ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΖΑΝΑΞ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 100
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    ΠΩς ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ ΖΑΝΑΞ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΟ?ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΕΙς.ΑΝ ΤΑ ΕΚΟΨΕς ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΧΕ ΚΟΠΕΙ ΓΙΑ ΜΗΝΕς ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟς ΚΑΙ ΞΑΝΑΗΡΘΕ ΜΕ ΧΑΠΙΑ.ΤΟ ΧΑΝΑΞ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΚΑΚΟ ΧΑΠΙ...ΔΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΖΑΝΑΞ ΜΙΣΟ ΤΩΝ 0,25

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Δεν τα εκοψα αποτομα δεν ειμαι καμια χαζη ξερω να τα χειρηζομαι σωστα τα φαρμακα.:P
    Εχω διαβασει τις παρενεργειες ειναι πολλες αλλα εγω κολαω στην μακροχρονια χρηση τους τι επηπτωσεις μπορει να εχει.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by lilium View Post
    ΠΩς ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ ΖΑΝΑΞ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΟ?
    αγχολυτικο ειναι σωστα νομιζεις!!!:)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Δεν τα εκοψα αποτομα δεν ειμαι καμια χαζη ξερω να τα χειρηζομαι σωστα τα φαρμακα.:P
    Εχω διαβασει τις παρενεργειες ειναι πολλες αλλα εγω κολαω στην μακροχρονια χρηση τους τι επηπτωσεις μπορει να εχει.
    panikoula εφοσον τα σταματησες περιμενε να δεις με τον καιρο πως θα εισαι ισως ειναι θεμα χρονου κ νιωσεις καλυτερα..αληθεια πως νιωθεις??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Να σου πω την αληθεια?ιτε τα παιρνω ειτε οχι δεν εχει τωρα διαφορα.Παλιοτερα αν δεν τα επαιρνα δεν μπορουσα να κανω τπτ τωρα το μονο παραπανω π μου συμβενει ειναι λιγο παραπανο νευρα και μερικες μαυρες σκεψεις οπως ειχα παντα.Νομιζω ολοι κανουμε κακες σκεψεις αλλα οτι εχει διαφορα απο το να τις σκευτεσε και να της κανεις.:P

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    εννοειται ολοι κανουμε μαυρες σκεψεις κ για τον εαυτο μας κ για τους αλλους..εγω τελευταια τα χω βαλει με ολο τον κοσμο τσαντιζομαι απιστευτα που εχω ενα σωρο προβληματα ενω οι περισσοτεροι ειναι μια χρα κ απολαμβανουν τη ζωουλα τους κ οταν καποιος παθει κατι πολλες φορες ικανοποιουμαι οχι τοσο απο κακια οσο επειδη θελω να χω την αισθηση οτι δεν ειμαι μονη μου κ ετσι καπως παρηγοριεμαι..
    καλα για τον εαυτο μου δεν το συζητω..αν με τους αλλους ειμαι μια φορα σκληρη με τον εαυτο μου ειμαι 1000...γι αυτο κ ξεσπαω τις περισσοτερες φορες στον εαυτο μου αλλα εκνευριζομαι προσπαθω να μην ξεσπαω στους αλλους γιατι στην τελικη δεν μου φταινε αν εγω ειμαι ενα βλαμμενο loserακι με ενα σωρο κολοπροβληματα κ ειμαι γενικως σε συγχυση...
    αυτο με τα ζαναξ συνεβη κ σε μενα επαιρνα επι ενα χρονο κ μετα δεν με πιανανε τωρα τα χω αλλαξει σε lexotanil προς το παρον με κρατανε μεχρι καποια στιγμη να εξασθενησουν κ αυτα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Το ζαναξ με πιανει εμενα παιρνω το μισο των 0.25 εδω και 2 εβδομαδες.Σημερα το κοβω για καμια 15 μερες μετα ξανα λολ.Αλλα ειμαι πονηρη το αρχηζω και το κοβω σταδιακα με λιγοτερη ποσοτητα μεσα σε μια εβδομαδα.
    Καλα εσυ εισαι νεα κοπελα τωρα επρεπε να πεταγες απο ενεργεια να γυρναγες τον κοσμο ολο με τετοια ομορφη μερα γιατι εισαι μεσα κλεισμενη?
    Δεν λεω εγω οτι διεφερα στην ηλικια σου αλλα το μεσα μεσα για νεα παιδια δεν ειναι καλο.
    Και ειστε και ωραια κοριτσια με την μπροκεν αν προσεξα καλα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Το ζαναξ με πιανει εμενα παιρνω το μισο των 0.25 εδω και 2 εβδομαδες.Σημερα το κοβω για καμια 15 μερες μετα ξανα λολ.Αλλα ειμαι πονηρη το αρχηζω και το κοβω σταδιακα με λιγοτερη ποσοτητα μεσα σε μια εβδομαδα.
    Καλα εσυ εισαι νεα κοπελα τωρα επρεπε να πεταγες απο ενεργεια να γυρναγες τον κοσμο ολο με τετοια ομορφη μερα γιατι εισαι μεσα κλεισμενη?
    Δεν λεω εγω οτι διεφερα στην ηλικια σου αλλα το μεσα μεσα για νεα παιδια δεν ειναι καλο.
    Και ειστε και ωραια κοριτσια με την μπροκεν αν προσεξα καλα.
    λολλ 0,25 ζαναξ για μενα καραμελα ειναι!!!!;)
    κοιτα προσωπικη αποψη καλυτερα θα ταν να το παιρνεις οποτε δεν την παλευεις κ ετσι να μην βαζεις τον οργανισμο σου στη διαδικασια "το παιρνω 15 μερες- μετα το σταματαω- μετα δεν αντεχω κ ξανα" κλτ...πιστευω ετσι ειναι φαυλος κυκλος....
    panikoula μου πεταγα απο ενεργεια (παραπεταγα για την ακριβεα) κ ειμαι μεσα κλεισμενη γιατι ειμαι υπο στενη παρακολουθηση απ τους δικους μου μετα απο εντολη του γιατρου μου μ εχουν υπο περιορισμο..(αμα δεις το post μου στο φορουμ της διπολικης θα καταλαβεις τι προηγηθηκε!!)....δεν πολυεχω κ ορεξη απ τα πολλα τα φαρμακα ειμαι σαν μαστουρωμενη...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    A ναι εχεις δικιο.Παντως οι δικοι σου να ξερεις οτι θελουν το καλο σου ποτε μην πιστεψεις το αντιθετο.Και μενα ο γιος μου σιγα σιγα μπαινει στην εφηβεια (νωρις?) και αρχηζει και φοραει κατι φουτερ φαρδιες μπλουζες με κουκουλα κατι μου δεν μου πολυ αρεσει αλλα τι να κανω?
    Η γιατρος με εβαζες για 15 μερες να κανω χρηση του ζαναξ γιαυτο το κανω και εγω ετσι.Αν παρεις μια μερα μαλλον πρεπει να παρεις και την αλλη δεν ξερω πως λειτουργουν αυτα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    αληθεια ποσο ειναι ο γιος σου??
    hip hop στυλ δλδ κ ετσι??:)
    κι εμενα ο γιατρος αρχικα ετσι μου ελεγε κ επειρνα καθημερινα επι 2 χρονια μετα τα αλλαξα κ μου ειπε απο μονος του να παιρνω οταν δεν αντεχω ε ξεκινησα ετσι μετα δεν την παλευα με τιποτα κ τωρα παιρνω καθημερινα πλεον...
    απο αγχολυτικα εχεις δοκιμασει κ αλλα περα απ τα ζαναξ??
    εγω εχω δοκιμασει ζαναξ, stedon κ lexotanil...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #27
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Πετρούπολη
    Posts
    73
    Γεια σας παιδιά! Κι εγώ αυτές τις μέρες δεν είμαι καθόλου καλά. Επαιρνα τα Zoloft αλλά ήμουν πολύ χάλια. Ο γιατρός μου είπε να παίρνω ένα το πρωί και ένα το βράδυ. Οταν τα ξεκίνησα νόμιζα ότι θα τρελαθώ. Μου είπε να παίρνω μόνο το πρωί. Και πάλι όμως είμαι χάλια. Γιαυτό και εγώ τα σταμάτησα. Σήμερα τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε να τα πετάξω και να πάρω τα Sertral των 50. Στο φαρμακείο δεν τα ξέρανε. Είναι λέει καινούργια. Ξέρετε κάτι γι αυτά; Ο γιατρός μου είπε ότι είναι πιο ελαφριά από τα Zoloft. Βέβαια δοκίμασα και ήπια εχθές αφέψημα λουίζα. Κοιμήθηκα πολύ ήσυχα. Προμηθευτηκα και μελισσόχορτο και βάλσαμο. Διάβασα ότι ηρεμούν και καταπολεμούν το άγχος. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι και ο καιρός και γενικά μια αναταραχή στην ατμόσφαιρα γι αυτό και αυτή η άσχημη κατάσταση που βιώνω.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    γεια σου πεννυ!! εγω παλι αυτες τις μερες ειμαι μια ετσι μια αλλιως!! τα zoloft τα παιρνεις για αγχος η για καταθλιψη?? τα ειχα παρει παλιοτερα για πολυ λιγο απ ο,τι θυμαμαι ηταν καλα φαρμακα δεν ειχαν παρενεργειες..δεν σε βοηθησαν δλδ?? τα sertral δεν τα ξερω..αντικαταθλιπτικα ειναι αυτα??
    α δοκιμασε κ βαλερινανα αν θες για το αγχος. ειναι ελαφρυ φυσικο ηρεμιστικο για ηπιο εως μετριο αγχος..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Δεν εχω παρει τπτ αλλο εκτος απο τα ζαναξ λακριμοσα.στην ουσια ειναι σαν να μην παιρνω καθολου αφου παιρνω ποτε ποτε μισο ζαναξ των 0.25 ομως με πιανει.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    αφου σε πιανει το 0,25 μια χαρα εισαι...ειναι πολυ μικρη δοση γι αυτο το λεω...
    μηπως αν ελεγες στο γιατρο σου να δοκιμαζες κ κατι αλλο αν χρειαζοταν?? κι εμενα τα ζαναξ απο ενα σημειο κ μετα δεν καναν τιποτα...
    παντως οσο μπορεις να το παλευεις χωρις τα χαπια παλευε το δεν σημαινει παντα οτι με τα χαπια θα σαι καλυτερα μετα μπορει να εχεις αλλα προβληματα..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. μακροχρόνια χρήση λιθίου
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 22-01-2011, 23:52
  2. ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΖΥΠΡΕΞΑ
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 58
    Last Post: 14-11-2010, 23:14
  3. Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ
    By lllogan in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2009, 21:36
  4. δ.δ. και χρηση ουσιων
    By gonoli in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-06-2009, 22:54
  5. Replies: 19
    Last Post: 15-02-2009, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •