με αφησε για αλλη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 303
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135

    με αφησε για αλλη..

    ετσι απλα χωρις εξηγησεις. αυτα παθαινεις αμα μπλεκεις με ωραιους αντρες.(παρεπιπτοντως η κοπελα που βρηκε ειναι πολυ κατω του μετριου,δεν μπορω να το καταλαβω αυτο) παντα το φοβομουν οτι θα γινει. μετα απο τοσα χρονια σχεσης πηγα για λιγο καιρο στο εξωτερικο. ε τοτε γνωρισε και τα εφτιαξε με αλλη. δεν θεωρησε σωστο να μου το πει φυσικα.το εμαθα απο αλλου κι επαθα το σοκ της ζωης μου.εχουν περασει 2 μηνες και δε μπορω να συνελθω. κανω εμετο καθε πρωι σχεδον. βγαινω απο το σπιτι μονο για να παω κανεναν καφε με τις φιλες μου(οι οποιες δεν με καταλαβαινουν).περναω καλα κ μολις γυρισω σπιτι παλι τα ιδια.δεν τρωω, δεν κοιμαμαι καλα.αποφασισα μετα απο καποιον καιρο να του στειλω μηνυμα να τον ρωτησω αν θελει να μου πει κατι.ετσι για να ησυχασω.να μου πει ναι ειμαι με αλλη.για να το χωνεψω.κι απο τοτε μιλαμε καθε μερα,βγαινουμε για καφε αλλα δεν μου λεει τιποτα.και με κανει ακομη χειροτερα.μεχρι κι οτι με αγαπαει μου ειπε κι οτι δεν μπορει να μου εξηγησει.ξυπναω και κοιμαμαι με την ιδια σκεψη.αυτος κι αυτη μαζι.να βγαινουν,να διασκεδαζουν,να φιλιουνται,να....μου εχει γινει εφιαλτης.σκεφτηκα πολλες φορες να αυτοκτονησω.αλλωστε δεν εχει νοημα να ζω αν βασανιζομαι τοσο.νιωθω ενα απεραντο κενο.νιωθω οτι δεν θα καταφερω να γνωρισω ποτε καποιον αλλο.κι ακομη κι αν γνωρισω παντα θα τον συγκρινω με αυτον.και παντα θα ζω με την σκεψη οτι θα μου κανει το ιδιο.ισως απο δω και περα δε μπορεσω να ξανακανω σχεση.φοβαμαι οτι θα πηγαινω με αντρες και μετα θα εξαφανιζομαι.θα τους παραταω πριν με παρατησουν αυτοι.
    δεν ειμαι καλα.δεν εχω καποιον να μιλησω και τρελαινομαι.σκεφτομαι να παρω 50 χαπια.να πεσω απο το μπαλκονι,δεν ξερω.κατι ακαριαιο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    στην αρχη ενιωθα τεραστια ανασφαλεια μαζι του γιατι ειχε ενα παρελθον,πολλες κατακτησεις,ειναι κουκλος παναθεμα τον. αλλα στην πορεια δεν μου εδινε δικαιωματα τον εμπιστευομουν και λατρευαμε ο ενας τον αλλο. αλλα ξαφνικα ολα γκρεμιστηκαν. τον πιεσα να μου πει την αληθεια και εκλαιγε. δεν υπαρχει αλλη μου λεει κι επιμενει. τι συμβαινει με αυτην ομως? την εχει κ φοντο στο κινητο του. νιωθω οτι ζω εναν εφιαλτη κ καποια στιγμη θα ξυπνησω.δεν ειναι δυνατον να μου συμβαινει αυτο.ημουν ενα πολυ ζωντανο δραστηριο ατομο και τωρα ειμαι ενα ρακος.σερνομαι. καθε τρεις και λιγο κλαιω.πεθανα.

  3. #3
    θες να μας πεις λίγα πράγματα για το πως ήταν η σχέση σας, πριν γίνει όλο αυτό?
    πχ
    Πόσο καιρό ήσασταν μαζί? Έλλειψες για μεγάλο διάστημα? Τσακωνόσασταν? Είναι γενικότερα από τοςυ τύπους που παίζουν? Τι ηλικίες έχετε?
    (κανονική ανάκριση δηλαδή..:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    5 χρονια. ειμαστε 26. ελλειψα 4 μηνες αλλα σε αυτο το διαστημα μιλουσαμε καθε μερα.το θεμα ειναι οτι τη γκομενα αυτη την ειχε απο οταν ημουν στο εξωτερικο.με κοροιδευε δηλαδη. παντα κοιτουσε κοπελες αλλα μεχρι εκει.δεν μ ειχε δωσει δικαιωμα οτι μπορει να ειχε κανει κατι παραπανω.δεν τσακωνομασταν ιδιαιτερα.ηταν ολα πολυ καλα.δε νομιζω οτι τον δικαιολογει τιποτα ομως.μακαρι να ξυπνησω κ να ειναι ολα ψεματα.ΜΑΚΑΡΙ!δεν αντεχω αλλο να ζω ετσι.

  5. #5
    απ ότι φαίνεται λοιπόν, μάλλον κρίση ρουτίνας έπαθε και συ πάνω στη φρίκη σου, (που πολύ λογικά αντιδράς έτσι), αντί να συνεχίσεις και να τον πληρώσεις με το ίδιο νόμισμα, περιστρέφεσαι κλαμμένη και προδομένη, περιμένοντας τι?
    Να σε ξαναερωτευτεί?
    Να απολογηθεί γι αυτό που του βγήκε?
    Να ξαναγίνουν όλα όπως πριν?
    Ξέρεις, η σχέση σας πέρασε σε άλλη φάση. Πρέπει να αποφασίσεις: Ή θα τον διεκδικήσεις έξυπνα, ή θα κάνεις την κακομοίρα μέχρι να φύγει εντελώς.
    Πήγαινε πλύνε το πρόσωπο σου, κόψε τους εμετούς και την κλάψα και κάτσε και σκέψου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    ποια ρουτινα? ισα ισα καμια ρουτινα δεν υπηρχε. ελειπα 4 μηνες, δεν ημουν ποτε καταπιεστικη. δεν ειχε παραπονο απο μενα. και στην τελικη οφειλε να μου το πει δεν ειμαι υποχρεωμενη να ξερω με ποια ειναι τωρα.δεν ηταν καν λιγο διακριτικος σε αυτο θεμα. θελω να γινουν ολα οπως πριν ναι.θελω να γυρισω τον χρονο πισω,να μην εφευγα στο εξωτερικο ποτε.αλλωστε στην τελικη δεν υπηρχε σημαντικος λογος να φυγω.νιωθω οτι εγω φταιω που τον εχασα. κοιμαμαι και ξυπναω με την σκεψη οτι ειναι με αλλη. δεν το αντεχω. τι εννοεις να τον διεκδικησω εξυπνα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    βασικα αυτο που λες επρεπε να μου το πει

    επρεπε να σου το πει κατα τη γνωμη σου

    κατα τη γνωμη του ομως δεν ηθελε να σε χασει

    ηθελε να επιβεβαιωθει και να αλλαξει λιγο παραστασεις αλλα οχι να σε χασει

    και ετσι αυτο δε λεγεται

    τωρα θα σου πω την γνωμη μου
    ρωτα τον τι θελει

    ρωτα και τον εαυτο σου τι θελει (με δεδομενο του τι εχεις )

    και απποφασιστε

    για μενα κατι τετοιο δεν σημαινει κανενος απο τους δυο προθεση για χωρισμο

    αυτα
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    σορυ τα ειπα λιγο χωρις συναισθημα

    συγγνωμη δεν μου ερχεται συναισθημα αυτη τη στιγμη και γι αυτο

    αν δε σε αφορα αυτο που εγραψα καθολου να με συγχωρεις :)

    καλο κουραγιο καλη μου . συμπονω. και καλη αποφαση :)
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  9. #9
    Quote Originally Posted by katestrammeni View Post
    ποια ρουτινα? ισα ισα καμια ρουτινα δεν υπηρχε. ελειπα 4 μηνες, δεν ημουν ποτε καταπιεστικη. δεν ειχε παραπονο απο μενα. και στην τελικη οφειλε να μου το πει δεν ειμαι υποχρεωμενη να ξερω με ποια ειναι τωρα.δεν ηταν καν λιγο διακριτικος σε αυτο θεμα. θελω να γινουν ολα οπως πριν ναι.θελω να γυρισω τον χρονο πισω,να μην εφευγα στο εξωτερικο ποτε.αλλωστε στην τελικη δεν υπηρχε σημαντικος λογος να φυγω.νιωθω οτι εγω φταιω που τον εχασα. κοιμαμαι και ξυπναω με την σκεψη οτι ειναι με αλλη. δεν το αντεχω. τι εννοεις να τον διεκδικησω εξυπνα?
    να σε ρωτήσω πρώτα κάτι: όταν λες δεν ήταν σημαντικός ο λόγος που έφυγες, τι εννοείς?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    τον εχω ρωτησει απειρες φορες. του λεω γιατι δεν κοβεις επαφη μαζι μου αφου εχεις αλλη? δεν εχω αλλη μου απανταει.
    δεν το περιμενα αυτο απο μενα.παντα κοροιδευα αυτους που επειδη χωριζαν επεφταν σε μαυρα χαλια.ελεγα σιγα μωρε πως κανεις ετσι για εναν γκομενο. και τωρα την πατησα εγω.
    οσο ομως δεν το τελειωνει αυτος οριστικα τοσο εγω τυραννιεμαι. τη μιση μερα τρεμω απο το κρυο την αλλη μισω ιδρωνω. νιωθω οτι θα σταματησει η καρδια μου. μου εχει κανει μεγαλη ζημια αυτη η ιστορια και μαλλον θα κανω χρονια να την ξεπερασω.λυπαμαι πραγματικα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    ηθελα να φυγω να ζησω λιγο εξω και να σπουδασω επειδη ειδα οτι τα πραγματα στην ελλαδα δυσκολευουν.πιστευα οτι θα μου ανοιχτουν πολλες πορτες μετα.αλλα μετανιωνω την ωρα και την στιγμη,επειδη τελικα δεν μ'αρεσε καθολου ο τροπος ζωης εκει περασα απαισια ημουν μονη και ηθελα απο τον 2ο μηνα να γυρισω πισω,αλλα δε γινοταν.στην τελικα εκανα μια τρυπα στο νερο.και τον χρονο μου εχασα εκει,αφου ζοριστηκα απιστευτα κι εχασα και το πιο σημαντικο πραγμα στην ζωη μου εδω. ειμαι τελειωμενη.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    απ ότι φαίνεται λοιπόν, μάλλον κρίση ρουτίνας έπαθε και συ πάνω στη φρίκη σου, (που πολύ λογικά αντιδράς έτσι), αντί να συνεχίσεις και να τον πληρώσεις με το ίδιο νόμισμα, περιστρέφεσαι κλαμμένη και προδομένη, περιμένοντας τι?
    Να σε ξαναερωτευτεί?
    Να απολογηθεί γι αυτό που του βγήκε?
    Να ξαναγίνουν όλα όπως πριν?
    Ξέρεις, η σχέση σας πέρασε σε άλλη φάση. Πρέπει να αποφασίσεις: Ή θα τον διεκδικήσεις έξυπνα, ή θα κάνεις την κακομοίρα μέχρι να φύγει εντελώς.
    Πήγαινε πλύνε το πρόσωπο σου, κόψε τους εμετούς και την κλάψα και κάτσε και σκέψου.
    θεοφανια μου εσυ μια χαρα τα λες και ετσι πρεπει να αντιδραμε,ομως μην ξεχνας δεν εχουμε ολοι τις ιδιες αμυνες..και το σημαντικοτερο,μην ξεχνας και το σοκ που παθαινεις,το οποιο σου παγωνει καθε αντιδραση..
    τι να σου πω κατεστραμμενη εγω..θα περασει,ασε τον χρονο να κυλησει και να κανει την δουλεια του!τι να διεκδικησεις?αμα πεταξει το πουλι πεταξε!γνωμη μου παντα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Προπερσι το καλοκαιρι κατι παρομοιο περασε μια φιλη μου, κλεισμενη ολο το καλοκαιρι τρεις μηνες μεσα σε μια ημιυπογεια γκαρσονιερα στα πατησια κλαιγοντας χωρις να τρωει και να μιλαει σε κανεναν, ειχε φτασει 40 κιλα. Αυτη ηταν παντρεμενη 7 χρονια και μαζι με τον αντρα της 12. Μεχρι που μια μερα την πεταξε εξω απο το σπιτι για να βαλει την γκομενα (και ετσι κατεληξε στην ημιυπογεια γκαρσονιερα). Τωρα η φιλη μου πριν 2 μηνες γεννησε την μπεμπα της και ειναι τρισευτυχισμενη με ενα πολυ καλο παιδι, (γιατι τον αντρα της κανεις δεν τον χωνεψε ποτε), και αισθανεται ηλιθια που στεναχωρηθηκε καποτε για αυτο το ατομο, ειδε οτι οσο ηταν μαζι του εχανε χρονο απο τη ζωη της και τωρα κυνηγαει να τον αναπληρωσει και να απολαμβανει τα παντα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Προπερσι το καλοκαιρι κατι παρομοιο περασε μια φιλη μου, κλεισμενη ολο το καλοκαιρι τρεις μηνες μεσα σε μια ημιυπογεια γκαρσονιερα στα πατησια κλαιγοντας χωρις να τρωει και να μιλαει σε κανεναν, ειχε φτασει 40 κιλα. Αυτη ηταν παντρεμενη 7 χρονια και μαζι με τον αντρα της 12. Μεχρι που μια μερα την πεταξε εξω απο το σπιτι για να βαλει την γκομενα (και ετσι κατεληξε στην ημιυπογεια γκαρσονιερα). Τωρα η φιλη μου πριν 2 μηνες γεννησε την μπεμπα της και ειναι τρισευτυχισμενη με ενα πολυ καλο παιδι, (γιατι τον αντρα της κανεις δεν τον χωνεψε ποτε), και αισθανεται ηλιθια που στεναχωρηθηκε καποτε για αυτο το ατομο, ειδε οτι οσο ηταν μαζι του εχανε χρονο απο τη ζωη της και τωρα κυνηγαει να τον αναπληρωσει και να απολαμβανει τα παντα.
    σοβαρα καρυ? τι απιστευτη ιστορια! χαιρομαι πολυ που τελικα κερδισε η φιλη σου μια ομορφη ζωη!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  15. #15
    δώρα....ναι, και γω έτσι θ αντιδρούσα, (επειδή είμαι και λίγο νευρική βέβαια, μπορεί και να τον σκότωνα), αλλά σίγουρα θα γινόμουν ράκος.
    Όμως, εμείς πρέπει να της πούμε το σωστό ποιο είναι και αν μπορέσουμε έστω και λίγο να την επηρεάσουμε, καλό θα της κάνουμε.

    κατεστραμένη, (τι νικ μαρθα βουρτση είναι αυτο :ρ)
    το ενδεχόμενο να ένιωσε πως πρώτη εσύ τον πούλησες, το σκέφτηκες καθόλου?
    Πως πήρε εγωιστικά τη φυγή σου και γι αυτό έμπλεξε με άλλη?
    Ήταν κοινή σας απόφαση να φύγεις? Είχατε πει πχ οτι μπορεί να έρθει και αυτός όταν στρώσουν τα πράγματα?
    (πιάνουμε όλα τα ενδεχόμενα μήπως βρούμε άκρη)

Page 1 of 21 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. θεμα......αφησε μου περιθωρια........
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 07-02-2013, 09:25
  2. Με αφησε ενω ετοιμαζομασταν για Γαμο
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 17-02-2012, 19:07
  3. Replies: 113
    Last Post: 01-05-2011, 16:23
  4. Άλλη μια φορά.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 09-07-2010, 09:59
  5. Άλλη μια ιστορία
    By brainguard in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 14-02-2008, 19:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •