλαδή στη συνειδητοποίηση πως κάτι πρέπει να κάνεις?
    Υπάρχει κοινωνική ζωή? Φίλοι, συγγενείς, επαγγελματικός κύκλος, βγαίνεις, έρχεσαι σε άμεση επαφή με τον περίγυρό σου?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    καλημερα και καλωσηρθες.και γω πανω κατω τις ιδιες αποριες εχω με τους προηγουμενους.εχεις θεσει υψηλα στανταρ?και γιατι σε προβληματιζει αυτο στα 35 σου τωρα και οχι στα 32 πχ?

  10. #10
    Κατ΄αρχήν, μήπως σε λένε Δημήτρη; ή αλλιώς jimmaster; και ανοιγεις ξανα το δικό σου θέμα μετά από 160 τόσες σελίδες; σε περίπτωση αρνητικής απάντησης αν όντως είσαι ο Δημήτρης θα το μάθουμε στην πορεία; πάντως πάνε 6 μέρες από την τελευταια φορα παρουσίας.

    Αν δεν είσαι ο Δημήτρης, τότε γιατί τόσα χρόνια χωρίς κάτι; έψαξες μέσα σου να βρεις τι είναι αυτό που σε «καθήλωσε»; για να ξεκινήσει ο διαλογος πάντα με αισιοδοξία από κάπου
    γιάννης

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    αμα θες να μενεις στο χωριο και να βρεις και γυναικα ,,,, σκεψου για κανα προξενιο . Μην το ντρεπεσαι . Αλλιως δεν το βλεπω ........

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    oριστε εδω σε αυτο το φορουμ εχουμε γραψει συλλογικα εγχειριδιο αυτοβοηθειας και αυτοαναλυσης περι του θεματος της ανδρικης παρθενιας, 161 σελιδων, μενει να εκδοθει! Οριστε το λινκ!

    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...89%CF%83%CE%B7
    Θα τον παρεπεμπα εγω το φιλο αλλα αφου προλαβες εχει καλως. Οχι οτι κι εγω εφτασα στον στοχο ακομα αλλα ειμαι πιο κοντα απο παλια. Οποτε ριξε μια ματια και μπορει να βγαλεις συμπερασματα αλλα να ξερεις υπαρχουν πολλα ποστς ασχετα με το θεμα και γενικα καποιες φορες οι συζητησεις (και απο μερους μου) παιρναν διασταση chat room παρα φορουμ. Παρ ολα αυτα το πιστευω ακραδαντα πως ουσιαστικα πραγματα εχουν γραφτει. Στειλε μου και πμ αν θες να με ρωτησεις τπτ.

    Καρυ, σου χα στειλει και μυνημα αλλα και σου χα ζητησει και συγνωμη στο τοπικ μου αλλα δεν μου απαντησες :(

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μηπως σε λενε Δημητρη κι ολας ? αντε ο επομενος στα 50! για ολα φταιει η χωρα, κανενος αλλος, ουτε εμεις, ουτε οι γυναικες.
    Μην κανετε πλακα ρε παιδια μαυτο το θεμα...δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο ποναει...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Κατ΄αρχήν, μήπως σε λένε Δημήτρη; ή αλλιώς jimmaster; και ανοιγεις ξανα το δικό σου θέμα μετά από 160 τόσες σελίδες; σε περίπτωση αρνητικής απάντησης αν όντως είσαι ο Δημήτρης θα το μάθουμε στην πορεία; πάντως πάνε 6 μέρες από την τελευταια φορα παρουσίας.

    Αν δεν είσαι ο Δημήτρης, τότε γιατί τόσα χρόνια χωρίς κάτι; έψαξες μέσα σου να βρεις τι είναι αυτό που σε «καθήλωσε»; για να ξεκινήσει ο διαλογος πάντα με αισιοδοξία από κάπου
    Μην το πρηζετε τον ανθρωπο προφανως και δεν ειμαι εγω ρε παιδια ελεος... τι αλλο δλδ να χω να σας πω...?? :P

    Σας το λεω ειλικρινα δεν εχουμε καμια σχεση μεταξυ μας κι αν θελετε να βοηθηστε καθιστε κι ακουστε τις λεπτομερειες της ιστοριας αυτης... και μεσα απαυτες θα βγουν καποια συμπερασματα και συμβουλες...

    οπως και να χει καλη τυχη ευχομαι και συντομα να σαι happy και μακρια απ το σκοταδι
    τζιμ

  15. #15
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Μην το πρηζετε τον ανθρωπο προφανως και δεν ειμαι εγω ρε παιδια ελεος... τι αλλο δλδ να χω να σας πω...?? :P

    Σας το λεω ειλικρινα δεν εχουμε καμια σχεση μεταξυ μας κι αν θελετε να βοηθηστε καθιστε κι ακουστε τις λεπτομερειες της ιστοριας αυτης... και μεσα απαυτες θα βγουν καποια συμπερασματα και συμβουλες...

    οπως και να χει καλη τυχη ευχομαι και συντομα να σαι happy και μακρια απ το σκοταδι
    τζιμ
    Επιμένω λίγο! Μετά την επανεμφάνιση σου δεν επανήλθε νέο μήνυμα με υπογραφή το ψευδώνυμο samgia12. Αφού δεν είσαι εσύ γιατί λες ««αν θελετε να βοηθηστε καθιστε κι ακουστε τις λεπτομερειες της ιστορίας αυτής....και μέσα απαυτες θα βγουν συμπερασματα και συμβουλες»»; Πες μας «εγώ είμαι ο Τζιμ και θελω να συνεχίσω το θέμα που ανοιξα αλλού», θα εκτιμηθεί αυτό. Φερσου ειλικρινά.

    Το να παρουσιαστής ως καποιος άλλος, ήδη μέσα από τα πολλά που μας έχεις πει στις 160 σελίδες και μέσα από τον τρόπο που γραφεις, ΄δε θα ναι δυσκολο να πουμε εισαι συ με άλλο προφιλ. Σε καθε περιπτωση στην ουσία του δικού σου προβλήματος ειμαι διπλα σου και σε καταλαβαίνω και ευχομαι να βρεις αυτό που ψαχνεις όπως και γω όπως και όλοι οι άλλοι εδώ.

    Και ελπίζω να σαι άνθρωπος που νοιάζεται έστω και λίγο για τους άλλους και όχι ατομικιστής. Παρά το ότι βρίσκω δίκαια τα όσα λες εντούτοις μέσα από τις 160 σελίδες δίνεις εντύπωση ατομικιστή, αλλιώς διάψευσε με.
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 113
    Last Post: 01-05-2011, 16:23
  2. ειμαι παρθενος
    By mateo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 19-01-2011, 04:59
  3. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 03:47
  4. Replies: 57
    Last Post: 02-09-2009, 21:49
  5. Ο εφιάλτης των παιδικών μου χρόνων...
    By Darkness in forum Κακοποίηση
    Replies: 109
    Last Post: 11-03-2009, 01:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •