Όλοι οι σχιζοφρενείς μένουν μόνοι τους; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 195
  1. #16
    πι ες 2: για τον ΚΕΝΟ δεν θα μιλήσω γιατί δεν θέλω να φάω όχι προειδοποίηση, αλλά κανονικό μπαν έτσι και πω τη γνώμη μου.
    Θα σου πω απλά να μην διαβάζεις πράγματα πουγράφουν άνθρωποι που στάζουν απόρριψη.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    η Θεοφανία μιλα εκ πειρας γιατι ειναι μια απ'αυτες που νομιζουν οτι με ξερουν προσωπικα.
    ολες οι σχεσεις που εκανα ισουνται με απορριψη δηλαδη ? οκ πασο σεβομαι την ηλικια σας :D

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    η Θεοφανία μιλα εκ πειρας γιατι ειναι μια απ'αυτες που νομιζουν οτι με ξερουν προσωπικα.
    ολες οι σχεσεις που εκανα ισουνται με απορριψη δηλαδη ? οκ πασο σεβομαι την ηλικια σας :D
    λολολολ


    Γουαιτ ειμαι πολυ δικαιος ανθρωπος και θεωρησα οτι αυτα που εγραψε ο κενο δεν σου αξιζουνε.
    Αν ο ιδιος νιωθει ετσι δεν χρειαζεται να το μεταφερει και στους αλλους ανθρωπους που ελπιζουν και κανουν ονειρα παρολα τα προβληματα τους!
    Και αυτος που θα σε αγαπησει θα αγαπησει και την ασθενεια που εχεις αλιως δεν αξιζει αυτος και οχι εσυ.
    Απλα πιστευω οτι πρεπει να χαλαρωσει και να εισαι πιο αισιοδοξη και μην δινεις σημασια σε αυτα που γραφουν εδω μερικοι μερικοι.


    Υ.Γ εδω ειμουν παντα και τα διαβαζω ολα τπτ δεν μου ξεφευγει χιχιιχχιχι.Και εγω το εχω απορια οτι εισαι πολυ ομορφη και δεν εχεις κατι σταθερο αλλα και εγω οπως ειδες ειμαι εμφανησιμη αλλα και εγω δεν εχω κατι σταθερο.Πως διαολο κατι αλλες μεγαλοκοπελες που δεν βλεπονται κιολας εχουν κατι σταθερο?Τους πληρονουνε μαλλον χαχααχ:cool::cool:(ή τους ταιζουν ε δεν εξηγηται αλιως.:p

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Παιδιά σας ευχαριστώ να 'στε καλά. Φοβάμαι ότι έχει δίκιο ο κενό, αλλά του απάντησα όμως και κάτι άλλο. Εγώ μίλησα γι'αυτό εδώ το σάιτ γιατί δεν γίνονται γνωριμίες. Τι θα γίνει δηλαδή εμείς μόνοι μας θα μείνουμε;;;; Εντωμεταξύ νομίζω ότι καρδιά έχω ανοιχτή, αλλά καλύτερα να βρω κάποιον στην ίδια κατάσταση με μένα........

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Γουαιτ καποιος θα βρεθει ειναι και ο κιπ διαθεσημος αν θες να στον δανεισω.Σε εσενα στον δανειζω που εισαι μπουμπουκι!

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Γουαιτ ειμαι πολυ δικαιος ανθρωπος και θεωρησα οτι αυτα που εγραψε ο κενο δεν σου αξιζουνε.
    Αν ο ιδιος νιωθει ετσι δεν χρειαζεται να το μεταφερει και στους αλλους ανθρωπους που ελπιζουν και κανουν ονειρα παρολα τα προβληματα τους!
    σε κανεναν ανθρωπο δεν αξιζουνε! και θα το ξαναπω παλι, οτι δε μιλησα συγκεκριμενα ΜΟΝΟ για τη white, αλλα ΓΕΝΙΚΑ για το τι συμβαινει συχνα στους περισσοτερους. δυστυχως αν θελουμε να ειμαστε ρεαλιστες, αυτη ειναι η αληθεια. σαφως δεν αποκλειουμαι να υπαρχουν κι εξαιρεσεις, μπορει να βρει αυριο καποιον και να ταιριαξουν και να τη φροντιζει. οπως κι εγω βρηκα καμποσες χειροτερες απο μενα στο παρελθον (με αποκορυφωμα αυτη που ειχα περσυ τετοια εποχη και συγκατοικουσαμε).

    whitecandle δεν ειμαστε σε dating site. αν υπηρχε τετοιο πραμα μονο για σχιζοφρενεις, να εισαι σιγουρη οτι θα ειχαμε μαζευτει πολλοι απο εδω, αφου η πλειοψηφια οντως σαπιζει μονη!

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Χαχαχαχαχα......

  8. #23
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    η Θεοφανία μιλα εκ πειρας γιατι ειναι μια απ'αυτες που νομιζουν οτι με ξερουν προσωπικα.
    ολες οι σχεσεις που εκανα ισουνται με απορριψη δηλαδη ? οκ πασο σεβομαι την ηλικια σας :D
    σόρι για την άποψη μου, αλλά βγάζεις τόση συσωρευμένη κακία που προκύπτει απο συνεχή απόρριψη και-ω τι έκπληξη!-αυτό ειναι αποτέλεσμα του υπέροχου, (:ρ), χαρακτήρα σου ...:ρ

    πι ες: συνηθως δεν με σέβονται για την ηλικία μου αλλά για άλλα προτερήματα μου. Αν σου βγαίνει όμως, κανένα πρόβλημα, αν και δεν πιστεύω να ξέρεις τι σημαίνει σεβασμός ούτε σαν λέξη όταν λες σε ένα άτομο που πάσχει από σχιζοφρένεια πως θα είναι πάντα στο περιθώριο.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    σε κανεναν ανθρωπο δεν αξιζουνε! και θα το ξαναπω παλι, οτι δε μιλησα συγκεκριμενα ΜΟΝΟ για τη white, αλλα ΓΕΝΙΚΑ για το τι συμβαινει συχνα στους περισσοτερους. δυστυχως αν θελουμε να ειμαστε ρεαλιστες, αυτη ειναι η αληθεια. σαφως δεν αποκλειουμαι να υπαρχουν κι εξαιρεσεις, μπορει να βρει αυριο καποιον και να ταιριαξουν και να τη φροντιζει. οπως κι εγω βρηκα καμποσες χειροτερες απο μενα στο παρελθον (με αποκορυφωμα αυτη που ειχα περσυ τετοια εποχη και συγκατοικουσαμε).

    whitecandle δεν ειμαστε σε dating site. αν υπηρχε τετοιο πραμα μονο για σχιζοφρενεις, να εισαι σιγουρη οτι θα ειχαμε μαζευτει πολλοι απο εδω, αφου η πλειοψηφια οντως σαπιζει μονη!
    Σε πληροφορω οτι τα ατομα που συμπασχουνε εχουν περισσοτερα κοινα γιατι οχι να μην γνωρησει καποιον με τα ιδια προβληματα?Νταβα σε βαλε εσενα?Εσυ ποσο εισαι εισαι διαθεσημος?λολολολ

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    σε κανεναν ανθρωπο δεν αξιζουνε! και θα το ξαναπω παλι, οτι δε μιλησα συγκεκριμενα ΜΟΝΟ για τη white, αλλα ΓΕΝΙΚΑ για το τι συμβαινει συχνα στους περισσοτερους. δυστυχως αν θελουμε να ειμαστε ρεαλιστες, αυτη ειναι η αληθεια. σαφως δεν αποκλειουμαι να υπαρχουν κι εξαιρεσεις, μπορει να βρει αυριο καποιον και να ταιριαξουν και να τη φροντιζει. οπως κι εγω βρηκα καμποσες χειροτερες απο μενα στο παρελθον (με αποκορυφωμα αυτη που ειχα περσυ τετοια εποχη και συγκατοικουσαμε).
    whitecandle δεν ειμαστε σε dating site. αν υπηρχε τετοιο πραμα μονο για σχιζοφρενεις, να εισαι σιγουρη οτι θα ειχαμε μαζευτει πολλοι απο εδω!
    Κενό στο ξαναλέω σχιζοφρενείς δεν υπάρχουν για μένα; Και αφού όλοι το χουν λύσει το πρόβλημα τους τότε γιατί τα λες αυτά; Δεν ισχύουν. Αν πάλι δεν τα έχουν λύσει τότε γιατί δεν μπαίνουν εδώ; Και επειδή δεν είμαστε σε τέτοιο σάιτ; Δεν υπάρχουν τα πμ; Στα ιατρεία δεν έχουν ομαδικές θεραπείες να γνωρίζεις, εδώ δεν είναι ντέιτινγκ σάιτ, η κοινωνία σε απορρίπτει αν είσαι σχιζο, εμείς που θα γνωρίσουμε; Είναι δυνατόν να μένουμε μόνοι μας; Αν είναι έτσι καλύτερα να αυτοκτονήσουμε! Δεν είναι ζωή αυτή!

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Σε πληροφορω οτι τα ατομα που συμπασχουνε εχουν περισσοτερα κοινα γιατι οχι να μην γνωρησει καποιον με τα ιδια προβληματα?Νταβα σε βαλε εσενα?Εσυ ποσο εισαι εισαι διαθεσημος?λολολολ
    Χαχα πανικούλα έχεις πολλή πλάκα! :p

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Απορώ ρε παιδιά. Επειδή έχω αυτή την κωλοαρρώστια σημαίνει θα μείνω μόνη μου μια ζωή; Δεν μπορώ να πάω να δουλέψω να γνωρίσω άτομα άμα γνωρίσω δεν θα με θέλουν λόγω της αρρώστιας, ούτε σε αυτό το σάιτ δεν μπορώ να γνωρίσω με προσωπικά μηνύματα; Τι γίνεται δηλαδή, όλοι οι σχιζοφρενείς το έχουν λύσει το πρόβλημά τους έχουν παντρευτεί ενώ εγώ θα μείνω μόνη μια ζωή; Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό ειλικρινά...
    Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που δεν παντρεύονται όχι επειδή όλοι τους είναι σχιζοφρενείς αλλά επειδή δεν είναι εύκολο να πετύχουν οι σχέσεις (και για διάφορους άλλους λόγους), καθώς επίσης ότι για τον γάμο χρειάζεται χρήμα (πόσο μάλλον για να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο).

    Η μοναξιά λένε πως δεν είναι κάτι σπάνιο. Στις μεγαλουπόλεις οι περισσότεροι βιώνουν μια κατάσταση μοναξιάς, μην γνωρίζοντας καν τον διπλανό τους, χωρίς ενδιαφέρον από καμία πλευρά να γνωρίσει ο ένας τον άλλο. Αν μπορείς να βρεις έναν τρόπο να πας συστημένη κάπου έχεις πιο πολλές πιθανότητες να κάνεις σχέσεις. Και να μην παντευτείς δεν θα είσαι η πρώτη ούτε η τελευταία. Και να παντρευτείς έχεις 40% πιθανότητες να χωρίσεις όπως όλοι μας. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί νομίζεις πως ο γάμος λύνει το πρόβλημα του οποιουδήποτε. Αν έχεις μια σχέση όπου δεν πάνε καλά τα πράγματα έχεις περισσότερες πιθανότητες να πάθεις κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα (να υποτροπιάσεις) απότι αν δεν έχεις καθόλου σχέση.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    σόρι για την άποψη μου, αλλά βγάζεις τόση συσωρευμένη κακία που προκύπτει απο συνεχή απόρριψη και-ω τι έκπληξη!-αυτό ειναι αποτέλεσμα του υπέροχου, (:ρ), χαρακτήρα σου ...:ρ

    πι ες: συνηθως δεν με σέβονται για την ηλικία μου αλλά για άλλα προτερήματα μου. Αν σου βγαίνει όμως, κανένα πρόβλημα, αν και δεν πιστεύω να ξέρεις τι σημαίνει σεβασμός ούτε σαν λέξη όταν λες σε ένα άτομο που πάσχει από σχιζοφρένεια πως θα είναι πάντα στο περιθώριο.
    η κακια μπορει να ειναι αποτελεσμα ΠΟΛΛΩΝ αλλων παραγοντων. αν σε ολη μου τη ζωη με απορριπταν οπως λες, και δεν ειχα ζησει τπτ αλλο, να εισαι σιγουρη οτι θα ειχα αυτοκτονησει απ'τα 20 μου. εντελως τυχαια ομως εχω ξεπερασει και τα 25!

    ο σεβασμος κερδιζεται, αλλα για σενα κανω εξαιρεση. κι οσον αφορα αυτο που ειπα στη white, ημουν απλα ειλικρινης, οσο σκληρο κι αν της φανηκε. και για να συμφωνει, σημαινει οτι το βλεπει κι αυτη, πως οντως ετσι ειναι. τελος και δε θελω αλλες κουβεντες μαζι σου.

    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Σε πληροφορω οτι τα ατομα που συμπασχουνε εχουν περισσοτερα κοινα γιατι οχι να μην γνωρησει καποιον με τα ιδια προβληματα?Νταβα σε βαλε εσενα?Εσυ ποσο εισαι εισαι διαθεσημος?λολολολ
    μακαρι να γνωρισει. οχι δε με εβαλε νταβα, δε καταλαβα απο που φανηκε κατι τετοιο ? και ναι ειμαι διαθεσιμος.

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Κενό στο ξαναλέω σχιζοφρενείς δεν υπάρχουν για μένα; Και αφού όλοι το χουν λύσει το πρόβλημα τους τότε γιατί τα λες αυτά; Δεν ισχύουν. Αν πάλι δεν τα έχουν λύσει τότε γιατί δεν μπαίνουν εδώ; Και επειδή δεν είμαστε σε τέτοιο σάιτ; Δεν υπάρχουν τα πμ; Στα ιατρεία δεν έχουν ομαδικές θεραπείες να γνωρίζεις, εδώ δεν είναι ντέιτινγκ σάιτ, η κοινωνία σε απορρίπτει αν είσαι σχιζο, εμείς που θα γνωρίσουμε; Είναι δυνατόν να μένουμε μόνοι μας; Αν είναι έτσι καλύτερα να αυτοκτονήσουμε! Δεν είναι ζωή αυτή!
    υπαρχει το group therapy αλλα συνηθως δεν ειναι για να κανεις γνωριμιες που καταληγουν σε σχεση, ασχετο αν συμβαινει κι απο εκει. ακομα κι εδω οσοι παραμενουν μονοι, δε θελουν καποιο προβληματικο ατομο για συντροφο, οσο και αν ειμαστε το ιδιο προβληματικοι. φαντασου δυο σχιζοφρενεις να τσακωθουν πχ τι θα γινει...

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που δεν παντρεύονται όχι επειδή όλοι τους είναι σχιζοφρενείς αλλά επειδή δεν είναι εύκολο να πετύχουν οι σχέσεις (και για διάφορους άλλους λόγους), καθώς επίσης ότι για τον γάμο χρειάζεται χρήμα (πόσο μάλλον για να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο).

    Η μοναξιά λένε πως δεν είναι κάτι σπάνιο. Στις μεγαλουπόλεις οι περισσότεροι βιώνουν μια κατάσταση μοναξιάς, μην γνωρίζοντας καν τον διπλανό τους, χωρίς ενδιαφέρον από καμία πλευρά να γνωρίσει ο ένας τον άλλο. Αν μπορείς να βρεις έναν τρόπο να πας συστημένη κάπου έχεις πιο πολλές πιθανότητες να κάνεις σχέσεις. Και να μην παντευτείς δεν θα είσαι η πρώτη ούτε η τελευταία. Και να παντρευτείς έχεις 40% πιθανότητες να χωρίσεις όπως όλοι μας. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί νομίζεις πως ο γάμος λύνει το πρόβλημα του οποιουδήποτε. Αν έχεις μια σχέση όπου δεν πάνε καλά τα πράγματα έχεις περισσότερες πιθανότητες να πάθεις κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα (να υποτροπιάσεις) απότι αν δεν έχεις καθόλου σχέση.
    Ίνσεκτ το λένε οι έρευνες ότι ζούνε πιο πολλά χρόνια οι παντρεμένοι. Και αυτό γιατί ο γάμος είναι ευτυχία. Ακόμα και αν δεν πάνε όλα καλά. Ακόμα και αν χωρίσεις, θα έχεις ζήσει κάτι έστω που βέβαια δεν το θέλω.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    υπαρχει το group therapy αλλα συνηθως δεν ειναι για να κανεις γνωριμιες που καταληγουν σε σχεση, ασχετο αν συμβαινει κι απο εκει. ακομα κι εδω οσοι παραμενουν μονοι, δε θελουν καποιο προβληματικο ατομο για συντροφο, οσο και αν ειμαστε το ιδιο προβληματικοι. φαντασου δυο σχιζοφρενεις να τσακωθουν πχ τι θα γινει...
    Τι θα γίνει βρε κενό απολύτως τίποτα δεν θα γίνει. Δύο σχιζοφρενείς είναι όπως και δύο άλλοι οποιοδήποτε άνθρωποι. Αφού δεν ξέρεις καλύτερα να μη λες τίποτα πάνω σε αυτό, και όχι μόνο εσύ, όλοι...

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θα κάνατε ποτε διακοπές μόνοι σας?
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 13-06-2016, 11:00
  2. Γιατι οι σχιζοφρενεις δεν γραφουν στα forum?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 174
    Last Post: 28-10-2010, 22:21
  3. Γιατι περιθωριοποιουν τους σχιζοφρενεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 04-10-2010, 18:14
  4. Τα ζευγάρια δεν μένουν μαζί απο αγάπη, αλλά επειδή φοβούνται την μοναξιά
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 18-09-2008, 15:28
  5. Είμαστε μόνοι μας .
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 03-09-2008, 13:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •