HELP ME OUT
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 116

Thread: HELP ME OUT

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    HELP ME OUT

    Θέλω να πείτε κάτι θετικό και καλό για μένα. Ότι είμαι ενδιαφέρον τύπος τουλάχιστον από αυτά που γράφω. Οτί απόκριες έχουμε μόνο τον Φλεβάρη. Ότι δεν κινδυνεύει το ανθρώπινο είδος. Ότι στο μέλλον δεν θα πεθάνω από την πείνα. Θέλω για λίγο να πιστέψω, έστω και στα ψέματα, ότι ο κόσμος δεν είναι τόσο αδιάφορος και ότι δεν τρώει ο ένας τον άλλον .
    Last edited by carrot; 26-02-2011 at 00:37.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    λυπαμαι αλλα ψεμματα δεν θα σου πω..
    εισαι ενας χαλιας!!
    Πας καθολου καλα??????
    Απο τα πιο γλυκα και ευγενικα πλασματα εισαι..ελεος..απορω πως δεν το ξερεις!!!!
    Δεν ειμαστε αδιαφοροι,πονεμενοι και φοβισμενοι ειμαστε ..και παλευουμε να βγαλουμε τον καλο μας εαυτο αλλα ο ενας φοβαται τον αλλο..
    Σε φιλω απαισιο εντομακι :)
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    insect,

    σου λέω ότι μπορείς να με κάνεις να χαμογελάω. Σου λέω ότι με έχεις ταξιδέψει με τις μουσικές σου.
    Σου λέω ότι όταν μιλήσαμε με γλύκανε ο ευγενικός σου τρόπος.
    Σου λέω ότι, ναι, υπήρξαν και φορές που διαβάζοντας κάτι δικό σου ανησύχησα..
    Σου λέω ότι έχω κρατήσει λόγια όμορφα και ουσιαστικά που άφησες εδώ μέσα σε άλλα μέλη.
    Σου λέω να μην προβληματίζεσαι πολύ και πως θα τη βρεις την άκρη σου αρκεί να μη παραιτηθείς και να μη σταματήσεις να πιστεύεις σε αυτό.

    Και ναι σου λέω, φίλε μου, ότι είναι μια ζούγκλα εκεί έξω, ότι οι άνθρωποι βγάζουνε νύχια, ότι όλοι μπορούμε να είμαστε ικανοί γι’ αυτό..
    Κι αν δεν ακούς πάντα είναι ίσως επειδή οι άνθρωποι στις μεγαλουπόλεις αγαπάνε σιωπηλά.
    Ίσως επειδή στριμώχνουν τα αλισβερίσια τους στο περιθώριο φλύαρων σελίδων και στο ισχνό φως των φωταγωγών.
    Όχι όμως όλοι.
    Τα χέρια δεν ξεχνάνε τόσο εύκολα πώς να σμίγουνε φωνή, παλμό και νοιάξιμο, ούτε και οι ζεστές καρδιές :)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    εισαι γλυκο του κουταλιου!οχι οχι!μελομακαρονακι! :P

    το καλυτερο παιδι εισαι!αποκριες ινσεκτ μου εχουμε μονο τον φλεβαρη,αλλα καρναβαλους ολο τον χρονο :) τι να κανουμε θα το αντεξουμε!
    μακια και απο εμενα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Σας ευχαριστώ για τα γλυκά σας λόγια! Είδα κάτι σήμερα και με έβαλε σε σκέψεις. Θα είμαι καλύτερα πιστεύω όταν θα ξυπνήσω αύριο! :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    εισαι εξυπνος κ ενδιαφερων!

    και πολλα αλλα !!!!!!
    Last edited by katerinaki; 26-02-2011 at 12:39.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ναι σύμφωνα με τα τεστ Κατερίνα φαίνεται πως υπάρχει κάποια εφυία. Παρόλα αυτά, κατ εμέ δεν μου αξίζει να έχω σχέση με κοπέλα επειδή δεν έχω πολλά λεφτά, ούτε τον χαρακτήρα & εμφάνιση για να αισθάνεται η κοπέλα πως βγαίνει με κάποιον σούπερ ντούπερ γουάου, αλλά ούτε έχω να επιδείξω και την απίστευτη κοινωνική ζωή, αφού στην ουσία έχω μηδέν φίλους. Μια ζωή ένιωθα πως είμαι έξω από το πανηγύρι. Επίσης πολλές φορές αναρρωτιέμαι γιατί οι δυστυχίες, ακόμα και τα καταστροφικά φαινόμενα της φύσης (!) να πλήτουν μόνο τις χαμηλές κοινωνικές τάξεις. Θα ήθελα για λίγο να υπήρχε Θεός και να τιμωρούσε αυτούς που το αξίζουν. Αισθάνομαι πολύ κακία μέσα μου ώρες ώρες και ζήλεια για όσους έχουν φτάσει σε ένα κάποιο επίπεδο και είναι στην ηλίκία μου, είχαν πιο πολλές ευκαιρίες και δεν αισθάνονται τόση αβεβαιότητα για το μέλλον τους.
    Αν είχα φίλους προφανώς θα είχα να μιλήσω κάπου, αλλά και πιθανώς να μην μιλούσα τόσο μίζερα, ίσως γι'αυτό να είμαι και αποθητικός πλέον, λόγω μιζέριας αν και όταν δεν ήμουν μίζερος πάλι ήμουν ο απέξω, ίσως λόγω χαρακτήρα απλά νιώθω πλέον στην φάση που είμαι να αρχίζω να παρουσιάζω απωθημένα επειδή απέχω πολύ από ένα ικανοποιητικό στάνταρ σε σχέση με τους υπολοίπους. Η κοινωνική μου εφυία είναι αγνώστου επιπέδου, ασταθής, βασικά αυτή είναι η σωστή λέξη, και λόγω της αστάθειας ίσως να έχω δημιουργήσει άθελα μου ένα αόρατο τοίχο αβεβαιότητας για τις προθέσεις μου , έστω κι αν τις περισσότερες φορές είναι καλές κάπου στην επαφή να χάνω μια συχνότητα από τις συνομιλίες που κινούνται σε αυτόματες συχνότητες ούτως η άλλως, ίσως απλά ο τρόπος ζωής που έχω όλα αυτά τα χρόνια να διαμόρφωσε έναν χαρακτήρα που να με δυσκολεύει να συμμετέχω έτσι όπως θα ήθελα στη ζωή, να είμαι προσεγγίσιμος, θα έλεγα δύσκολο πράγμα για μένα η επίτευξη νέων γνωριμιών αφού οι περισσότερες περιορίζονται και παραμένουν στο αρχικό στάδιο.
    Με έχει φάει η μονοτονία, να είμαι το βράδυ σε ένα δωμάτιο να μην έχω να μιλήσω με κανέναν, τουλάχιστον κάθομαι και βλέπω περισσότερη τηλεόραση πλέον έτσι ώστε να ξεχνιέμαι. Βλέπω τα πάντα να εξελίσονται γύρω από τα εγώ μας, να επιβιώσοιυμε πάση θυσία ότι και αν είμαστε, και απλά η συμμετοχή να έχει βάση ανταλλαγής, να υπάρχει η βλέψη του κέρδους για κάθε συσχέτιση έτσι ώστε να δίνουμε σαν νοήμοντες άνθρωποι μια λογικοφανή αιτία για τις επιλογές μας με τι σχέσεις μας και τις επαφές μας, δεν εννοώ κέρδους με χρηματικά και μόνο κριτήρια αλλά κέρδους με βάση τι αξία θα πάρουμε εμείς. Άλλες φορές αναρφωτιέμαι αν ο δρόμος που οδηγεί στην τρέλα είναι αυτός ακριβώς που ακολουθώ εγώ κάνοντας τα παραπάνω και ανακυκλώνοντας αυτή την διαδρομή, σκέφτοντας δηλαδή και επιμενοντας σε τέτοιες σκέψεις αντί να αρκεστώ στην αυτόνομη λειτουργία σύμφωνα με τον πιο ασφαλή τρόπο ανθωπινης συμπεριφοράς, άρα και τον πιο επικερδή για το εγώ μου. Σκέφτομαι σε τελική ανάλυση σε τι κόσμο ζούμε. Σε έναν μη-πραγματικό κόσμο όπου όλα είναι βέβαια και η γνώση είναι απόλυτη (πχ δεν υπάρχει Θεός, δεν υπάρχει μετα θανατον ζωή, τέλος κτλ) ή σε ένα ατελής κόσμο όπου όλα είναι αβεβαια με έλλειψη απόλυτης γνώσης. Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι πως λειτουργούμε σαν να βρισκόμαστε στο πρώτο είδος κόσμου που αναφέρω και ότι βρίσκεται στον άλλο κόσμο το βαπτίζουμε , σταδιακά προβληματικό και από ένα σημείο και μετά και επίσημα προβληματικό. Αυτές οι λίγες σκέψεις από μένα.
    :)
    Last edited by carrot; 28-02-2011 at 00:07.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Παρόλα αυτά, κατ εμέ δεν μου αξίζει να έχω σχέση με κοπέλα επειδή δεν έχω πολλά λεφτά, ούτε τον χαρακτήρα & εμφάνιση για να αισθάνεται η κοπέλα πως βγαίνει με κάποιον σούπερ ντούπερ γουάου, αλλά ούτε έχω να επιδείξω και την απίστευτη κοινωνική ζωή, αφού στην ουσία έχω μηδέν φίλους. Μια ζωή ένιωθα πως είμαι έξω από το πανηγύρι.


    αυτο γιατι το λες?αυτου του ειδους οι σχεσεις δεν σου ειναι αδιαφορες?νομιζεις οτι μονο με ορισμενα στανταρ (οικονομικο στατους,εμφανιση κλπ) δημιουργουνται ερωτικες σχεσεις?
    εξ αλλου αλλοι ανθρωποι ερωτοτροπουν κ ελκονται απο αλλα χαρακτηριστικα!εξ αλλου υπαρχει κ η χημεια που ειναι καθοριστικος παραγοντας για τη δημιουργια σχεσης!υπαρχει κ το πεπρωμενο -οτι ειναι να γινει θα γινει- οτι γινεται ειναι το καλυτερο που μπορει να γινει τη δεδομενη χρονικη στιγμη!γιατι μιζεριαζεις? μη το κανεις! ασχημαινει!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Χαχα, όχι σίγουρα όχι. Αυτό που λες με την χημεία το πιστεύω. Μου έχει τύχει! Βασικά δεν καταλαβαίνω με τι κριτήρια επιλέγει η κάθε γυναίκα. Δεν είναι όλες ίδιες. Μερικές φορές τυχαίνει και δένει το γλυκό!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    περι γλυκου προκειται! μερικες φορες ειναι ωραιο κ ελαφρυ, μερικες φορες βαρυ κ μετριο κ αλλες χαλασμενο κ μας στελνει!οσο λιγοτερα τρως τοσο το καλυτερο,αποκτας εκλεπτυσμενη γευση!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    βινς, απλά έχεις χάσει την αυτοπεποίθηση σου.
    ?
    εργάζεσαι?
    γυμναστήριο πας ή ασκείσαι καθόλου?
    κάποτε μου το είχες προτείνει εσύ.
    τώρα να στο προτείνω εγώ.

    αυτά τα δν αξίζω να έχω κοπέλα...άκυρα!
    όλοι αξίζουμε να έχουμε ένα σύντροφο κ κάπου εκεί έξω υπάρχει...
    http://www.mazi.org.gr/

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ινσεκτ, είσαι ένα καλό παιδί, πράγμα σπάνιο.. Άρα θα βρεθεί κάποια να το εκτιμήσει, πίστεψέ με, έχω γνωρίσει πολλές που ψάχνουν αυτό. Το θέμα είναι ότι προβληματίζεσαι πολύ, αυτό ίσως απωθεί τους ανθρώπους. Δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις, αλλά αν αφεθείς ελεύθερος, θα δεις μεγάλη αλλαγή. Φιλικά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    arktos, δεν έχω χάσει την αυτοπεποίθηση μου, είναι φορές όμως που βλέπω τόσο μαύρη τη ζωη μου αλλά όχι άδικα αφού είναι μαυρισμένη, χωρίς πολύ ενδιαφέρον και κυρίως χωρίς λεφτά. Στη δουλειά μου έχω σκαμπανευάσματα και δεν έχω σταθερό εισόδημα. Κοινωνική ζωή δεν έχω στην ουσία δεν έχω συχνή επικοινωνία με κανέναν, σχέση δεν έχω και προτιμώ να μείνω μόνος από το να βρώ κάτι που δεν έχει τα στάνταρ που θέλω αλλά και να την έβρισκα δεν θα κρατούσε αν δεν ερχόταν η οικονομική ευστάθεια, για μένα εννοώ. Είμαι άνθρωπος περήφανος, δεν έχω ζητήσει ούτε να κλέψω ούτε εννοείτε να ζητιανέψω και δεν θα δεχόμουν εννοείτε να έχω σχέση και να με συντηρεί εκείνη. Ακόμα και έτσι όπως ζορίζομαι (βάλε και την ψυχολογική μου αστάθεια ώς άνθρωπος σε αυτά) δεν δέχομαι να με λυπούνται και αν μου το έλεγε ποτέ κάποιος αυτό θα του έλεγα να λυπηθεί τον εαυτό του. Καταφέρνω κατά καιρούς να βγάλω χρήματα και να μπορώ να συντηρήσω τον εαυτό μου αλλά για κάτι παραπάνω ούτε λόγος.
    Κατά τάλλα με πιάνει ώρες ώρες κάποιου είδους κατάθλιψη χωρίς όμως να είμαι πολύ στεναχωρημένος αλλά βασικά μερικές φορές σκέφτομαι να θέλω να τελειώσει αυτό το θεατρικό έργο που λέγεται ζωή αν και βασικά κάποιες άλλες φορές σκέφτομαι πως θα ήθελα να να πεθάνω τελευταίος από τους γνωστούς μου για να γελάσω τελευταίος (χαχα), αν και παίζει να το πάθω το εγκεφαλικό η καρδιακό νωρίς αφού καπνίζω, έχω σταματήσει και να αθλούμαι, το φαγητό τουλάχιστον το έχω κόψει το πολύ φαί !, αλλά κάτι τελευταίο να πω όλοι κλέβουν και βγάζουν λεφτά, αυτό μόνο πιστεύω, ότι μόνο έτσι καταφέρνουν και έχουν τις mercedes και τις βίλες αφού παραγωγικά είμαστε οι άρχοντες της καρέκλας σε αυτή τη χώρα.
    Άντε γειά ! :)
    Last edited by carrot; 01-03-2011 at 21:50.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    βρε βινς, σταμάτα να μπερδεύεις τα πράγματα.
    πού κολλάνε τώρα οι μερσεντές κ οι βίλες?
    αυτό είναι που θέλεις στη ζωή σου?
    όχι.
    από ότι έχω καταλάβει.

    την οικονομική αστάθεια την καταλαβαίνω.
    μήπως θα μπορούσες να βρεις κ κάτι άλλο παράλληλα με την υπάρχουσα δουλειά σου, για να συμπληρώνεις το εισόδημα σου?

    για να βρεις μια κοπέλα το ξέρεις πως δν θα έρθει στο σπίτι σου να σου χτυπήσει την πόρτα.
    έχεις γνωστούς, γιατί δν κανονίζεις καμία έξοδο?
    περιμένεις αυτοί να σε πάρουν?
    κάνε την κίνηση κ τηλ εσύ!
    ξεκίνα γυμναστήριο.
    τόσο κόσμο θα γνωρίσεις εκεί.

    την επόμενη που θα απαντήσεις, να είσαι πιο θετικός!!!
    http://www.mazi.org.gr/

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    όλοι κλέβουν και βγάζουν λεφτά, αυτό μόνο πιστεύω, ότι μόνο έτσι καταφέρνουν και έχουν τις mercedes και τις βίλες αφού παραγωγικά είμαστε οι άρχοντες της καρέκλας
    Λιγοι αυτοι που εχουν πολλοι αυτοι που δεν εχουν...αλλα βλεπουμε παντα τους λιγους.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •