Όλοι οι σχιζοφρενείς μένουν μόνοι τους;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 195
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512

    Όλοι οι σχιζοφρενείς μένουν μόνοι τους;

    Απορώ ρε παιδιά. Επειδή έχω αυτή την κωλοαρρώστια σημαίνει θα μείνω μόνη μου μια ζωή; Δεν μπορώ να πάω να δουλέψω να γνωρίσω άτομα άμα γνωρίσω δεν θα με θέλουν λόγω της αρρώστιας, ούτε σε αυτό το σάιτ δεν μπορώ να γνωρίσω με προσωπικά μηνύματα; Τι γίνεται δηλαδή, όλοι οι σχιζοφρενείς το έχουν λύσει το πρόβλημά τους έχουν παντρευτεί ενώ εγώ θα μείνω μόνη μια ζωή; Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό ειλικρινά...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ανεξαρτητα απο τις καθως πρεπει μαλακιες που πιστευω θα σου γραψουν εδω μεσα, γιατι πρεπει να φανουν σωστοι και καλωσυνατοι... παρτο αποφαση οτι ανηκεις στη μειοψηφια, και η κοινωνια θα σε κρυψει σαν να μην υπαρχεις, στελνωντας σε στο περιθωριο, απλα επειδη εισαι διαφορετικη και θεωρεισαι επικινδυνη. εγω προσωπικα εχωντας σαπισει στη μοναξια, κι αφου με καναν ολοι περα λογο αυτου του διαφορετικου ισως τροπου σκεψης, νομιζωντας παντα τα χειροτερα για μενα (οπως συνηθιζεται), πλεον δε ψαχνω για φυσιολογικα ατομα γιατι δε ταιριαζω μαζι τους, κι απομακρυνομαι απο ολους οσους βλεπω οτι χαλιουνται, γιατι ξερω που καταληγει και το βρισκω χασιμο χρονου...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ΩΡΑΙΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΗς ΔΙΝΕΙς ΡΕ.Η ςΗΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΓΛΥΚΕΙΑ!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ειπε κανεις το αντιθετο οτι δεν ειναι πανεμορφη και γλυκεια ? απλα την αληθεια της εγραψα, οπως τη βλεπω εγω τουλαχιστον. και η αληθεια ειναι πως ναι, οταν εχεις κατι τα πιο πολλα ατομα σε κανουν περα, γιατι δε μπορουν να σε θεωρησουν σιγουρο κι ασφαλη. αυτοι που παραμενουν κοντα σου, αξιζουν να λεγωνται φιλοι!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    Angry

    Ετσι που τις τα εγραψες ειναι σαν να την θεωρεις τελειωμενη ομως.
    Και δεν εχω ολοι τον ιδιο βαθμο αυτης της αρρωστιας.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μα δεν το εγραψα ΜΟΝΟ γιαυτη, αλλα ΓΕΝΙΚΑ οπως συνηθιζω και μιλαω παντα, γιατι δε ξερω κανεναν σας προσωπικα (ασχετα αν ορισμενοι εδω μεσα νομιζουν οτι ξερουν εμενα) για να πω με σιγουρια περισσοτερα. :)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Οντως εισαι ενα ΚΕΝΟ.Με τοποθεσια ΚΕΝΟΥ!

  8. #8
    γουαιτ.....οι άνθρωποι που έχουν σχιζοφρένεια ή οποιαδήποτε ασθένεια, δεν μένουν μόνοι αν έχουν καλό χαρακτήρα και γίνονται αγαπητοί στους άλλους.
    Εσύ, απ ότι έχεις γράψει εδώ μέσα είσαι συνεχώς μες στην αρνητικότητα και την καχυποαψία. Μήπως να έψαχνες περισσότερο αυτο το κομμάτι του εαυτού σου και να μη το ρίχνεις στην αρρώστια?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    ΩΡΑΙΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΗς ΔΙΝΕΙς ΡΕ.Η ςΗΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΓΛΥΚΕΙΑ!
    Πανικούλα σ'ευχαριστώ πάρα πολύ δεν έχω λόγια που ήσουνα τόσον καιρό βρε;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    γουαιτ.....οι άνθρωποι που έχουν σχιζοφρένεια ή οποιαδήποτε ασθένεια, δεν μένουν μόνοι αν έχουν καλό χαρακτήρα και γίνονται αγαπητοί στους άλλους.
    Εσύ, απ ότι έχεις γράψει εδώ μέσα είσαι συνεχώς μες στην αρνητικότητα και την καχυποαψία. Μήπως να έψαχνες περισσότερο αυτο το κομμάτι του εαυτού σου και να μη το ρίχνεις στην αρρώστια?
    Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι έστω τα έχω αυτά ότι άμα δεν τα είχα θα έβρισκα γκόμενο;

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ανεξαρτητα απο τις καθως πρεπει μαλακιες που πιστευω θα σου γραψουν εδω μεσα, γιατι πρεπει να φανουν σωστοι και καλωσυνατοι... παρτο αποφαση οτι ανηκεις στη μειοψηφια, και η κοινωνια θα σε κρυψει σαν να μην υπαρχεις, στελνωντας σε στο περιθωριο, απλα επειδη εισαι διαφορετικη και θεωρεισαι επικινδυνη. εγω προσωπικα εχωντας σαπισει στη μοναξια, κι αφου με καναν ολοι περα λογο αυτου του διαφορετικου ισως τροπου σκεψης, νομιζωντας παντα τα χειροτερα για μενα (οπως συνηθιζεται), πλεον δε ψαχνω για φυσιολογικα ατομα γιατι δε ταιριαζω μαζι τους, κι απομακρυνομαι απο ολους οσους βλεπω οτι χαλιουνται, γιατι ξερω που καταληγει και το βρισκω χασιμο χρονου...
    Κενό μπορεί να είμαι η μειοψηφία, αλλά υπάρχουνε κι άλλοι σαν κι εμένα αυτό λέω αυτοί τι κάνουνε; Μένουνε μόνοι τους; Και αν ναι γιατί δεν μπαίνουνε σ'αυτό το σάιτ να ενώσουμε τις μοναξιές μας; :mad:

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Πανικούλα σ'ευχαριστώ πάρα πολύ δεν έχω λόγια που ήσουνα τόσον καιρό βρε;
    ελα ! να ανεβαινουμε τα κοριτσια!

  13. #13
    Εγώ πιστεύω πως μέσα απο τις καταστάσεις που έχεις περάσει σου έχει βγει αρνητικότητα και καχυποψία απέναντι στους ανθρώπους και το λέω για τη συμπεριφορα σου εδώ μέσα και όχι για τους γκόμενους γιατί εκεί δεν ξέρω πως φέρεσαι.
    Επειδή όμως έχω δει φώτο σου και είσαι μια χαρά κοπέλα, θεωρώ πως είναι θέμα χαρακτήρα το ότι δεν έχεις βρει κάποιον και όχι αρρώστιας.
    Μαλάκωσε λίγο, εμπιστεύσου, γίνε λίγο πιο γλυκιά. ακόμη και αν προδωθεις, θα μάθεις από αυτό.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Θεοφανία η αλήθεια είναι ότι δεν βγαίνω αλλά και να βγαινα ποιός θα με θέλει με την αρρώστια; Δες τον κενό, όλοι θα φύγουν χιλιόμετρα μακρυά αν μάθουν για την αρρώστια! Σου στέλνω πμ.

  15. #15
    κοιτα.....υπάρχουν δεκάδες άτομα με αρρώστιεςπου έοχυν βρει ανθρώπους και είναι μαζί και έχουν φτάσει μέχρι το γάμο.
    Το ότι αντιμετωπίζεις κάτι δεν σε βάζει στο περιθώριο αν δεν βάλεις εσύ η ίδια τον εαυατό σου.
    Σημασία έχει να είναι οι πόρτες της καρδιάς και της ψυχής σου ανοιχτές και έτσι όπως σε διαβάζω, δεν είναι.

    σου απάντησα στο πμ..:)

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θα κάνατε ποτε διακοπές μόνοι σας?
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 13-06-2016, 12:00
  2. Γιατι οι σχιζοφρενεις δεν γραφουν στα forum?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 174
    Last Post: 28-10-2010, 23:21
  3. Γιατι περιθωριοποιουν τους σχιζοφρενεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 04-10-2010, 19:14
  4. Τα ζευγάρια δεν μένουν μαζί απο αγάπη, αλλά επειδή φοβούνται την μοναξιά
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 18-09-2008, 16:28
  5. Είμαστε μόνοι μας .
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 03-09-2008, 14:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •