αν...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: αν...

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    10

    αν...

    Ρε σεις παιδια , να ερωτησω τωρα
    αν αποφασισουμε να γινουμε ρεζιλι κ αν αποφασισουμε οτι σε κανα τεταρτο θα χει τελειωσει το θεμα, τι αλλο μενει ?????????
    αν θα ουρλιαξουμε η ποιος θα μας παει νοσοκομειο?
    αν βαλουμε τα κλαματα σα μωρα κ θελουμε εναν δικο μας?
    Του πουστι τι αλλο μενει????????????????????????
    βεργινα

  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Βεργίνα, θα σε παρακαλέσω θερμά να ρίξεις μια ματιά στον τρόπο λειτουργίας του φόρουμ.
    Έχω την αίσθηση ότι ανοίγεις διαρκώς καινούρια θέματα ενώ στην πραγματικότητα θέλεις απλώς να απαντήσεις σε κάποιον υπάρχον θέμα. Αν έχεις απορίες, μπορείς να τις συζητήσεις στο σχετικό φόρουμ \"σχόλια, προτάσεις, προβλήματα\".

    ευχαριστώ
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    10
    εχεις δικιο. Πώς σου φαίνομαι τώρα??!!!!
    βεργινα

  4. #4
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    αστέρι μου φαίνεσαι! (σαν της Βεργίνας ένα πράγμα).
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα. Λόγω έλλειψης χρημάτων (500 ευρώ τον μήνα) αναγκάζομαι να διαβιώ σε κλειστούς χώρους (δωμάτια ούτε καν καθιστικό). Δεν μπορώ να έχω αυτοκίνητο, ούτε μπορώ να χρηματοδοτήσω αποδράσεις και εκδρομές, διακοπές.
    Αισθάνομαι ένα έντονο αίσθημα κλειστοφοβίας που δεν είναι πανικός ακόμα. Υπάρχουν φάρμακα γι\" αυτό? (αν σε πάνε στον άλλο κόσμο είναι κι αυτό μια άποψη).

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Επίσης έχω φτάσει πολλές φορές στα όρια της πείνας. Να πω ότι επί αρκετά χρόνια επιλεμούμαι την διατροφή ενός αδερφού φοιτητή επί δεκαετία στο Πολυτεχνείο, και επί τέσσερα χρόνια ενός αδερφού νοσηλευτή. Υποτίθεται ότι είναι πληρωμένο το νοίκι και οι λογαρισμοί αλλά με 600 ευρά το μήνα για διατροφή και είδη σπιτιού για τρία άτομα το ελάχιστο, πληρώνω το μερίδιό μου. Οι οικιακές εργασίες και το κουβάλημα από το μαγαζί (έπαθα και λουμπάγκο) δεν μετράνε φυσικά. Εις τα Αθήνας τα παιδιά φυσικά, θέλουν και οικιακή βοηθό.
    Επίσης μια αδερφή σπουδάζει επί δεκατρία χρόνια στην Ιταλία και η άλλη (νοσηλεύτρια), δεν της αρέσει η δουλειά, κατέλαβε το πατρικό στο χωριό και ζει με το επίδομα ανεργίας.
    Αυτές τις ημέρες αφού τα πήρα στο κρανίο ,τους έβρισα. Είχα πάει και εγώ σαν άνθρωπος, για κανένα μπάνιο στο χωριό. Φυσικά η νοσηλεύτρια πήρε αυτοκίνητο, ετοιμάζεται να πάρει και ο νοσηλευτής και η φοιτήτρια μου είπε ότι είχε και γυαλιά ηλίου με 150 ευρώ (εγώ τι να βάλω στο ματάκι μου).
    Με την ενθάρρυνση της μητέρας (χωρισμένη, εργάζεται στη Γερμανία) μου είπαν ότι εγώ φταίω που σπουδάζουν τόσα χρόνια, γιατί στενοχωριούνται.
    Ρε σεις για αυτούς υπάρχουν φάρμακα?
    Με άφησαν και χωρίς λεφτά, από την πιστωτική πήρα για φαϊ τρομάρα μου.
    Και εντάξει αυτοί είναι ψωνάρες κοντεύουν ή έχουν τριανταρήσει και υπάρχει ελπίδα, οικογένεια είναι άλλωστε, εμ οι συγγενείς που μας έκαναν το σπίτι θερινό? Η μητέρα, τους ενθάρρυνε και αυτούς, μάλιστα μια φορά αγόρασε μερικά στρέμματα αναγκαστικά για να πληρώσει μια ψωνάρα από αυτούς, ενοίκιο 500.000 το μήνα για γραφείο, όπου δεν έκανε τίποτα (είναι πολιτικός μηχανικός όμως).
    Εμ που με ξεσήκωσαν από την Γερμανία για να δω τους μισθούς που κάνουν τις ψωνάρες νοικοκυρές κατά 60% ανεξάρτητες? Που να ξαναπάω, αφού μου έφαγαν τα παραγωγικότερα χρόνια.
    Εμ που με έβγαλαν με ανικατότητα ενώ ζήτησα μετάθεση? (τουλάχιστον πήρα πτυχίο).
    Ενδοφλέβιες που θα τους έκανα δεν λες τίποτα.
    Έτσι απέκτησα φοβία στα super market και στις παντρεμένες νοικοκυρές.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •