ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    4

    διαφορα ηλικιας

    καλησπέρα σε όλους. θέλω να αναφέρω και μια δικιά μου εμπείρια αφού διάβασα αρκετές άλλων μελών και αν μπορέσετε να μου δώσετε μερικές απαντήσεις γιατί πραγματικά δεν καταλαβαίνω.
    είμαι 17 χρονών στην τελευταία χρονιά του λυκείου και δίνω πανελλήνιες με στόχο την ψυχολογία.[απλώς ενημερωτικό]. τον αύγουστο, γνώρισα ένα παιδί 9 χρόνια μεγαλύτερο μου μέσω ενός φίλου μου. υπήρχε έλξη από τη πρώτη μέρα. αυτός [γιώργος] μόλις είχε βγει από μια σχέση 2.5 χρόνων με την οποία συζούσαν. για 3 βδομάδες περνούσαμε τέλειαα. βρισκόμασταν καθημερινά και με φίλους. πηγαίναμε σε συναυλίες, σε κάμπινγκ. μετά απ'αυτο το διάστημα όμως, με πήρε τηλέφωνο και μου είπε: όσο και αν θέλω να είμαστε μαζί δεν γίνεται γιατί μας ξέρουν όλοι [ μένουμε σε μικρή πόλη] και ήδη έχει μαθευτεί. πέρασαν 2 μέρες, τον ξαναείδα και μου είπε να πάω σπίτι του. Δεν πήγα όσο και να το ήθελα. μου το ξαναείπε 3 φορές και του είπα πως δεν με σέβεται με αυτό που κάνει. κάποια στιγμη ξανασυνεχίστηκε. ήταν πολύ καλός μαζί μου, με πρόσεχε, μου ανοίχτηκε. ώσπου ένα βράδυ [του οκτωβρίου] ήρθε σπίτι μου, είδαμε ταινία και έμεινε το βράδυ. την επόμενη μέρα βγήκα και τον πέτυχα έξω. καθόταν με μια πρώην του και ξαφνικά τους είδα να φιλιούνται. δεν αντέδρασα έντονα απλώς, ήπια το ποτό μου και έφυγα. από τότε δεν του ξαναμιλησα. τον έβλεπα σχεδόν κάθε βράδυ καθώς συχνάζουμε στο ίδιο μαγαζί και είμαστε στην ίδια παρέα. μου μίλησε αυτός τα χριστούγεννα και με ρώτησε γιατί δεν του μιλούσα. του εξήγησα πως ενώ ήξερε πώς ένιωθα γι'αυτόν και πως ήταν πολύ εύκολο να κολλήσω μαζί του όντας 17χρονών [αυτός μουσικός και 26 χρονών] δεν με σεβάστηκε. επίσης του είπα ότι έδινε δικαιώματα επειδή ερχονταν πολλοί φίλοι του και μου έλεγαν: καλός ο γιώργος??? και διάφορα τέτοια. μου είπε ότι έχει κάφρους φίλους. και μόλις έφυγε μου έστειλε μήνυμα: ΕΛΑ ΣΠΙΤΙ ΑΝ ΘΕΣ, ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΟΜΩΣ. δεν απάντησα με πολύ μεγάλη δυσκολία.
    Γενικότερα, όποτε με έβλεπε να μιλάω με κάποιον άντρα τον κοίταζε περίεργα και ερχόταν και αυτός και έμπαινε στη κουβέντα.
    ξέρω ότι δεν θέλει σχέση, αλλά θέλω να καταλάβω, γιατί τα έκανε όλα αυτά? όποτε εξαφανιζόμουν με κυνηγούσε. ξέρω ότι δεν αξίζει απλώς θέλω να καλύψω τον εγωισμό μου που πληγώθηκε και να μάθω αν με ήθελε όντως ή απλώς το έκανε για να με ρίξει στο κρεββάτι.
    [παραλείπω πολλά γιατί είναι διάστημα 8 μηνών, αν δεν κάλυψα ικανοποιητικά κάτι, πείτε το μου]
    ευχαριστώ!!
    Last edited by ksotiko; 17-03-2011 at 19:09.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Δεν σε εβλεπε σοβαρα,ησουν απλα μια περιπετειουλα για αυτον.
    Και απο οτι καταλαβα απο τα λεγομενα σου - αν ειναι αληθινα -, του τυπου το μονο που τον ενδιαφερει ειναι ο εαυτουλης του.
    Παρτο αποφαση και την αλλη φορα επελεξε ενα ατομο που θα σε σεβεται και οχι καποιον που απλα σου εκανε εντυπωση.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ πιστεύω πως σε ήθελε απλά φοβόταν την κατακραυγή. Είναι παράνομο. Και μπορούσε να ξεκολλήσει πιο εύκολα όταν τον ήθελες, γιατί ως γνωστόν, με το φτύσιμο κολλάμε.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    4
    αυτό μου έλεγε πως φοβόταν, λογικά τον έκραξαν και οι φίλοι του. έχω και μία αδερφή 30χρονών και ήταν φίλοι με το γιώργο, την ξέρει από πολύ παλιά. και πάντα της μίλαγε χαλαρά σαν φιλαράκια. και α' όταν έγινε αυτό μεταξύ μας, της μιλούσε σα βρεγμένη γάτα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ναι εγώ αυτό πιστεύω το είπα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Απο τη μια λες οτι ξερεις πως δε θελει σχεση και απο την αλλη αναρωτιεσαι αν σε ηθελε πραγματικα ή απλως για το κρεβατι. Αντιφατικο το βρισκω.
    Επισης θα συμφωνησω με τον Empneustn.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Empneustns View Post
    Δεν σε εβλεπε σοβαρα,ησουν απλα μια περιπετειουλα για αυτον.
    Και απο οτι καταλαβα απο τα λεγομενα σου - αν ειναι αληθινα -, του τυπου το μονο που τον ενδιαφερει ειναι ο εαυτουλης του.
    Παρτο αποφαση και την αλλη φορα επελεξε ενα ατομο που θα σε σεβεται και οχι καποιον που απλα σου εκανε εντυπωση.
    Ακριβώς. Παίζει μαζί του και πιθανόν με άλλες, πρώην και νυν. Ό,τι κάτσει, πουλάμε και λίγο παραμύθι.
    Κλασική συμπεριφορά μουσικού που θέλει κοινό να τον θαυμάζει.

Similar Threads

  1. Δεν καταλαβαίνω τίποτα πια_Βοήθεια
    By eva_22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 06-06-2007, 18:38

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •