με αφησε για αλλη.. - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 21 FirstFirst ... 91718192021 LastLast
Results 271 to 285 of 303
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    δεν ειναι τοσο ευκολο. πιστεψε με. πιο πιθανο ειναι να κερδισω το τζοκερ.

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by katestrammeni View Post
    δεν ειναι τοσο ευκολο. πιστεψε με. πιο πιθανο ειναι να κερδισω το τζοκερ.
    καλα αμα κερδίσεις το τζοκερ θα σου βρουμε εμείς άντρες...κ διαλεχτους...

    προς το παρόν σου παραθέτω αυτό

    http://medicalnews.gr/2011/04/πως-να...�όρριψη/
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #273
    {{ Αρχικά καταχωρημένο από ioannis2
    Διεκδίκησε τον αφού παίζει και με τις δυο και αφού εσύ κατά βάθος τον θελεις τόσο πολύ. Και η καλήτερη να κερδίσει. Πάντως ένα είναι το σίγουρο, άμα το χει να ξενοκοιτάζει και να τα φτιάχνει με την καθεμια΄αυτό δεν μπορείς να του το κόψεις, θα πρεπει να τον ανεχτείς μια ζωή να σου κανει τετοια και να τα συνηθήσεις.
    Πάντως δεν ειμαστε μουσουλμάνοι όπου επιτρεπεται ο γαμος με περισσότερες γυναίκες.

    Αχ σε ποιους πατε και πεφτετε και μετα κλαίτε........
    Πόσο τα καταφερνουν καποιοι και σας θαμπώνουν και πεφτετε στην παγίδα τους και μετα δεν μπορείτε να ξεφυγετε.........
    Και πόσο εύκολα απορρίπτεται όλους τους άλλους που δεν κατεχουν το χαρισμα να θαμπώνουν......}}

    Quote Originally Posted by marilita2 View Post
    Πολυ απλα....αμα αυτοι που δεν εχουν το χαρισμα το ειχαν να το εκμεταλευοντουσαν δεοντως :p
    Γι αυτο και σπάτε τα μούτρα σας και μετά έρχεσται εδώ με τη σειρά και κλαίετε τη μοίρα σας.
    γιάννης

  4. #274
    Quote Originally Posted by katestrammeni View Post
    πω πω ποσα κοινα εχω με αλλες? ετσι βλεπεις τον ξανθο τον πρασινοματη και παθαινεις. νομιζεις οτι εισαι η πιο τυχερη γυναικα στον κοσμο που ενας τετοιος αντρας ειναι μαζι σου. οπως ενιωθε η jennifer aniston με τον brad pitt ενα πραγμα. μεχρι που την παρατησε για αλλη.και τοτε γκρεμιζονται ολα.λες καλυτερα να μην τον γνωριζα ποτε.
    πρεπει να ειμαστε ολες καχυποπτες απο εδω και περα με τους ωραιους αντρες. δεν προκειται να την ξαναπατησω μετα απο αυτο. ελπιζω δηλαδη.
    Αυτό θα πει κανεις βήματα προς την ωριμότητα. Σημαίνει συνηδητοποίηση της πραγματικότητας από μέρους σου. Καιρός είναι πλεον να μη θαμπώνεσε από το ωραίο και έτσι να γίνεσαι ευκολόπιστη σε ότι σου παρουσιάζει ότι είναι. Το κόλπο γι αυτόν είναι να σε κάνει να τον ερωτευτείς κι απ εκεί και πέρα είσαι γι αυτόν δεδομένη. Αυτά παθαίνουν οι ανώριμες, οι ευκολόπιστες χαζούλες γκομενίτσες, κι αυτός κρατά λίστα με τις επιτυχίες του κι εσύ νομίζεις ότι είσαι η γυναίκα της ζωής του.

    Αχ πόσες έχω ακούσει εδώ εκτός από σενα, η ίδια ιστορία με διαφορετικά πρόσωπα να επαναλαμβάνεται. Εσάς δε σας έχει κάνει εντύπωση αυτό; Και πόσες άλλες περιπτώσεις ξέρω! Αυτός βεβαια αφού κάνει πάνω σας τα ωραία του και πουλήσει και κεραυνοβόλο έρωτα αρχίζει να βαριέται και θελει να παει και παρακατω, οποτε μια καλή μερα βρήσκει τη δικαιολογια και κανει την κοπάνα του.

    Καιρός να βλέπετέ τον άλλο εκτός από εξωτερικά και από μέσα. Να μη θαμπώνεστε στα ωραία λόγια και στον τρόπο που παρουσιάζει τον εαυτό του για να σας καταφερει να τον ερωτευτήτε. Δοκιμάστε τον άλλο σαν ένθρωπο πριν του δοθήτε. Δείτε την εσωτερική γοητεία, τον αληθινό αντρισμό και όχι τα νταηλίκια, αν είναι πιστός, αν σας σέβεται. Όσοι τα έχουν αυτά δεν είναι δεδομένο ότι ξερουν να παρουσιάζουν τον ευατό τους όπως τα καταφερνουν άλλοι. Γιατί αυτά να ναι σε δεύτερη μοίρα;

    Το να λες ότι πρεπει να σαστε καχυποπτες με ωραίους άντρες βγαίνει από το δικό σου πάθημα, που την πάτησες, που ερωτευτικες τον άλλο, του δόθηκες κι αυτός σε έστησε και για τον ίδιο ούτε γατα ούτε ζημιά λες και δεν υπήρξε ποτε κατι μεταξύ σας.
    γιάννης

  5. #275
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    16
    Γι αυτο και σπάτε τα μούτρα σας και μετά έρχεσται εδώ με τη σειρά και κλαίετε τη μοίρα σας.[/QUOTE


    Γιαννη δεν λεω οτι τετοια συμπεριφορα υπαρχει μονο σε αντρες.Σιγουρα υπαρχουν και γυναικες,αλλα εμεις ειμαστε καμενες απο αντρες και γιαυτο μιλαμε.Κι εγω που ειμαι 30,μεχρι χθες γελαγα με αυτες που τις κοροιδευουν ευκολα...μεχρι που το εζησα κι αυτο.

    Αυτο που σκεφτομαι και δεν μπορω να το χωνεψω με τπτ ειναι οτι τοσους μηνες με κοιταζε στα ματια κι εγελε ολα τα ψεματα,αυτο δεν ειναι δικη μου αδυναμια αλλα δικη του αναπηρια(sorry αλλα δεν βρισκω νορμαλ τετοιες συμεριφορες).Δεν μπορω να σκεφτομαι οτι αλλα λεει κι αλλα ενοει.Αυτο που μπορουμε να κανουμε οταν συνανταμε τετοιους ανθρωπους ειναι ενα μονο: ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΑΚΡΥΑ...εμενα μου βγηκε και λιγη εκδηκιτικοτητα αλλα το χαρικα,αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα τον ηθελα πισω γιατι δεν πιστευω οτι αλλαζει.
    Το κλειδι για να ξεπερασουμε τετοιες καταστασεις ειναι η απομυθοποιηση,σκεφτομαι οτι ερωτευτικα κατι που δεν υπηρχε,αν κι εχω πολυ δρομο ακομα για να το ξεπερασω.

  6. #276
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    16
    Αχ πόσες έχω ακούσει εδώ εκτός από σενα, η ίδια ιστορία με διαφορετικά πρόσωπα να επαναλαμβάνεται. Εσάς δε σας έχει κάνει εντύπωση αυτό; Και πόσες άλλες περιπτώσεις ξέρω! Αυτός βεβαια αφού κάνει πάνω σας τα ωραία του και πουλήσει και κεραυνοβόλο έρωτα αρχίζει να βαριέται και θελει να παει και παρακατω, οποτε μια καλή μερα βρήσκει τη δικαιολογια και κανει την κοπάνα του.

    Καιρός να βλέπετέ τον άλλο εκτός από εξωτερικά και από μέσα. Να μη θαμπώνεστε στα ωραία λόγια και στον τρόπο που παρουσιάζει τον εαυτό του για να σας καταφερει να τον ερωτευτήτε. Δοκιμάστε τον άλλο σαν ένθρωπο πριν του δοθήτε. Δείτε την εσωτερική γοητεία, τον αληθινό αντρισμό και όχι τα νταηλίκια, αν είναι πιστός, αν σας σέβεται. Όσοι τα έχουν αυτά δεν είναι δεδομένο ότι ξερουν να παρουσιάζουν τον ευατό τους όπως τα καταφερνουν άλλοι. Γιατί αυτά να ναι σε δεύτερη μοίρα;

    Το να λες ότι πρεπει να σαστε καχυποπτες με ωραίους άντρες βγαίνει από το δικό σου πάθημα, που την πάτησες, που ερωτευτικες τον άλλο, του δόθηκες κι αυτός σε έστησε και για τον ίδιο ούτε γατα ούτε ζημιά λες και δεν υπήρξε ποτε κατι μεταξύ σας.[/QUOTE]

    Σε κανενα σημειο δεν ειπα να μαστε καχυποπτες γιατι ειναι ο αλλος ομορφος,και ειμαι απο τις γυναικες που δεν δινουν και πολυ βαση στην εμφανιση και με ξενερωνουν οι τυπαδες και οι γοηδες.Ο δικος μου ηταν ωραιος και γοητευτικος στα δικα μου ματια,κι αυτο ειναι τελειως υποκειμενικο για τον καθενα.Ο καθενας μας εχει καποια κριτηρια στην επιλογη συντροφου,εγω π.χ ξενερωνω με τους καπνιστες και τους γυμνασμενους,κι οσο αφορα τα ψυχικα χαρισματα θελω να μου δειχνει ενδιαφερον και να ειναι πολυ ευγενικος (...τωρα αν ειναι πιστος ή με σεβετε αστο,το καταλαβαινεις σε δευτερο χρονο ή και ποτε)με πολλες γυναικες που μιλαω αυτο το στιλακι αποκαλυτε ''ξενερωτο'' και ''νεροβραστο''αλλα εγω ελκωμε μονο απο τετοιους(ή φενομενικα τετοιους)αντρες.
    Λες οτι κολαμε σε τετοιους ανθρωπους και μετα παραπονιωμαστε.Δεν ειναι ετσι γιατι απλα σε ολες τις γνωριμιες μου που εχω κανει,ακομα και αυτες που με απερριψαν ή δεν πηγαν καλα,δεν ειχα συναντησα τετοια υποκρισια για τοσο καιρο,και σε γενικες γραμμες ημουν ικανοποιημενη απο τους ανθρωπους που χα διπλα μου.

  7. #277
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    δεν καταλαβες ιωαννη, δεν ηταν μαζι μου 5-6 μηνες οπου με χρησιμοποιησε και μετα εξαφανιστηκε, ημασταν χρονια μαζι και ηταν ερωτευμενος μαζι μου.τωρα αν καποια στιγμη του περασε τι να κανουμε,απλα επρεπε να μου το πει για να ξερω. τον τελευταιο καιρο δεν επικοινωνουσαμε, δεν τον επαιρνα εγω τηλεφωνο αλλα αυτος οποτε μπορει να κουραστηκε και να αποφασισε να βρει κατι αλλο. αλλα και παλι χωρις να μου εχει πει ενα τελος απορω πως προχωρησε σε καινουρια σχεση.
    τωρα που αρχισαμε παλι να μιλαμε και να συναντιομαστε αν εγω κανω σχεση να του το πω η οχι? να το παραδεχτω η οχι?να τον εχω κι εγω σαν 3ο ατομο οπως με εχει και αυτος? η να του πω ενα ασε με ησυχη ειμαι αλλου? τι θα τον πονεσει περισσοτερο? πραγματικα του αξιζει εκδικηση μετα απο ολα αυτα.
    στην τελικη δεν με πειραξε που προχωρησε την ζωη του γιατι ξερω τι ημουν για αυτον και τι του προσφερα . το μονο που ηθελα ηταν μια κουβεντα ,ειλικρινεια. να μου πει δεν θελω να ειμαστε μαζι γιατι κουραστηκα. γιατι ερωτευτηκα μια αλλη. δεν θελω να μεινω με ερωτηματικα για την υπολοιπη ζωη μου.

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    κατεστραμμενη,

    δεν διαβασα οτι εχεις γραψει παραπανω μα μονο το παραπανω μηνυμα σου. Ηθελα μονο να σε ρωτησω κατι: αν τον αγαπας αυτον το ανθρωπο γιατι θελεις να τον εκδικηθεις? κ κατι ακομα: πώς πιστευεις οτι θα σε βοηθουσε κατι τετοιο? τελος: εχεις σκεφτει να τον ρωτησεις ολα αυτα που τον αφορουν κ μονο αυτος μπορει να σου απαντησει (πχ. για το πώς αισθανεται, πώς προχωρησε σε μια αλλη σχεση κλπ)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  9. #279
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    κατεστραμμένη, μια φίλη μου παλιά έλεγε πως : ένας άντρας ξεχνιέται βρίκσοντας κάποιον άλλο.
    δν έχω παρακολουθήσει όλο το θέμα σου για να δω αν το έχετε συζητήσει.
    αλλά είναι συμβουλή must!
    Καλά σου έλεγε η φίλη σου, είμαι σίγουρος πως ο τύπος για τον οποίο συζητάμε τόσο καιρό θα το γυρίσει με όσα έχει τραβήξει σε αυτή τη σχέση.

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    σοφια τι παει να πει τον αγαπαω? πως ειναι δυνατον να τον αγαπαω μετα απο ολα αυτα τα ψεματα που μου εχει πει? και γενικα μεταξυ 2 πρωην δεν υπαρχει αγαπη και δε μπορω να ακουω βλακειες του τυπου αγαπαω τον πρωην μου και θελω να ειναι καλα. αποκλειεται να τον αγαπας και να τον βλεπεις σαν φιλο, ελεος δηλαδη.ασχετα που λεμε να μεινουμε φιλοι και να μιλαμε που και που,κανεις δεν το πιστευει αυτο κατα βαθος.και φυσικα και τον εχω ρωτησει γυρω στις 850 φορες τι εχει κανει γιατι το εχει κανει και τι θελει απο μενα αλλα φυσικα απαντηση δεν πηρα.
    και γιατι να μην τον εκδικηθω που με αυτα που μου εκανε με εστειλε σε ψυχολογο? να τον αφησω να εχει την συνειδηση του καθαρη με ολα αυτα που εκανε?
    και δεν καταλαβα σπινερ τι εννοεις θα το γυρισει ο τυπος μετα απο ολα αυτα που τραβηξε? μαλλον εγω θα το γυρισω.

  11. #281
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    βρε κατεστραμενη.. (ακομα ν αλλαξεις αυτο το δυσοιωνο νικ?)
    δεν μιλαμε μονο με τα λογια..
    οι πραξεις μας μιλανε πολυ καλυτερα συνηθως.
    τι αλλο θελεις να ακουσεις? οταν πηγε να σου πει οτι δεν σε βλεπει οπως σε εβλεπε, επεσες να πεθανεις κι εκανες υστεριες.
    συμπερανε οτι δεν αντεχεις την αληθεια κι εκτος αυτου, ΑΥΤΟΝ τον βολευει πολυ να βρισκεσαι καπου εκει γυρω και να κολακευεται.

    και για να σου απαντησω με μια ερωτηση στις αποριες που λες ακομα οτι εχεις απο τον φιλο σου.
    εσυ, σε ποια περιπτωση θα εβαζες εναν τυπο ταπετσαρια στο κινητο σου, αν δεν ηταν ο ρουβας?

  12. #282
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    παιδια δε μπορω να αλλαξω το nickname.οταν πηγε να μου πει πως με εβλεπε δεν εκανα υστεριες, δεν του το εδειξα τουλαχιστον. την τελευταια σου ερωτηση δεν την καταλαβα παντως.

  13. #283
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by katestrammeni View Post
    παιδια δε μπορω να αλλαξω το nickname.οταν πηγε να μου πει πως με εβλεπε δεν εκανα υστεριες, δεν του το εδειξα το υλαχιστον. την τελευταια σου ερωτηση δεν την καταλαβα παντως.
    ναι, δεν μπορεις να το αλλαξεις μονη σου.
    αν στειλεις υ2υ στην διαχειριση ομως μπορουν να στο αλλαξουν αυτοι.
    η τελευταια μου ερωτηση σημαινει βρε καλο μου, οτι οταν εχει καποιος ταπετσαρια μια γυναικα στο κινητο του με την οποια βγαινει, δεν ειναι φιλαρακι του..
    οσο για το πως αντιμετωπισες τις αποκαλυψεις που πηγε να σου κανει, να εισαι σιγουρη οτι καταλαβε ποσο χαλια ησουν, ασχετως ποσα ειδε..

  14. #284
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    u2... what? εννοεις προσωπικο μηνυμα να φανταστω.συμφωνω με τα υπολοιπα που λες.

  15. #285
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    α και ειναι τοσο ερωτευμενος μαζι της(μιας και την εχει φοντο στο κινητο του) που παει και με αλλες.μπραβο! αυτος ειναι ερωτας.

Page 19 of 21 FirstFirst ... 91718192021 LastLast

Similar Threads

  1. θεμα......αφησε μου περιθωρια........
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 07-02-2013, 09:25
  2. Με αφησε ενω ετοιμαζομασταν για Γαμο
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 17-02-2012, 19:07
  3. Replies: 113
    Last Post: 01-05-2011, 16:23
  4. Άλλη μια φορά.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 09-07-2010, 09:59
  5. Άλλη μια ιστορία
    By brainguard in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 14-02-2008, 19:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •