Όλοι οι σχιζοφρενείς μένουν μόνοι τους; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 195
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Πανικούλα και εσύ είσαι θεά, δεν το παμε αυτό... Το λέμε για να το ακούσουν μερικοί μερικοί (κενό)

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    σε κανενα δεν αξιζει να ειναι μονος του!απλα εμεις ειμαστε πιο κλειστοι λογω της ασθενειας και δεν παιρνουμε ευκολα πρωτοβουλιες!γι αυτο και στο αλλο σαιτ παραπονιουνται ολοι για μοναξια γιατι κανεις μας δεν εχει το θαρρος να πλησιασει καποιον ετσι οπως ειναι η κοινωνια σημερα:(

  3. #33
    γουαιτ...στο ξαναλέω μήπως και το εμπεδώσεις: επειδή σε έχω δει και δεν είσαι ούτε χοντρή ούτε άσχημη, αλλά μια χαρά κοπέλα, κοίτα να μαλακώσεις λίγο τον χαρακτηρα σου και είμαι σίγουρη πως θα βρεις τον κατάλληλο για σένα, είτε πάσχει απο κάτι είτε όχι...
    σημασία έχει να πιστέψεις στον εαυτό σου και να σταματήσεις να βλέπεις γύρω σου εχθρους....:)

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ty white ε ρε παιδια γιαυτο υπαρχουν και τα υ2υ.Εγω θα επερνα σβαρνα καθε αρσενικο εδω χααχαχχα.αλλα ειμαι μακρια Κρητη και οι περισσοτεροι εδω ειναι Αθηνα Θεσσαλονικη γμτ.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    ολες οι σχεσεις θελουν δουλεια,οι φιλικες οι ερωτικες..
    ολοι οι ανθρωποι εχουν "θεματακια",αλλοι μεγαλυτερα αλλοι μικροτερα..
    Το θεμα ειναι να δουλευεις με τον εαυτο σου..
    Εσυ τι πιστευεις οτι "ενοχλει" τους αλλους?
    Σου συμβαινουν πραγματα που δεν ελεγχεις λογω της ψυχωσης?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Δεν ξέρω ρε παιδιά μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέτε!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Ίνσεκτ το λένε οι έρευνες ότι ζούνε πιο πολλά χρόνια οι παντρεμένοι. Και αυτό γιατί ο γάμος είναι ευτυχία. Ακόμα και αν δεν πάνε όλα καλά. Ακόμα και αν χωρίσεις, θα έχεις ζήσει κάτι έστω που βέβαια δεν το θέλω.
    Δεν είναι για όλους ευτυχία. Πολλές κοπέλες, καλονές, από φτωχές χώρες παντρεύονται πλούσιους Ευρωπαίους επειδή στην overpopulated χώρα τους δεν έχουν να φάνε. Δεν παντρεύονται από ευτυχία αλλά από ανάγκη επιβίωσης. Πολλοί celebrities παντρεύονται διάσημες ηθοποιούς και τραγουδήστριες και όταν αυτές αποφασίζουν να τους χωρίσουν ζητάνε την μισή περιουσία τους. Πολλοί άντρες από την άλλη παντρεύονται και κερατώνουν. Ποιός σου είπε ότι ο γάμος είναι ο μοναδικός δρόμος που οδηγεί στην ευτυχία? Δεν λέω για τον καθένα μπορεί να έρθει κάτι καλό αλλά δεν μπορείς να το παραγγείλεις αυτό ούτε να γνωρίζεις πως θα εξελιχθεί η ζωή και σε προσωπικό επίπεδο και σε κοινωνικό.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Φωτεινη! View Post
    ολες οι σχεσεις θελουν δουλεια,οι φιλικες οι ερωτικες..
    ολοι οι ανθρωποι εχουν "θεματακια",αλλοι μεγαλυτερα αλλοι μικροτερα..
    Το θεμα ειναι να δουλευεις με τον εαυτο σου..
    Εσυ τι πιστευεις οτι "ενοχλει" τους αλλους?
    Σου συμβαινουν πραγματα που δεν ελεγχεις λογω της ψυχωσης?
    Όχι δεν έχω τέτοια θέματα μια χαρά είμαι απλώς είμαι δύσκολη γιατί όλοι έχουν ελαττώματα αλλά σοβαρά από ότι βλέπω, άλλος θέλει φτύσιμο άλλος δεν θέλει κιλά κτλ οπότε αυτό είναι το πρόβλημα συν ότι δεν βγαίνω...

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Τι θα γίνει βρε κενό απολύτως τίποτα δεν θα γίνει. Δύο σχιζοφρενείς είναι όπως και δύο άλλοι οποιοδήποτε άνθρωποι. Αφού δεν ξέρεις καλύτερα να μη λες τίποτα πάνω σε αυτό, και όχι μόνο εσύ, όλοι...
    δε ξερω τπτ ? λες και δεν εχω ζησει μοναξια καθολου. λες και δε τη ζω ακομα. απλα οσο κυνηγας κατι, τοσο δεν ερχεται. χαλαρωσε, αποκτησε ενδιαφεροντα, ζησε τη ζωη σου οσο μπορεις, ξεχασε το το θεμα αντρας, και μπορει να σου ρθει ξαφνικα...

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Πανικούλα και εσύ είσαι θεά, δεν το παμε αυτό... Το λέμε για να το ακούσουν μερικοί μερικοί (κενό)
    δε χρειαζεται να το ακουσω, μπορει να ειναι θεα, ειδικα αν εχει και καμπυλες λολολ. :p

    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    ty white ε ρε παιδια γιαυτο υπαρχουν και τα υ2υ.Εγω θα επερνα σβαρνα καθε αρσενικο εδω χααχαχχα.αλλα ειμαι μακρια Κρητη και οι περισσοτεροι εδω ειναι Αθηνα Θεσσαλονικη γμτ.
    ναι λες και δε μπορουν να σηκωθουν να φυγουν να ρθουν Κρητη. ειδικα αν εχεις και δικο σου σπιτι.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Δεν είναι για όλους ευτυχία. Πολλές κοπέλες, καλονές, από φτωχές χώρες παντρεύονται πλούσιους Ευρωπαίους επειδή στην overpopulated χώρα τους δεν έχουν να φάνε. Δεν παντρεύονται από ευτυχία αλλά από ανάγκη επιβίωσης. Πολλοί celebrities παντρεύονται διάσημες ηθοποιούς και τραγουδήστριες και όταν αυτές αποφασίζουν να τους χωρίσουν ζητάνε την μισή περιουσία τους. Πολλοί άντρες από την άλλη παντρεύονται και κερατώνουν. Ποιός σου είπε ότι ο γάμος είναι ο μοναδικός δρόμος που οδηγεί στην ευτυχία? Δεν λέω για τον καθένα μπορεί να έρθει κάτι καλό αλλά δεν μπορείς να το παραγγείλεις αυτό ούτε να γνωρίζεις πως θα εξελιχθεί η ζωή και σε προσωπικό επίπεδο και σε κοινωνικό.
    Εγώ ξέρω απλά ότι δεν μπορώ να ζήσω μόνη μου χωρίς να έχω κάποιον να πω μια κουβέντα, να τον αγγίξω, να τον βλέπω και να κοιμάμαι μαζί του τα βράδυα όταν φοβάμαι. Αυτά για μένα είναι ευτυχία, που είναι απαραίτητη, τώρα ζω μια κόλαση πάντως... εκτός από τα συναισθήματα που δεν έχω, θέλω να ελπίζω ότι θα βρω κάποιον.......

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    σε κανενα δεν αξιζει να ειναι μονος του!απλα εμεις ειμαστε πιο κλειστοι λογω της ασθενειας και δεν παιρνουμε ευκολα πρωτοβουλιες!γι αυτο και στο αλλο σαιτ παραπονιουνται ολοι για μοναξια γιατι κανεις μας δεν εχει το θαρρος να πλησιασει καποιον ετσι οπως ειναι η κοινωνια σημερα:(
    συμφωνω πααρα πολυ...Μερικους σας εχει παρει λιγο απο κατω και δεν πρεπει...Ρε εδω αλλοι βγαινουν νικητες απο την παλιο αρρωστια που θεριζει...μονο και μονο απο την δυναμη που κρυβει ο ανθρωπος μεσα του...

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε ξερω τπτ ? λες και δεν εχω ζησει μοναξια καθολου. λες και δε τη ζω ακομα. απλα οσο κυνηγας κατι, τοσο δεν ερχεται. χαλαρωσε, αποκτησε ενδιαφεροντα, ζησε τη ζωη σου οσο μπορεις, ξεχασε το το θεμα αντρας, και μπορει να σου ρθει ξαφνικα...

    δε χρειαζεται να το ακουσω, μπορει να ειναι θεα, ειδικα αν εχει και καμπυλες λολολ. :p

    ναι λες και δε μπορουν να σηκωθουν να φυγουν να ρθουν Κρητη. ειδικα αν εχεις και δικο σου σπιτι.


    Mα δεν ειναι ευκολο ο καθενας να παρατησει την δουλεια τους σε μια εποχη που σπανιζουν οι δουλειες και να ερθει να μηνει μαζι μου με μια κοπελα που εχει και παιδι απο αλλον.σκεψου το.αν ειμαι θεογκομενα μπορεις ευκολα να το διαπηστωσεις κανοντας με αντ στο μσν.
    Παντως φαινεσαι πολυ ενδιαφερον αντρας εγω θα στην επεφτα χαχαχα φαινεσε σεξουαλης.
    υ.γ εχω και καμπυλες και ειμαι και 2μετρη!

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    δε ξερω τπτ ? λες και δεν εχω ζησει μοναξια καθολου. λες και δε τη ζω ακομα. απλα οσο κυνηγας κατι, τοσο δεν ερχεται. χαλαρωσε, αποκτησε ενδιαφεροντα, ζησε τη ζωη σου οσο μπορεις, ξεχασε το το θεμα αντρας, και μπορει να σου ρθει ξαφνικα...

    δε χρειαζεται να το ακουσω, μπορει να ειναι θεα, ειδικα αν εχει και καμπυλες λολολ. :p

    ναι λες και δε μπορουν να σηκωθουν να φυγουν να ρθουν Κρητη. ειδικα αν εχεις και δικο σου σπιτι.
    Λέω δεν ξέρεις από σχιζοφρένεια τίποτα αφού δεν έχεις. Όσο για τα άλλα ίσως έχεις δίκιο αλλά δεν μπορώ να τα κάνω ειδικά το τελευταίο...
    Ναι έχει καμπύλες λολ.
    Σιγά μην έρθουν Κρήτη τέτοιοι που είναι οι άντρες. Χαχαχα

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    συμφωνω πααρα πολυ...Μερικους σας εχει παρει λιγο απο κατω και δεν πρεπει...Ρε εδω αλλοι βγαινουν νικητες απο την παλιο αρρωστια που θεριζει...μονο και μονο απο την δυναμη που κρυβει ο ανθρωπος μεσα του...
    Νικητές βγαίνουμε κι εμείς αλλά το θέμα είναι δεν φτάνει αυτό για να ζεις ευτυχισμένος.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Όχι δεν έχω τέτοια θέματα μια χαρά είμαι απλώς είμαι δύσκολη γιατί όλοι έχουν ελαττώματα αλλά σοβαρά από ότι βλέπω, άλλος θέλει φτύσιμο άλλος δεν θέλει κιλά κτλ οπότε αυτό είναι το πρόβλημα συν ότι δεν βγαίνω...
    αρα η ασθενεια ΔΕΝ ειναι το προβλημα!!:)
    Το οτι δεν βρηκες ακομα τον καταλληλο,welcome to the jungle αγαπηηηη!!!!:)
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θα κάνατε ποτε διακοπές μόνοι σας?
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 13-06-2016, 12:00
  2. Γιατι οι σχιζοφρενεις δεν γραφουν στα forum?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 174
    Last Post: 28-10-2010, 23:21
  3. Γιατι περιθωριοποιουν τους σχιζοφρενεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 04-10-2010, 19:14
  4. Τα ζευγάρια δεν μένουν μαζί απο αγάπη, αλλά επειδή φοβούνται την μοναξιά
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 18-09-2008, 16:28
  5. Είμαστε μόνοι μας .
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 03-09-2008, 14:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •