ΕΧΩ ΦΟΒΙΕΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Είδες, αυτό κάνουμε σχεδόν όλοι εδώ...

    Οπότε κι ο αιματοκρίτης ήταν φυσιολογικό να πέσει...

    (Μη ντρέπεσαι, κάνε μια βόλτα από τις \"διαταραχές πρόσληψης τροφής\" για να δεις και τα δικά μου κουλά... Σε site ψυχολογίας είμαστε!)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΒΡΕ.
    ΕΑΝ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΗΛΙΚΙΑ 16 17 ΕΤΩΝ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΕΧΩ ΑΝΕΒΟΚΑΤΑΙΒΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 60 ΚΙΛΑ ΕΡΙΞΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ , ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.
    ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥΣ.
    ΣΩΣΤΑ ?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Το να ζαλίζεσαι απλά λόγω κακής διατροφής, το έχεις σκεφτεί?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Και ψυχολογικά κι οργανικά....

    Απλά χρειάζονται να ρυθμιστούν.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ, ΚΟΙΤΑ, ΟΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΜΕ ΠΟΙΑΣΑΝΕ ΣΕ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΙΤΑ, ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑ 2 ΠΙΤΣΕΣ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ. ΕΓΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΠΟΙΑΣΑΝΕ ΟΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΡΩΓΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΑΤΙΑ , ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ. ΑΦΟΥ ΠΗΓΑ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΕ 16 ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ 9.5 ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.
    ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΑΤΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΛΑΤΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΡΙΧΝΩ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ 25% ΑΛΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ? Η ΤΟ ΑΛΛΟ? ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΓΡΙΠΗ ΝΑ ΖΑΛΙΖΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΙΔΕΑ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΚΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Ένα υγιέστατο άτομο,αν ταραχτεί μπορεί να ανεβάσει πίεση...

    Η πίεσή σου, αφού έκανες 1. τεστ Χόλτερ και 2, παίρνεις και xanax (κι η μητέρα μου τα xanax για τη νευροπίεση τα παίρνει), δεν κινδυνεύει να αρχίσει τα σκαμπανεβάσματα.

    Αν σε κάποια φάση είχες αυξημένη πίεση, μπορεί αυτό να σου προκάλεσε ζάλη. Αυτός ο λόγος όμως τώρα δεν υπάρχει.

    Στρώσε λίγο τον ύπνο και τη διατροφή σου (φάε πιο ποιοτικά!) και μη τρελαίνεσαι με τα light και τα σχετικά.

    Αν στο αυτοκίνητο που -λέμε τώρα- έχεις αντί για βενζίνη βάζεις ό,τι σου έρθει στο κεφάλι (νερό,λάδι...), θα σου φανεί περίεργο που δεν θα αποδίδει?

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    21
    όλα αυτά που αναφέρεις παραπέμπουν σε διαταραχή γενικευμένου άγχους. Εδώ και πολλά χρόνια παίρνω xanax (τώρα προσπαθώ να το κόψω) και έχω πάρει και Ladose παλιότερα, τώρα ξαναξεκίνησα να πέρνω. Αυτό το αίσθημα της ζαλάδας και μια τάση κάπως σαν υπνηλία την έχω και οφείλεται στα χάπια, φαντάσου τον εαυτό σου σαν ένα φαγητό (αφού είσαι και μάγειρας) και προσθέτεις κάποιες νέες ουσίες (π.χ. μαγιά) αυτό θα αντιδράσει (θα φουσκώσει) μέχρι να έρθει σε μια νέα ισορροπία, έτσι και εσύ μέχρι να συνηθίσεις τα χάπια θα έχεις αυτά τα συμπτώματα, αλλά δεν πρέπει να σε τρομάζουν. Ότι απορία έχεις και φοβία συζήτα την με το γιατρό σου. Η ξηροστομία είναι και αυτή συχνή παρενέργεια αυτού του είδους χαπιών

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Μπορεί αυτή τη στιγμή να είσαι μέσα στη δίνη, αλλά πραγματικά θα ωφεληθείς από αυτή την άσχημη περίοδο.

    Όταν με το καλό αρχίσει να προχωράει η θεραπεία, θα έχεις καλύτερης ποιότητας ζωή κι από αυτή που είχες μέχρι σήμερα.

    ʼρχισε να ασχολήσε εσύ με το mixalaki και μην περιμένεις οι γιατροί να σου βρουν πως θα πάθεις κάτι τραγικό.

    Αυτή την περίοδο, κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί,χαλαρώνει, και τα σχετικά?

    Αυτό είναι το ζητούμενο.

    Ξεκουράσου σωματικά και γέμισε και τις ψυχολογικές μπαταρίες σου!


  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    ΕΛΑ ΝΤΕ , ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ?
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΙΑΙΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΒΛΑΒΗ.
    ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΗ ΩΡΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Αχ, κι εγώ σαν τη τρελή ήμουν όταν βρήκα το site...

    ʼκου πλάκα, 2 και η ώρα το βράδυ, με τις πυτζάμες, να ντρέπομαι να τηλεφωνήσω στο γιατρό μου και να ψάχνω κλινική να πάω απ\' έξω και να τους πω \"κλείστε με μέσα!\".
    Τι είχα? Είχα απλά τρελαθεί από το άγχος μου!

    Καλωσόρισες, mixalaki!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    και εγω εχθες και προχθες το βραδυ που δεν ενιωθα καλα οταν ημουν ξαπλωμενος πριν κοιμηθω , ηθελα να παω σε ενα νοσοκομειο και μου με κοιταξει ενας ψυχιατρος. πιστευω οτι η δοσολογια που μου εχει δωσει ειναι μικρη και δεν προκειτε να κανει δουλεια.
    καλος σας βρηκα λοιπον .
    θα μαι τακτικος πελατης εδω μεσα.
    τιποτα συναντησεις για τα μελη γινονται ?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    σε ευχαριστω οριον. δεν ζητω τιποτα παραπανω απο την ψυχικη μου ηρεμια.
    πολλα ζηταω ? παντως ρε γαμωτο πρωτου παω στο ψυχιατρο , που μου εδωσε ο καρδιολογος να παρω μισο λεξοτανιλ την ημερα ενιωθα αλλος ανθρωπος ρε παιδια, ωραια μασουρα δεν σκεφτομουν τιποτα .

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    α και κατι ακομα
    μολις πεσω στα κιλα που θελω θα βγαλω φωτο το πριν και το μετα.
    ισως να βοηθησει πολυ κοσμο που να θελει να αδυνατισει.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Μιχάλη μου χαλαρά!!! Και εγώ όταν είχα ξεκινήσει τα seroxat για κατάθλιψη,πανικούς και αγοραφοβία τις πρώτες 10 μέρες είμουν τα ίδια σκατά! Αναρωτιόμουν δε αν τα ρημάδια τα πήρα για καλό ή κακό.....

    Ένιωθα χειρότερα από ότι ήμου.....ταχυπαλμίες, ζαλάδες, ταραχή κάθε τρεις και λίγο, εφιάλτες το βράδυ, κόλλαγε το στόμα μου, ξαφνικές διάρροιες, πονοκέφαλοι, πανικούς, άγχος, τρομερή νευρικότητα.......

    Ένα μάτσο χάλια! Μετά όμως όλα έφυγαν με τη μία μόλις μπήκα στη δεύτερη εβδομάδα. Τότε ήταν όλα σαν τη μέρα με τη νύχτα!! Ήρθα κυριολεκτικά στα ίσα μου!!!

    Κουράγιο..........

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    ολγα μου εδωσες κουραγιο με αυτο που ειπες θα προσπαθω να το ξεχναω μεχρι να ποιασει και η θεραπεια.
    σε ευχαριστω

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •