τσιμπηματα στα ποδια-
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155

    τσιμπηματα στα ποδια-

    Παιδια εχει κανεισ τσιμπηματα στο ποδι?Στο ενα ομως.εχω ψαχτει σε νευρολογο και μου λεει αγχος.Τα τελευταια χρονια εχω πολλα συμπτωματα και το κακο ειναι οτι οταν με πιανουν κρατανε μερες, ισως επειδη τα δινω σημασια.Εχω κανει και μαγνητικη στο κεφαλι και στον αυχενα.Το μονο που εχω ειναι 2 κηλες.Δε ξερω εδω και 2 χρονια φοβαμαι μια συγκεκριμενη ασθενεια.Ολεσ οι σκεψεις μου περιστρεφονται γυρω απο τη σκληρυνση.Α και τα χαπια που παιρνω εδω και εναν ,μηνα δεν κανουν τιποτα(cipralex).Aυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ολα τα αισθανομαι απ την αριστερη πλευρα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Τα αντικαταθλιπτικά αργούν να δράσουν, δεν είναι σαν τα ηρεμιστικά που δρουν σε λίγα λεπτά, μην αγχώνεσαι και ακολούθησε την φαρμακευτική αγωγή του γιατρού σου.
    Παλιότερα, πριν 3-4 χρόνια, είχα μουδιάσματα στους μηρούς, όχι τσιμπήματα, ελάχιστες όμως φορές, απ΄ότι θυμάμαι τα είχα και στους δύο μηρούς.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    8
    Ανηκω στην ιδια κατηγορια με εσενα!Ειναι κι εμενα η "αγαπημενη" μου ασθενεια η σκλυρυνση και συντομα θα κανω μανητικη!Εχω ολα τα συμπτωματα , ( στο μυαλο μου τουλαχιστον σιγουρα ) και ο νευρολογος ειπε πως ειναι ο μονος τροπος για να μου περασουν οι ιδες και τα ψυχοσωματικα , ειναι να κανω την εξεταση.Μουδιαζω στο προσωπο ,μονο αριστερα , στην πλατη αριστερα , στα χερια και στα ποδια!Εχω ζαλαδες , τρεμει ο αυχενας που οποτε το θυμαται , νιωθω το καφαλι μου βαρυ και οι μυες μου κανουν αποτομα μικρα τιναγματακια που και που.Φανταζομαι πως κανεις κι εσυ το λαθος να ψαχνεις τα συμπτωματα στο Internet?Εμενα κατα καιρους μου εχει περασει απο το μυαλο πως εχω οτι μπορεις να φανταστεις!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    ΝΑΙ ΝΑΣΙΑ,ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ....ΟΝΤΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ, ΕΧΩ 2 ΚΗΛΕΣ.Η ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ, ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΚΙΖΕΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΗΣ...ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΜΑΓΝ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΗΡΕΜΗΣΑ....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ, ουτε εσύ Νάσια!!!!!! Βρε κοριτσια οι γιατροι και μια μικρη μικρη αμφιβολια να ειχαν θα αφηναν ενα παραθυρακι....οταν ο αλλος σου λεει δεν εχεις τιποτα δεν διακινδυνευει να φανει ασχετος στα ματια σου. Εκλογίκευση, κομμενο το ιντερνετ (εγω βρήκα την υγεια μου). Να σας πω ενα κόλπο που με βοηθησε;;; οταν με επιανε εμμονη εκανα δυο στηλες σε ενα χαρτί και εγραφα τα λογικα και τα παραλογα....τον παραλογο εαυτο μου και τον λογικό...δοκιμαστε το δουλευει....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by lilium View Post
    ΝΑΙ ΝΑΣΙΑ,ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ....ΟΝΤΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ, ΕΧΩ 2 ΚΗΛΕΣ.Η ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ, ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΚΙΖΕΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΗΣ...ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΜΑΓΝ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΗΡΕΜΗΣΑ....
    Αχ!Εγω να δεις πως μου το ευχομαι!Μερικες φορες που ειμαι ηρεμη και βλεπω τα πραγματα λογικα , γελαω μονη μου για ολες τις χαζομαρες που σκεφτομαι.Χθες πχ μουδιαζε το μετωπο μου και δεν ενιωθα καλα.Καποια στιγμη νομιζα οτι θα παθω ανευρισμα!Πως μου ηρθε μονο ενας Θεος ξερει!Οταν επαθα λοιπον την κριση μου και ηρεμησα , εβαλα θερμομετρο και ειχα δεκατακια.Οχι οτι δεν αναρωτηθηκα τι μπορει να εχω και παρουσιαστηκαν δεκατα , αλλα το ξεπερασα συντομα.Σημερα το σκεφτομαι και γελαω , αλλα ειμαι σιγουρη πως αν το ξαναπαθω ,κατι παρομοιο θα σκεφτω!
    Το ασχημο για εμενα ειναι πως μεσα απο τετοιες σκεψεις ,εστω και λιγων ή πολλων λεπτων , θεωρω τον εαυτον μου ανικανο να κανει και να μεγαλωσει σωστα ενα παιδακι , που πολυ θα ηθελα.Δεν ξερω , φοβαμαι πως θα το τρεχω κι αυτο με το παραμικρο στους γιατρους και θα το κανω σαν εμενα!Ελπιζω να το ξεπερασω και τελοσπαντων , καλα να΄μαστε και θα δειξει!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11
    Nasia80 και lilium (και λοιπή παρέα φυσικά καλησπέρα.

    Όπως μπορείτε να δείτε και εδω --> μία από τα ίδια και εγώ!!!! Και φυσικά όλα στην αριστερή μεριά. Τις τελευταίες 3 ημέρες είχα και κάτι καινούργιο!!!! Κάτι σαν εσωτερικό μούδιασμα στο αριστερό μάγουλο μέχρι και όλο τον αριστερό λαιμό.!!!

    Έχω κάνει και μαγνητική στο κεφάλι και στον αυχένα! (στο κεφάλι καθαρή και στον αυχένα 2 κήλες από ένα ατύχημα που είχα) Αλλά και πάλι δεν μπορώ να ησυχάσω! έχω και εγώ τον φόβο για την ίδια αρρώστια!!!

    Μάλλον άγχος θα είναι αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω!!!! Έχω πάει σε 3 νευρολόγους και όλοι μου λένε ότι είμαι καλά!!! Είμαι όμως;;;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    το αλλο με το τοτο το ακουσες?εκανα και μαγν στη σπονδυλικη στηλη.οποτε ειδαμε κεφαλι, αυχενα,και αναμενεται και ο θωρακας.ειμαι τραγικη.αλλα παλι καλα,να πιστεψω οτι ειναι ψυχοσωματικο.αλλα γινεται ολη μερα καθε μερα για εναν μηνα και απ τη μια μερια?Ομοιοπαθεις ειμαστε, α και τι συμπτωση εχω και εγω 2 κηλεσ στον αυχενα.Σου ειπε κανεις αν μπορουν τα μουδιασματα σταποδια να ναι απο κει?Γιατι συνηθως τα χερια επηρεαζονται.Η μια μου κηλη μαλιστα προκαλει εντονα πιεστικα φαινομ στο νωτιαιο σωληνα..Τι πεταγμα χρονων και χρηματων.Καλα δε θα κλαιω για τα λεφτα,αλλα αν φυγουν ετσι τα νιατα μας?και μια μερα δεν εχουμε νοσησει απο τιποτα και μας χτυπησει καιμια βαρια καταθλιψη απο οσα δε ζησαμε?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    καλησπερα.ειναι η δευτερη φορα που γραφω στο forum.μολις επεσα στο αγαπημενο μου θεμα!!!έχω/είχα όλων των ειδων τους πονους!αυτο με την αριστερη πλευρα είναι όντως απο τα πιο δυνατα!φυσικα και δεν είναι τιποτα παθολογικο!μην αγχωνεσαι/αγχωνεστε!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    στελλα πονους οχι μουδιασματ ε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    και πονους και μουδιασματα.που πονας ακριβως?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    δε ποναω.εδω ακι 1μηνα νιωθω τσιμπηματα ολη την ωρα στο αριστερο ποδι απ το γονατο και κατω.εσυ?α πολλες φορες με καιει και η πλατη και ποναω αλλα εχω κηλκες στον αυχενα.εσυ τι νιωθεις?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    εχω τσιμπηματα δηλαδη μικρα πονακια στο χερι τον αυχενα και το ποδι. το καψιμο είναι ενα κλασσικο συμπτωμα (για μενα) κρισης πανικου παλια το παθαινα συνεχεια.το ποδι μου μουδιαζει και συχνα εχω πονουε σε διαφορα σημεια. απο φαρμακα παιρνεις μονο cipralex?πρωτη φορα παιρνεις φαρμακα?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    οχι.επαιρνα και περυσι.εσυ?σου φευγουν τα συμπτ.με τα χαπια?εμενα οχι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    εμενα το cipralex δεν με ειχε βοηθησει και πολυ. παλια τα συμπτωματα ειχαν υποχωρησει με αλλο ομως φαρμακο. κανα αγχολυτικο/ηρεμιστικο παιρνεις?
    Last edited by Σουέλ; 19-03-2011 at 00:44.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΟΥ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 11-02-2011, 21:55
  2. Replies: 82
    Last Post: 21-09-2010, 12:22
  3. ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!
    By parakelsos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 11-06-2009, 12:37
  4. ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ
    By La_ViTa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 23-09-2008, 15:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •