Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΧΗΜΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΧΗΜΟΣ

    Εχω παρατηρησει μετα απο γνωριμιες με παρα πολλους αντρες οτι εχουνε προβλημα. ειληκρινα το ειδα αντικειμενικα και πιστευω πως απο μονοι τους κατηγοριοποιουνται. οι γυναικες δεν ειναι τοσο απλησιαστες και ψωνια οσο ο μπαρμαν σε ενα μεγαλο κλαμπακι που νομιζει πως ειναι ο μπραντ πιτ με τα λεφτα του ντοναλντ τραμπ και το μυαλο του χογκινς.............ο μπαρμαν αυτος λοιπον, ειναι αντρας γλαστρουλα, παει γυμναστηριο και κοιταει στον καθρευτη το σωμα του σχολιαζοντας με τους αλλους μαζι τις γραμμωσεις τα μουσκουλα και τι πρωτεινες σε ενεσεις ειναι της μοδας. δεν κοιτανε να σπουδασουν περεταιρω αντε να αναβαθμιστουν σε ενα χορευτη, κ αυτο γιατι η μαμα τους και μερικες αλλες γκομενες τους ειπαν πως ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΙ ΚΑΙ ΚΟΡΜΑΡΕΣ! οποτε επαναπαυονται και λενε μια χαρα ειμαι εχω γυναικες, κονε, φιλους κ ο,τι γουσταρω!

    μετα απο 10 χρονια ομως ο μπαρμαν αυτος δεν θα μετραει πια, θα αντικατασταθει με εναν 20αρη και ο μπαρμαν μας λοιπον θα μεινει να ψωμολυσσαξει επειδη δεν θα μετραει σαν πιπινι πια. θα αρχισει να φαινεται λιγουρης για να ριξει γκομενα (ενω παλια το παιζε αφ υψηλου γτ ειχε οποια θελει χωρις να ριξει καν βλεμμα) και τοτε τον παιρνουνε χαμπαρι και ολες φευγουνε και μενει με την χουφτα του στο τελος.

    δλδ αυριο μεθαυριο ΟΛΟΙ αυτοι που μας το παιζουν ωραιοι κ επιλεκτικοι θα ναι στα αζητητα και χαιρομαι που βλεπω μερικους τετοιους ηδη!

    πολλοι ειναι ομορφα παιδια, αλλα εχουν ενα ''ελατωμα'' που βλεπουν μονο αυτοι. εκεινοι λογω του ελλατωματος αυτου, πιστευουν πως δεν μετρανε οποτε τους κανει η γυναικα ο,τι θελει ειναι τα λεγομενα χαλακια. αλλα δεν φταινε οι γυναικες φταινε οσοι τις αφηνουν

    μην μιλησω βασικα για τους μου!@##$δουλους ειναι περιττο

    ο αντρας εχει κατα κυριο λογο υπερβολικη αυτοπεποιθηση, δεν περιμενει να γνωρισει καποια καλα και εν τελει προσπαθει οσο μπορει να ειναι ειτε καγκουρας ειτε παρτακιας ειτε επιδειξιας ''μαμαω στεγνα οποια γουσταρω'' για να δουν οι φιλοι του. στα 13 μου και στα 25 μου το ιδιο ειναι ολοι!!!

    δεν κανω κριτικη και δεν μιλαω για ολους, για να μην παρεξηγηθω, απλα μιλαω για την πλειοψηφια συμφωνα με τις εμπειριες μου

    νομιζουν πως σε δουλευουν και πως σε ριχνουν στο κρεβατι στο ετσι,. δεν υπολογιζουν πως πας επειδη θελεις και στην τελικη, γιατι ρε φιλε μου κανεις χαρη δεν χρειαζεται μην χαλας την ''ουσια'' σου αντε κατεψυξε την μπας και γινει καμια στραβη στο μελλον να χεις καβατζα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω στα αντα μου "Γαμω και δερνω" παντως...αλλα δεν εχω παρτεναιρ:P

    Δεν κανω και πολυ προσπαθεια ειναι η αληθεια:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μμμμμμμμμμμ και γιατι δεν κανεις προσπαθεια???????/μηπως επειδη θεωρεις πως ''γαμεις και δερνεις'' οποτε θα σου ρθει στο πιατο η ουρανοκατεβατη με φτερακια οπως στην διαφημιση του axe?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ok..... εσένα όμως με ποιον τρόπο σε αφορά το ότι κάποιος μπάρμαν μετά από χ χρόνια θα μείνει μόνος του?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    γιατι για να εχω αποψη πρεπει να με αφορα κατι? δεν θελω να μιλαω μονο για τον εαυτο μου
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    απλά νομίζω πως αναλώνεσαι σε ανούσια θέματα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν εχεις καταλαβει κατι, πως ο,τι κ να γραψει καποιος ειναι θεμα για τον ιδιο τωρα αμα ο αλλος το μειωνει και το θεωρει σκουπιδι καλυτερα να το κραταει για τον εαυτο του! δεν μαρεσει να με μειωνουνε

    η βασικη εννοια του θεματος ειναι οι αναγνωρισεις σχετικα με συμπεριφορες του αλλου φυλλου συμφωνα με τα σημερινα δεδομενα γτ εσυ κολισες στον μπαρμαν?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ίσα ίσα. αν ήθελα να σε μειώσω, δεν θα σου έλεγα ότι ασχολείσαι με ανούσια πράγματα (ή σκουπίδια, όπως τα αποκάλεσες εσύ). θα σκεφτόμουν "ε αυτό το άτομο, με τι άλλο να ασχοληθεί?".
    αλλά τέσπα, ο καθένας ερμηνεύει όπως θέλει.

    όσο για τις συμπεριφορές, ε διαφωνώ. είναι κάπως επιφανειακή η προσέγγιση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ωραια για πες την δικια σου γνωμη συμφωνα με τις εμπειριες σου τι εχεις δει? ανεφερα ο,τι εχω παρατηρησει
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    εμένα μια χαρά μου φαίνονται οι άντρες, τουλάχιστον αυτοί που συναναστρέφομαι. δεν έχω παράπονο! και νομίζω τους απασχολούν πάνω κάτω τα ίδια θέματα που απασχολούν κι εμάς, έχουν δηλαδή τις ίδιες ανησυχίες.

    τώρα επιφανειακοί που ενδιαφέρονται μόνο για την εμφάνιση, ε νομίζω υπάρχουν και στα δύο φύλα εξίσου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ειναι το ιδιο τα 2 φυλλα! η διαφορα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ πραγματικα!!!!! οι αντρες ειναι πιο ναρκισσιστες! δεν εχουν ιδιες ανησυχιες με μας με την καμια! μονο οσο αναφορα οικομικα θεματα και δουλειας! αυτα ειναι τα ουδετερα!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    και πάλι νομίζω πως η ωραιοπάθεια εμφανίζεται εξίσου και στα δύο φύλα, και θα έλεγα πως οι γυναίκες έχουν το προβάδισμα ελαφρώς. ποιοι ξοδέυουν κατα κύριο λόγο για ρούχα-καλλυντικά-κομμωτήρια και τέτοια? οι γυναίκες. οι άντρες χεστήκανε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    100
    Eντάξει όχι όλοι...και στα δύο φύλλα υπάρχουν άτομα τα οποία ασχολούνται αρκετά με τον εαυτό τους...
    Πάντως ας μην λέμε ότι θέλουμε...και στις γυναίκες αρέσουν τα six packs των αντρών και στους άντρες τα γραμμωμένα,χωρίς λίπη και ψωμάκια σώματα των γυναικών...
    Τώρα το οτί κάποιοι μένουν σε αυτά και δεν ασχολούνται με την πνευματική τους καλλιέργια είναι τελείως διαφορετικό θέμα και έχει να κάνει με τον τρόπο που έχει μεγαλώσει κάποιος...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα δεν ειναι τυχαιο που οι ωραιοι που ξερουν οτι ειναι ωραιοι ειναι ψωναρες και ακαταδεχτοι του κερατα κ τους νοιαζει μονο το μπιπ!η γυναικα οσο ψωνιο κ να ναι κρυφα δεν ειναι ικανοποιημενη με τπτ πανω της και συμβαινει οσες μπαινουν με πολυ αερα καπου να ναι οι πιο κομπλεξικες .......ετσι κρυβουνε τα συναισθηματα τους
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    όλο us vs them, ενώ έχουμε ανάγκη ο ένας τον άλλον. Σε τι μας βοηθά κάτι τέτοιο αναρωτιέμαι? Σιγά τις τεράστιες διαφορές μας, είναι βολικό και κατευθυνόμενο. Καλλιεργείται και ο ναρκισσισμός βλέπεις, τον τρέφει καθετί γύρω μας. Ανοίγεις τιβί, η αποθέωση της εγωκεντρικότητας. Περιοδικό, άστα, η εμμονή στην κατανάλωση, πρέπει τόνα και το δείνα και πάρτο γιατί αλλιώς δε θά'σαι in, ούτε 'αρκετά θηλυκό' ή 'αρκετά αρσενικό'. Χωρίς ουσία, όλα για τη μόστρα μας και για να τρώγεσαι με τα ρούχα σου να λες αυτό μου λείπει, πάρε την τάδε κάρτα και το δάνειο να το βρεις κι εσύ μλκα μου. Λίγο κρασί λίγη θάλασσα και τ' αγόρι μου, καλύτερα και γνήσια μικρά και αληθινά πράγματα. Η άποψη της claire μου κάνει και μένα, δεν έχει να κάνει με το φύλο αυτό, με τον άνθρωπο θεωρώ και την κατεύθυνσή του και άλλα διάφορα, τι θέλει βασικά και τι έχει (ή νομίζει πως έχει) ανάγκη για να είναι καλά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κακός ύπνος, άγχος, νεύρα
    By savant in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 25-09-2010, 00:18
  2. Είναι κακός ο στιγματισμός;
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 02-06-2010, 17:21
  3. πιστευετε οτι κάποιος γινεται ή γεννιεται κακός;
    By Χάιντι in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 36
    Last Post: 12-05-2010, 15:14
  4. Ο κόσμος είναι κακός
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-03-2010, 12:30
  5. Replies: 54
    Last Post: 26-01-2010, 20:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •