"όλα μια χαρά" - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 124
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Μα φυσικά...
    Πώς θα μπορούσα διαφορετικά?! :P

    -Κάτι τέτοιες απόψεις με κάνουν να λατρεύω τους gay.-

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Tessa, δυστυχώς και στο καθρέφτη καμαρώνουν γι\' αυτό που βλέπουν!!!

    Οι γυναίκες συνήθως βλέπουν τα ελαττώματα της εμφάνισής τους κι οι \"συγκεκριμένοι\" τα \"δυνατά τους σημεία\" (κατά κοινή ομολογία... δική τους και της μητέρας τους...)

    :P:P:P

  3. #33
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    66
    Όχι ρε κορίτσια! Τα μπάζα ξέρουν κατά βάθος οτι είναι μπάζα! Απλά λένε μαλακίες μπας και τσιμπήσει καμιά χαζή!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Orion, δεν αμφισβητώ τη δυνατότητα κάποια ( περιορισμένης όμως) επικοινωνίας, αλλά τη δυνατότητα ουσιαστικής επικοινωνίας. Τύποι ευγένειας, ακόμα και ένα κλίμα φιλικότητας (όχι όμως φιλίας) φυσικά κι υπάρχει. Πολιτισμένη κοινωνία έχουμε και είναι πια κανόνας να \"προσποιούμαστε ότι ενδιαφερόμαστε\" για τους άλλους...

    Και για να ξεκαθαρίσω και κάτι που αντιλήφθηκα χθες...

    Αυτό το διάστημα που έλεγα ότι δεν έβλεπα τι έγραφε ο Τάσος, το εννούσα. Πριν από μέρες του είχα κάνει ignore κι η συγκεκριμένη επιλογή μόλις χθες διαπίστωσα πως εκτός του ότι εμποδίζει τα private μηνύματα (πράγμα που το περίμενα), \"κρύβει\" και ό,τι γράφει ο άλλος στο κεντρικό.

    Δεν είμαι τοοοοόσο -δεν ξέρω πως να το πω- αχαρακτήριστη τελοσπάντων. Ένα γεια φυσικά και θα το έλεγα σε οποιοδήποτε. Βέβαια, εξηγούμαι για να μη παρεξηγούμαι, θα έλεγα σίγουρα ένα γεια... Από εκεί και πέρα ούτε ξέρω τι έχει γραφεί ( και δε με ενδιαφέρει κιόλας) και δε νομίζω ότι θα απαντούσα και σε πολλά από αυτά.

    Τουλάχιστον ελπίζω αυτή η \"παρανόηση\" που είχα σχετικά με το ignore να έδωσε αρκετό χρόνο στον Τάσο για να ηρεμίσει και να μπορέσει να μου μιλά πια μέσα στα όρια της τυπικότητας και της ευγένειας.Η όλη διευκρίνηση γίνεται για να μη δημιουργούνται περαιτέρω σχόλια.

    Και πάλι να του ζητήσω συγνώμη, αλλά, όπως είπα, η μόνη επικοινωνία που επιθυμώ να έχω μαζί του θέλω να ακολουθεί αυστηρά τους κανόνες ευγένειας και τυπικότητας. Αυτό φυσικά ισχύει και με όλους τους υπολοίπους εδώ. Δεν έχω καμιά διάθεση να ανεχτώ υπερβολές κι αυθαιρεσίες. Αυτά.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Originally posted by Aggelika

    Orion, δεν αμφισβητώ τη δυνατότητα κάποια ( περιορισμένης όμως) επικοινωνίας, αλλά τη δυνατότητα ουσιαστικής επικοινωνίας. Τύποι ευγένειας, ακόμα και ένα κλίμα φιλικότητας (όχι όμως φιλίας) φυσικά κι υπάρχει...

    ...Και πάλι να του ζητήσω συγνώμη, αλλά, όπως είπα, η μόνη επικοινωνία που επιθυμώ να έχω μαζί του θέλω να ακολουθεί αυστηρά τους κανόνες ευγένειας και τυπικότητας. Αυτό φυσικά ισχύει και με όλους τους υπολοίπους εδώ.
    Αυτοαναιρεισαι ματια μου. Αποφασισε τι θελεις τελικα ...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    ολα τα μοντελα της Ελλαδας εδω μαζευτικαν;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Μάλλον δεν το έκανα σαφές...

    Στην πρώτη περίπτωση αναφέρομαι στην ουσία της σχέσης η οποία έχει προσποίηση, ενώ στη δεύτερη μιλώ για τον τρόπο επικοινωνίας.

    Να με συγχωρέσετε, αλλά θέλω να μου μιλούν όπως τους μιλώ και να μην παίρνονται αυθαίρετα δικαιώματα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Γιατι φοβασαι τοσο πολυ να αφησεις τον εαυτο σου ελευθερο? Δεν θα σε παρεξηγησει κανεις...

  9. #39
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    66
    Αηδία έχετε γίνει όμως..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    O.k.
    Θα ήταν υπερβολικό να ζητούσα να μη γεμίσει το thread με όλα τα άσχετα πάλι?!

    Απλά έχω αρχίσει να κουράζομαι υπερβολικά...

    Νομίζω ότι άρχισε να πιάνει κι η θεραπεία μου...
    κι αν σκεφτείτε πως έχω καταπιεσμένο θυμό εδώ και 10ετία τουλάχιστον...

    Δεν θα με παρεξένευε αν μια μέρα ξυπνήσω και αρχίσω να μιλάω απταίστως τα \"γαλλικά\", όπως λέει κι ο berg...

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    20
    ωχ..τα πηρε η Αγγελικη! :)

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Τελικά δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από αυτό το εξαιρετικό επίτευμα των δικών μου...

    Κατάφεραν να μου μάθουν ένα σωρό κανόνες καλής συμπεριφοράς (από το πώς να τρώω, πώς να βαδίζω, πώς να δίνω το χέρι μου για χειραψία), αλλά δεν μου έμαθαν τα άλλα, τα \"καλά\" τα γαλλικά...

    Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο ζόρικο είναι το να μην \"επιτρέπεις στον εαυτό σου να παρεκτραπεί\"... Πριν από κάμποσο καιρό όρμησε η Δανάη στο chat κι άρχισε να κατεβάζει Χριστοπαναγίες... Έμεινα από το απρόοπτο της υποθέσεως, αλλά, Δανάη, να ομολογήσω ότι ζήλεψα...

    Είναι πολύ σημαντικό να βρει ο καθένας μας κάποιον τρόπο να εκτονώνεται...Και στην περίπτωσή μου τουλάχιστον να μπορώ να εκφράζομαι πιο... μονοκόμματα. Εντάξει, το να φτάσω να βρίζω, δεν το περιμένω, αλλά τουλάχιστον να αρχίσω να μπορώ να \"στέλνω\" άτομα.

    Είναι πάμπολλες οι φορές που έχω μπλέξει σε διάφορες γελοίες καταστάσεις, γιατί δεν κατορθώνω να γίνω κατανοητή με λόγια κομψά στους υπολοίπους. Στο μυαλό μου γυρίζει συνέχεια η εικόνα του αδερφού μου να ξεκαρδίζεται στα γέλια και να μου επαναλαμβάνει πώς \"τα ζώα δεν παίρνουν από ευγένειες\".

    Μεγάλο μέρος της κατάστασής μου πιστεύω ότι οφείλεται ακριβώς σ\'αυτό. Το καλό είναι, όπως είπα, ότι και με τα φάρμακα που τώρα αρχίζουν κάπως να δείχνουν ότι ενεργούν, αρχίζω να αισθάνομαι ικανή για να γίνω πιο επιθετική.Λέτε να ξαναβρώ τα χαμένα μου νεύρα? Για να δούμε...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Συγνωμη τωρα, αλλα δεν εχω καταλαβει ποιος δουλευει ποιον!?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Τάσο... σε ικετεύω πια... άσε με ήσυχη.

    Μπορείς να μου μιλάς όπως στα υπόλοιπα μέλη εδώ?

    Αν όχι, ενημέρωσέ με για να προβώ και στις ανάλογες ενέργειες.

    Βαρέθηκα, κουράστηκα κι αυτό το θέμα απλά δεν μπορώ πλέον να το διαχειριστώ.

    Μπες στον κόπο να διαβάσεις λίγο το συγκεκριμένο thread.

    Σου φαίνομαι να είμαι καλά?

    Να σε ενημερώσω πως κινδυνεύει συνέχεια και η σωματική κι η ψυχική μου υγεία...

    Τι άλλο να σου πω πια?

    Λυπήσου με...

    (Από το u2u που έλαβα με τα \"γαλλικά\" σου, θεωρώ το θέμα λήξαν. Ευχαριστώ.)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Ποτε δεν θα καταλαβεις τι ενιωσα για σενα.

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •