Σαν την μητέρα ΚΑΝΕΙΣ!!!!!! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by marouba View Post
    Σήμερα κλείνει 1 χρόνο μακριά μας, είναι η χειρότερη μέρα της ζωής μου. Το Σάββατο κάναμε το μνημόσυνο, ήμουν σαν φυτό δεν μου βγήκαν κλάματα........ Σήμερα όμως είμαι χάλια απορώ πως ήρθα στην δουλειά μου. Την βλέπω συνέχεια μπροστά μου, σκέφτομαι τις τελευταίες ώρες, μετράω το κάθε λεπτό που περάσαμε πριν 1 χρόνο στην εντατική.....
    Έχεις δίκιο Julias σε αυτα που μου γράφεις όπως όλοι σας και σας ευχαριστώ πολύ!!!! Αλλά πάντα υπάρχει ένα αλλά...........
    Σ' αγαπώ και θα σ' αγαπώ για πάντα ψυχούλα μου!
    Φυσικα και θα την αγαπας, για παντα. Απλα σε λιγο καιρο δεν θα πονας τοσο πολυ! Να εισαι σιγουρη. Δωσε και παρε αγαπη. Η μονη λυση!!!

  2. #47
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    37
    Marouba, να μαστε καλά να θυμόμαστε τις μανούλες μας! Είναι ξεκούραστες εκει που είναι.
    Last edited by liakleo; 02-02-2012 at 16:05.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    ΚΑΝΕΙΣ...Εγώ με αυτά που περνάω την είδα στον ύπνο μου έριχνε νερά κ μου είπε πως δε θα φύγει αν δε τα τακτοποιήσει όλα,θα πρέπει να σημειώσω ότι με τα όνειρα έχω κάτι ιδιαίτερο ψυχικά

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    1
    τα ονειρα κατι συμβολιζουν γενικα

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    ναι κ εμένα ήδη άρχισε να βγαίνει,βρήκα φαγητό για τα παιδάκια μου,κουρεύουν το δάνειο του σπιτιού μου κ δε θα το χάσω...μέσα σε 3 εβδομάδες έχει κάνει ανεπανάληπτα πράγματα , να τις θυμάστε τις μανούλες κ να ανάβετε το καντήλι είναι ότι πιο ιερό, μας χάρισαν τη ζωή, ακόμη κ ζωή με δυσκολίες-ο πόνος λέει είναι το αλάτι της ζωής κ από τις δυσκολίες μαθαίνουμε,μανούλα είμαι κ ήθελα να αυτοκτονήσω με βοήθησαν εδώ κ άλλαξα πρώτα για τον εαυτό μου κ έπειτα γιατί πρέπει να σταθώ βράχος στο αίμα μουσαν την μητέρα κανείς

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Τι κάνεις marouba, είσαι καλύτερα; Συλλυπητήρια! Πολύ κρίμα για τη μαμά σου. Σε καταλαβαίνω πως νιώθεις, αλλα απο δική μου εμπειρία θα σου πώ να μην κρατάς μέσα σου όλα αυτά που νιώθεις. Βρες έναν άνθρωπο να τα λες.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Μαλλον ειναι ο χειροτερος πονος , αυτος και το να χανει η μανα το παιδι!! Γιατι η ζωη να εχει τετοιο τελος?! Δεν θα συμφιλιωθουμε ευκολα με αυτο!!!! Συλληπιτιρια ευχομαι , και καλη δυναμη !! Ειμαι σιγουρη πως εχεις τα παιδια σου και χαρη σε αυτα θα βρεις την δυναμη και θα τα βγαλεις περα!!!!!!!!!!!

  8. #53
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    25
    Καλημέρα σε όλους, μπήκα πάλι μετά από πολύ καιρό..... Είχα την ανάγκη να γράψω εδώ το πως αισθάνομαι.... Τον Ιανουάριο θα κλείσει 2 χρόνια μακριά μας χωρίς να την αισθάνομαι,να την ακούω, να μιλάμε. Δεν γράφω να την βλέπω γιατί ευτυχώς την βλέπω συχνά στα όνειρα μου. Προσπαθώ και συνεχίζω την ζωή μου, δυστυχώς όμως δεν παύει να υπάρχει αυτό το κενό!!!!! Εδω και 2 μέρες δεν είμαι καθόλου καλά ψυχολογικά, εχω απίστευτα νεύρα, δεν μιλάω και είμαι κλεισμένη πάλι στο δωμάτιο μου όπως ΤΟΤΕ!!!!! Ολοι γράφετε οτι ο καιρός είναι ο γιατρός, ναι είναι αλλά υπάρχει και αυτό το αλλά........ Μου λείπει πάρα πολύ...... Κάποτε είχαμε πάει σε μια εκδήλωση μαζί και ευτυχώς είχα τραβήξει ενα βιντεάκι που δυστυχώς δεν φαίνεται αλλά ακούγεται το γέλιο της!!!! Κάπου κάπου το βάζω και την ακούω έστω και έτσι!!!!!! Ουφ είναι πολύ σκληρό ........

  9. #54
    Η δική μου εκδοχή: δεν με νοιάζει καθόλου η μάνα μου, παλιότερα είχα ευχηθεί να πέθαινε, δεν ξέρω βέβαια πως θα νιώσω όταν αυτό συμβεί, πάντως μιλώντας για τώρα τη βλέπω αραιά και που, αν και μένουμε πολύ κοντά, και δεν νιώθω την ανάγκη της, η σχέση μας είναι εντελώς τυπική,την έχω απομυθοποιήσει εντελώς από τότε που έκανα δικά μου παιδιά, είδα τα τραγικά λάθη της που ποτέ δεν θα συγχωρέσω. Για μένα η μάνα που με γέννησε δεν σημαίνει αυτόματα ότι αξίζει και την αγάπη μου ή το σεβασμό μου.
    Καταλαβαίνω πως είναι να χάνεις κάποιον που αγαπάς, μόνο που για να το νιώσω πρέπει να βάλω στη θέση αυτή κάποιον που αγαπώ δηλ. τα παιδιά μου πρώτα και μετά τον άντρα μου.

  10. #55
    marouba μου καταλαβαίνω ότι ήσουν πολύ δεμένη με τη μανούλα σου και το γεγονός ότι ήταν πολύ νέα χειροτερεύει τα πράγματα.Είχες κάθε δικαίωμα να βιώσεις το πένθος σου.
    Εγώ όμως θέλω να σε ρωτήσω:
    εσύ είχες μανούλα και είχες προφανώς τις καλύτερες εμπειρίες από εκείνη
    στα παιδάκια σου με ποιό δικαίωμα στερείς αυτό το προνόμιο??????????
    ο άντρας σου δεν έχει μάνα??
    θα μπορούσες εσύ να υποστείς αυτήν την ατμόσφαιρα μέσα στο σπίτι να είναι μόνιμη??????????
    θα σου πω εγώ την δική μου άποψη για την αγάπη και τον θάνατο μήπως και σε βοηθήσω
    αγάπη δεν είναι να βλέπεις τον άλλον,να τον αγγίζεις,να του μιλάς
    αγάπη είναι να είσαι ευτυχισμένος που είναι καλά ακόμη κι αν βρίσκεται στην άλλη άκρη της γης
    αγάπη είναι να πιστεύεις ότι είναι διαρκώς δίπλα σου κάποιος ακόμη κι έχει <<φύγει>> 20 χρόνια πριν
    αγάπη είναι να νοιώθεις ευτυχισμένη διότι πιστεύεις ότι εκεί που έχει πάει είναι καλύτερα για εκείνη παρόλο που εσύ τη στερείσαι
    πάψε λοιπόν να κάνεις μίζερη τη ζωή της οικογένειάς σου
    δεν έχεις κανένα δικαίωμα
    αν δεν μπορείς να το καταφέρεις μόνη σου ζήτα βοήθεια


    ΥΓ.
    πάντως το γεγονός ότι η οικογένειά σου δε σε γεμίζει ώστε να ξεπεράσεις τη μητέρα σου εμένα μου φαίνεται περίεργο.
    όλοι χάσαμε τους γονείς μας
    πονέσαμε,κλάψαμε,πενθήσαμε
    μέχρι εκεί
    ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Πως να βοηθήσω την μητέρα μου;
    By deletedmember170918 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2010, 05:23
  2. συμπονια για την μητερα μου
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 05-02-2010, 22:00
  3. Η σχεση μου με την μητερα..
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 23-08-2008, 00:01
  4. Πρόβλημα με την μητέρα μου
    By hl24 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 26-06-2008, 22:02
  5. ΕΓΩ,ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ
    By LOGOPSYXOS in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-12-2005, 13:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •