http://www.youtube.com/watch?v=VrSuCc50QjΑΜΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΕ - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 113 of 113
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Μπου μου, τι ήταν αυτό που διάβασα ? Τι υπερμεγέθη βλακεία μπορεί να ξεστομίσει κανείς ?...............

    Τελικά, είναι τραγικό που τα παιδιά, δεν μπορούν να διαλέξουν τους γονείς τους....

    Ότι κι αν σημαίνει αυτό .........
    Last edited by sabb; 30-05-2011 at 19:10.
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    boubourina

    διαβασα ,και δεν δικαιολογω τιποτα δεν υπαρχουν λογια ,αλλα θα σου πω τουτο ,μεσα απο αυτα που εχω περασει εγω ,και ακουσει ολο αυτο το διαστημα, απο τους δικους μου ,ειναι πανω κατω τα ιδια Ισως καποιοι να νομισουν οτι θελω να τους δικαιολογησω ,αλλα προθεση μου δεν ειναι αυτη . Θα πω μονο οτι με τα μυαλα που κουβαλανε και μιλαω για τους δικους μου μονο ,οτι θελω να πιστευω οτι το εκαναν με την προφαση οτι ετσι θα μαλακωσει ο πονος και η απωλεια μου, αν καταφερναν να σπειρουν αμφιβολιες προς το προσωπο του.
    ,Νομιζω οτι απλα δεν ξερουν αλλο τροπο (θελω να πιστευω) Ειναι ο απαξιωτικος , χωρις κανενα σεβασμο προς τον πονο σου, και σε στιγμες που θελεις μια παρηγορια να περνεις μαχαιρια Δεν ξερω αν το κανουν για επιβεβαιωση δικια τους ,η γιατι δεν αντεχουν,αν και ποναει αρκετα ,εγινα λιγο ποιο ανθεκτικη .
    Αλλα μαθε να τα προσπερνας καλη μου ολα αυτα οσο και αν πονανε ,Επικεντρωσου σε σενα στο Νικολα ,και μεινε με ανρωπους που αισθανεσαι ομορφα και ζεστα ..Ξερω οτι περιμενουμε απο τους δικους μας ανθρωπους πρωτα μια γλυκια κουβεντα, αλλα αν αυτο δεν ειναι εφικτο ,οσο και αν το θελαμε μεσα μας απλα συνεχιζουμε ,και ο απολογισμος ,οταν θα αισθανθουμε δυνατη μεσα μας
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  3. #108
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    bou δεν αμφιβάλλω ότι πιθανόν ήταν ένας τρόπος της μητέρας σου να σε προσεγγίσει, ακριβώς επειδή είχατε αυτή την κουβέντα περί αποξένωσης πριν. Δεν είναι τυχαίο το πότε ξεφουρνίζονται κάτι τέτοια 'μυστικά'. Από εκεί και πέρα όμως, η 'αλήθεια' είναι κάτι πολύ σχετικό... για μένα είναι αυτό που νιώσαμε, αυτό που ζήσαμε και τίποτα παραπάνω. Κράτα το και άστο με τον χρόνο να γίνει μέρος του εαυτού σου όπως εσύ θα επιλέξεις.

    Πολλές φορές οι άνθρωποι βρίσκουν την ευκαιρία μετά από μια απώλεια να ζήσουν το 'παραμύθι' ή το 'δράμα' που δεν έζησαν κοντά στον άνθρωπο που χάθηκε. Όμως εσύ κι ο Τάκης είχατε τόσα πολλά και δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. Οπότε μην ασχολείσαι με όποιον προσπαθήσει για δικούς του λόγους να στρέψει τις αναμνήσεις σου σε συγκεκριμένη κατεύθυνση. Η απώλεια δεν γίνεται μικρότερη ούτε με το να εξωραϊζουμε πρόσωπα και καταστάσεις, ούτε με την υποτίμηση και το θυμό.

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Διαβασα τα σχολια σας και σας ευχαριστω που απαντησατε.
    Διοδιο, Σαββα, αρσι, σοφτακι ολοι πιασατε ενα μερος της ουσιας.
    Η σχεση μου με την μαμα μου ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο στη ζωη μου ισως το μεγαλυτερο και δεν το εχω λυσει ακομα στα 40 μου. Και μαλλον θα συνεχιζω να παριστανω την εφηβη απεναντι της οπως εκεινη θελει, να μου διαλεγει ρουχα, αντρα, φιλους κλπ κλπ κλπ
    Δεν ειναι κατι που θα το λυσω τωρα, δεν εχω τη δυναμη.
    Καταφερα πολλα μα παααααρα πολλα πραγματα στη ζωη μου, ξεπερασα σε αντοχες ενα μεσο ανθρωπο αλλα δεν καταφερα να ενηλικιωθω ακομα στα ματια της

    οποτε θα γινει το εξης:
    Περα απο τις φρασεις που σας ειπα δεν ειπαμε κατι περισσοτερο για το θεμα
    Δεν θα την ρωτησω τιποτα
    Δεν θα χωρισω τη φιλη μου, αλλωστε 1-2 φορες το μηνα τη βλεπω και δεν ειναι οτι στηριζομαι σε εκεινη και αν με προδωσει θα πεσω
    Δεν θα χαλασω την εικονα που εχω στην καρδια μου για τον αντρα μου
    Αν ειναι να ποναω, θελω να ποναω για οσα προλαβαμε να ζησουμε μαζι και οχι για οσα ισως ρισκαραμε να ζησουμε χωρια
    Αν ειχε κατι με τη φιλη μου και περισσοτερο φιλη του τοτε και εκεινη θα ποναει αρκετα οπως και εγω και δεν τολμαει να το πει
    Αμφιβαλλω οτι εχει γινει το οτιδηποτε μεταξυ τους
    Εκεινη ηταν η μονη που ηξερε τα 3 πρωτα χρονια τη σχεση μας και την σερναμε την καημενη σε καθε ταξιδι μαζι μας για καλυψη, και εβγαζε και τρελο τον καθενα που μας επαιρνε χαμπαρι.
    Θεωρω οτι ειναι πολυ πιθανο να υπηρχε τρυφεροτητα μεταξυ τους και αγαπη και ισως να εκφραζονταν με τροπο υποπτο για τους πιο εξω.
    Εζησαν πολλα μαζι και ηταν ενωμενοι
    Δεν νομιζω οτι σε μια ερωμενη λες την αλλη μερα το πρωι :" Κοιτα πως λαμπει η μπουμπουρινα σημερα! .... την τακτοποιησα χθες βραδυ"!!!!
    Ο αντρας μου ηταν πολλα πραγματα αλλα οχι γυναικας. Ηταν μονιμως σπιτι, ηταν συνεχεια με τον μικρο, δεν εβγαινε με φιλους δεν ειχε βραδυνες παρεες και στο τελος τελος ολα αυτα ειναι αυτη τη στιγμη που εφυγε περιττα, Δεν βλεπω σε τι μου χρησιμευει μια οποιαδηποτε πληροφορια αυτου του τυπου.
    Η μητερα μου θελει να μου δειξει ποσο κουτη και κοριοδο ειμαι που μαζεψα τα παιδια του, που δεν πηγα να ζησω μαζι της, που στηριζομαι σε αλλους και οχι σε εκεινη και μονο.

    Δεν καταλαβαινει οτι ακομα και αν με απατουσε παλι θα μαζευα τα παιδια του αυτη την δυσκολη ωρα. Γιατι ετσι ειμαι εγω, γιατι αυτο με φερνει σε ισορροπια με τον εαυτο μου, γιατι αυτο μου δινει ησυχο υπνο τα βραδυα.
    Και αν ποτε στη ζωη μου υπαρξει αλλος ανθρωπος, που η μαμα μου θα ηθελε πολυ να τον διαλεξει η ιδια, αυτα τα παιδια ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι πλαι μου σε καθε αποφαση και οχι εμποδιο, οπως εκεινη πιστευει γιατι αυτα τα παιδια δεν διεκδικουν απο μενα ουτε μανα ουτε πατερα, ειμαστε απλα ενωμενοι για να περασουμε τα δυσκολα και ευχομαστε το καλυτερο ο ενας για τον αλλον.
    Η μαμα μου θα ενηλικιωθει και εκεινη καποτε
    Ελπιζω να μην ειμαι πολυ μακρια οταν θα γινει αυτο και ευχομαι να μην με πονεσει και αλλο, αρκετα εχω πονεσει μεχρι σημερα.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ρε μπουμπού, έλεος, τι σου λαχαίνει και σένα μέσα στο ζόρι σου! Να ξέρεις πως η στάση σου είναι ψύχραιμη και είναι υπέρ σου που δεν άφησες τόσο προφανέστατα χειριστική
    κίνηση να σε καταβάλλει. Δεν είχε νόημα όλο αυτό, γιατί να σου προστίθενται κομμάτια επώδυνα πάνω στην πορεία σου και φρέσκα βάρη? Ακατανόητο. Ίσως να ήθελε να σε υποτιμήσει για να ανέβει εκείνη, αλλά ήταν *κομματάκι* ανήθικο αυτό. Και κάτι που δεν σου είχα αναφέρει ως τώρα, το γεγονός πως τα παιδιά του συντρόφου σου από τον προηγούμενό του γάμο τα λες παιδιά σου και τα έχεις κάνει κομμάτι της δικής σου ζωής, και μόνο αυτό λέει πολλά για το ότι δε συνδέεις τη μητρότητα με την ιδιοκτησία ή το δικό σου μόνο "αίμα".Και σπανίζει και είσαι για μπράβο κοπελιά! Νά'σαι καλά και να τους δίνεις από τη ζεστασιά σου, σε έχουν όλα τους ανάγκη και θα μάθουν τόσα από σένα. Φιλιά πολλά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    σε ευχαριστω Rain, και εγω μαθαινω απο εκεινα
    και ειναι εκεινα ολα που με κανουν να νιωθω οτι εχω ακομα οικογενεια, οτι δεν ειμαι μονη μου αλλα εχω ολα αυτα που αγαπησα μαζι του
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Πραγματικά είναι πολύ σημαντικό που αυτά τα παιδιά σε έχουν.

    Και είναι σημαντικότερο που έχετε γίνει οικογένεια.

  8. #113
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    66
    Μπομπου ειναι ανηθικο αυτο που ε'κανε η μανα σου,συγγνωμη κι 'ολας. Το πονο μας δεν μπορει να το καταλαβει κανεις αν δεν το ε'ζησε.Ασε...μη ψαχνεις.
    Αλλα μη κανεις το λαθος να αμφιβαλεις για τον αγαπημενο σου.Γιατι αυτη τη στηγμη αυτο κανεις:
    Δεν νομιζω οτι σε μια ερωμενη λες την αλλη μερα το πρωι
    δεν ηταν ερωμενη.σου ειπε η μανα σου οτι δηθεν κατι ειδε (της φανηκε). Και εσυ αμεσως- *ερωμενη*.Δεν τον ξερεις τον αντρα σου? Δεν ξερεις τη φιλη σου? Και στο κατω-κατω απο ενα φιλι μεχρι *ερωμενη* υπαρχει και καποιος δρομος...
    Εμενα τωρα αν μπορουσα να τον γυρισω...οτι θελει ας ε'κανε...λεξη δεν να ελεγα..μονο να ζουσε...την ψυχη μου θα πουλουσα στο διαβολο...μονο να ζουσε...

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. Δείτε το βίντεο και πείτε μου την αποψή σας.
    By shifter in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 03-09-2010, 19:24
  2. http://psychohiro.blogspot.com/
    By AWE in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 11-04-2009, 21:29
  3. http://psychohiro.blogspot.com/
    By AWE in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 11-04-2009, 21:28
  4. http://psychohiro.blogspot.com/
    By AWE in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 11-04-2009, 21:24
  5. ΦΕΓΓΑΡΙ
    By fly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 31-07-2007, 14:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •