ΕΧΩ ΦΟΒΙΕΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    εκανα υπομονη εναμισι μηνα να κανω ακομα μια 2 εβδομαδες μεχρι να ενεργησουν τα χαπια ας παει στο καλο εαν ειναι να δω καποια διαφορα.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    26
    ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ.ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΠΑΡΕΑΘΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΔΟΚΡΙΝΙΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΕΚΡΙΝΕ ΚΑΝ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ.ΟΧΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΜΩΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    20
    Αθηνα έχεις απόλυτο δικιο. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ! Ενα θα σας πω. χτες βραδυ είχα συνεχεια \"σφαχτες\" στη μεση. δεν εδωσα σημασια και καταφεραν ολα το πρωι και περασαν. ειχα μπει και εγω στο trip να κανω συνεχεια εξετασεις. τα φαρμακα και ο ψυχιατρος με βοηθησαν πολυ. τωρα νιωθω καλυτερα. προσπαθηστε να μη δινετε σημασια. ΑΠΛΑ ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ. ειναι γεγονος οτι και τα φαρμακα εχουν ΠΟΛΛΕς παρενεργειες. αλλά οσο τα σκεφτομαστε τοσο περισσοτερο μεγαλωνουν. γιαυτο απλα μην ασχολειστε! mixalakis πως εισαι?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    οταν λες πως ειμαι τι εννοεις ?
    εαν εννοεις εαν ειμαι ενταξει με τα χαπια ειναι νωρις ακομα , 6 μερες τα παιρνω και τις 4 μερες τα επαιρνα απο μισα. νομιζω οτι ομως κατι παει να αλλαξει μεσα μου, προσπαθω να κανω διαφορα αλλα πραματα να μην το σκεφτομαι.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Βρε Μιχαλάκη 22 χρονών και έχεις κάνει ένα σωρό εξετάσεις! Σε ποιό ταμείο είσαι γιατί αν συνεχίσεις με τον ίδιο ρυθμό

    δεν μας βλέπω να παιρνουμε σύνταξη. Οι πονοκέφαλοί σου ειναι από το αγχος όπως και οι ταχυκαρδίες και τα υπόλοιπα

    συμπτώματά σου. Φίλε μου μάλλον είσαι υποχόνδριος. Δεν φταίς εσύ για αυτό, μάλλον είναι κάποια γονιδιακή πάθηση η

    η οποία όμως περιορίζει την ποιότητα ζωής σου. Συνέχισε την θεραπεία σου, και προσπάθησε να μην έχεις χρόνο να

    ασχολείσαι με τα συμπτώματα του σώματός σου.Το ξέρω ότι δεν είναι καθόλου εύκολο να ελένξεις πάντα τις σκέψεις

    σου όμως και κατα ένα μέρος να το κάνεις θα βοηθηθείς.

    Για το σρατό που ανέφερες θυμάμαι την δεύτερη μέρα στο κέντρο!

    Ήταν 4-5 γιατροί σε ένα θάλαμο και μας μάζευαν ανα 15άδες εκτός αν κάποιος ήθελε να μιλήσει για τα

    προβλήματά του ιδιαιτέρως. Ο καθένας έλεγε και απο κατι, οι περισσότεροι δεν ανεφεραν κάποιο πρόβλημα (είμασταν

    άλλωστε 20-25 χρονών παιδιά). Τέλος πάντων μες την 15άδα που ήμουν εγώ ήταν ένας τύπος που φαντάζομαι ότι θα

    τον θυμούνται και οι υπόλοιποι 14.

    Λέει λοιπον:

    Εγώ γιατρέ οταν ημουν 5 χρονων έκανα εγχείρηση κοίλης. Αργότερα έκανα εγχείρηση σκολικιηδείτης, μετά αφαίρεσα

    τις αμυγδακές, μετά εκανα εγχείρηση κύστης κόκκιδος, μετά κρεατάκια, μετά πάσχω απο μυωπία, αλεργική ρινίτιδα,

    ιγμορίτιδα, κεφακαλγίες, άσθα, υψηλή πίεση, χοληστερίνη, έλκος στομάχου, αιμορροείδες.....Δεν αντεξα μου ξέφυγαν

    τα πρώτα γέλια! Και συνέχιζε ...Και σε κάθε επόμενο γελούσαν όλο και περισσότεροι συμπεριλαμβανομένων των

    γιατρών. Στο τέλος μας έπιασε ένα νευρικό γέλιο όλους! (Ετκός από τον ίδιο). Δεν ξέρω τι Ι του δώσανε γιατί μας

    έβγαλαν από το θάλαμο!

    Ψυχραινία και υπμονή.ʼλλωστε τα αντικαταθλιπτικά θέλουν αρκετές μέρες να δράσουν.Και όπως σίγουρα διάβασες στο

    χαρτάκι μπορείνα χρειαστεί να περάσει και μήνας.

    Φιλικά ,Μιχάλης.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    11
    Κοίτα λίγο εδώ:

    http://www.e-psychology.gr/index.php?option=com_content&task=view&id= 157&Itemid=99999999

    ...και ηρέμησε, είσαι νέος άνθρωπος, γερός οργανισμός, δεν έχεις τίποτε, πολύ το ψάχνεις και δεν θα σου βγει σε καλό...πάνε ένα ταξίδι και θα περάσουν όλα, δώσε χρώμα στην ζωή σου.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    ευχαριστω παιδια για αυτα που λετε, ηδη νομιζω οτι μερα με την μερα γινομαι καλυτερα.
    να ειστε καλα ολοι.

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    20
    mixalakis καλημέρα. Είδες που σιγά σιγά αρχίζεις να ηρεμείς? Μήπως νομίζεις ότι σε βοηθούν τα φάρμακα? είναι νωρίς ακόμα. Προς το παρόν είσαι καλύτερα γιατί εσύ το κάνεις όχι αυτά! Κάνε υπομονή και τα φάρμακα θα σε βοηθήσουν ακόμα περισσότερο. Φιλιά πολλα!!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    ειμαι σιγουρος οτι τα φαρμακα δεν εχουν κανει τιποτα ακομα. εξαλλου ειναι νωρις .
    μονο τα χαναχ εαν εχουν κανει κατι. αυτη την στιγμη σκεφτηκα τι ειχα τραβηξει το τελευταιο καιρο και αρχισα να ζαλιζομαι παλι. εκει που ελεγα οτι παω μια χαρα.

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    20
    Βρε μη κάνεις έτσι. Όλα θα πάνε μια χαρά. Βγάλτο από το μυαλό σου και να δεις ότι όλα θα περάσουν. Προσπάθησε να απασχολείς τον εαυτό σου με κάτι για να ξεχνιέσαι. Ξέρω είναι δύσκολο αλλά κάνε μια προσπάθεια και να δεις θα νιώσεις καλύτερα. Εμένα από την άλλη όλα μου φταίνε. Είμαι μόνιμα σε μια κατάσταση άμυνας. Νίωθω ότι κανένας δε με θέλει. Σήμερα είχα αξιόλογηση στη δουλειά και η προισταμένη μου μου είπε ότι εξακολουθώ να τα παίρνω όλα προσωπικά και γιαυτό το λογο θυμώνω και ο τρόπος μου είναι απαράδεκτος. Είμαι πολύ θυμωμένη με τον εαυτό μου μάλλον, γιατί νόμιζα ότι ήμουν καλύτερα αλλά τελικά δεν είμαι ακόμα....

    mixalakis κάνε κουράγιο όλα θα πάνε καλά.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    O γιατρος που αυτες τις μερες εχεις αυτα απο τα φαρμακα δε σου λεει τιποτα;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    φιλε τα φαρμακα τα ξεκινησα 8 μερες τωρα αλλα δεν βλεπω να εχουν αλλαξει πολυ την ψυχολογια μου. με ποιανει αυτο το ανχος ωρες ωρες σαν να μην μπορω να παρω ανασα, αφου σκεφτομαι αυριο να παω να σε εν γιατρο να κοιταξω μηπως εχω ασθμα. ο γιατρος με ειδε ψυχραιμο στο πρωτο ραντεβου μετα τα φαρμακα αλλα ετυχε την ωρα αυτην να ειμαι ψυχρεμος. περιμενω να ποιασει η αγωγη που κανω. και κανω υπομονη. παντως ο γιατρος με ειδε να ειμαι καλυτερα απο την προηγουμενη φορα,παντως πιστεψτε με μολις κανω την εξεταση για το αθσμα και δω οτι ειμαι καλα απο αυτο θα ηρεμησω.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Μιχαλάκη μου μωρό μην αναστατώνεσαι τόσο βρε παιδί!!
    Όλα θα πάνε καλά αρκεί να ηρεμήσεις και να μην σκέφτεσαι τα πάντα αρνητικά.......

    Αρκετοί από εμάς περάσαν από τις σχετικές παρενέργειες και ανασφάλειες που μας περιγράφεις......Θέλει λίγο χρόνο και θα ισορροπήσεις....θα δεις!!!


    Από μόνη της η αγωγή βέβαια δεν θα βοηθήσει με μιας! Βρες κάτι να κάνεις για να αποσπάς την προσοχή σου και να μην σκέφτεσαι τις όποιες παρενέργειες. Εμένα αυτό με είχε βοηθήσει αρκετά...Απασχολείς το νου και δεν επικεντρώνεται άμεσα στις ενοχλήσεις.......

    Δοκίμασε λοιπόν διαρκώς να απασχολείσαι με κάτι που σου αρέσει - κάτι αρκετά ευχάριστο.......

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    ολγα και να μην της σκεφτομαι με σκεφτονται αυτες, τι αλλο να κανω , εχθες που επεσα να κοιμηθω η καρδια μου χτυπαγε τοο γρηγορα που νομιζα οτι θα εφευγε απο την θεση της και μου μουδιασαν και τα 2 χερια μου.
    τι αλλο να κανω ρε γαμωτο.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Προσπάθησε να ακολουθήσεις την τεχνική της \"Απόσπασης της Προσοχής\". Όταν έχω πανικό ή έντονο άγχος ή κάποια σωματική ενόχληση στην οποία αδικαιολόγητα επικεντρώνομαι και αγχώνομαι ακόμη περισσότερο κάνω πράγματα για να \"ξεχνιέμαι\" και να αποδυναμόνονται κατά αυτόν τον τρόπο οι σκέψεις που προκαλούν μεγαλύτερο άγχος και φαύλο κύκλο.
    Φιλικά
    Αλεξ30

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •