ΕΧΩ ΦΟΒΙΕΣ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    ψυχολογικα νιωθω πολυ ωραια , απλα ο πονος στο στομαχι η στο εντερο μπορει να προκληθηκαν απο κατι που εφαγα , εχθες εφαγα ενα κιλο παρφε κρεμα πχ , δεν κρατηθηκα.
    νιωθω πολυ καλυτερα σημερα που ημουν με την σουπιτσα. τελικα τα σεροξατ σου φτιαχνουν την διαθεση αλλα σου ανοιγουν και την ορεξη ,χαχα

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Μιχαλάκη, που να μην είχε και ζέστες! Πόσα κιλά είσαι αν επιτρέπεται?

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    120 κιλα.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Ε που να σε ποιάσουν τα χαπάκια με τόσα κιλά Μιχαλάκη μου !!!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Ώστε 1 κιλό παρφέ κρέμα Μιχαλάκη ε?
    Τί είπαμε????............
    Εσύ τότε δεν τάραξες μόνο το στομάχι σου......αλλά του πέταξες και τα τειχώματά του έξω!!!!!!!!!!!!!:P:P
    Τί σου φταίει το καημένο το στομαχάκι και το έντερο και τα βασανίζεις τόσο....ε?

    Λοιπόν αν τα seroxat σου άνοιξαν την όρεξη τότε από αύριο ΚΡΙΤΣΙΝΙΑ!!!!

    Εγώ είμαι μεν σε seroxat 8 χρόνια, αλλά μένω στα 60 κιλά πέραν της όρεξης!!! Τρώω βέβαια διάφορα σκατολοίδια....αλλά δεν έχω τον θυροειδή..........Για σκέψου το!!!

    Με κάνεις να σκέφτομαι να σου κολλήσω στο ψυγείο ένα μαγνητάκι αρκούδας για να σε απομακρύνει οριστικά από τις κακές σκέψεις!!!!!!!!!!

    Αχ και πάλι αχ!!!!!!!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    ενημέρωσε πρώτα τον ιατρό και μετά κάνε αλλαγή φαρμάκου σύμφωνα με την δική του συνταγολόγηση.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    μα γιατι να αλλαξω το φαρμακο αφου νιωθω καλα με αυτο εστω και στο αρχικο του σταδιο ουτε 10 μερες πρεπει να μην εχουν περασει που το παιρνω. που να κλεισω και μηνα. μονο κατι πονους στο στηθος νιωθω, αλλα δεν δινω σημασια , και πριν 2 μερες ειχα διαροια αλλα μαλλον το παγωτο εφταιγε. οσο για την ορεξη μπορω να την ελενξω, σημερα εχω φαει μονο μισο κιλο παγωτο , αστειυεομαι φυσικα. κοτοπουλακι σημερα με ριζακι.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    γεια σας παιδια , κανω θεραπεια ενα μηνα ισως και λιγο παραπανω και τις 3 τελευταιες μερες νομιζω οτι ζαλιζομαι, αλλα δεν ξερω εαν ειναι ζαλη. παω να παρω την πιεση μου εχθες στο φαρμακειο λεει 15 και 9 λεω ενταξει μιχαλη μια ολοκληρη πιτσα εφαγες και 4 σακουλακια γιγας πατατακια τιγκα στο αλατι. γιαυτο σου ανεβηκε η πιεση.παω σε μια παθολογο ακριβως πανω απο το φαρμακειο η οποια ειναι γυναικα του , μετα απο 3 λεπτα μου ξαναπαιρνει την πιεση και μου την βρισκει 12.5 με 8 , λεω ωραια παμε. μετα παω σπιτι κανω μετρησεις με το ηλεκτρικο πιεσομετρο και βλεπω να μου λεει απο 12.5-1.35 με 7-8 καρδιας μεσο ορο περιπου λεω καλα. κατεβαινω κατω να παω να παιξω μπασκετ και βλεπω ενα φαρμακειο , μπαινω παιρνω την πιεση και λεει 14 με 7.5. λεω ενταξει , ειμαι ιδρωμενος περπατησα πολλη ωρα εχθες γιαυτο και να εχω κουραστει και να με βγαζει τοσο. παω στο σπιτι το βραδυ το πιεσομετρο με εδειχνε οπως με εδειχνε και το μεσημερι και λιγο ποιο χαμηλα. με εποιασε ενας πανικος απο τοτε με τον φαρμακοπειο που ειμαι 15 και 9 με ελουσε ενας κρυος ιδρωτας και τρελαθηκα. οχι τιποτα αλλο , αλλα παιρνω χαπια για πιεση , γιαυτο και ποτε δνε εχω ξεπερασει το 12 με 7.5 με τα χαπια. και απο τοτε νομιζω οτι ζαλιζομαι η οτι θα λιποθυμησω, ο γιατρος μου λειπει για 5 μερες στο παρισι ,και θελω οποςδηποτε να του μιλησω. τελικα με τα αντικαταθληπτικα και τα ανχολιτικα που παιρνω ενα μηνα και δεν θα επρεπε να εχει γινει δουλεια , να με ηρεμησουν να μην κανω τετοιες κακες σκεψεις ? παιρνω εναμισι μιλιγραμ ξαναξ και 20 μιλιγραμ σεροξατ. τι αλλο να κανω , ετσι μου ερχεται να παω να ξανακανω αιματολογικες εξετασεις να τρεχω σε γιατρους παλι.η νοσοφοβια δεν ειναι κατι που μου βγηκε τωρα,αλλα απο μικρο παιδι, πριν χρονια , ενα βραδυ που γυρισα απο ξενυχτι κοιμηθηκα στις 5 το πρωι και μετα απο μιση ωρα με εποιασε ενας πονος στο στηθος και πισω στην πλατη , και μουδιασμα σε ολο το σωμα μιλαμε για τον πανικο. με πηγαν στα επειγοντα , και εκει δεν βρηκανε τιποτα . το ξαναπαθα αυτο αρκετες φορες αλλα προσπαοθσα να το καταπολεμησω.τοτε δεν ηξερα για ψυχοσωματικα και τετοια. τελικα λεω στην μανα μου και εσυ το ειχες παθει αυτο και ειχες πετρες στην χολη , και μου λεει να παω να κανω υπεριχο, και ειχα πετρες στην χολη. και εγω καθε μερα ετρωγα αυγα φιστικια και οτιδηποτε προκαλουσε σαν κολικο. καταλαβαινετε τι φοβο ειχα παρει μικρο παιδι. περασαν 3 χρονια και δεν της εχω βγαλει ακομα τις πετρες ημουν ετοιμος να της βγαλω το μην αυτο, αλλα δεν ειμαι ετοιμος ψυχολογικα να παω να το κανω.
    δηλαδη εαν συνεχισει κανα μηνα και δεν δω βελτιωση μηπως θα φταει και ο γιατρος ? τι να πω. δεν ξερω..

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    oxi den thn allaksa. alla stamathsa na trww edw kai 2 meres pragmata pou anebazoun thn piesh kai trww merikes trofes pou rixnoun thn piesh.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •