"όλα μια χαρά" - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 124
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Μιχάλη, όποτε αισθανθείς έτοιμος να το κάνεις...

    Σε καμία περίπτωση δεν είναι εύκολο αυτό και το καταλαβαίνω...

    Σκέψου πως είναι πράγματα που τα κρύβουμε από όλους, τους φίλους, τους δικούς μας ανθρώπους -προσωπικά ακόμα κι από το γιατρό μου στην αρχή- εδώ και χρόνια...

    Χώρια που όταν πάω να πω κάτι για μένα... ο ειρμός μου πάει περίπατο...
    (στις κατά πρόσωπο συζητήσεις...βάζω τα κλάματα και δεν αρθρώνω λέξη στο τέλος...)

    Αλλά, δε βαριέσαι, σιγά σιγά όλα θα στρώσουν... πού θα πάει?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Jesus, Jesus help me
    I\'m alone in this world
    And a fucked-up world it is too.

    Tell me, tell me the story
    The one about eternity
    And the way it\'s all gonna be.

    Wake up, wake up dead man
    Wake up, wake up dead man.

    Jesus, I\'m waiting here, boss
    I know you\'re looking out for us
    But maybe your hands aren\'t free.

    Your Father, He made the world in seven
    He\'s in charge of heaven.
    Will you put a word in for me?

    Wake up, wake up dead man
    Wake up, wake up dead man.

    Listen to the words they\'ll tell you what to do
    Listen over the rhythm that\'s confusing you
    Listen to the reed in the saxophone
    Listen over the hum of the radio
    Listen over the sound of blades in rotation
    Listen through the traffic and circulation
    Listen as hope and peace try to rhyme
    Listen over marching bands playing out their time.

    Wake up, wake up dead man
    Wake up, wake up dead man.

    Jesus, were you just around the corner?
    Did you think to try and warn her?
    Were you working on something new?
    If there\'s an order in all of this disorder
    Is it like a tape recorder?
    Can we rewind it just once more?

    Wake up, wake up dead man
    Wake up, wake up dead man.
    Wake up, wake up dead man

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Δίκιο έχουν κι οι άνδρες να γκρινιάζουν για τη στάση των γυναικών απέναντί τους, αλλά να μην πιστεύουν πως κι οι ίδιοι δεν κάνουν άλλα ατοπήματα...

    Ως \"θύμα\" και διατροφικών διαταραχών, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω πως

    1.δεν αισθάνομαι ιδιαίτερα ευχάριστα όταν ξέρω ότι κάποιοι κοιτάζουν... την οπίσθια όψη μου. Αντιλαμβάνομαι ότι κάποιο κόλλημα είναι που ουσιαστικά δεν έχει κάποιο σημαντικό λόγο που γίνεται -συνήθεια, γονιδιακό, τι να πω?- αλλά πολύ απλά μου τη δίνει...

    2.κακά τα ψέματα... οι άνδρες λατρεύουν τις γυναίκες που \"προσέχουν\" τη διατροφή τους. Μπορεί να γκρινιάζουν γι\' αυτό, αλλά δε νομίζω να έβλεπαν με καλό μάτι μια συνοδό που θα έτρωγε αρκετά σε μια βραδυνή έξοδο, άσχετα αν εκείνη ήταν θεονήστική όλη μέρα.

    3.κι ο πιο άσχημος άνδρας θεωρεί τον εαυτό του ικανό να γοητεύσει μια γυναίκα αρκετά πιο εμφανίσιμη από εκείνον στηριζόμενος σε άλλες αρετές του. Μια γυναίκα αν υστερεί στην εμφάνιση... απλά δεν έχει καμία ευκαιρία.

    4.η κοιλίτσα στους άνδρες είναι γοητεία... οι γκρίζοι κρόταφοι ένδειξη σοφίας... οι ρυτίδες πιστοποιητικά ωριμότητας... Να σκεφτούμε για λίγο την ίδια εκδοχή στο θηλυκό...
    μια γυναίκα με κοιλίτσα, γκρίζα μαλλιά και ρυτίδες... Δε νομίζω να την βλέπανε και πολύ σα γυναίκα, αλλά σα ... γιαγιά.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    5. κάποιοι δεν έχουν ενδοιασμό να \"κράξουν\' τις Ελληνίδες για διάφορους λόγους... Να φανταστώ πως οι Greek Lovers είναι παγκόσμιας αισθητικής αποδοχής?

    6. πώς θα αισθανόταν κάποιος άνδρας να έβρισκε στο σπίτι της \"καλής\" του μια συλλογή από \"playgirls\"-το αντίστοιχο τελοσπάντων από τα playboy και παρομοίας αισθητικής περιοδικά- καθώς και αφίσες με έναν τύπο με φέτες τους κοιλιακούς?

    7. στις πορνοταινίες οι γυναίκες είναι κούκλες κι οι άνδρες... απλά είναι αρσενικού γένους. Δε χρειάζεται να έχουν και τίποτα παραπάνω...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Ετσι ακριβως ειναι Αγγελικη. Η γυναικα ηταν, ειναι και θα ειναι σεξουαλικο αντικειμενο εκτος απο ανθρωπος. Δεν το λεω μονο εγω ή οι ανδρες γενικοτερα, αλλα το αποδεχονται με τον πιο ξεκαθαρο τροπο κι οι ιδιες οι γυναικες. Μπορει να μη σου αρεσει, οπως τουλαχιστον λες, να σε κοιταζουν στα οπισθια, ομως ειμαι σιγουρος πως λιγο ή πολυ τονιζεις κι εσυ με το ντυσιμο και το βαψιμο σου τα σημεια εκεινα του σωματος που διεγειρουν τους ανδρες. Ετσι, βεβαια, αποδεχεσαι εμμεσα οτι το ενδιαφερον ενος ανδρα για μια γυναικα ξεκινα, στη συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων, απο τη σεξουαλικη ελξη. [Η... γυμνη αληθεια, οπως λεει κι ο φιλος μου ο ερωτοκριτος]

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Εγώ τους ξέρω τους κανόνες του παιχνιδιού και γι\' αυτό και δεν έχω καμιά διάθεση να παίξω...

    Όσοι όμως τους αποδέχονται να μάθουν να τους αποδέχονται στο σύνολό τους...

    Αν κάποιος βλέπει τη γυναίκα ως \"σεξουαλικό αντικείμενο εκτός από άνθρωπο\" να είναι έτοιμος να τον δουν κι ως \"χρηματοδότη\" ίσως εκτός από άνθρωπο (ή κάτι εξίσου υποτιμητικό).

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Ειπαμε, καποιες φορες η αληθεια ποναει, οχι μονο αυτον που την ακουει, αλλα κι εκεινον που τη λεει.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Χαχαχα! Τελικα Δαναη εισαι μια καλοκαγαθη και χαριτωμενη αλεπουδιτσα...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Όταν με κάποιον πρόκειται [ή έστω υπάρχει η πιθανότητα] να κάνεις sex είναι δυνατόν να μην το δεις τον άλλο ως σεξουαλικό \"αντικείμενο\";
    Και τι σημαίνει να βλέπεις κάποιον ως σεξουαλικό \"αντικείμενο\";
    ʼλλωστε μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ άνδρα κ γυναίκας χωρίς να υποβόσκει το σεξουαλικό στοιχείο; Χωρίς να έχει σκεφτεί ούτε μια φορά κάποιος από τους δύο [ή καλλίτερα κ οι δύο] σεξουαλικά για τον άλλον; Κι όταν μιλάω για φιλία, μιλάω για αληθινή φιλία- για εκείνο το επισφαλές αλλά κ γεμάτο θάρρος ξεγύμνωμα της ψυχής... Ρωτάω λοιπόν μπορεί;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Ραψωδε, η γυναικα ειναι σεξουαλικο αντικειμενο και ο ανδρας σεξουαλικο υποκειμενο. Κατα τ\' αλλα, συγχαρητηρια γιατι μου μοιαζεις. Σαφως και δεν μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ ανδρα και γυναικας χωρις να παρεμβαλλεται το σεξουαλικο στοιχειο (τουλαχιστον απο την πλευρα του ανδρα), εκτος κι αν ο ανδρας ειναι gay ή η γυναικα ειναι μπαζο. Ολα τ\' αλλα ειναι υποκρισιες. Η αληθεια ειναι πως οι γυναικες, λογω της παθητικοτητας τους στο σεξ, βολευονται με το παραμυθι που τους πουλουν πολλοι ανδρες - οτι δηθεν τις βλεπουν φιλικα, οι οποιοι φυσικα ως απωτερο σκοπο εχουν την ερωτικη σχεση.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Περί υποκειμένων κι αντικειμένων... δεν έχω να πω κάτι. Βαριέμαι να κάνω διδασκαλία συντακτικού... :P

    Γενικά θα μπορούσα να πω πως με αυτά που λέτε μπορείτε τουλάχιστον να υποψιαστείτε την απόγνωσή μου...

    Μπαίνουμε σε μια λογική που από τη μια πλευρά το αντίθετο φύλο στέκεται απέναντι, πρόσφορο για στενές επαφές (δεν νευριάζω, γιατί δυστυχώς το έχω διαπιστώσει και με προσωπική πείρα) και από την άλλη τα άτομα του ιδίου φύλου γίνονται \"ανταγωνιστές\"(για διαφόρους λόγους που προκείπτουν από καιρό σε καιρό).

    Το πρόβλημά μου δεν είναι αν μπορεί να υπάρξει φιλία μιας γυναίκας κι ενός άνδρα, αλλά αν μπορεί να υπάρξει αληθινή επαφή ανάμεσα σε δύο ανθρώπους... Σαν \"αληθινή επαφή\" ορίζω τη μια σχέση χωρίς προσποίηση και ρόλους...

    Έχω ένα τεράστιο σύστημα \"νόμων και κανόνων\" για τα κοινωνικά παιχνίδια... Μέθοδοι για να τα κερδίζω... ( Οι φίλοι μου μου κάνουν πλάκα πως είμαι φοβερή image maker) Γίνομαι συμπαθητική, γλυκειά, εκκεντρική, αλλαζόνας, οτιδήποτε ξέρω πως αρέσει στον ή στους άλλους. Παρασυρόμενη ή άτομο που παρασύρει...

    Όμως μετα... όταν όλα πάνε καλά κι έχω καταφέρει αυτό που αρχικά θεωρούταν στόχος... απογοητεύομαι... Αισθάνομαι πως οι ανθρώπινες σχέσεις είναι αποτέλεσμα χειρισμών και μεθόδων... κι εκεί απελπίζομαι... Φυσικά μεγάλο μερίδιο ευθύνης φέρω κι εγώ... Γι\' αυτό και πλέον δεν έχω διάθεση για παιχνίδια...

    Και βαριέμαι... κι απογοητεύμαι... και δεν έχω διάθεση να δω άνθρωπο...

  12. #27
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    66
    Originally posted by Tασος
    Σαφως και δεν μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ ανδρα και γυναικας χωρις να παρεμβαλλεται το σεξουαλικο στοιχειο (τουλαχιστον απο την πλευρα του ανδρα), εκτος κι αν ο ανδρας ειναι gay ή η γυναικα ειναι μπαζο.
    Μια απορία έχω μόνο: Να είναι ο άνδρας μπάζο δεν παίζει ε?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Originally posted by a_friend
    Μια απορία έχω μόνο: Να είναι ο άνδρας μπάζο δεν παίζει ε?

    :P:P:P

    ʼντε, καλέ...
    Φυσικά και δεν παίζει κάτι τέτοιο σαν πιθανότητα, my friend...

    Είπαμε... οι άνδρες είναι αυτοί που είναι, έτσι όπως είναι κι είμαστε τυχερές κι ευγνωμονούσες απλά και μόνο που υπάρχουν...

    :P:P:P

  14. #29
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    66
    Την νιώθεις και εσύ αυτή την τύχη και την ευγνωμοσύνη ε; :P

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    187
    Sad but true.... να βλεπεις αντρες πραγματικα μπαζα και να σου το παιζουν δυσκολοι και γοηδες. Εγω σε κατι τετοιους παντως θα επαιρνα δωρο εναν καθρεφτη.
    Δε νιωθω βεβαια καμια ευγνωμοσυνη που υπαρχουν κι αν τολμησει ενας τετοιος αντρας μπαζο και κανει καποιο σχολιο για τη δικη μου εμφανιση το πιθανοτερο ειναι οτι με αυτα που θα ακουσει θα γινει ενα μπαζο με ρομπα. Δεν υπαρχει πιο εκνευριστικη ρατσα απο αντρες μπαζα με ψηλο self esteem.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •