με αφησε για αλλη.. - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 303
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Αν η αγάπη μου είναι ανόθευτη,
    τότε ξέρω πως σ'αγαπώ ακόμη κι όταν δεν είσαι πια μαζί μου.
    Αν η αγάπη μου είναι αληθινή,
    τότε δε σκέφτομαι πως αντανακλά στην εικόνα μου
    ότι έφυγες από μένα, στους φίλους και τους γνωστούς μου.
    Αν η αγάπη μου είναι πραγματική,
    τότε δε σε καταπίνω, δε σε ρουφάω μέσα μου,
    ούτε εγώ συγχωνεύομαι μαζί σου.
    Αν η αγάπη μου δεν είναι εγωκεντρική,
    τότε σου εύχομαι νά'ναι καλός ο δρόμος σου σε τούτη τη ζωή
    και το πρόσωπό σου να στολιστεί με ρυτίδες γέλιου.
    Ν'ασπρίσουν τα μαλλιά σου στα χρόνια τα πολλά και τα γεμάτα.
    Αν η αγάπη μου δεν είναι κτητική,
    τότε σου επιτρέπω να μην είμαι τα πάντα για σένα.
    Αν η αγάπη μου γνωρίζει σεβασμό,
    τότε δε σε βρίζω επειδή επέλεξες να μη μείνεις άλλο.
    Αν σ'αγαπώ, δε θέλω να σε εκδικηθώ,
    γιατί δε θέλω να πονέσεις.
    Αν σ'αγαπώ, δε σου στερώ το δικαίωμα
    να ορίζεις το παρόν και το μέλλον σου εσύ μονάχος.
    Αν σ'αγαπώ δε σε φθονώ
    και θέλω να βρεις εκεί που πας
    σώματα να αγαπήσεις, στόματα να σε φιλήσουν,
    αγκαλιές να ξεκουραστείς, λόγια να σε μαλακώνουν,
    επαφές να σε κάνουν δυνατό.
    Αν σ'αγαπώ, την κοπέλα σου την αγαπώ κι εκείνη,
    γιατί σου δίνει αυτό που διάλεξες και κείνο που χρειάζεσαι τώρα.
    Σ'αγαπώ γιατί είσαι συ, κι αν αύριο το πρόσωπό σου δεν είναι πια
    όμορφο, πάλι θα τ'αγαπάω.
    Αν το σώμα σου χάσει την ικμάδα του, πάλι θα σ'αγαπώ.
    Κι αν κάποτε δεν έχεις συντροφιά, αν κάποτε σου λείπει ένας φίλος,
    αν κάποτε φοβηθείς και θέλεις να έρθεις να μου το πεις,
    θα έχω αφήσει ανοιχτή την πόρτα μου,
    έλα δίχως να τηλεφωνήσεις.

    #Αν καταφέρω έτσι να σ'αγαπώ, τότε ποτέ δε σε χάνω, ούτε με χάνεις εσύ.

    συγγνώμη για το χώρο που πήρα, ήθελα απλά να μοιραστώ τις σκέψεις μου.
    Μπορεί να βρεις κάτι μέσα τους που να σ'αγγίζει, μπορεί και όχι.
    όπως κι εγώ πολλά θέλω να μάθω για ν'αγαπώ σωστά, πολλά μου λείπουν, ίσως έτσι ο καθένας μας.:)
    υπεροχο!!!!! ηρω μου υπεροχο!!!!!!! ομορφο!!! αληθινο!!!! ποσο με εκφραζει!!!! ποσο θελω τετοιες αγαπες!!!! ποσο ολα!!!! ευχαριστουμε :)
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Κι εγώ ευχαριστώ researcher.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    σιγα βρε κοπελια!σιγα!δηλαδη εσενα το κριτηριο σου ειναι το περιτυλιγμα?θα σου λειψουν οι κοιλιακοι του και το σεξυ βλεμμα του?γιαυτα πονας?πραγματικα εισαι επιφανειακη..
    οταν σε καποιον θα σε ερεθιζει το μυαλο του και η καρδια του τοτε θα καταλαβεις τι εστι ερωτας.

    Εγώ εδώ θα παω πάλι κόντρα και θα πω ότι μια όμορφη εξωτερική εμφάνιση είναι ένα τεράστιο προσόν όσον αφορά τις διαπροσωπικές σχέσεις.Με λίγα λόγια,ο όμορφος/όμορφη δε χρειάζεται να προσπαθήσει πολύ γενικώς.Όταν αυτό που έχεις δίπλα σου είναι όμορφο,με την κλασική έννοια,τόσο πιο ωραία νιώθεις και τόσο πιο δύσκολα το αλλάζεις.Πολλοί άντρες πχ πολύ δύσκολα θα χώριζαν μια κοπέλα με όμορφο σώμα και πρόσωπο και αν το έκαναν σίγουρα θα τους πόναγε.Το ίδιο και οι γυναίκες πιστεύω.Τώρα για το μυαλό και την καρδιά εντάξει,ξέρω άντρες και γυναίκες που τα έχουν αλλά δεν τους φτάνουν και καταλήγουν στα γυμναστήρια και τις δίαιτες για να αποκτήσουν εμφάνιση.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    Quote Originally Posted by danigreece View Post
    Γεια και απο μενα παιδια...Το μονο που καταλαβαινω ειναι πως εχεις εναν αυτοσκοπο στη ζωη σου?Να βρεις καποιον αμεσα?Τον ερωτα της ζωης σου?Και αν αυτο γινει σε ενα χρονο σε δυο χρονια τι θα γινει θα τρελαθεις?Δυστυχως δεν ερχονται κατα παραγγελια τα αλλα μας 1/2!Τωρα το σεξ απο εκδικηση τι νοημα θα εχει?Οτι θα του θιξεις τον εγωισμο?Ε και τι εγινε μωρε?Που στο κατω κατω αν ειναι οντως τοσο γαιδουρι ισως και δεν ιδρωσει το αυτακι του και καθολου...Για το οτι εμπλεξε με αλλη (χειροτερη κατ εσε) εμφανισιακως τι να σου πως γουστα, αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου, του προσφερει ελευθερο χρονο για να κοιταει δεξια αριστερα, εχουνε τα ιδια γουστα ειναι κοπελα με χιουμορ του δινει πραγματα που εσυ δεν εδινες κανει καλυτερο σεξ και ο.τι μπορεις να φανταστεις...Γενικα ενας χωρισμος ειναι επιπονος...Αλλα αυτο που πρεπει να πιεσεις τον εαυτο σου να κανει είναι να κανεις πραγματα για σενα...Να προσπαθεις να περνας καλα και όντας μόνη σου...Και ολοι το εχουμε περασει αυτο...Δυστυχως...
    ναι. εσυ πως πιστευεις οτι θα τον ξεπερασω? πηγαινοντας γυμναστηριο και κανοντας πραγματα για μενα? αυτα ειναι βλακειες.οσο περναει ο καιρος και δεν βρισκω καποιον να μου ταιριαζει τοσο χειροτερα γινομαι, τοσο απογοητευομαι,τοσο νιωθω οτι δεν αξιζω κατι καλο. βρισκομαι στην χειροτερη φαση της ζωης μου και δε μπορω να σκεφτω καθαρα δυστυχως.

  5. #155
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    36
    επειδη ειναι επιλογη σου να μην το κανεις και να ταλαιπωρεις τον εαυτο σου.. με τους δικους σου μιλησες? ισως αυτοι καταφερουν να σε πεισουν να παρεις την αξιοπρεπεια που σου εμεινε και να προχωρησεις... απλα μιλαει ο εγωισμος που σε αφησε το παιδι.. ωριμασε ..αποδεξου το και προχωρα .. εισαι σα το παιδακι που του πηραν το γλυκο και το θελει πισω..δειξε λιγο δυναμισμο ..καν τον να σε θυμαται εστω σαν καποια που ηταν δυνατη και οχι σαν θυμα .. αφου σε νοιαζει τοσο αυτος ...

  6. #156
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    9
    Το πρόβλημα σου τελικά είναι οτι θες να έχεις ωραίο γκόμενο. Λίγο εγωιστικό αλλά οk,δίκη σου είναι ζωή. Αν τελικά αρχίσεις να πηγαινεις με το ένα και τον άλλο δωσε μια περιγραφη σου(πρόσωπο,στήθος κτλ) και οσοι πιστοι προσέλθετε!
    Πιστεύω!πιστεύω!χαχαχαχα
    Φιλιά!
    Last edited by thly; 03-04-2011 at 04:51.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    ευχομαι μην παθει κανεις αυτο που επαθα εγω.

  8. #158
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Παντως δεν εισαι η μονη.Εγω το επαθα λιγο καιρο μετα που χωρησα απο τον αντρα μου.Απο τον αντρα που ειχα και παιδι.Για φαντασου ποσο ποναει αυτο....

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Ελα βρε κατεστραμμενη ,ολες το παθαμε κ αυτες που δεν το επαθαν ,θα το παθουν!
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by katestrammeni View Post
    ευχομαι μην παθει κανεις αυτο που επαθα εγω.
    Ποιο είναι το τρομερό που έπαθες και δεν έχουμε πάθει όλοι οι υπόλοιποι? Ότι χώρισες και στεναχωριέσαι? Πολύ σπάνιο, πράγματι. Και αγιάτρευτο! Ξέρεις πόσες φορές έχω χωρίσει? Και πόσες ξαναερωτεύτηκα?

  11. #161
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Κατεστραμενη εφαγες χυλοπιτα?Και εμεις εχομε φαει μην σκας.λολολ.και ειδα το βιντεακι με τον γκομενο και ειναι παιδι σιγα τον αντρα!

  12. #162
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    9
    Τωρα σε τι φαση βρισκεσαι panikoula?εισαι με καποιον?τα ξαναβρηκες με τον αντρα σου?

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180
    h ιστορια , δυστιχος δεν εχει ποτε ευτιχισμενο τελος κ το περνεις πρεφα στην πορεια...
    ετσι ειναι , ετσι παει , ο καθενας τον δρομο του τραβαει... μετα ξεχναει... κ η ζωη συνεχιζετε μην νομιζεται...
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

  14. #164
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by thly View Post
    Τωρα σε τι φαση βρισκεσαι panikoula?εισαι με καποιον?τα ξαναβρηκες με τον αντρα σου?
    Οχι με τπτ δεν τον ηθελα εκτος οτι ηταν τεμπελης και εμ χτυπαγε,οταν μειναμε σε διασταση να δουμε τι θα κανουμε αυτος βρηκε γκομενα.
    Και εγω εχω και τον γιο να μου τον θυμιζει οσο κιαν θελω να τον ξεχασω ο γιος μου ειναι καρμπον ο πατερας του σε εμφανηση.
    Γιαυτο τον εδιψξα και οριστικα και εδω και 7 χρονια πολλες φορες που ερχεται να παρει το παιδι μου βαζει χερι.Τελευταια δεν θελει καν να δει το παιδι εμαθα οτι αρραβωνιαστικε xaxa
    Εγω κανω εφημερες σχεσεις δεν εχω κατι σταθερο.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λετε.σιγουρα ειναι κατι παροδικο.αλλα ειναι μια ιστορια που θα με ποναει χρονια. και σιγουρα με εχει κανει να μην ξαναεμπιστευτω αντρα.
    δεν ηταν ενας απλος χωρισμος ομως αυτο εχετε καταλαβει? μακαρι να μου ελεγε εχω βρει καποια αλλη θελω να χωρισουμε,αλλα μονο αυτο δεν εχει κανει.

Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. θεμα......αφησε μου περιθωρια........
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 07-02-2013, 09:25
  2. Με αφησε ενω ετοιμαζομασταν για Γαμο
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 17-02-2012, 19:07
  3. Replies: 113
    Last Post: 01-05-2011, 16:23
  4. Άλλη μια φορά.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 09-07-2010, 09:59
  5. Άλλη μια ιστορία
    By brainguard in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 14-02-2008, 19:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •