Καλησπερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    19

    Καλησπερα

    καλησπερα κι απο μενα κι εγω καλως σας βρηκα .. Λοιπον , σε γιατρο δεν εχω παει ποτε μου που σημαινει δν εχω παρει φαρμακα ακομα . Πιστευω πασχω απο διπολικη διαταραχη με περισσοτερα επεισοδια καταθλιψης , εχω ξεφυλλισει πολλα αρθρα και εχω διαβασει και μαλλον αυτο εχω. H ηλικια μου ειναι 24.Αυτη τη περιοδο νιωθω πολυ καλυτερα εχοντας γεμισει το προγραμμα μου με καποιες δραστηριοτητεσ και εκτοσ δουλειας που κι αυτες δουλειες ειναι αλλα τελος παντων , ετσι για να κουνιεμαι και λιγο.
    Το θεμα ειναι οτι σιγα σιγα αρχιζω και θελω περισσοτερα που σημαινει οτι θα ξαναπεσω.
    Ειμαι με τη νοσο καθαρα 2 χρονια.Ειχε ξεκινισει με το θανατο ενος φιλου μου , αλλα μετα ενω το ξεπερασα κατα καποιο τροπο με πηρε η μπαλα
    Εχω ξεκοπει απο ολουσ μου τους φιλους (δουλευα σε internet cafe καποια χρονια και ειχα εθιστει για τα καλα) σε σημειο τωρα που εγω ειμαι καλυτερα, να μην υπαρχει ανταποκριση απ αυτους καθως εγω παντα τους γειωνα και τους ελεγα δικαιολογιες.Δε το χω πει σε κανεναν τους. Ευτυχως ειμαστε πολυμελης οικογενεια και καπωσ σπαει το πραμα. Οι γονεις μου το ξερουν οτι κατι παιζει αλλα το αντιμετωπιζουν μεταξυ σοβαρου κι αστειου και το αφηνουμε στο ντουκου.Δεν εχω παραπονα απ αυτους με εχουν βοηθησει αρκετα. Οσο για τους γιατρους δε παω για οικονομικους λογους αφηνοντας τους και 50 ευρω το ραντεβου τους σε περιοδους κρισεως Θα ηθελα τισ συμβουλες σας .
    Ευχαριστω πολυ και παλι καλως σας βρηκα


    Π Σ ¨: εκανα το ιδιο ποστ και στο αλλο σεξιον για διπολικη

  2. #2
    μουφα...έχεις τελειώσει ιατρική με ειδικοτητα στην ψυχιατρική?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    μουφα...έχεις τελειώσει ιατρική με ειδικοτητα στην ψυχιατρική?

    οχι αλλα καποια στιγμη λεω να γινω , πιστευω οτι μου παει πολυ και τοσα χρονια δε
    κανω τιποτα!!
    θεοφανια διαβασα τι ειναι μανια και υπομανια , καταθλιψη . εχω ολα τα συμπτωματα .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by moufa View Post
    οχι αλλα καποια στιγμη λεω να γινω , πιστευω οτι μου παει πολυ και τοσα χρονια δε
    κανω τιποτα!!
    θεοφανια διαβασα τι ειναι μανια και υπομανια , καταθλιψη . εχω ολα τα συμπτωματα .
    Και αυτο σε κανει ψυχιατρο η ψυχολογο πιστευεις?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    Και αυτο σε κανει ψυχιατρο η ψυχολογο πιστευεις?
    α ρε μαν . γτ κωλυεσαι στο πρωτο σκελος ? δε χρειαζεται γιατρος εφ οσον ξερω ποια ειναι τα συμπτωματα μου και ξερω οτι εχω σοβαρο προβλημα . το θεμα ειναι τι θα κανουμε για να το λυσουμε ? εχω ακουσει οτι η πλειοψηφια ολων των γιατρων προτρεχει στισ διαγνωσεις και κολαει φαρμακα ετσι για αρχη . Λοιπον αν εχεισ εναν πραγματικα καλο γιατρο να μου προτεινεισ στειλε μου ΠΜ. και να παιρνει λιγα χρηματα η ζηταω πολλα ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by moufa View Post
    α ρε μαν . γτ κωλυεσαι στο πρωτο σκελος ? δε χρειαζεται γιατρος εφ οσον ξερω ποια ειναι τα συμπτωματα μου και ξερω οτι εχω σοβαρο προβλημα . το θεμα ειναι τι θα κανουμε για να το λυσουμε ? εχω ακουσει οτι η πλειοψηφια ολων των γιατρων προτρεχει στισ διαγνωσεις και κολαει φαρμακα ετσι για αρχη . Λοιπον αν εχεισ εναν πραγματικα καλο γιατρο να μου προτεινεισ στειλε μου ΠΜ. και να παιρνει λιγα χρηματα η ζηταω πολλα ?
    Εφόσον ξέρεις ποια είναι τα συμπτώματά σου λοιπόν, εμάς δε μας πέφτει λόγος.
    Ότι έχεις σοβαρό πρόβλημα, το διαπιστώνω κι εγώ, είναι όμως άλλης φύσεως.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Εχω ξεκοπει απο ολουσ μου τους φιλους (δουλευα σε internet cafe καποια χρονια και ειχα εθιστει για τα καλα) σε σημειο τωρα που εγω ειμαι καλυτερα, να μην υπαρχει ανταποκριση απ αυτους καθως εγω παντα τους γειωνα και τους ελεγα δικαιολογιες.Δε το χω πει σε κανεναν τους.<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<δεν δοκιμαζεις επανασυνδεση με τις φιλιες σου,,και μετα ψαχνεις και για γιατρο. (μετα ε) _________________αν θες γιατρο χωρις να πληρωνεις πηγαινε σενα κεντρο ψυχικης υγειας . υπαρχουν και ψυχολογοι και ψυχιατροι (σσ. δεν υπαρχουν φιλοι εκει )

  8. #8
    Quote Originally Posted by moufa View Post
    οχι αλλα καποια στιγμη λεω να γινω , πιστευω οτι μου παει πολυ και τοσα χρονια δε
    κανω τιποτα!!
    θεοφανια διαβασα τι ειναι μανια και υπομανια , καταθλιψη . εχω ολα τα συμπτωματα .
    και μια φίλη μου είχε βγάλει κάποτε ένα λιπομα στο στήθος και μας έλεγε πως είχε καρκίνο και σίγουρα είχε κάνει μετάσταση, όπως έλεγαν τα συμπτώματα που είχε και ταίριαζαν με αυτά που έλεγε το γκουγκλ.

    Τελικά ήταν μια ορμονική μλκια που βγαίνει στις περισσότερες πριν την περίοδο, αλλά σπάνια την εντοπίζουμε.
    Πήγαινε σε ένα γιατρό, πιστεύω πως η υγεία σου αξίζει για να ασχοληθείς μαζί της μια ωρίτσα σε ένα ψυχίατρο.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    19
    .................................

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    19
    ..............DEL..............
    Last edited by moufa; 21-03-2011 at 02:37.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    Και αυτο σε κανει ψυχιατρο η ψυχολογο πιστευεις?
    ανεμος σβησε κανα εισερχομενο δν εχεις χωρο , για να σου στειλω.

Similar Threads

  1. Καλησπερα
    By moufa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 21-03-2011, 02:33
  2. Καλησπέρα
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 08-08-2010, 22:02
  3. καλησπερα
    By Nikakikoukou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-2010, 00:08
  4. Καλησπέρα
    By Κεφαλλονιά in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-2010, 20:19
  5. Καλησπερα..
    By Ifigeneia24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 26-07-2006, 22:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •