μονο για γυναικες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    48

    μονο για γυναικες

    η ερωτηση μου απευθυνεται μονο σε γυναικες.
    σας εχει τυχει ποτε οταν περιμενετε να αδιαθετησετε να σας πιανουν περισσοτερο τα ψυχολογικα σας?δηλαδη να αγχωνεστε περισσοτερο,να σας πιανουν οι ψυχαναγκασμοι σας κτλ...εχω παρατηρησει μερικες φορες οτι οταν περιμενω να αδιαθετησω σκεφτομαι πολυ,αγχωνομαι χωρις λογο και γενικα με πιανουν ολα οσα παλευω να ξεπερασω.

    φταιει η περιοδος η εχω πισωγυρισματα?με αγχωνει πολυ οταν νιωθω οτι ξαναπερναω τα ιδια.για οσους δεν ξερουν περασα καταθλιψη,αγχος,κρισεις πανικου και ψυχαναγκασμους.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Φταιει η περιοδος......

  3. #3

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Παρομοιως εχω τα νευρα μου εκεινες τις μερες, τσαντιζομαι ευκολα, νευριαζω, κλαιω με το παραμικρο, τα βλεπω οοοοολα μαυρα, απιστευτη απαισιοδοξια, ενα ματσο νευρα χαλια! Μπορει να ειμαι καλα καποιες φορες, αλλα αμα μου δοθει μια μικρη αφορμουλα ειναι σαν το κερασακι στην τουρτα, μετα κυριευει το σκοταδι ολοκληρωτικα για ωρες/μερες!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    εκεινες τις μερες λιγο πριν ολα μαυρα σαν απο πεπλο ο συντροφος μου μου λεει να τον προειδοποιω η τελος παντων οποιος ειναι κοντα μου γιατι στανταρ θα κανω καποιον να κλαψει εκεινες τις μερες. ειμαι και πειστικη τρομαρα μου...και σε φατσα και σε λογια.... χαχαχαα!!! ασε που οντως παντα μα παντα αναρωτιεμαι αν ειναι καταθλιψη αυτο..... και μετα η ανασταση..... κυριολεκτικα!!!!!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Σε ολα αυτα να προσθεσω οτι δεν στρωνουν τα μαλλια μου και το δερμα μου ειναι τραχυ..(χεχε ειπα να το εμπλουτισουμε λιγακι το θεμα σουσου :))
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    χαχαχαχα οντως τα μαλλια..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Ορμόνες...Να συμπληρώσω και το πρήξιμο. Χώρια το δέρμα. Έχω παρατηρήσει, επίσης ότι καμιά φορά, όταν οδηγώ είμαι πιο αφηρημένη. Όσο, για τα ψυχολογικά, όσο πιο απασχολημένη ή γενικά ανεβασμένη είμαι, τόσο λιγότερο τα αντιλαμβάνομαι. Αλλά το έχω φιλοσοφήσει.
    Αν νιώθω πεσμένη μου θυμίζω ότι οφείλεται στις ορμόνες και άρα, θα μου περάσει, οπότε δε δίνω και μεγάλη σημασία. Επίσης, δε συμβαίνουν πάντα όλα μαζί. Οπότε υπάρχει μια ποικιλία. Έτσι για να μη βαριόμαστε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Ε τοτε να συμπληρωσουμε και το φαγητο, εμενα καμια δεκαρια μερες πριν μου ανοιγει η ορεξη και αδειαζουν ντουλαπια και ψυγειο. Δλδ το ενα τριτο του μηνα τρωω σα βοδι! Χαχαχαχ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Εμένα ευτυχώς, κρατάει κανά δυο μέρες αυτή η βουλιμία. Και συμβαίνει πλέον στη μέση του κύκλου. Αλλά η τάση για γλυκά και σοκολάτα, έχει να κάνει με τα επίπεδα της σεροτονίνης που μειώνονται. Ένα καλό αντίδοτο είναι το σεξ.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    48
    με τρομαζει μερικες φορες το πως νιωθω εκεινες τις μερες.εχω υποφερει απο υπερβολικο αγχος και φοβαμαι οτι θα το ξαναπαθω.προσπαθω να σκεφτομαι οτι θα περασει ομως.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    γιατι ετσι! :ρ

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Εμένα ευτυχώς, κρατάει κανά δυο μέρες αυτή η βουλιμία. Και συμβαίνει πλέον στη μέση του κύκλου. Αλλά η τάση για γλυκά και σοκολάτα, έχει να κάνει με τα επίπεδα της σεροτονίνης που μειώνονται. Ένα καλό αντίδοτο είναι το σεξ.
    Nα ρωτησω?Τι ακρηβως σε πιανει στην βουλιμια?Τρως τεραστιες ποσοτητες ας πουμε και μετα κανεις εμετο?Και με το βαρος?εχουν πολλα κιλα οι βουλιμικοι?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Ναι εχει να κανει με την υπερβολική κατανάλωση τροφής.Τρως συνεχεια χωρις να πεινας απ οτι καταλαβαινω.Μπορει να συνοδευεται απο προκληση εμετου μπορει κ οχι.
    Δεν ειναι απαραιτητο οτι ειναι υπερβαρος αυτος που το κανει

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by niah View Post
    Ναι εχει να κανει με την υπερβολική κατανάλωση τροφής.Τρως συνεχεια χωρις να πεινας απ οτι καταλαβαινω.Μπορει να συνοδευεται απο προκληση εμετου μπορει κ οχι.
    Δεν ειναι απαραιτητο οτι ειναι υπερβαρος αυτος που το κανει
    ty και εγω τροω χωρις να πειναω και μαλιστα παω να χλαπακιασω και τωρα μιας και το εφερε η σηζητηση. :P

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μου αρεσουν μονο οι αρρωστες
    By deleted-member30-03 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 15-07-2012, 18:02
  2. ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΜΑ ..ΤΟ WC!
    By sunset in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 05-12-2009, 23:41
  3. .. κ να ήταν το μόνο αυτό
    By mstrouf in forum Κακοποίηση
    Replies: 37
    Last Post: 17-07-2008, 22:04
  4. Πως πολεμάμε την κατάθλιψη? (Και όχι μόνο)
    By Θεοφανία in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 62
    Last Post: 25-03-2008, 14:22
  5. Μόνο εγώ είμαι έτσι???
    By _CASA_ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 09-05-2007, 20:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •